mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 06:10:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 371 372 373 374 375 [376] 377 378 379 380 381 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751227 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #5625 : petek, 28.08.2009 : 18:17:24 »

Moram napisat: Muri srečno in močno upam, da tvoja prijateljica Lena ostane s teboj! Smiley 2 lepa bull mixa, uau!
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #5626 : petek, 28.08.2009 : 22:17:08 »

Kar nekaj smo nabrali z našimi (rjuhe, odaje, plenične podloge za mačkone, nekaj žogic,..) pa bi vam rada dostavila - najraje v ponedeljek.. pa nočem klicarit čez vikend.. pa me samo zanima kdaj bi bilo najbolje, če pripeljem? Cheesy
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #5627 : sobota, 29.08.2009 : 21:25:08 »

Pišuka sem smotana!
Prosim, ignorirajte moj post zgoraj, bom poklicala v ponedeljek v času uradnih ur! Kot se spodobi! Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5628 : sobota, 29.08.2009 : 23:04:29 »

Muri srečno in močno upam, da tvoja prijateljica Lena ostane s teboj!
Tudi jaz Cheesy... sedaj mi ne bo treba it k mesarju po kurjo taco Tongue.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5629 : ponedeljek, 31.08.2009 : 15:48:29 »

Stanje na poslovnem računu: 1.234,16, na osebnem -543,20, račun za prejšnji mesec za vet. oskrbo 3.968. Tedensko za hrano in pesek nekaj čez 1.000. Večina občin ne plačuje več računov, ker je zmanjkalo denarja. Za stroške pokrit bo ta mesec šlo iz mojega limita, ustavljamo sterilizacije, kastracije in karkoli, kar je več kot osnovna veterinarska oskrba. Z evtanazijami bomo začeli pred 15.9.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5630 : ponedeljek, 31.08.2009 : 16:28:48 »

V oskrbi zavetišča je trenutno 123 živali. Iščejo dom, čimprej.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #5631 : ponedeljek, 31.08.2009 : 21:13:41 »

22.8. je minilo eno leto, odkar smo v Horjulu posvojili drugega psa. Prej smo kar več kot pol leta mencali ali bi ali ne bi. Če je še kdo, tak ki razmišlja o drugem psu, naj povem da nam ni bilo niti za sekundo žal.

Čeprav me je bilo po pravici povedano prav strah imeti dva psa, ker jih nisem imela še nikoli prej, je le-ta izginil v prvi sekundi, ko smo imeli Skipija v prtljažniku. Takrat sem si rekla, no zdej ga mamo, bo kar bo. Bomo reševali sproti, nazaj ga pa ziher ne damo Wink.

Strah je bil res povsem odveč. Smetka nam je izbrala idealno kombinacijo dveh psov, ki super sobivata skupaj in se imata prav rada. Zelo hitro sta se navezala en na drugega in po parih dneh se mi je zdelo, da imamo že od nekdaj dva Tongue.

Naj dodam še to, da se da tudi na 50 m2 v bloku kvalitetno bivati z dvema velikima psoma in tremi mačkami (tisti, ki imate samo eno, tudi začnite razmišljat o kaki družbi, sploh če bi vaša dosedanja muca le-to tolerirala) če je le dovolj časa za sprehode in letanje zunaj, pa malo je treba stanovanje priredit pa je Cool. Delo ni dvojno, ker ju vozimo na sprehod skupaj, stroški so sicer dvojni, ampak kupujemo tanajvečje žaklje hrane, pa dobimo kak popust Wink.

Meni je bil lanski poziv na pomoč k posvojitvam, ker je bilo zavetišče polno, ena brca v rit, da sem se odločila za drugega psa. Mogoče je moje pisanje le smetenje, upam pa da bo brca v rit še komu drugemu, ki razmišlja (in ima osnovne pogoje seveda)...
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #5632 : ponedeljek, 31.08.2009 : 22:55:15 »

Se podpišem pod Royality.
Tudi nam je Smetka zbrala psa, ki se je izvrstno ujel z Bobijem, ki je bil problematičen. V marsičem se je skuliral in tudi marsičesa pomembnega se je Kuki naučila od njega. Res je, da imamo ograjen vrt, kar v marsičem olajša delo z njima, sploh zaradi moje starosti. In resnično gre samo za malo več hrane, ker sta dva in je Kika velika, ampak je dela z njima toliko manj, ker se zelo rada igrata sama in mene niti ne rabita večino dneva. Priporočam dva psa. Do prisotnosti mucev ob njiju pa na mojo žalost še nismo napredovali.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #5633 : torek, 01.09.2009 : 09:57:03 »

Sicer imam le eno kužo, ki je vedno z menoj (večino mojega dela je terenska), imam pa 4 mačke. Definitivno priporočam več mačk, vsaj 2. Pravzaprav sem mnenja, odkar imam več kot eno mačko (zdaj 8 let), da je za mačke edino pravilno, da imajo še mačjo družbo. Tiste, ki vas skrbi, da mačka ne bo več toliko po naročju, če bo imela mačjo družbo, ne skrbite, naši se še vedno ob vsaki priložnosti tlačijo v naročje...

V ZH je tudi nekaj hendikepiranih muc, ki imajo le 3 noge, so slepi, brez repka, brez očka ali uhljev - nobena ovira, 3 od mojih štirih so "amputiranci", pa jih to v življenju POPOLNOMA nič ne ovira, predvsem pa jih ne ovira pri kakih neumnostih, ki jih izvajajo Cheesy
Mulci moji...  Kiss

Tako da: Go for it!!
Logiran
Luvanna
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #5634 : torek, 01.09.2009 : 11:27:31 »

No pa še moja izkušnja: nisem najmlajša, recimo - v tretjem življenjskem obdobju, pa sem se poleti odločila za še enega psa.  Posvojila sem malega Kaprija - sedaj Lun - ki je luštna kombinacija z našo malo šnavcerko. Lunček se hitro privaja novemu življenju, z Vanno se imata rada, vsak dan se veselim, kako lepo napredujeta, se igrata, mikastita in crkljata. Torej - imam dva manjša kužka (vsak ima nekako 4,4 kg), da ju lahko naekrat brez težav nosim po stopnicah (sploh sedaj, ko ima Lun predpisano mirovanje, Vanni pa šparamo hrbtenico), dajem iz avta in v avto, sprehajam ipd. Vsi pridno hodimo v pasjo šolo (Lun začne prihodnji teden) in res nam je fajn.   
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5635 : torek, 01.09.2009 : 18:38:36 »

Tudi mi smo zaradi enega takega poziva k čimprejšnji posvojitvi, če kdo še razmišlja bi- ne bi, nedavno nazaj, bogatejši za našo družinsko članico Neli. Včasih je le malo poguma potrebnega, pa se vse ostalo uredi samo od sebe Smiley
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5636 : sreda, 02.09.2009 : 01:27:05 »

V zavetišču čaka tudi veliko odraslih muc, ki (že predolgo) iščejo dom.
Vse socializirane, prijazne, vajene mačje družbe, nekonfliktne, super muce...ne spreglejte jih. Vse primerne za nekoga, ki bi imel 1. mačko, neproblematične in super družba.
Naj ne ostanejo spregledane...

NUJNO IŠČEJO DOM. Kontakt 051 30 44 35.


ZLATE MAČJE MAMICE...

...Truja sprejeta 24.5.2009. Mirna, prijazna, super muca.


...Duška sprejeta 10.5.2009. Prav tako izjemno prijazna, zgovorna, crkljiva.


...Maza. sprejeta 18.3.2009. najbolj nezahtevna cofka, razume se z vsemi.


...Brunika. sprejeta 21.4.2009. Sprva malo nemirna, vendar danes mirna, prijazna, nekonfliktna muca.


...Darma. sprejeta 3.6.2009. Mama muca je izjemno tolerantna, zgovorna, crkljiva in željna pozornosti. FIV pozitivne muce niso noben bav-bav (več o FIVu najdete tukaj)


...Čokolada. sprejeta 3.6.2009. Še vedno pridno skrbi za vse mačje mladiče v mačjaku, zlata muca, izjemno nežna.



RADOVEDNEŽI...

...Tuška. sprejeta 24.5.2009. Navihanka, ki ti vedno polepša dan, živahna in prijazna, najbolj vesela časa "kosila".


...Borči. sprejet 27.4. 2009. Takrat shiran in poškodovan, danes prelep in izjemno crkljiv  muc, ki še vedno misli, da je star 2 meseca.


...štirje bratci. Sprejeti davnega 11.8.2008. Izjemno prijazni in navezani na ljudi - več časa v naročju kot na tleh!


SPREGLEDANI...

...rekorderka Mici. sprejeta 7.10.2007 (!!!!!!!!). Najbolj zlata muca pod soncem. Mirna, izjemno prijazna, tolerantna, pridna muca.


...lepotec Uni. sprejet 18.5.2009. nezen muc, popolnoma nekonflkiten in precej miren.


...Adica...kdo je ze to?. sprejeta 15.11.2008 (!!!!!). Se vedno v zavetiscu caka na svoj kavc. Do novih ljudi je bojeca, vendar bi bila nekomu super druzba. Prijazna, nekonfliktna, pridna muca.


...ovčka Nice. sprejet 30.4.2009. Nekoč se nas je gorozno bal (ljudi namreč), potem pa ugotovil, da nismo vsi tako slabi. Popolnoma socializiran, simpatičen muc.


...srebrn Bob. sprejet 17.6.2009. Prijazen, nekonflikten, družaben muc, ki pridno vzgaja mačje mladičke.


...radoveden Kastro, nežna Minka in zgovorna Ninika. sprejeti 29.11.2008 (!!!!!). Šopek najbolj normalnih, prijaznih, družabnih in simpatičnih muc! Kastro se parkira v naročju, Nini te nagovarja, Minka pa čaka, da natreseš brikete. FeLV pozitivni mucki so povsem normalni muci in si zaslužijo svoj dom kot vsi ostali...


Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5637 : sreda, 02.09.2009 : 01:27:36 »

Poleg naštetih sta tu še vedno Angelca in Polo, pa Mimi, pa še koga smo gotovo pozabili. Vsi mačkoni, posvojeni v zadnjih dneh, so ostali v "familiji", pri prijateljih. Nobenega "neznanega" posvojitelja... to je nerazložljivo in nerazumljivo. Jaz osebno sem dala vse od sebe, kolikor sploh zmorem, kar se tiče oskrbe in pokrivanja stroškov. Posvojiteljev ni. Zaenkrat še gre, ker je velika večina še majhnih, vendar rastejo in se bo kmalu podrlo ravnovesje, takšno in drugačno. V slabih pogojih jih ne bom imela, rešitvi sta točno dve: posvojitelji ali evtanazija. DRUGE NI. Ponavljam še enkrat, da ne bo potem.... nismo vedeli, da je res tako....
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5638 : sreda, 02.09.2009 : 13:15:45 »

Saj ni nič narobe, če povezavo do uradne strani zavetišča objavim na moj FB, ane? Da bi čim več ljudi videlo in se vsaj kdo opogumil ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5639 : sreda, 02.09.2009 : 13:18:16 »

Nič narobe.
Logiran

Strani: 1 ... 371 372 373 374 375 [376] 377 378 379 380 381 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines