mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 06:48:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751236 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5865 : petek, 30.10.2009 : 15:54:26 »

Patapižu, res ne vem, kaj bi mi rada povedala, ampak res ne. Dejstvo je, da je pri mačkah kriza. V ZH ali MH, ali kje drugje. Krize ni le tam, kjer mačk ne sprejemajo in tam kjer jih dajo v roke vsakemu, ki ima 5 minut časa.
In jaz ne bom Poloni pameti solila, kako naj se v končni fazi odloči, saj je tudi ona meni ne v takih situacijah.
Kaj pa si mislila s filanjem zavetišča, pa važno, da ti sama veš.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5866 : petek, 30.10.2009 : 15:55:37 »

...In vedno, kadar se pojavi problem v ZH, imaš ti popolnoma enakega. ... Vse lepo in prav, ampak, če se ne motim (sem pogledala še enkrat na naslov podforuma), se nahajamo v temi od ZH...
Ja in? Kaj te tako zelo moti? Huh

Nikoli nisem razumela, kako moremo ljudje (človeštvo) še naprej negovati in celo okrepiti eno nam očitno zelo ljubo a škodljivo egoistično lastnost, saj se je nikakor ne znebimo.
Razlikovanje.
Še celo tu Huh A MH tukaj v podforumu ZH nima pravice do oglašanja?
Pa je toliko nižje razvitih bitij na tem svetu, ki bi nam lahko dali lekcijo o tem, da razlikovati ni prav Undecided

Moja muca/moj pes ni nič manj ali več vredna/vreden pomoči/nege/zdravljenja/življenja kot tvoja/tvoj ali tista/tisti nikogaršnja/nikogaršnji!?
Ampak vseeno je, ali ni?!
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5867 : petek, 30.10.2009 : 16:06:26 »

ZH in MH sta tako povezani, ker je šefica od ZH tudi 1/3 šefica od MH, tako, da verjamem, da dovoli uporabo imena MH v ZH. Tongue 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5868 : petek, 30.10.2009 : 16:08:31 »

Saj pravim, da ni razlike
Isto kot pri moji, tvoji, tuji mački ne bi smelo biti bruham
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5869 : petek, 30.10.2009 : 16:14:55 »

Seveda smo popredalčkani, takšni so pač odnosi med ljudmi. Kakšnemu "mojemu" na pamet ne bi padlo posvojiti iz MH mačke in obratno, se mi zdi. MH rihta svoje mačke, ZH pa svoje. ZH ta hip ne bo vzelo v oskrbo 20 pomurčkov npr., ker jih ne more. MH jih pa morda bo, ker potrebujejo pomoč.
Tudi kdo, ki ima morda možnost nastanitve začasnika, ne bo vzel kakšnega iz ZH, ker mene ne mara, recimo. Do tu še pustim debate, naprej pa ne.

Dejstvo je, da mene ta trenutek skrbi za konkretne moje, ki so tule. Skrbi me zato, ker nove MORAM sprejemat, tudi če sem povsem sposobna reči NE (izključno zato, ker nimam prostora). Sama svoje meje zelo dobro poznam, predvsem pa zelo dobro vem, do kod je smiselno iti, da ne škoduješ živalim. Vem tudi, da imam možnost evtanazije, pa se želim temu izognit. Torej iščem rešitev in to bi bilo zaenkrat vse.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5870 : petek, 30.10.2009 : 16:22:39 »

V to debato bi dodala še nekaj in upam, da se ne bere kot nepotrebno "pametovanje" (in, ja, pišem z vednostjo, da imam za svoje nadvse skromne prostorske in predvsem finančne podzmnožnosti že sedaj "realno gledano" preveč začasnikov, kar pa je moj in minoren problem). Namenjeno je nam, "zunanjim komentatorjem", in nikakor ni pametovanje o tem, kaj bi naj ali celo morali storiti v zavetišču Horjul.

Možnosti so torej evtanazija, izpust ali razselitev.

Pri prvi je vsa odgovornost za odločitev "za vse večne čase" naložena na Polono, teh mačk po tem za vse ostale NE BO VEČ in vsi nevpleteni in (predvsem) pristojni, ki bi se z zadevo morali ukvarjati, bodo skomignili z rameni, češ, problem je zanje rešen oz. sploh nikoli ni obstajal. Polona pa bo morala do konca življenja živeti s tem, čeprav bo, realno gledano, problem prevelikega števila mačk kljub mnogo evtanaziranim - ostal enak. Samo večine ne bo več tangiral, dokler se zavetišče ponovno ne napolni čez rob.

Izpust morda zveni všečneje zunanjemu opazovalcu. Ampak ne problem Polone ne problem Horjula ne problem domov za izpuščene mačke s tem niso rešeni. Menda si lahko zamislimo, kaj pomeni imeti 20 mačk pred zavetiščem, ki so naslednjih x let, če jih ne uspeš oddati, tvoja skrb, ogromna finančna obveza in odgovornost. Da ne omenjamo, da se pri tako veliki populaciji, ki se giblje okoli hiši prav tako lahko hitro pojavi katastrofa v obliki bolezni.

Razselitev je res prestavljanje prevelikega števila mačk (ampak tudi izpust je samo prestavljanje, da ne govorimo da je tudi jemanje v začasne domove s strani prostovoljcev že samo po sebi "prestavljanje", ne glede na to če nameščajo zato, ker neko zavetišče na določenem področju sploh ne sprejema mačk ali zato ker zavetišče potrebuje pomoč začasnih namestiteljev) in začasna rešitev prepolnega mačjaka, ampak hkrati med tremi najrealnejša možnost za iskanje novega doma zanje. Ob tem pa edini način, ki bo s pomočjo še dodatnega dela prostovoljcev vsaj malo vzpodbudil "kolektivno odgovornost" in ustvari dodatno "kolektivno delovanje", ne pa problema v celoti pustil na vesti, financah in odgovornosti Polone in zavetišča Horjul.

Ne glede na izbiro možnosti 1, 2 ali 3 ali vseh treh, opcije z očinkom "enostavne dolgoročne rešitve" tukaj sploh ni - ker mačke že so, tukaj in ta trenutek, in zunaj jih je še toliko in toliko, dolgoročni učinki v smislu spremembe zakonodaje, odgovornega lastništva, kolektivne odgovornosti pa bodo pričeli imeti vsaj minimalen učinek čez x let, ne jutri. Ne trdim pa, da ni potrebno na dolgoročnih učinkih delati - včeraj, danes, jutri in ves čas. In na tem se ves čas dela, kar se mi zdi pomembno poudariti.

Vsaka mačka, pobrana s ceste in oddana v odgovoren dom sterilizirana/kastrirana, je korak v smeri splošnega dvigovanja zavedanja tega, kaj odgovorno skrbništvo je. Vsaka sterilizirana/kastrirana prostoživečka je korak v tej smeri. Vsaka lastniška mačka, kjer se uspe doseči, da se jo sterilizira/kastrira, je korak v tej smeri. Vsaka občina, ki se jo uspe prepričati, da problem brezdomih mačk obstaja in da je tudi njihova odgovornost, je korak v tej smeri.

Ampak ti dolgoročni učinki, ki so seveda nujno potrebni, ne bodo pogasili požarov, ki ta trenutek resno spodjedajo delovanje zavetišča Horjul (in vseh ostalih prostovoljnih navez, ki delujejo na področju "mačje problematike").

Apeliranja v smislu "zakaj se ni več delalo na preventivni dejavnosti", "zakaj se ne dela več na osveščanju", "zakaj sploh predajate v živali v zavetišča" ali "zakaj jih sploh pobirate po cestah in nameščate v začasne domove, če pa veste da posvojiteljev ni" pa se mi ne zdijo ne smiselna ne konstuktivna, še najmanj pa primerna, saj se z njimi skuša ustvariti krivce za problem tam, kjer ta problem (za katerega drugače javno sploh vedeli ne bi) izpostavljajo, delajo javen in po najboljših močeh rešujejo.



Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5871 : petek, 30.10.2009 : 16:24:33 »

Kljub temu, da sem uradno MH(pa čist en mal tudi ZH Smiley) si res želim, da bi se število v horjulskem mačjaku znižalo vsaj za 20.
Trenutno so mačke srečne, zdrave (za kar je treba Poloni več kot čestitat) in vse je navidez ok. Vendar se v taki masi mačk v enem prostoru skriva tempirana bomba za marsikaj. In mladiči so vsak dan večji in bodo kmalu odrasli.


Torej za nekaj se očitno že bo,......, še kdo??
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5872 : petek, 30.10.2009 : 16:26:42 »

V to debato bi dodala še nekaj in upam, da se ne bere kot nepotrebno "pametovanje" (in, ja, pišem z vednostjo, da imam za svoje nadvse skromne prostorske in predvsem finančne podzmnožnosti že sedaj "realno gledano" preveč začasnikov, kar pa je moj in minoren problem). Namenjeno je nam, "zunanjim komentatorjem", in nikakor ni pametovanje o tem, kaj bi naj ali celo morali storiti v zavetišču Horjul.

Možnosti so torej evtanazija, izpust ali razselitev.

Pri prvi je vsa odgovornost za odločitev "za vse večne čase" naložena na Polono, teh mačk po tem za vse ostale NE BO VEČ in vsi nevpleteni in (predvsem) pristojni, ki bi se z zadevo morali ukvarjati, bodo skomignili z rameni, češ, problem je zanje rešen oz. sploh nikoli ni obstajal. Polona pa bo morala do konca življenja živeti s tem, čeprav bo, realno gledano, problem prevelikega števila mačk kljub mnogo evtanaziranim - ostal enak. Samo večine ne bo več tangiral, dokler se zavetišče ponovno ne napolni čez rob.

Izpust morda zveni všečneje zunanjemu opazovalcu. Ampak ne problem Polone ne problem Horjula ne problem domov za izpuščene mačke s tem niso rešeni. Menda si lahko zamislimo, kaj pomeni imeti 20 mačk pred zavetiščem, ki so naslednjih x let, če jih ne uspeš oddati, tvoja skrb, ogromna finančna obveza in odgovornost. Da ne omenjamo, da se pri tako veliki populaciji, ki se giblje okoli hiši prav tako lahko hitro pojavi katastrofa v obliki bolezni.

Razselitev je res prestavljanje prevelikega števila mačk (ampak tudi izpust je samo prestavljanje, da ne govorimo da je tudi jemanje v začasne domove s strani prostovoljcev že samo po sebi "prestavljanje", ne glede na to če nameščajo zato, ker neko zavetišče na določenem področju sploh ne sprejema mačk ali zato ker zavetišče potrebuje pomoč začasnih namestiteljev) in začasna rešitev prepolnega mačjaka, ampak hkrati med tremi najrealnejša možnost za iskanje novega doma zanje. Ob tem pa edini način, ki bo s pomočjo še dodatnega dela prostovoljcev vsaj malo vzpodbudil "kolektivno odgovornost" in ustvari dodatno "kolektivno delovanje", ne pa problema v celoti pustil na vesti, financah in odgovornosti Polone in zavetišča Horjul.

Ne glede na izbiro možnosti 1, 2 ali 3 ali vseh treh, opcije z očinkom "enostavne dolgoročne rešitve" tukaj sploh ni - ker mačke že so, tukaj in ta trenutek, in zunaj jih je še toliko in toliko, dolgoročni učinki v smislu spremembe zakonodaje, odgovornega lastništva, kolektivne odgovornosti pa bodo pričeli imeti vsaj minimalen učinek čez x let, ne jutri. Ne trdim pa, da ni potrebno na dolgoročnih učinkih delati - včeraj, danes, jutri in ves čas. In na tem se ves čas dela, kar se mi zdi pomembno poudariti.

Vsaka mačka, pobrana s ceste in oddana v odgovoren dom sterilizirana/kastrirana, je korak v smeri splošnega dvigovanja zavedanja tega, kaj odgovorno skrbništvo je. Vsaka sterilizirana/kastrirana prostoživečka je korak v tej smeri. Vsaka lastniška mačka, kjer se uspe doseči, da se jo sterilizira/kastrira, je korak v tej smeri. Vsaka občina, ki se jo uspe prepričati, da problem brezdomih mačk obstaja in da je tudi njihova odgovornost, je korak v tej smeri.

Ampak ti dolgoročni učinki, ki so seveda nujno potrebni, ne bodo pogasili požarov, ki ta trenutek resno spodjedajo delovanje zavetišča Horjul (in vseh ostalih prostovoljnih navez, ki delujejo na področju "mačje problematike").

Apeliranja v smislu "zakaj se ni več delalo na preventivni dejavnosti", "zakaj se ne dela več na osveščanju", "zakaj sploh predajate v živali v zavetišča" ali "zakaj jih sploh pobirate po cestah in nameščate v začasne domove, če pa veste da posvojiteljev ni" pa se mi ne zdijo ne smiselna ne konstuktivna, še najmanj pa primerna, saj se z njimi skuša ustvariti krivce za problem tam, kjer ta problem (za katerega drugače javno sploh vedeli ne bi) izpostavljajo, delajo javen in po najboljših močeh rešujejo.





 Kiss

Logiran
AjkaNajka
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #5873 : petek, 30.10.2009 : 16:42:50 »

Začasnim skrbnikom!
Naj vas ne bo strah, da se vam bo življenje na glavo postavilo. Takole zgleda pri nas po pol ure skrbništva. Tale mačkonček "Neško" je popolnoma socializiran. Fanj je, da vemo od kod je maček in ni bilo potrebno, da se ga loči od ostalih. So se kar takoj zmenili med seboj.
Pa jim nismo ukazali naj pozirajo  Grin.

 

Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5874 : petek, 30.10.2009 : 16:44:25 »

 Afro
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5875 : petek, 30.10.2009 : 16:46:29 »

Super! Afro

Katarina
Logiran
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #5876 : petek, 30.10.2009 : 16:50:15 »

 Kiss Kiss Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5877 : petek, 30.10.2009 : 17:14:22 »















Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5878 : petek, 30.10.2009 : 17:33:13 »

Vidite tigra na prvi sliki? Pravi: Spravte me od toood!!!!  Evil
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5879 : petek, 30.10.2009 : 20:28:48 »

Razselitev je res prestavljanje prevelikega števila mačk (ampak tudi izpust je samo prestavljanje, da ne govorimo da je tudi jemanje v začasne domove s strani prostovoljcev že samo po sebi "prestavljanje", ne glede na to če nameščajo zato, ker neko zavetišče na določenem področju sploh ne sprejema mačk ali zato ker zavetišče potrebuje pomoč začasnih namestiteljev) in začasna rešitev prepolnega mačjaka, ampak hkrati med tremi najrealnejša možnost za iskanje novega doma zanje. Ob tem pa edini način, ki bo s pomočjo še dodatnega dela prostovoljcev vsaj malo vzpodbudil "kolektivno odgovornost" in ustvari dodatno "kolektivno delovanje", ne pa problema v celoti pustil na vesti, financah in odgovornosti Polone in zavetišča Horjul.

Tukaj imam jst za dodat še to, da ne bi kdo slučajno pozabil, da je možnost "razselitve" predvidel tudi zakonodajalec - torej tisti, ki nalaga občinam izgradnjo zavetišč, tisti, ki nalaga zavetiščem, da sprejmejo poškodovano in/ali/nekaj žival in tisti, ki pravi, da je to NAŠA odgovornost.

Za osvežitev spomina, 3. odstavek 11. člena Pravilnika o pogojih...
"Če je zavetišče polno, se imetnik zavetišča lahko dogovori z najditeljem ali drugo zainteresirano osebo, da le-ta skrbi za žival v času, dokler je zavetišče polno, oziroma zaprosi za pomoč drugo zavetišče. "


In še zdaj ne razumem tiste fore o osebni odločitvi - oziroma trditvi, da delamo prav, če smo se odločili, da NE BOMO pomagali živali, ki nas potrebuje, ker tako ogrožamo svoje blagostanje - ker nam zakon nalaga, da jo. Zakon apelira na nas, da pomagamo živalim - MH, ZH, DZZŽ, DPMŽ, KTMO (kar tako malo okoli).

Za osvežitev spomina, 2. člen Zakona o zaščiti živali
"Zaščita živali po tem zakonu je dolžnost vseh pravnih in fizičnih oseb, ki so v kakršnemkoli odnosu do živali, zlasti pa skrbnikov živali; lokalnih skupnosti in države; veterinarskih, živinorejskih, znanstveno-raziskovalnih in pedagoških zavodov; lovskih, kinoloških in drugih organizacij, ki združujejo rejce živali; društev proti mučenju živali in drugih društev, ki so se ustanovila za uveljavljanje in izvajanje deklaracije o pravicah in zaščiti živali."
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines