mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 07:10:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 689 690 691 692 693 [694] 695 696 697 698 699 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751241 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #10395 : torek, 21.08.2012 : 23:31:15 »

Jaz pa nisem ne mali ne veliki ne nikakrsen donator ZH. Sem pa navdusena nad korektnostjo, strokovnostjo, nad nasveti, ki jih rade volje in prijazno dajejo v ZH. Vesela sem za vse kosmate stiri ali manj nozce, ki lahko bivajo pri njih.
Vesela sem, da jim ne zmanjka srcnosti, ko se morajo ukvarjati s kupom cloveskih neumnosti, da sploh lahko pomagajo zivalim.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10396 : torek, 21.08.2012 : 23:32:50 »

Samo da je žvau pod streho huh, saj to je bistveno, ne?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10397 : torek, 21.08.2012 : 23:41:44 »

Verjetno bi bila bolj učinkovita ignoranca, pa bom vseeno, glede na to, da ima bbpikica neko ustvarjeno sliko o tem, kako pokvarjen je ZH svet Smiley, poskusila v njej zasejat kakšno seme dvoma v njeno lastno početje. Na vprašanja ji ne bi smelo bit pretežko odgovarjat (magari sami sebi, ni treba nam), glede na to, da tako vztrajno zahteva (google je car Tongue) odgovore in odgovornost drugih:

Zanimivo, bbpikica - jaz sem videla objavo o tej psici na fb profilu DLVKOS (KLIK) in prav tako sem tam videla, da so objavo izbrisali.
Pa zdaj? Jaz vem, da DLVKOS nima nič z ZH, zagotovo pa Smetka ni administrator DLVKOS FB profila, da bi tam lahko karkoli brisala. Po tvoje je vseeno kriva, pa za karkoli že Tongue. Hočeš reči, da ti je Smetka poslala zasebno sporočilo na FB? Če ne, zakaj pa potem po njej glede tega sporočila tolčeš? Je tebi osebno tisti komunalc raportiral, da ZH ne bo odlovil psice? Če ne, hm ... rada širiš bedarije, ki ti jih nekdo po FB proda kot čisto zlato, pa čeprav ta informacija z realnostjo nima prav ničesar skupnega? Saj veš, kako se reče takemu početju, kajne?

med drugim, je bilo to meni že večkrat v zadnjih dveh letih rečeno, ko sem klicala v vaše zavetišče, da se po našem naselju potika pes in sicer dobesedno takole: "ja ko vam ga uspe uloviti ga pripeljite" in pa za dva mucka, da če sta zdrava in nista v življenski nevarnosti ni sredstev, da bi jih vi prevzeli in naj se obrnem na občino, če bodo oni to odobrili, tako da to ni blabla

Na zgornje imam zate nekaj vprašanj:
- Poznaš zakonodajo s področja zaščite živali? Kdo ima kaj za počet in česa nekomu ni treba počet?
- Kako si predstavljaš delovanje zavetišča, če bi le-to čakalo na vsakega psa, za katerega ljudje sporočijo, da se potika v njihovi okolici? Recimo plastično: Vodja zavetišča s svojimi zaposlenimi in prostovoljci visi 3, 4, 5 ... ur ali celo 2, 3, 4 dni v nekem grmovju, ta čas pa za ostalih 100+ živali skrbi ... kdo? Ti? In kaj naj zavetišče stori, če medtem, ko čepi v grmovju in čaka, da se pojavi pes, za katerega si ti javila, da se nekje potika, kliče še ene 5 ljudi s podobnimi problemi in vsak iz drugega kraja?
- Kako si pa predstavljaš delovanje občine? Da kar stresa toliko denarja, kolikor si nekdo izmisli? Prineseš mačka, zavetišče ga porihta, občina vse plača ...? Bi šlo drugič prej malo več informacij pridobiti, preden se začne okrog pljuvat brez podlag? Je skrajno neokusno in lahko te kdaj pljunek nazaj zadane. Med občino in zavetiščem ne gre nič na lepe učke, ampak na podlagi papirjev (in odobritev). Vsaj upam, da ne pričakuješ česa drugega.
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #10398 : torek, 21.08.2012 : 23:55:45 »

Jaz si zaradi tega širjenja govoric in blatenja ZH že cel večer tale komad vrtim in se režim, ker drugače bi se samo razburjala, čudila človeški naravi in bila tudi malo žalostna. Še angleški prevod.

Mi bi pa rajši o imenih Wink.
Naš predlog za psa: Prbrdomfel. A ni huda ideja a? Evil
Afro
Logiran
bbpikica
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #10399 : sreda, 22.08.2012 : 00:28:32 »

Jana:
Saj ni res pa je, zdaj naj jaz vam odgovarjam?? Zakaj že?? Ker sem javno izrazila svoje nezadovoljstvo in razočaranje nad ZH?? Očitno res ne poznam zakonodaje, ker do zdaj sem mislila, da je to moja pravica, da lahko javno povem svoje mnenje pa naj bo pozitivno ali negativno. Manjka se samo še to, da zahtevate opravičilo, ker sem si drznila kritizirati ZH.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10400 : sreda, 22.08.2012 : 00:39:37 »

Hehe, bbpikica, prav zabavno. Jaz o jabolkih, ti o hruškah. Jaz o tem, da je običajna praksa, da poskuša najditelj zadržati izgubljenega/zapuščenega psa, ti o pravicah do izražanja mnenja. Jaz o tem, da je stalna praksa, da je treba od občine dobiti odobritev, ti o pravicah do izražanja mnenja. Jaz o tem, da Smetka ni komunalec, ki je klical iz vrhniške komunale in ni administrator DLVKOS FB profila, ti o pravicah do izražanja mnenja. Cool

A res misliš, da sem karkoli zahtevala ali da mi moraš karkoli odgovarjati? Ojoj Cheesy
Samo pokazati sem ti hotela, da ti ne bi škodil razmislek, da se morda v kakšni od svojih navedb motiš, ker se v resničnem življenju dogaja kaj drugače, kot si si ti zamislila. Mi je pa vseeno, če se motiš še naprej.

Samo nasvet - ne v bodoče v zakonodaji o zaščiti živali iskati členov, ki govorijo o pravici do javnega razlaganja svojega mnenja. Jih ni tam. Da ne bi predolgo iskala. Wink
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10401 : sreda, 22.08.2012 : 07:02:49 »

Jaz pa pogrešam forum, kjer bi se dalo napisati vsaj v eno tem ZH kakšno besedo brez tega da bi mrhovinarji ala moksa iz tega naredili celo dramo.
Izvoli jo, mokso. Nikoli, prav nikoli se nisi oglasila niti zapisala mojega nicka, dokler sem gladila ZH po dlaki navzdol in dokler je ZH od mene imelo izdatno finančno pomoč. Daj se raje vprašati, pa tudi ostali, zakaj sem ratala "mrhovinar".

Uživajte v kameradstvu, meni je bilo prav kul, dokler je trajalo.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10402 : sreda, 22.08.2012 : 07:43:18 »

No saj. Nisem rabila tvojega gladenja, ne bom pa niti ubadala se z drkanjem. Lej, se sprasujemo, bos zaupala kar vsem, prosim? Psicka, kako je psicka, anede?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10403 : sreda, 22.08.2012 : 08:14:03 »

med drugim, je bilo to meni že večkrat v zadnjih dveh letih rečeno, ko sem klicala v vaše zavetišče, da se po našem naselju potika pes in sicer dobesedno takole: "ja ko vam ga uspe uloviti ga pripeljite" in pa za dva mucka, da če sta zdrava in nista v življenski nevarnosti ni sredstev, da bi jih vi prevzeli in naj se obrnem na občino, če bodo oni to odobrili, tako da to ni blabla


O psih, ki se potepajo po naseljih in je ta hip tu in drug hip drugje, je bilo dovolj napisanega. O mačkah, ki niso bolne, poškodovane in so dovolj velike za poseg sterilizacije/kastracije, je običajno na občini potrebno podpisati papir, da so najdene in ne lastniške, potem pa se jih po posegu vrne nazaj v okolje. V čem je v resnici težava?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10404 : sreda, 22.08.2012 : 08:27:53 »

Mi bi pa rajši o imenih Wink.
Naš predlog za psa: Prbrdomfel. A ni huda ideja a? Evil

Ful huda. Takoj, ko ga srečamo in si uspemo zapomnit tole, hehehe...
Logiran

Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #10405 : sreda, 22.08.2012 : 09:21:20 »

O mačkah, ki niso bolne, poškodovane in so dovolj velike za poseg sterilizacije/kastracije, je običajno na občini potrebno podpisati papir, da so najdene in ne lastniške, potem pa se jih po posegu vrne nazaj v okolje.


Je kje na forumu več napisano o tem postopku pri občini?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10406 : sreda, 22.08.2012 : 09:28:05 »

Tega ne vem; je pa vsak, ki pokliče, seznanjen s postopkom. Na vsaki občini je malo drugače, v principu pa vse zahtevajo komunikacijo z najditeljem.
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #10407 : sreda, 22.08.2012 : 10:29:07 »

Je kje na forumu več napisano o tem postopku pri občini?

Večinoma gre tako, da se ob najdbi živali, na občino pokliče osebo, ki je za to zadolžena oz. vas na občini nanjo preusmerijo, ta pa izda dovoljenje oz. naročilnico za določeno zavetišče v kolikor nima pogodbe z  točno določenim zavetiščem in se s tem strinja, da krije stroške prevoza in oskrbe živali. Brez njihove vednosti, se pravi, da najditelj žival kar "na vrat na nos" pelje v neko zavetišče, oskrbe ne želi poravnati, niti jo je dolžna, saj ni nujno, da podatki o lokaciji najdbe živali držijo.

V kolikor se pri osnovnem pregledu v zavetišču izkaže, da je žival lastniška, torej se odčita čip in so na njem podatki o lastniku živali ( večinoma psa, saj so mačje izjemno redko čipirane ), zavetišče kontaktira lastnika, ki je dolžan plačati prevoz, nastanitev in oskrbo v zavetišču, s tam se občina razbremeni. V primeru, da žival ni čipirana in podatki o lastništvu niso znani, ti stroški bremenijo občino, kjer je bila žival najdena .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10408 : sreda, 22.08.2012 : 10:32:51 »

Kolumna: Dušenje na vročem ognju - KLIK
Logiran

Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #10409 : sreda, 22.08.2012 : 10:41:59 »

Če veš, da ima občina sklenjeno pogodbo z zavetiščem potem ukrepaš enako? Ne pelješ živali v zavetišče ampak kličeš občino?
Tudi če ima občina sklenjeno pogodbo z zavetiščem in sam odpelješ najdeno žival tja? ... ne vem, meni so jo v zavetišču vseeno normalno sprejeli, občine nisem kontaktirala ...
Logiran
Strani: 1 ... 689 690 691 692 693 [694] 695 696 697 698 699 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines