mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 06:16:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50814 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #105 : nedelja, 31.12.2006 : 16:24:48 »

Živjo, najina psička je stara 20 mesecev... pred 4 mesecim je imela klopa vendar sva ji ga kar hitro odstranili, nato je po 1 mesecu začela šepati na sprednjo tačko. Sprva smo mislili, da je stopila v kakšno luknjo vendar šepati ni nehala Cry :(Odločili smo se, da jo peljemo k veterinarju...ta nam je rekel da so izvidi na meji normale (ni bil opravljen test za erlihio in boreliozo samo nek krvni test, ki je pokazal sume), rekel nam je , da ima zeloo povečane bezgavke in je zato dobila antibiotik pa tudi za mišice in sklepe neke tablete...Nato smo prišli na kontrolo k drugemu veterinarju , ta pa ji je slikal nogo vendar ni bilo nepravilnosti, dejal nam je, da naj še naprej jemlje zdravila in naj pridemo po novemu letu, da bodo opravili test za boreliozo. Psička se vede normalno le malo šepa če preveč obremenjuje tačko. Ali mislite, da gre za boreliozo?? Undecided Skrbi naju , ker je težka le 4.5 kile in je toliko tablet-postala je zelo nestrpna in živčna Sad...Že vnaprej hvala za odgovor!!! Smiley
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #106 : sobota, 06.01.2007 : 18:28:25 »

Lahko bi bil vzrok šepanja tudi borreliozo. Najboljše je čimprej narediti test!
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #107 : sobota, 06.01.2007 : 20:07:20 »

Hvala za odgovor! Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #108 : sobota, 14.04.2007 : 09:11:36 »

Živjo!

Joj kako mi je težko, ko to pišem.... Moj ljubi mladiček je imel klopa samico, ki mu je izlegla jajčeca v njega  Angry Zdaj gre na operacijo...  Res upam, da bo vse OK... A ima kdo podobne izkušnje in lahko napiše kaj spodbudnega...

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #109 : sobota, 14.04.2007 : 09:12:12 »

Aja kaj je najboljše, da mu damo injekcijo proti boreliozi, sem prej pozabil dopisat
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #110 : petek, 05.09.2008 : 19:59:34 »

Zdravo vsem,

moja psicka je bila nekaj casa apaticna in opravili smo krvne teste. Testi so pokazali izredno povisane vrednosti jetrnih encimov (vse ostalo je bilo v mejah normale) in tak je psicka dobila infuzijo ter strogo dieto. Danes pa sem dobila se izvide testov na eralhijo in borelijo. Zal je pozitivna na bolerelijo.

Sedaj pa sem naleteli na problem. Zaradi slabega stanja jeter (na dieti je sele 1 teden) veterinar zaenkrat odsvetuje jemanje antibiotika (Clinofug), saj le ta obremeni jetra in ledvice. Predlagal je, da bi cez 10-14 ponovno testirali kri in ce so jetra v boljsem stanju, bi zaceli s terapijo (antibiotiki).

Psicka je dokaj apaticna, obcasno tezje diha in pije dosti vode. Apetit ima normalen, vrocine nima, opazila nisem tudi nobenega sepanja.

Ima kdo podobne izkusnje - zdravljenje borelije ob hkratnem obolenju jeter?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : petek, 05.09.2008 : 20:44:13 »

Hm, ce se prav spomnim tudi pri mojem jetra niso bila super, ampak smo vseeno zaceli s terapijo + dodatki. Je prezivel, jetra so bila po terapiji (kar se izvidov tice) veliko boljsa (normalne vrednosti).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #112 : sobota, 06.09.2008 : 14:30:38 »

Hvala Nanook,

problem pri Aski je, ker so vrednosti ne samo 2-3x povisane ampak skoraj 10x visje. Je pa vprasanje ali so jetra takšna zaradi borelije ali ne.

Glede na to, da je stanje zaenkrat enako in razen zgoraj opisanih znakov ni nič slabse, bom se pocakala 10 dni. Ce pa se poslabsa, pa bomo zaceli z antibiotiki in drzali pesti, da bodo jetra prenesla.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 06.09.2008 : 20:38:46 »

A je dobila kaksne dodatke za jetra (npr. silimarin)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #114 : sobota, 06.09.2008 : 20:49:22 »

Za jetra pomaga tudi povsem naravna zadeva, Pegasti Badelj v kapsulah, ki se dobi v lekarni. To je dobival od kolegice mačkon, ko je imel probleme z jetri. Pa tudi jaz sem vsake toliko časa dodala kakšno kapsulo Brini med hrano, ko je bila na Clinofugu zaradi erlihije.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #115 : sobota, 06.09.2008 : 20:53:35 »

Dobiva Epato 1500 (izdelek na osnovi silimarina ekstrahiranega iz pegastega badlja), sicer pa je na Hills dieti l/d.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #116 : sobota, 06.09.2008 : 22:27:38 »

Dobiva Epato 1500 (izdelek na osnovi silimarina ekstrahiranega iz pegastega badlja), sicer pa je na Hills dieti l/d.

Ja Epato dobijo tudi mačke, ki imajo mikrosporijo in jemljejo sporanox, da zaščiti jetra, tako da je kr dobra zadeva.
Upam, da najdete zadevo, ki bo pomagala. Vem kako je to, ko se stvari ne odvijajo na bolje in si močno želiš, da bi bile vidne spremembe. Katya držite se...
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #117 : sreda, 17.09.2008 : 16:53:23 »

Dieta deluje - vrednosti encima (ki je bil najbolj kritičen) so padle z 35,64 na 4,33  Smiley Smiley

Zaenkrat bomo z zdravljenjem borelije še počakali, da si jetra še malo opomorejo. Glede na to, da se je Askino počutje delno izboljšalo, je vet predlagal, da bi jetra čim bolj spravili k sebi, preden dobi antibiotike. V primeru, da se stanje (in počutje) poslabša, pa bomo videli kako in kaj.

Smo na pravi poti Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 08.01.2009 : 13:35:00 »

1 vprasanje. S cim hudica zdaj zdravijo pse z borelijo, ker Clinofuga ni vec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #119 : četrtek, 08.01.2009 : 13:41:46 »

1 vprasanje. S cim hudica zdaj zdravijo pse z borelijo, ker Clinofuga ni vec.
A ja?

..Mi smo tud nabavljali pri avstrijcih.
DOXYSEPTIN
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines