mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 22:19:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi  (Prebrano 16923 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #30 : četrtek, 03.11.2005 : 10:26:22 »

Pumma, to vse verjamem in sem vesela, da je pri vas tako, vendar ko vzameš mešančka, ne moreš vedeti, kaj lahko pričakuješ in v kaj bo zrasel pes.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #31 : četrtek, 03.11.2005 : 11:41:35 »

Pumma, to vse verjamem in sem vesela, da je pri vas tako, vendar ko vzameš mešančka, ne moreš vedeti, kaj lahko pričakuješ in v kaj bo zrasel pes.

Se popolnoma strinjam s tabo, ampak to jaz lahko rečem, ker je pes star že tri leta in ne bo več rasel in njegov karakter dobro poznam.Pri moji sestrični so pa dobili mešančka, za katerega so rekli, da bo majhen cucek, je pa sedaj kakor en mali tele in so ga razvajali, pa je še vseeno zelo napadalen. Shocked Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 03.11.2005 : 12:45:17 »

Vsakega psa se da vzgojiti s povsem milimi metodami, če je človek dosleden in če ve kaj dela. Noben poteg z ovratnico ni potreben pravzaprav niti ovratnice ne rabiš. Rabiš pa za tak način dela poleg doslednosti in nekaj domišljije tudi železne živce. Vpitje na psa je tudi povsem nepotrebno. Da o drugih "dejanjih, ki mejijo na nasilnost " sploh ne govorim.

Problem so ljudje, ki sebe navadno poimenujejo "ljubitelji živali". Ta ljubezen pa se pri njih kaže na ta način, da psa pustijo, da dela kar hoče in kadar hoče, ko pa jim zraste nad glavo, pa se zatekajo k ad hoc metodam, ki načeloma zadeve samo še poslabšajo.  Za take ljudi ni primeren čisto noben pes, ker taki pokvarijo čisto vsakega.

Sicer je pa po mojih izkušnjah tak precej pohleven in ne preveč hiter pes ši-cu, pri katerem pa je zahtevna nega.
Samo ne jim dat v roke kokerčka. Rodovniški ali nerodovniški, pri  "ljubitelju" se spremeni v tirana, ki nadleguje tako lastnika kot vso bližnjo in daljno okolico.

Pri odraslem mešancu sicer vidiš kakšen je, vendar se njegov pravi karakter pokaže šele po približno treh tednih v novem domu. Pri mldem mešancu je težko reči, kako bo zgledal kot odrasel, karakter se da pa kar dobro oceniti. Če znaš seveda.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : četrtek, 03.11.2005 : 13:34:10 »

Kaj pa kakšen "njufko" Huh Pa tudi bernardinec je kar primeren (ob primerni paritveni kombinaciji, da se pazi na karakter). Ker drugače se pa dobi 70 (ali več) kilskega ubijalca Lips Sealed
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #34 : četrtek, 03.11.2005 : 14:03:52 »

No ja, mislim, da te orjaške pasme ne pridejo v poštev, ker bi jih "mili človek" težko obvladal Wink.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : četrtek, 03.11.2005 : 14:15:47 »

Čaki, čaki Sammy, kako težko obvladal Huh Če se psu je** za cel svet, potem takega psa res ni težko zadržat, a ne? In rekla si samo "mil" človek. Nikjer ne piše, da naj bi bil človek fizično nesposoben zadržat 50 kg psa. Drži? Nikjer nisi omenjala invalida ali pa kaj podobnega Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : četrtek, 03.11.2005 : 14:22:00 »

Novofumdlandec ja, bernardinec pa z precejšnjim zadržkom.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #37 : četrtek, 03.11.2005 : 14:37:53 »

bernardinec pa z precejšnjim zadržkom.
Ja Huh Zakaj?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : četrtek, 03.11.2005 : 15:04:55 »

Zato, ker niso tako zelo mili (če uporabim ta izraz). Nevzgojeni novofundlanci so ponavadi dobrodušni potepuhi. Nevzgojeni bernardinci pa znajo biti hudo zoprni. jih poznam nekaj takih.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : četrtek, 03.11.2005 : 15:12:21 »

Lanabela, saj zato sem pa napisala, ob pravilni paritveni kombinaciji (v prvem postu pa še, da so tudi v sami pasmi izjeme in razlike. In da tudi v leglu niso vsi enaki). Ja, tudi jaz sem slišala že za kar nekaj hudih ber. Saj zato je pa potrebno paziti na karakter. Poznam pa enega taaaaaaaakega mucka (samca), da večjega ni Cool Pa čeprav ima pes okoli 90 cm plečne in 80 kg Smiley Smiley
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #40 : četrtek, 03.11.2005 : 17:12:54 »

Sem opazila, da je na primer whippet obvladljiv tudi brez strozjih ukrepov. Wink
Jaz bi rekla, da so angleski hrti (mali-whippeti in veliki-greyhoundi) izjemno obvladljivi. No ja, govorim iz lastnih izkusenj nasega hrtka. Si nisem predstavljala, da so lahko ti psi tako prijazni, mili, nezni.

Sammy samo zate pa vseeno nimam odgovora Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #41 : četrtek, 03.11.2005 : 17:28:42 »

govorim iz lastnih izkusenj nasega hrtka

Odtod tudi moj predlog. Poblizje sem spoznala ze 5 whippetkov - vsi so bili izrazito mili, pa tudi lastnike so imeli taksne. Smiley
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #42 : četrtek, 03.11.2005 : 17:33:19 »

Vpitje na psa je tudi povsem nepotrebno. Da o drugih "dejanjih, ki mejijo na nasilnost " sploh ne govorim.

S tem se ne strinjam. Pri mojih je na primer ze igra ponavadi tako groba, da bi se mil clovek samo krizal.  Huh  Grin
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #43 : četrtek, 03.11.2005 : 17:41:43 »

V eni knjigi o psih, ki jo imam doma so pod pasme za začetnike napisani: Koker španjel, nemški bokser, evrazijec, dolgodlaki jazbečar, srednji šnavcer in bobtail. Potem pa so tudi psi za otroke: beagle, škotski ovčar, novofundlandec, ostrodlaki jazbečar, dalmatinec, airedalski terier. Mili naj bi bili tudi psi za starejše: opičji pinč, francoski buldog, pritlikavi špic, srednji koder, škotski terier, kromforlandec.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #44 : četrtek, 03.11.2005 : 17:52:57 »

Primeren bi bil tudi sheltie. Je precej nezen, vodljiv, zelo navezan na lastnika...
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines