mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 12:32:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 80182 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #75 : sreda, 21.05.2003 : 22:25:36 »

Jaz menim, da klop pusti pod kožo kakšno snov (ki jo izloči, da lažje pije kri) in zato potem bulica...Moja psička ima skoraj vedno, kjer ji odstranim klopa, majhno bulico. Glede bruhanja-lahko, da je tvoj kuža pojedel kakšno travo (zdaj, ko je ozelenela,sta moji dami nori nanjo in potem seveda tudi bruhata-tako tekočino čudne barve in kako travo vmes) in je bruhal. Če pa bruhanje ne bo prenehalo, pa-takoj k veterinarju! LP
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #76 : četrtek, 22.05.2003 : 12:33:22 »

Sva bila pri veterinarju in je vse vredu s tisto bulico. Bruha pa se vedno, sedaj se pogosteje. Drugace je zdrav in poln energije. Tudi analiza krvi ni nicesar pokazala. Tko, da sumimo zelodcne tezave, kislino itd. Dobil je Ranital in bomo videli, ce bo pomagalo.

lp, Polona
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #77 : nedelja, 25.05.2003 : 18:05:20 »

Hej hov!

Ali kdo ve,kako se rešiti klopjega gnezda,pravzaprav ga sploh odkriti kje je???
Včeraj popoldan je moj brat na vrtu našel lužo gomazečih klopov(kakšnih 500 klopov).Hitro jih je začel špricati z biokilom in so še kar gomazeli.Nekaj jih je tudi z ognjem uničil.Veliko jih je pobegnilo v travo in sedaj samo čakamo,koliko klopov bosta nabrala naša dva pesjana... Tongue Tongue
Ne vemo od kje so ti klopi prišli...kako sploh "gnezdijo" in kje?

Help!!!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #78 : ponedeljek, 26.05.2003 : 10:52:09 »

Po sobotni novici o smrti Maj-a, klubskega kolega mojega Thora zaradi klopnega meningitisa, sem totalno zaskrbljena in zelo zelo zalostna  Cry Cry Cry Cry
Ko pridete iz sprehoda, skrbno preglejte pse in ob vsaki spremembi obnasanja, zdravstvenih tezavah ipd. takoj obiscite veterinarja.
In seveda ze za preventivo, uporabljajte preparate, ki so za to namenjeni.

Lp, Yo

p.s. Maj je staknil EDINEGA !!! klopa na Golovcu, tako da previdno!
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #79 : ponedeljek, 26.05.2003 : 12:52:18 »

Hojla!
vsem pasjeljubcem, ki se otepajo težav s klopi pri njihovih ljubljenčkih, lahko povem, da je poleg Frontlina na tržišču nov preparat, ki se nanaša isto.Imenuje se EX SPOT, pipeta pa zadostuje za 15 kg psa.
LP Tjaša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #80 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:02:45 »

Ali kdo pozna Kiltex? V kaksni obliki se prodaja, ovratnice, sprej, tekocina...?
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #81 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:08:37 »

Jaz ne vem kaj je s tem frontlineom - al mam samo jaz tako smolo. Namrec ze bo 14 dneh sem nasla 2 nova klopa ki sta bila ze kr velika. Niti duha ne sluha o tem da bi se posusili, jaz jih pa tut prej nisem nasla.

kako je s tem ex-spotom? Ali deluje na enakem principu kot frontline? In se ga da dobiti v Mariboru?

Jaz se prav bojim da ne bo Bela cesa staknila pri teh klopih. Sej jo vedno pregldam ko prideva domov. Tudi vmes sem pozorna na vse mozne pikice v njenem kozuhu, vendar se vedno se kdaj kaksen najde ki pa ga spregledam. Zaj je vsaj malo lazje ko se je zmolsala, vendar pol dobi se vecji kozuscek  Wink
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #82 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:11:52 »

Kiltex je ovratnica in mislim da tudi sprej in šampon. Po mojih izkušnjah je bila to najkvalitetnejša ovratnica proti klopom in bolham.

LP
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #83 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:28:38 »

Tokrat se moram pohvaliti, da že 6 tednov nisem našla klopa na mojih dveh. Prej sem imela Frontlain do 20 kg, sedaj imam od 20-30kg in je super. Smo vsak dan 3 ure v gozdu.
Po tej hvali pa 1000X trkam na les.

LP
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #84 : ponedeljek, 26.05.2003 : 14:45:09 »

Naj vam se jaz napisem izkusnje s klopi in frontlineom.

Na nedeljo dam svoji psicki ampulo in nato se cel teden pobiram z nje zive in debele-lepo hranjene klope, ter se jezim in upam da ne stakne cesa.

Potem izvem za nek sprej (RAZZIA) baje zelo dober. Takoj kupim in nasprejam psa, to je bilo v cetrtek. Pridem zvecer domov s treninga in ne morem verjet da ne najdem nobenega klopa. OK-zgolj nakljucje si mislim, da ne bom potem prevec razocarana. V soboto grem na vajo resevalnih psov v Zagorje, kjer prezivimo par ur v gozdu in na travnikih. Sproti ni bilo mogoce odstranjevati klopov, beli goldni so se najbolj spominjali na dalmatince. Nikoli se nisem odstranila toliko klopov z enega psa naenkrat, cez pet minut jih je imel pa spet 10 nasebi. Groza. Ampak na moje veselje to ni bil moj pes. Jaz niti enega klopa nisem nasla vse do danes. Najbolj od vsega pa je to, da se niso niti sprehajali po njej.

Zelo sem zadovoljna,  zelo priporocam.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #85 : ponedeljek, 26.05.2003 : 18:03:26 »

Danes mi je uspelo po sprehodu v gozdu, najti v kozuscku okoli 30 klopov, ki so seveda še lezli. Zadnji mesec jih vsak dan najdem vsaj 20 in priblizno 5-10 ze prisesanih. Sploh ne pocnem vec drugega kot pobiram klope...tudi po stanovanju tiste velike kot fizol. Psica ima frontline + kaplice Verminex, ampak ocitno so letos klopi znoreli. Malo me skrbi kako se bo mami spopadala z njimi, ker odhajam za nekaj dni! S cim naj se poskusim? lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 26.05.2003 : 18:27:48 »

Kaja,

pri mojem Tarciju, sosedinem krasevcu in mackah se je zelo dobro obnesel Bio Groomov Flea and Tick-14 spray, trenutno pa ga pred sprehodom naspricam z Vitakraftovim Citronella nature sprayem (kupila za probo), ki drzi ca. 14 dni.

Ampule se ni dobil, ker ga moram prej skopati, pa nikakor ne najdem casa. :-/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #87 : ponedeljek, 26.05.2003 : 19:54:52 »

Nanook, ravno danes sem jo posprejala z Biogroomom, sprejem, ki ga omenjaš. Bom videla kako dolgo bo zdrzal. Drugace bom poskusila z Vitakraftovim sprejem. Hvala in lp
Logiran

erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #88 : ponedeljek, 26.05.2003 : 20:57:30 »

Živijo!

Ja klopi so letos ponoreli tudi pri nas. Človek bi mislil, da po taki zimi, kot je bila letos ne bo toliko mrčesa.
Moje dame imajo na sebi Frontline-letos ne zaleže nič. Ne vem ali so se ga klopi navadili, ali pa so ampule zanič.
Bo treba pogruntat nekaj kar bolj pomaga.

            lp erika
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #89 : torek, 27.05.2003 : 08:57:21 »

Tudi pri moji samojedki Frontline sploh ne pomaga. Po enem tednu je polna debelih klopov. Sedaj sem jo še našpricala z Biokill Vet, pa ne vidim bistvene razlike. Pri njej imam še eno težavo: trava se ji zapiči tako globoko v dlako, da je sploh ne najdem, a ker je na to zelo občutljiva, jo poskuša izvleči sama, tako da se toliko časa cufa z zobmi, dokler si ne poškoduje kože. Če jo zalotim pri delu, ali če najdem polizano dlako, lahko jaz takoj odstranim travo. Odločam se, ali bi jo ostrigla.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines