mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 05:52:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju  (Prebrano 40837 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #30 : sreda, 08.08.2007 : 14:51:17 »

Se opravičujem, v svojem prejšnjem postu sem izpustila navednice pri besedi maltežan. Vse kar je bilo napisano z moje strani, je bilo mišljeno za ˝čistokrvne maltežane brez rodovnika˝, se pravi mešančke podobne maltežanom.
Zadeva je namreč taka, da sem jaz osebno videla ˝pravega˝ maltežana večinoma samo na razstavah.
Opisan je bil karakter psov, ki sem jih jaz videla, to je recimo okoli 50 psov, na grobo rečeno. Od tega je recimo bilo rodovniških 3 ali 4 psov. Nobeden ni imel svilnate dlake v pravem pomenu besede (tudi redkokateri yorki, ki ga srečaš na cesti, rodovniški ali ne, bo imel svilnato dlako).
Vse je v vzgoji, ampak najprej moramo vzgojiti lastnike, ki bodo nato vzgajali svoje bodoče pse:)

še enkrat opravičilo glede nesporazuma.

P.S.: Če že ˝favoriziram˝ katero pasmo, je to kitajski goli pes Smiley

Logiran
lana_
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #31 : ponedeljek, 21.04.2008 : 17:55:04 »

Kot se jaz spomnim tudi hrti puščajo zelo malo dlake.

Seveda pa je res, da vsak redno česan in negovan pes ne pušča dosti dlake. Jaz mojo mešanko(srednje dolga dlaka) češem vsak dan po pol ure(včasih še več Wink), ker obe v tem izjemno uživava in v hiši skorajda ni dlake.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #32 : torek, 13.05.2008 : 10:13:01 »

dlake ne puščajo psi , ki se trimajo- večina terierjev torej in skoraj ne psi ki se strižejo- pudli   Smiley npr in psi , ki je nimajpo  Grin- mehiški in kitajski goli psi . Velja (razen pri zadnjih  Wink) pa seveda to ob primernem in rednem vzdrževanju  Cool
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #33 : torek, 13.05.2008 : 10:31:50 »

Kaj pa basenji? Za to pasmo sem prebrala, da ne pušča dlake.
Logiran
žiko
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #34 : torek, 13.05.2008 : 11:12:13 »

NO!

Ob vsem tem pisanju mi gre rahlo na bruhanje,zato sem se mogla oglasit!
Mislim po eni strani se pritožuješ Mel da piše o pasmah ,ki jih ne pozna konkretno maltežanih in z vso užaljenostjo braniš teren(in podobni) po drugi pa zopet tudi ti(in podobni) blatiš nevemtikakšne nerodovniške pasme in maltežane....
Jaz imam nerodovniškega mešančka "maltežana"ali podobnega njemu-da nebi koga užalila!!!in lahko na prste ene roke preštejem kolko dlake sem našla v 1 letu- NIČ!!!!!!!!!!
Mislim da je vse odvisno predvsem od nege psa, in vsemu kar sledi,npr.sesanje ipd.....če si pa pač bolj zanemarjen tip je pa verjetno tak tudi pes,in bo dlake kjer hočeš(ne mislim na pasme, ki jim dlaka že apriorij bolj izpada)!?
Pa še to, moj kuža je izredno prijazen do ljudi,predvsem otrok,zelooo potrpežljiv,zelooo igriv predvsem z drugimi kužki in zelooo nežen,tako da ta karakteristika ustreza vakemu posamezniku,predvsem pa je vse odvisno od VZGOJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Vso srečo pri iskanju kužka, ki mu dlaka ne izpada!
LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #35 : torek, 13.05.2008 : 11:26:35 »

Skuliraj se in ne drzni si niti enkrat več napisati, da blatim nerodovniške pse in mešančke. Jasno? Hvala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #36 : torek, 13.05.2008 : 11:46:53 »

Ma dajte nehat s tem puščanjem dlake, kot da je največji problem na svetu! A je to edino, kar pričakujete od psa? Če je tako, je prvič žalostno, drugič pa boste razočarani.
Imela sem pudljico, ki res ni puščala dlake, je pa zato morala biti redno strižena. To pomeni strošek, če pa strižeš doma, se pa takrat nadihaš in naješ toliko dlake, da odtehta vse običajne faze menjav dlake.
Sem živela s perujskimi golimi psi, res je, niti ene dlakice niso spustili, je pa življenje z njimi zato prineslo toliko drugih "težav".
Resnično, tisti, ki se na smrt bojite dlak, si kupite pliškote - kvalitetne, take, od katerih dlake ne frčijo naokoli.
Ko si izbiraš prijatelja in spremljevalca za cca 15 let, je zadnja stvar, na katero gledaš to, koliko dlak pusti za sabo.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #37 : torek, 13.05.2008 : 13:20:56 »

Kaj čmo, enim je to pač vseeno, enim pa to ni. Vsaj meni osebno je precej pomembno koliko dlake pes pusti v stanovanju, ker se mi ne ljubi dvakrat na dan sesat bajte. Ta čas raje bolj kvaltiteno izkoristim z družino in psom.
Zato sem si raje poiskala psa, pri katerem mi ustreza tako karakter kot kvaltita dlake.

Aja, če bi samo na karakter gledala, bi recimo imela kraševca. Pa ga ravno zaradi velikosti psa in količine dlake nočem imeti.

Hvala Bogu, da obstaja toliko različnih pasem in imamo možnost izbire tudi tisti bolj "zateženi" glede dlake.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #38 : četrtek, 19.06.2008 : 20:05:56 »

Zdravo!
Lepo prosim, če mi lahko poveste katere so pasme psov, ki ne puščajo dlake v stanovanju. Imela sem pritlikavega kodra 17 let in za to pasmo lahko sigurno trdim, da ne pušča dlake, zanima me pa če obstaja še kakšna pasma poleg te in golih psov.
Hvala!

tudi jaz imam kodra in je res super ker popolnoma nič ne pušča dlake Smiley
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #39 : petek, 20.06.2008 : 20:22:42 »

Ma dajte nehat s tem puščanjem dlake, kot da je največji problem na svetu! A je to edino, kar pričakujete od psa? Če je tako, je prvič žalostno, drugič pa boste razočarani.


Vsa resnica o bodočih lastnikih psov je v teh dveh stavkih, pa seveda o marsikaterem, ki psa že ima in jamra o dlakah.

Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #40 : sobota, 27.09.2008 : 05:45:46 »

Jas imam pa mesancka tibetanski terier tudi z dolgo dlako,pa nikjer nobenih dlak.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #41 : sreda, 15.10.2008 : 20:43:36 »

Tudi naš Švrki- maltežan ni puščal dlake. To je kar prijetna lastnost. Ko greš ven, te ne skrbi, kje vse na obleki nosiš njihove "lase", posebno, če so sivi, ti pa malo v letih  Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #42 : sreda, 15.10.2008 : 21:01:42 »

Mi imamo angleško koker španjelko-Bello in puša veliko dlake, kljub vsakodnevni negi. Mogoče si ravno menja dlako.
Poleti je ni bilo skoraj nič.

Se pa strinjam z Yo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #43 : sreda, 15.10.2008 : 23:37:07 »

berem in ne morem dojet... sem edina, ki ji za dlake vsepovsod ni mar?! pa saj obstaja sesalec, nismo v kameni dobi Tongue
in, ne, NE sesam 2x dnevno Grin, niti 2x tedensko sram Roll Eyes
1x na teden mi čisto zadostuje Shocked sram (ob treh psih)
ali sem nora ali pa res ne razumem pointa, da pes ne bi smel puščati dlako po stanovanju?! to je tako ko bi meni nekdo prepovedal, da mi las izpade npr. v dnevni sobi, upssssss.... Shocked
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 16.10.2008 : 07:59:41 »

berem in ne morem dojet... sem edina, ki ji za dlake vsepovsod ni mar?!
noup, nisi edina - vsaj dva taka primerka sva.  Tongue Ti pa jst, pa veretn še kdo. Grem kr stavit. Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines