mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 23:32:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 249325 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2115 : torek, 26.02.2013 : 20:03:45 »

Kot kaže, napadeni pes ni bil na povodcu, ampak je priletel na cesti z  bližnjega dvorišča. A je tega res treba?  butnglavc
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2116 : torek, 26.02.2013 : 20:04:17 »

Jaz tudi ne maram stereotipnega etikiranja, ampak: pri nas v Trnovem je 8-letna psica DA, s katero je bil Sančo zelo prijatelj, mirna, na videz zelo vodljiva psica. Se je pa v zadnjih 2 mesecih zgodilo, da je povsem nenapovedano, zlepega, napadla dve psici (ki ju je poznala že dolgo), od tega eno šar pejko na več koncih povsem raztrgala (če ne bi bila tepasme, ne bi preživela, so rekli). In naša Dita ima to DA ful rada, jaz pa ... ne zaupam več.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2117 : torek, 26.02.2013 : 20:11:14 »

Jaz pa moram priznat, da sem vesela, da danes Vidic ni kvasil velikih neumnosti, ki jih ponavadi vpleta v svoje izjave. takoda, se strinjam z njim, da naj bo pes, ki ga lastnik ne obvlada, pač doma na dvorišču. Posebej v primerih, ko lastniki niti tega ne dojamejo, da imajo psa, kaj šele, kakšnega psa imajo. Mi je popolnoma nepomembno, ali govorimo o bevskajoči histerični čivavi, o DA ali o katerikoli drugi pasmi.
Je povedal, da je za sprehod po mestu potrebno psa vzgojiti. Jaz bi dodala, da je najprej treba vzgojiti sebe.

Tale lastnica se sicer očitno zaveda, da rabi pomoč, pa še bolj očitno čaka, da bo izbrana in bo prišla na TV. Če ne bi bilo tako, se to najverjetneje ne bi zgodilo, ker bi bili že zdavnaj na prevzgoji vsi trije. Pa očitno niso.

Gonjo proti pasmam dejansko delajo lastniki le-teh, ki dopustijo vpletenost svojih psov v take dogodke. Jaz pravim, da je treba najprej nas, lastnike psov, poštimat, šele potem lahko začnemo spreminjat miselnost v okolici. To, da je takle napad zanimiv za množice, je pa ja menda za pričakovat, al kako?

Meni je vseeno, ali je bil zlatko spuščen ali privezan, ali pa je priletel z domačega dvorišča na cesto. Reševanje situacije je pod vsakršno kritiko.  Lastnica je nesposobna in ne bi smela posedovati takega psa, oz. nobenega psa, če sem bolj natančna. Ne zato, ker je premajhna in prelahka in kar še takega zdaj ven stresajo, temveč izključno zato, ker se je do konca kretenasto obnašala med napadom. Če imaš tako pasmo, pri kateri lahko že v naprej pričakuješ, da bo kdaj kaj psu priletelo v gobec, se prej poučiš o pravilnem in napačnem ravnanju med napadom. Desa je na fb napisala, da je mislila, da si bo šla vmes kafe skuhat. Nekaj podobnega sem pomislila tudi jaz. To se tako ne dela in če ne veš, kako se to dela, potem bodi pač s takim psom samo na svojem dvorišču.

V takem strnjenem naselju je neodgovorno od lastnika psa, ki ga sprehodi po ulici, da ne predvidi tudi situacije, da lahko psu vsaj pri 10+ bajtah nekaj uleti pred gobec.
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2118 : torek, 26.02.2013 : 20:16:49 »

Ok, punca, soseda od lastnikov psa, očividka, ki je mirila lastnico med napadom, je povedala sledeče:

"ZP, samec, star cca. 8 let je bi s svojo lastnico na na povsem ograjenem dvorišču. Ko je punca videla obe DA, ki sta lastnico vlekli proti dvorišču. je prijela svojega psa. Ko sta bili DA že zelo blizu je psa spustila in letela v hišo po očeta (to je tisti z veliko desko). Ta čas je ena izmed DA napadla ZP in ga zvlekla na cesto. Druga ni napadla. Kaj se je dogajalo od takrat se vidi na posnetku. Potem je prišla policija in pobrala izjave. Lastnica DA vztraja na tem, da je bil ZP spuščen."

P.S.: Jana, lepo napisano!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2119 : torek, 26.02.2013 : 20:19:32 »

Jana, saj se strinjam z vsem, kar si napisala, ženska očitno nima poštimanih psov, reagirala je pa itak popolnoma mimo. Ampak kljub vsemu se mi zdi škoda, da je pes skasiral rane in travmo ker skrbniki niso poskrbeli za to, da ne bi letal na cesto. Moj jih je že 3x fasal na povodcu, če bi se zgodilo ko bi bil spuščen.. ne vem no, jaz si tega ne bi nikoli odpustila.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2120 : torek, 26.02.2013 : 20:19:56 »

Ok, punca, soseda od lastnikov psa, očividka, ki je mirila lastnico* med napadom, je povedala sledeče:

"ZP, samec, star cca. 8 let je bi s svojo lastnico na na povsem ograjenem dvorišču. Ko je punca videla obe DA, ki sta lastnico vlekli proti dvorišču. je prijela svojega psa. Ko sta bili DA že zelo blizu je psa spustila in letela v hišo po očeta (to je tisti z veliko desko). Ta čas je ena izmed DA napadla ZP in ga zvlekla na cesto. Druga ni napadla. Kaj se je dogajalo od takrat se vidi na posnetku. Potem je prišla policija in pobrala izjave. Lastnica DA vztraja na tem, da je bil ZP spuščen."

P.S.: Jana, lepo napisano!
Lastnico ZP.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2121 : torek, 26.02.2013 : 20:21:15 »

Cel kup napak, pa sem dala predogled.  sram

Torej na NE povsem ograjenem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2122 : torek, 26.02.2013 : 20:21:55 »

Ok, ce prav razumem je ena DA napadla zlatkota na zasebnem dvoriscu in ga zvlekla na cesto?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2123 : torek, 26.02.2013 : 20:25:27 »

Jaz nisem zaprla posnetka in si ga lahko še ogledujem. Če prav razumem katera hiša je to, je spredaj neograjena, nekako tako kot vaša. Nimam pojma kako se to pravno imenuje, torej če je to zasebno dvorišče ali ne. Bom pa vesela, če me kdo razsvetli, če je to zasebna last ali ne.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2124 : torek, 26.02.2013 : 20:53:34 »

Jaz tudi ne maram stereotipnega etikiranja, ampak: pri nas v Trnovem je 8-letna psica DA, s katero je bil Sančo zelo prijatelj, mirna, na videz zelo vodljiva psica. Se je pa v zadnjih 2 mesecih zgodilo, da je povsem nenapovedano, zlepega, napadla dve psici (ki ju je poznala že dolgo), od tega eno šar pejko na več koncih povsem raztrgala (če ne bi bila tepasme, ne bi preživela, so rekli). In naša Dita ima to DA ful rada, jaz pa ... ne zaupam več.



sančotova .... a lahko prosim skrbiš mal za moje zdravje  Undecided čist maaaaal??
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2125 : torek, 26.02.2013 : 20:55:17 »


drugače pa ... jaz posnetka nisem videla, niti prispevka. ....

lahko pa samo tole rečem ... ni problem v psih, problem je v neodgovornih lastnikih ... VEDNO  Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2126 : torek, 26.02.2013 : 20:57:46 »

natis, saj zaenkrat ni krize Kiss Kiss, res ne, hodimo pač ven odslej ob različnih urah.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2127 : torek, 26.02.2013 : 21:02:30 »

Hjao, zenska. Saj razumem da se je ustrasila, ampak ce je imela cas letet v hiso po oceta, zakaj ni vzela psa s seboj? Jasno to ne opravicuje vsega skupaj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2128 : torek, 26.02.2013 : 21:39:07 »

Meni je vse skupaj ful čudno. Če je dvorišče povsem ograjeno in zlatko za ograjo, potem argentinca ne bi mogla do psa. Če je bil zlatko na dvorišču, ograja vrata pa odprta, bi bilo bistveno bolj smiselno zapret ograjo, kot pa pustiti psa in teči po očeta. Če so bila vrata odprta, zlatko pa je bil na cesti ali je punci ušel na cesto.....Vsekakor bodo morali ugotoviti, ali je zlatko prišel na cesto ali dogi na dvorišče.
Kar se je videlo na posnetku: obe dogi na (navadnih povodcih, ne na fleksih), punca je kljub vsemu povodca obdržala v rokah. Na veliko srečo dogi nista reagirali kot krdelo, ena je ostala mirna. Reakcija vseh vpletenih je bila napačna. Lastnica dog je bila zmedena kot kura, rabila je strašno dolgo da ji je kapnilo, da mora dati psa ki se ni tepel nekomu za držat (ali ga nekam privezat), ker rabi roke frej. Psa bi morala ona (ali pa kdo drug) povsem mirno dvigniti - lahko za ovratnico, lahko se da okrog povodec tako da ne more dihat in mora napadenega spustiti. Kričanje, histeriranje, tolčenje z dilo (mimogrede, če sem dobro videla, je stric z dilo vsaj enkrat fejst počil zlatkota)....je samo prispevalo k temu, da doga ni popustila, vlečenje iz gobca pa je povzročilo raztrganino. Se je pa, če si si posnetek ogledal lepo mirno, videlo, da doga zlatkota drži za kožo in ne za goltanec. Zgledalo je ful grdo, ampak resnično nevarni spopadi se odvijajo v tišini.
Zdej...kar se tiče lastnice dog: glavna napaka je bila narejena takrat, ko si je hkrati omislila dve dogi in to dva samca. Izjemno zahtevna kombinacija celo za zelo izkušene lastnike psov. Da rabi pomoč se je spomnila šele tik pred zdajci - ko bi moralo biti vsakemu, ki ima par delujočih celic na podstrehi jasno, da sedi na tempirani bombi. Pa še takrat je čakala....Kar se mene tiče, bo zanjo edina rešitev, da da vsaj eno dogo stran, z drugo pa začne zelo resno delat.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2129 : torek, 26.02.2013 : 21:41:20 »

Jaz nisem zaprla posnetka in si ga lahko še ogledujem.

Dol ga potegn Tongue

Sem ze povedala, ce bi moj pes kaj takega pocel bi bila prva, ki bi ga onesposobila, na katerikoli nacin. Vsekakor ne bi stala in gledala.
Vsa pohvala pa ta drugemu mirnemu DA ker ni kazal nobenih znakov, da bi se pridruzil Kiss pol bi sele bla stala, ker ga ziher ne bi mogla zadrzati.
Logiran

Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines