mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 14:41:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 67023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #150 : četrtek, 10.11.2005 : 19:07:04 »

Nasa pije borovnicev caj kot zmesana, tako, da ga moram ze skoraj proc jemat, ker se naceja do konca...

Pozabla sem povedat, da kadar ima vas kuza drisko, ga ne vozite na sprehode, ker mu s tem se poslabsujete stanje... seveda lahko gre ven ampak ni dobro da ga nevem-kako sprehajate.
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #151 : petek, 11.11.2005 : 09:23:15 »

Oliver  ima že čisto trdo blato.
Na sprehod pa tako in tako noče preveč, rad nori po dvorišču in se izživlja nad rožami-je rojen vrtnar, ko pa greva na sprehod, gre zelo nerad od hiše, ko pa greva proti domu, je neustavljiv.
 Smiley
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #152 : petek, 11.11.2005 : 10:31:43 »

Fino, da se je izboljsalo.

Drugace pa mladicki hitro staknejo drisko, ker tudi kisline se nimajo tako razvite. Wink
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #153 : sobota, 15.04.2006 : 10:02:20 »

Živjo,
naš 7-mesečni bernarinec Oliver je včeraj zjutraj driskal, čez dan pa ne več, danes zjutraj pa ima spet drisko, a s krvjo in sluzjo Cry. Zanima me ali naj takoj odhitimo k veterinarju, ali se prej splača poskusit še z ogljem in linexom?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #154 : sobota, 15.04.2006 : 10:17:33 »

jaz mislim, da ce je v blatu kri, da je ze fino it do veta.
m.
Logiran
lillika
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #155 : nedelja, 23.07.2006 : 09:41:25 »

Živjo!

Pred 3 dnevi smo bili na morju in opazili, da ima psička drisko. Zanima me, če je imel kdo podobne težave in kako jih je odpravil?? Kaj lahko dam psički, da mi ne bi bilo treba zaradi takšne zadeve hoditi veterinarju.

hvala

LP
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #156 : nedelja, 23.07.2006 : 11:14:05 »

Možno je, da je psička popila preveč slane vode, ali pa kaj drugega ( vročina, postana voda, stres ...). Undecided
Na potovanja je fino vzet s sabo med. oglje ( dobiš v lekarni, tudi za ljudi prav pride ), ki pomaga pri prebavnih motnjah, zapira....
Pa kapsule Linex  se v takšnih primerih tudi dobro obnesejo. Wink
Je pa dobro psa, ki ima drisko kakšen dan postiti, oz mu dati "lahko" hrano, ( riž in pusto pišč. meso...) pa paziti da popije dovolj tekočine, saj lahko v nasprotnem primeru, sploh pri dolgotrajno driski organizem dehidrira.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #157 : nedelja, 06.08.2006 : 10:13:29 »

Danes ponoči sem dežurala.Vsako uro sem ga peljala ven, ker ga je tiščalo.Prvič je bilo blato normalno potem pa sluz in blato. Ob 7h sem mu dala oglje in ko sva šla ven je najprej špricnilo potem pa tanek kakec in sem že zasledila oglje.Zdaj spi pod posteljo aja hrana ista in verjetno ni nič pojedu zunaj 99%. Zanima me zakaj kar naenkrat driska in kaj naj naredim? Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #158 : nedelja, 06.08.2006 : 10:25:54 »

Smo imeli mi nekaj podobnega vceraj, pa nimam pojma zakaj. Sumim le, da je mogoce nekaj narobe z naso vodo, zdajle ko so bili taksni nalivi. Vendar so jo pili trije psi, drisko pa ima le eden. Huh Psu sem dala tableto linexa in normalno vecerjo, pa je zdrzal celo noc in danes driske ni bilo vec. Upam, da boste danes tudi vi mirno spali. Wink lp
Logiran

Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #159 : nedelja, 06.08.2006 : 12:02:11 »

Idea je kot mladicek dobila drisko, pa nismo imeli pojma zakaj (hrane nismo menjevali, nicesar takega tudi ni mogla pojest)... pri veterinarju sem ze bila cisto obupana, ko nismo vedeli zakaj.
Ona pa je ze bila cisto boga, vseskozenj je lezala, blato ji je ze delno kar uhajalo, vseskozenj se je napenjala.

Potem pa jo je dobil v roke dr. Matko in vzel vzorec blata in tako smo ugotovili, da ima veliko jajcec od glist. Meni to sploh ni slo v racun, saj sem ji vseskozenj devala Pratel (in to prav to tisti tabeli, ki jo vsepovsod dobis) - pa se je izkazalo, da le-ta ni deloval kot bi moral.
Zdaj uporabljam vsa druga sredstva proti zajedalcem in (moram potrkat), se nismo imeli problemov!

Drugace pa ne delajte tega, da psu, ki ima drisko daste jesti. Zelodcek je razdrazen in stvar ne bo nic boljsa. Najbolje ga je en dan postiti, potem pa skuhat riz (samo na vodi in ga zelo dobro prekuhat, tako da dobite taksno rizevo sluz), mogoce zraven kaksno pusto govedino, ali pusto piscancje meso... samo ne sme biti mastno. Ko se prebava uredi, pa postopoma nazaj na brikete.

Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #160 : nedelja, 06.08.2006 : 12:25:26 »

Pred enim mesecom sem dobila antibiotik efloran, ker je kakal sluz, občasno.Blato je do danes bilo super trdo.Jutri bom poklicala na veterino,če ne bo bolje, čudi pa me, ker ko greva ven je normalen, voha, repek ima dvignjen, ko pa domov prideva pa se uleže in se za nič ne zmeni.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #161 : nedelja, 06.08.2006 : 12:54:01 »

Pes mora jesti, ker dobiva zdravila in ga je nemogoce postiti. lp
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #162 : nedelja, 06.08.2006 : 13:55:35 »

Skuhala sem mu riž in piščanca in mu bom dala za jest.Zdaj sva šla že dvakrat ven pa ni nič kakal a je mogoče da je oglje že prijelo.
No pa vodo sem mu prekuhala mogoče je pa res kriva voda in to fašejo kužki ki so bolj občutljivi.
Jaz upam da se bo hitro normaliziralo ker sva tako al tako skoz na veterini.
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #163 : ponedeljek, 01.10.2007 : 12:45:56 »

A je možno da pes driska zaradi preveč fizične aktivnosti?Naš tamali (kmalu bo eno leto star)je bil včeraj popoldne na najdaljšem sprehodu v svojem življenju dosedaj (po moje, lahko se motim) in še po sprehodu ni imel mira dokler nisem šla spat (ker je moja senca in če se jaz premikam se mora tudi on) danes pa mu hrana ne diši glih najbolj in driskal je.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #164 : ponedeljek, 01.10.2007 : 13:51:11 »

Ja mrrrcina, to je čisto običajno. Tudi moj na sprehodu najprej base dela, po kakšni uri dirkanja pa teče od njega. Ampak to je normalno, tiste ostale driske pa pridejo od kdo ve česa. Včasih hrana, voda, ali pa kar tako. Jaz mu dam Linex, dieto z rižem in piščancem in je tik-tak v redu.
lp
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines