mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 20:37:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 585 586 587 588 589 [590] 591 592 593 594 595 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1752027 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8835 : nedelja, 10.04.2011 : 16:15:17 »

Na naših psih (mojih in tistih iz naše skupine) so značke s telefonsko številko. Če koga res hudo skrbi za parkirana pseta, naj zavrti telefon. V primeru, če bi kdo pse kljub temu poskušal pajsniti, spustiti, odpeljati v zavetišče itd... pa naj mu bo jasno, da prvi klic ne bo v zavetišče ampak na policijo. In da policaji krajo šolanega psa vzamejo zelo resno.
Logiran
heart
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8836 : ponedeljek, 11.04.2011 : 08:56:30 »

skrajno neodgovorno pustiti psa na privezu na takem kraju!!! Shocked Shocked
kaj pa če ga kdo zastrupi!!! grozno,res grozno in neodgovorno Undecided
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8837 : ponedeljek, 11.04.2011 : 09:10:24 »

Lanabela, knjižnica se odpre ob 8.uri. Wink
Se strinjam s Pepsi, privez kjerkoli odpade. Šolan ali ne, ukradejo ga lahko in ga nikoli več ne vidiš. Vseeno bi mi bilo za predmet, za psa pa niti pod razno.
Mojo pripeljem do vrat knjižnice v prvi štuk in jo privežem v notranjem prostoru v kotu, da me počaka nekaj minut. Če je avto vroč in ni sence, pač ne stojimo, res je simpl kot pasulj.
Jap, pri reševalcih je problem..., pa še vedno jaz psa ali več njih nikoli ne bi puščala samih, vsaj eden bi moral bili z enim učom na njih - imajo še večjo vrednost, ko so z nami, če pa jih ni več, pa nikomur tudi šolan pes nič ne pomaga.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #8838 : ponedeljek, 11.04.2011 : 09:13:57 »

Moj pes ne čaka pred trgovino. Ampak zastrupi? A to resno?
Se sme pustit psa na lastnem vrtu z 2m ograje? Pa ti ga še vedno lahko kdo zastrupi. Bi rekla, da jih je tako še največ zastrupljenih. Ko sosed noče več poslušat lajanja in nekaj vrže čez ograjo. Pred trgovino, knjižnico itd. pa... mene bi bilo strah, da ga kdo ukrade, odpne ali prestraši s kako brco. Ampak zastrupi - ne vem, za moje pojme to ni ravno pogosto.
Logiran
heart
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8839 : ponedeljek, 11.04.2011 : 09:43:18 »

ako stanuješ v soseski in gre lajanje na živce sosedu in to do te mere,da ti psa zastrupi...,ajoj.zakaj pa imaš psa?a zato da ti laja na dvorišču? premalo ukvarjanja z kužkom privede pač do tega.psa moraš znati disciplinirati in se ukvarjati,da ne laja kar v tri krasne da sosedom kravžlja živce. Huh
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8840 : ponedeljek, 11.04.2011 : 09:45:56 »

Verjetno je FŽ želela povedat prav to, da pes privezan na javni površini (sploh, če je tiho) res ni "prava in prva tarča" za zastrupljanje...kot si navedla v tvojem prvem postu.  Wink
Logiran
heart
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8841 : ponedeljek, 11.04.2011 : 09:54:44 »

kaj pa če ni tiho? sploh pa obstaja možnost in to je dovolj
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8842 : ponedeljek, 11.04.2011 : 10:03:47 »

ako stanuješ v soseski in gre lajanje na živce sosedu in to do te mere,da ti psa zastrupi...,ajoj.zakaj pa imaš psa?a zato da ti laja na dvorišču? premalo ukvarjanja z kužkom privede pač do tega.psa moraš znati disciplinirati in se ukvarjati,da ne laja kar v tri krasne da sosedom kravžlja živce. Huh
Daj v nižjo brzino z zaključki, prosim. Ker mi imamo en tak patološki primer - psička naših neposrednih sosedov, ki se oglasi res le nekajkrat na dan za nekaj sekund (dobesedno), pa so na vrtu že nekajkrat našli strup za polže v mesnih polpetah. Plus grozilna pisma v stilu "če pes ne neha lajati"(ta so prispela tudi do nas, btw). Svet je definitivno prepoln pacientov.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #8843 : ponedeljek, 11.04.2011 : 10:25:15 »

ako stanuješ v soseski in gre lajanje na živce sosedu in to do te mere,da ti psa zastrupi...,ajoj.zakaj pa imaš psa?a zato da ti laja na dvorišču? premalo ukvarjanja z kužkom privede pač do tega.psa moraš znati disciplinirati in se ukvarjati,da ne laja kar v tri krasne da sosedom kravžlja živce. Huh

Heart, do ene mere imaš popolnoma prav. Vendar imamo ljudje tudi službe in druge obveznosti in s psom ne moremo biti 24 ur na dan, da bi ga opozarjal na njegovo lajanje. Sam sem se pred prihodom mojega psa, še predno sem klical Polono, o možnem prihodu psičke pogovoril z vsemi sosedi. In do sedaj še nismo imeli prav nobenega problema, tudi če je kdaj zalajala, čeprav sva večino lajanja že odpravila. Pa to ne pomeni, da se premalo ukvarjam s svojim psom. Moraš pa vedeti, da je veliko več motečih elementov na dvorišču, kot v stanovanju (mimoidoči sprehajalci z psi, otroci z žogami, sirene, spuščene mačke ...) in nič nenaravnega ni, če pes zalaja ob čemerkoli, kar mu je tuje in ob čemer se počuti ogroženega. Hočem samo reči, da bi moral za uspešno odpravo težav z lajanjem biti ves čas za njegovim /njenim hrbtom, to pa nam časi v katerih živimo, žal ne dopuščajo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8844 : ponedeljek, 11.04.2011 : 10:39:11 »

Saj nihče nikogar ne sili, da psa brez povodca in nagobčnika spušča na lastni ograjeni vrt ali da ga celo pušča da čaka na privezu. Možnost, da bi kdo zastrupil psa, ki čaka pred štacuno je praktično enaka nič, ker ljudje načeloma ne hodijo okrog s strupom v žepu. Tudi možnost, da bi mu kdo kaj posebej hudega naredil je na javnem mestu, kjer je veliko ljudi, zelo majhna. Sploh če je tam okrog še varnostnik in varnostna kamera. Nevarnost, da  ti nekdo vrže nekaj na vrt je bistveno večja. Psa izpred štacune se seveda da ukrasti (čeprav ga je bistveno lažje ukrasti kar iz domačega vrta ali pesjaka), pod pogojem, da pes z ugrabiteljem prijateljsko sodeluje. Psa, ki ve, da mora počakati na prostoru in se upira, je iz obljudenega javnega prostora težko odpeljati, sploh če je prevelik, da bi ga stisnil podpajsko.

Zdaj...čisto verjamem, da nekatere dušebrižnike silno boli, ko morajo gledati pse, ki čakajo sami na privezih. Vendar - dokler s psom ni nekaj očitno narobe, to ni njihov problem in se nimajo kaj vtikati ne v psa ne v lastnika. Še sploh, če pes čaka na mestu, ki je namenjen točno temu - torej za privez psa. Ne kršijo prav nobenega predpisa (tisti, ki priveže psa v prostor pred knjižnico pa ga, ker psa v prvi štuk pripeljati ne smeš).
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8845 : ponedeljek, 11.04.2011 : 10:56:40 »

Lanabela, pes privezan na mestu pred Domžalskim supernajboljšim sosedom v popoldanskem poletnem soncu, ki ravno tja lepo nabija, bi po pol ure tudi mene brigal....čeprav ne bi bil moj pes.  Smiley
Mojo pa res redkokdaj tja sploh pripeljem, saj na sprehod ne nosim vrečke knjig...se zgodi le izjemoma. O tem, ali bi psa puščala pred štacunami in podobnim, sem kar nekajkrat razmišljala in prišla do zaključka (predvsem, ko sem sedela tam za mizo v bifetku v taistem Mercatorju), da ljudje nimajo občutka in ali rinejo k psom, ali gredo privezat svojega malega psa zraven renčečega pitbula (videla na lastne oči...), tudi spuščanje sem že od daleč videla... ni da ni... In, vsa čast tistim (to mislim iskreno), ki uspejo narediti psa tako, da renči na drugee, ki ga želijo odvezat... Smiley
Logiran
heart
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8846 : ponedeljek, 11.04.2011 : 11:02:25 »

torej obstojajo patološki osebki...torej obstojajo tudi patološke situacije...torej je kuža izpostavljen patološki možnosti...
ali ni odgovornost lastnika izogibati se takim stvarem---pa tudi če pride do kraje.pes je v psihičnem stresu,po nepotrebnem. kuža je naš družabnik in naj bi bil skoz z nami. življenje je treba prilagoditi temu ali pa ne imeti psa.

Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #8847 : ponedeljek, 11.04.2011 : 11:11:49 »

torej obstojajo patološki osebki...torej obstojajo tudi patološke situacije...torej je kuža izpostavljen patološki možnosti...
ali ni odgovornost lastnika izogibati se takim stvarem---pa tudi če pride do kraje.pes je v psihičnem stresu,po nepotrebnem. kuža je naš družabnik in naj bi bil skoz z nami. življenje je treba prilagoditi temu ali pa ne imeti psa.



Potem ti nimaš službe (ali šole)? Vsaka čast, če tebi uspe tako živeti... meni brez dela nebi uspelo zagotoviti varnosti psu iz stališča kvalitetne hrane in veterinarske oskrbe. Ne razumi me narobe, vendar menim, da v določenih pogledih na življenje s psom malce pretiravaš. Kaj bi se psihološko zgodilo s psom, ki je 24 ur s tabo in navezan le nate, sta kot rit in srajca , tebe pa slučajno (bognedaj) v smrt zbije avto? Čisto v redu je, če je pse tistih osem ur sam. Še otroke nimamo pod nadzorom 24 ur... Kaj pa če se takrat v tem času zgodi...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8848 : ponedeljek, 11.04.2011 : 11:14:45 »

Heart, a so starši 24 ur na dan s svojimi otroci? Je to zadosten razlog, za jih ne imeti? Pes se mora naučiti tudi biti sam - je najprej pes in potem šele naš družabnik in kakor se mi do določene mere prilagodimo njim, tako se tudi psi do določene mere prilagodijo nam. "Skoz z nami" ne obstaja - ne s psi, ne z otroci, ne ne vem s kom. Če pa želimo videti patološke primerke za vsakim vogalom, je to že druga štorija. Primer, ki sem ga navedla, sem ga navedla prav zato, da poudarim, da dobiš tudi paciente, ki se spravijo na čisto tihe pse (zalajati nekajkrat na dan = nič, sploh pa je lajanje eden od načinov izražanja psa) - v odgovor na tvoj stavek da premalo ukvarjanja s psom privede do lajanja na dvorišču (no, saj tudi, vendar ni vedno tako in ni vsako lajanje moteče in trajajoče v nedogled). Enim sosedom se živci kravžljajo že ob nekajminutnem joku dojenčka. In?
Logiran
heart
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8849 : ponedeljek, 11.04.2011 : 11:19:10 »

aha,ja zdaj pa razumem
Logiran
Strani: 1 ... 585 586 587 588 589 [590] 591 592 593 594 595 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines