mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 11:28:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 690 691 692 693 694 [695] 696 697 698 699 700 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751897 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10410 : sreda, 22.08.2012 : 10:43:41 »

Če gre za Ljubljano, to ni potrebno. V vseh naših pogodbenih občinah pa je.
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #10411 : sreda, 22.08.2012 : 11:03:19 »

Občine rade vedo, kaj se oz. se bo v prihodnosti dogajalo z denarjem, s katerim razpolagajo.  Najverjetneje bi žival, ki zaradi sile razmer ne more ostati z najditeljem ali na lokaciji, odpeljala v zavetišče, preden bi obvestila pristojno občino, sploh če je vikend in če zavetišče sprejme žival in bi kasneje javila na občino. Za to pa je, jasno, potrebno biti prepričan, da ima občina dejansko sklenjeno pogodbo z taistim zavetiščem, sicer se utegne zgoditi, da postaneš samoplačnik.
tako bi jaz...
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #10412 : sreda, 22.08.2012 : 11:08:10 »

Aha, hvala za informacijo.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #10413 : sreda, 22.08.2012 : 11:20:42 »

  "Rabite psa, mačko; več njih? Jih imate premalo? " vir Kolumna ZH

Nikar, znajo biti na vrsti za dušenje na ognju.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #10414 : sreda, 22.08.2012 : 11:23:49 »

  "Rabite psa, mačko; več njih? Jih imate premalo? " vir Kolumna ZH

Nikar, znajo biti na vrsti za dušenje na ognju.

To sem tudi sama pomislila Smiley
ampak saj to je bilo le retorično, ne bi Smetka dala svojih kosmatih kar vsakemu..
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #10415 : sreda, 22.08.2012 : 11:36:46 »

ja potem so pa živolovko ene štiri dni res dobro skrivali, ker tako slabo pa spet ne vidim, da je nebi opazila

Bom poskusila ponovno...Zavetišče je prejelo klic in opravilo ogled situacije-takrat, ko je posnelo slike in filmček. Ne vem od kje takšna gotovost, da v treh dneh (do "pojava" živolovke) ni storilo ničesar. Samo zato ker je nekdo razširil bučo po fb, ki je seveda obilno narasla in postala resnica? Poskušanje navezovanja stika s psico xy-krat na dan, z različnimi vrstami hrane recimo? Ali je to gromozanska žrtev kadar počnete to ostali in manj kot nič kadar to počne zavetišče? Morda bi bili uspešnejši, če se ne bi kar naprej pasla na lokaciji enormna količina ljudi, ki so filali psici konzerve še potem, ko so vljudno prosili, če lahko prenehajo? Tudi poskus z živolovko ne more biti uspešen,če je žival do vrha in čez sita. Poleg tega živolovko za odlov velikega psa človek težko prime pod roko in odnese na lokacijo. (konec koncev še dobro, da zavetišče nima lastnega kombija za prevoz takšne velike reči, kam pa pridemo, če bi ga imelo).

Torej: klic...in trije različni načini odlova...od katerih je bil en končno uspešen.
Zanima me, česa v tem primeru zavetišče ni storilo pa bi moralo? In ne, žal ne gre za hvaljenje prav nobenega konja v tem primeru, pač pa za navedbo popolnoma preverljivih dejstev. In ne mi obešat kake lažnjivosti in zaslepljenosti in česa takšnega, ker v konkretni situaciji razpolagam s kakim podatkom, s katerim ostali ne. Sem pač blizu omenjene lokacije doma.

Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #10416 : sreda, 22.08.2012 : 11:45:26 »

jaz zase vem kako in kaj je bilo

No to je najbrž eden od razlogov, da zavetišče ne obrazlaga in ne komentira vsake svoje odločitve, koraka, zapisa, kjerkoli se pač pojavi...ker nima smisla. To, da je drama pred resnico (ki običajno ni zelo dramatična), je večini že dolgo jasno. Da tebe konkretno ne zanima razlaga zavetišča zaradi ničesar drugega kot zato, da lahko napišeš zgornji stavek, pa je iz priloženega razvidno.
Logiran

irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #10417 : sreda, 22.08.2012 : 12:11:59 »

To sem tudi sama pomislila Smiley
ampak saj to je bilo le retorično, ne bi Smetka dala svojih kosmatih kar vsakemu..
Ne, saj vem  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10418 : sreda, 22.08.2012 : 12:24:20 »

Občine rade vedo, kaj se oz. se bo v prihodnosti dogajalo z denarjem, s katerim razpolagajo.  Najverjetneje bi žival, ki zaradi sile razmer ne more ostati z najditeljem ali na lokaciji, odpeljala v zavetišče, preden bi obvestila pristojno občino, sploh če je vikend in če zavetišče sprejme žival in bi kasneje javila na občino. Za to pa je, jasno, potrebno biti prepričan, da ima občina dejansko sklenjeno pogodbo z taistim zavetiščem, sicer se utegne zgoditi, da postaneš samoplačnik.
tako bi jaz...

MaksiMiša, tole je dober postopek v primeru, ko občina nima pogodbe z nobenim zavetiščem (kar je žalostno!), ampak delajo samo na napotnico. Pa še to samo v primeru, ko je mogoče čakati - torej prijaviti kolonijo prostoživečk, ki jih ne greš kar na lastno pest odloviti, ali pa tako da sam odloviš žival, ki ne potrebuje nujne oskrbe in jo imaš možnost v vmesnem času namestiti pri sebi (torej ne gre za mladiča, sesnega mladiča, bolno žival, poškodovano žival ...).

Za vse, ki vas skrbijo nujni primeri (bolne, poškodovane živali, živali, ki so zapuščene na nevarnih mestih kot so ceste, avtoceste, legla sesnih mladičev, najdena v škatlah in vrečkah ...): Vedno se lahko v takih primerih ob najdi kliče 112 (če ne veš, katero zavetišče je pristojno in gre za nujen primer), kjer te nato povežejo z dežurnim inšpektorjem, ki bi moral odrediti namestitev v zavetišču, tudi če občina nima pogodbe in deluje preko naročilnic. Če pogodbeno zavetišče obstaja, te bodo preusmerili direktno tja. Formalnosti glede izjav ipd. se potem urejajo kasneje, ker žival ne more čakati, da bo imela občina uradne ure. Ne boste pa vi samoplačnik, saj bo namestitev odredil pristojni inšpektor.

Seveda ne kličeš 112, če naletiš npr. na kolonijo prostoživečih mačk: takrat občini (in potencialnemu pristojnemu zavetišču) prijaviš lokacijo, najbolj kar pisno. In vztrajaš, če se ne odzovejo, lahko tudi po telefonu.






Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10419 : sreda, 22.08.2012 : 12:25:42 »

P.s.: Opisano je seveda idealen primer, kako naj bi postopek (po mojem vedenju) deloval. Ne pravim, da gre v realnosti (vedno) tako gladko.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10420 : sreda, 22.08.2012 : 15:10:14 »


Z eno besedo: BRAVO!  bravo   Kiss

In sploh ne dvomim, da bo dotično osebo doletelo, kar ji gre. Saj si sama jamo koplje. Zelo očitno ji pa manjka kakšen kolešček v glavi, ker s takim direktnim, poimenskim obtoževanjem in pljuvanjem, kot ga je najbrž večina prebrala, ji mora bit jasno, da si bo nakopala na glavo  točno "tiste, ki se s tem ukvarjajo".

Jaz pa javno  izjavljam, da bom še naprej podpirala ZH. Na vse načine, ki so mi trenutno na voljo.  Kiss

- Tko, zdej pa čakam, da nekateri še mene popljuvajo. Prav zlo se bom sekirala, res. Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #10421 : sreda, 22.08.2012 : 16:24:10 »




Jaz pa javno  izjavljam, da bom še naprej podpirala ZH. Na vse načine, ki so mi trenutno na voljo.  Kiss



O ja, js tut. Med drugim kjer se le da, nosim majice ZH. In sem prav ponosna  Cool
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #10422 : sreda, 22.08.2012 : 16:49:41 »


Jaz pa javno  izjavljam, da bom še naprej podpirala ZH. Na vse načine, ki so mi trenutno na voljo.  Kiss

- Tko, zdej pa čakam, da nekateri še mene popljuvajo. Prav zlo se bom sekirala, res. Tongue
Tudi jaz javno izjavljam isto kot Pepsi! Smetka in ostali na Hribčku - ne dajte se, z vami smo! Pa čeprav ste eno ubogo žival poimenovali Gulašek.  Tongue A bo lahko en Knedliček/ka. 
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #10423 : sreda, 22.08.2012 : 16:51:26 »

no, pa se deklarirajmo Smiley

Tud jaz ZH gang member, pa prav nič drugače! <3
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #10424 : petek, 24.08.2012 : 10:09:20 »

Lepo je bit v tem gangu, prav res. Smiley ZH s Smetko na čelu: simply THE BEST!  bravoljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 690 691 692 693 694 [695] 696 697 698 699 700 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines