mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 15:54:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: irski terier  (Prebrano 52598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #60 : sobota, 15.03.2008 : 16:00:30 »

Včasih se sprašujem, kaj smo sploh počeli, preden smo ga začeli uporabljati Huh. Si ne predstavljam, da bi bila sedaj kar naenkrat brez vseh teh informacij. Navežeš poj tudi kakšne stike z temi Astorjevimi sorodniki ali ti je to samo kot zanimivost?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #61 : nedelja, 16.03.2008 : 14:54:54 »

Ja res je fajn tale zadeva, ki se ji reče internet. Drugače pa jim ponavadi pišem v guestbook al pa melj pošlem. Čist informativno, brez obveznosti, pa da se mal pomeniš pa poklepetaš. Večina je ful za pogovor pa jim je tud zanimivo kje se vse najdemo... Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #62 : torek, 18.03.2008 : 12:29:50 »

Koliko so ponavadi stari mladički ircev, ko gredo v nove domove? Po pregledovanju internetnih strani se mi zdi, da jih večinoma oddajajo pri 10 tednih starosti. Kaj pa recimo, če so starejši (3,4,5 mesecev)? Zanima me predvsem, kakšne težave lahko nastanejo, predvsem zaradi razvojih faz (strah, večji stres pri selitvi v nov dom - torej prilagoditvene težave, itd.).
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #63 : sobota, 29.03.2008 : 15:55:19 »

Hej, sicer z zamudo, spet... Ja ponavadi tam pri 8/9 tednih, bol 9 kot 8, nekateri 10. vse je odvisno od vzreditelja, če jih že "socializirajo, je tu kr fajn, če se pa z njimi kej posebi ne ukvarjajo, pa ni tok zlo fajn. Nekateri navajajo mladičke na okolico, druge živale, povodec. Res je vse odvisno, kakšen je vzreditelj. Atosa smo šli mi prvi iskat- smo lahko zbirali. Sam se mi zdi d je bil star točno 8 tednov. Je pa res, da če se vzreditelj z mladiči ukvarja v tem času, je še manj težav, če pa ne, ima pa nov lastnik več dela... Moje osebno mnenje.  Res pa je da je lahko mladič tudi starejši in gre kasneje od "doma", ker je ostal v leglu al pa je prišlo potencialnim novim lastnikom, ki so ga rezerviral, kej vmes. Vse se da zrihtat, sam po moje je tud odvisno od psa, al je zaupljiv, al je živahen, al bol miren...  Roll Eyes
A maš že kej konkretnega nagledanega, kak datum...  Wink
Sej bom lahko prišla malo kepo počahot ane, pa pričakujem da bosta prišla tud vidva kej z njo v naše konce , na obisk? Wink HIHI Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #64 : ponedeljek, 31.03.2008 : 10:43:28 »

Ja, fino bi bilo, če bi imela že kaj ogledanega, ker bi to pomenilo, da sva s fantom že zelo blizu uresničitvi želje Cheesy. Vendar pa je oče (še) proti, da bi pes prišel v njegovo hišo. Si pa ogledujem, kaj je aktualno, ker nikoli ne veš, kdaj si bo premislil  Wink. Glede starosti pri oddaji pa sem vprašala zato, ker je ponavadi težko uresničit, da se ti vse poklapa - da najdeš leglo v tistem času, ko v službi dobiš dopust itd. Bom pa verjetno morala kar v Nemčiji in Avstriji iskat. Edino na slovenski Klub za terierje še lahko vprašam, ko bom zatrdno imela zeleno luč.

In seveda ... mala kepa bo na voljo za čohanje, saj se vendar mora socializirat, ane Wink

LP
B.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #65 : nedelja, 06.04.2008 : 16:54:55 »

CACIB Celje 19.4.2008 prijavljeni 3! irski terierji  Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #66 : nedelja, 06.04.2008 : 19:40:37 »

Sem videla. Premišljujem tudi, da bi šla v Klagenfurt, 3. maja. Imajo Avstrijci kaj statistike, kakšno je število prijavljenih za posamezno pasmo?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #67 : nedelja, 06.04.2008 : 21:29:33 »

Ponavadi imajo.  Smiley Možno, da jih bo malo več prijavljenih, so le malce bolj zastopani v Avstriji.
Mene je že ta podatek, da bodo v Celju trije prijetno presenetil.  Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #68 : ponedeljek, 07.04.2008 : 19:53:56 »

Torej se vidimo v Celju  Wink?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #69 : torek, 08.04.2008 : 15:04:52 »

Bea, pšenična ekipa pride, sicer le v soboto (jih bo 7  Cheesy ), imamo pa v istem ringu irce, tako da upam, da se spoznamo.  Smiley

Tina prideš?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #70 : sreda, 09.04.2008 : 15:44:17 »

Hei, ja bom še vidla, upam da! Se že res dolgo nismo vidl... Dejansko pa sm dost bliz d bi lahko prišla kej v Nm Wink Samo kaj ko ni časa, tko da še med vajami na faxu pišem po forumu...  ::)Jej 3 irci, še že kr veselim...  Grin Grin Grin ;DAha "moja" psarna hudičkov Wink pričakuje mladičke 11.4. !!!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #71 : ponedeljek, 28.04.2008 : 12:47:42 »

Tema o ircih je spet malo zamrla. Tudi sama zaenkrat nimam kakšnih novic, ker moram počakat do sredine maja. Potem pa bom (upam), že vedela, če se bo pri nas kaj spremenilo čez dobra dva meseca:)

Bila sem v Celju na razstavi, spoznala zelo prijazno gospo iz avstrijske psarne (hvala Sanja, da si me napotila tja), celo "pomagala" sem ji pri razstavljanju, da sem malo dobila občutek, kako je imeti irca na povodcu:)

LP
B.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #72 : ponedeljek, 28.04.2008 : 19:54:21 »

Ja sej, jaz nimam niti ene slike ircev ... Najbolj me je šokiral en drug irec, ki je bil netriman - kot pravi stari tip irca.  Grin
Drugače pa je ta vzrediteljica res super ženska, malce sem klepetala z njo in še gospodom iz nemčije, ki vzreja kerry blue. Še lastnik Glen of Imaala je manjkal pa bi lepo predstavljali irske terierje.  Grin

Sta pa tud njena psa krasna, psica je bila malce v slabši dlaki, ampak zanimivo se mi je zdelo, ker sta bila tako umirjena.

Fajn, da smo se spoznali, upam, da se še kaj vidimo, pa da bo čez 2 meseca kakšna zanimiva novica iz tvoje strani.  Wink
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #73 : ponedeljek, 28.04.2008 : 20:23:26 »

Ja, men je tud fajn, da smo se spoznali. Sori, ker je bilo vse tako na hitro (še tvoj pšeničnik me ni preveč šmirglov, je bil zaposlen z eno pasjo damo Wink), potem pa sva s fantom že letela k tisti vzrediteljici. Njena psa sta bila res umirjena, samo samička je mal čudn gledala, kdo jo sedaj drži za povodec in potem bi se ona še mal vzpenjala po drugih ljudeh. Kar naenkrat je imela iztegnjene sprednje tace in če jo ne bi potegnila nazaj, bi pristala na belih hlačah ene gospe, ki je stala v bližini Cheesy. Je bilo pa fino Smiley. Sej če boš na Hrušici, se bomo spet videli. In če bom imela polno naročje stvari za psa in bom izgledala srečno, potem boš vedela, kam pes taco moli Wink

LP
Barbara
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #74 : torek, 06.05.2008 : 22:16:35 »

Ja zdj pa res držmo pesti! Oz. je že bol kt ne jasno da bomo meli v Sloveniji novo irsko terierko  Grin Grin Grin Sm čist navdušena, k b res rada vidla našga junka na sliki s še kakšnim ircem oz. irko Grin Grin Jst sm se pa tud slišala s Gospo Helgo in grem kot vse kaže bo kmalu na vrsti kakšen obisk njihovih ircev Wink Mi je že rekla da bil v tem leglu en samček k bi men ustreza, samo kaj ko meni še čas ne ustreza. Huh No ja nikol se ne ve... Cool Sanja me se tud že dolg nismo vidle/slišle- sm totalno brez socialnega življenja v zadnem času zarad faxa.  Našmu Atosu pa po novem čistim obloge z zobk sama, z nohti, gre kr lepo dol  Roll Eyes in je tko priden vse lepo pusti. Drgač smo pa v redu in veseli ter poskočni kot vedno. Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines