mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 03:08:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105377 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #435 : ponedeljek, 20.09.2010 : 18:53:33 »

Jaz sem zadnjič slišala, da za mojo itak ne rabim pobirat ker ima majhen drekec.. Zraven gospa s 50 kg psom seveda slišala, pustila drek na travi in veselo šla naprej. Seveda sem jaz svojega pobrala. Da ne omenjam da je to bilo na travniku, kjer se otroci igrajo..  Angry
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #436 : ponedeljek, 20.09.2010 : 19:03:29 »

Jaz sem zadnjič slišala, da za mojo itak ne rabim pobirat ker ima majhen drekec..

Jaz bi tej babnici kar v obraz povedala, da je za psom potrebno pobirati, pa če ima majhen ali velik iztrebek, ravno tako se stopi vanj, poleg tega pa je po zakonu...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #437 : ponedeljek, 20.09.2010 : 22:17:58 »

Midva sva se danes vrnila z Dunaja, kjer sva preživela 4 čudovite dni (bolj ali manj sončne)  in lahko poročam, da (mogoče sicer čisto po sreči) sem v 4 dneh opazila kjerkoli le 2 nepobrana drekca, pa sva se sprehajala res vsepovsod.
Ko bomo enkrat pri nas tako zavedni, bo mojim živcem marsikaj prikrajšano
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #438 : torek, 21.09.2010 : 08:27:01 »

Jest sm bla presenečena na Poljskem... vsi psi na povodcih (razen res redkih izjem), pa cca. 20% z nagobčniki (kao bi to v javnosti mogl met vsi)... pa v 7ih dneh tudi enega pasjega kakca nikjer... tudi v parkih, kjer se pesjanarjih sprehajajo Cheesy
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #439 : torek, 21.09.2010 : 09:49:11 »

Joj jest sm bla čist navdušena. Ogromen park, na sredinski sprehajalni poti pa tabla levo za pse, desno za otroke. In potem je bila leva polovica polna psov na povodcih, na koncu je bila pa še pasja ograda. Pa bolj ali manj so imeli tudi tu vsi v centru nagobčnike pod vratom bingljajoče (ali pa so jih v gobcu nosili Wink ), samo na podzemni je nagobčnik itak zahtevan, prav na gobcu ga je imela pa res samo ena psička, ki je čakala na U z lastnikom. V parkih je bil procent nagobčnikov precej manjši. Vsi psi bolj ali manj na povodcih (razen v ogradah), če pa niso bili na povodcu, so pa hodili tako blizu lastnika, da si to opazil šele, ko sta šla mimo.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #440 : torek, 21.09.2010 : 10:23:30 »

Houdini: brez zamere, ampak Dunaj je le Dunaj, Poljska je pa wild wild west še vedno Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #441 : torek, 21.09.2010 : 10:30:48 »

Moram pohvalit našo občino (Domžale) bravo bravo bravo super, ki zelo na veliko razdeljuje cele rolice vrečk za kakce - no, ne vem, čigavo je to navodilo, ampak prijazni ulični smetarji so mi že večkrat dali celo rolico, ko so videli, da imam psa. Pa na smetnjakih so tudi redno napolnjene, smetnjaki pa izpraznjeni. Tako, da sem zelo vesela! Za mojo na javnih površinah in urejenih delih mest pa itak vedno pobiram. Mali ali velik kakec, otrok ga vedno lahko pobere, jaz pa stopim vanjga....  Wink
Ali gre le za predvolilo muho, bomo pa v kratkem videli.....  Evil
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #442 : torek, 21.09.2010 : 10:35:49 »

Moram pohvalit našo občino (Domžale) bravo bravo bravo super, ki zelo na veliko razdeljuje cele rolice vrečk za kakce - no, ne vem, čigavo je to navodilo, ampak prijazni ulični smetarji so mi že večkrat dali celo rolico, ko so videli, da imam psa. Pa na smetnjakih so tudi redno napolnjene, smetnjaki pa izpraznjeni. Tako, da sem zelo vesela! Za mojo na javnih površinah in urejenih delih mest pa itak vedno pobiram. Mali ali velik kakec, otrok ga vedno lahko pobere, jaz pa stopim vanjga.... Wink
Ali gre le za predvolilo muho, bomo pa v kratkem videli..... Evil

Mene pa še nekaj zanima. Ob Kamniški Bistrici poteka zelo lepo urejena tekaška in sprehajalna pot (polkilometrske oznake, pipe za pitno vodo, skratka, člani AK Domžale so zelo lepo poskrbeli za vse). Ali je kdo poskrbel tudi za vrečke za pasje kakce? S psom se namreč tam še nisem sprehajala.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #443 : torek, 21.09.2010 : 11:33:25 »

A ni za kamniško bistrico bil dan predlog, da naj bi prepovedali se s psi sprehajat tam? Ali neka druga omejitev, sedaj pa ne vem več. Mogoče sem pa sanjala ...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #444 : torek, 21.09.2010 : 11:50:42 »

Ja, mislim da je luna7 pisala o tem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #445 : torek, 21.09.2010 : 12:10:27 »

Ah en mlad politikec si jnabiral simpatije s predlogom da bo morali imeti psi vedno nagobčnike. kaj konkretnega se zaenkrat še ni izcimilo in upam da se tudi ne bo.
Tudi kakšen koš za dreke se najde, vendar se mi zdi pot tam, kjer je urejena ob lepih dnevih daleč preveč obljudena.
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #446 : torek, 21.09.2010 : 12:48:47 »

kaj pa potem narediš če maš brahocefalnega psa in mora met nagobčnik? Cheesy
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #447 : torek, 21.09.2010 : 12:57:17 »

Na ovratnico pripneš invalidski znak Tongue Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #448 : torek, 21.09.2010 : 13:26:27 »

Citat
Mene pa še nekaj zanima. Ob Kamniški Bistrici poteka zelo lepo urejena tekaška in sprehajalna pot (polkilometrske oznake, pipe za pitno vodo, skratka, člani AK Domžale so zelo lepo poskrbeli za vse). Ali je kdo poskrbel tudi za vrečke za pasje kakce? S psom se namreč tam še nisem sprehajala.

So kante za kakce in zraven namontirane rolice vrečk. Res je, da jih včasih (sploh popoldan) zmanjka (sploh čez vikende, ko verjetno vandali za sabo intenzivno pobirajo svoje kakce.... Tongue Angry ). Kante pa so dolvodno do peš mostu čez Bistrico, ki vodi na Šumberk. Potem jih pa ni več. Pitno vodo bodo kmalu zaprli (zima in zmrzovanje). Vrečke pa so sedaj skoraj vsak dan na svojem mestu. Sej pravim: so leta, ko so, in so leta, ko jih ni.... trenutno je tadobro leto  Evil. Upam, da bo tako tudi ostalo  .

Jap, en petelinček je hotel kar neko svojo "policijo" uvest na spehajalnih poteh, da bi se delal red po njegovem okusu. Pravni red velja za vse državljane, menda... (za Domžalčane pa je potreben še poseben pravni red, al kako si je zamislil....  trmoglavka  )
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #449 : petek, 31.12.2010 : 19:07:17 »

Zdaj je mogoče že nekoliko pase, pa vseeno - zadnjič mi je poknil film, ko so iz snežnih stezic zopet nastale normalne sprehajalne poti, tokrat polne kupčkov (če zadevo pokirjemo s snegom, da se je ne vidi, čudežno izgine, ane...  Angry ). Iz začetnega bentenja je nastalo tole: http://www.flipflipmeheidi.com/2010/12/just-bag-it-nice%E2%84%A2/ - zapis na blogu, kjer sem zbrala nekaj dejstev, nasvetov pa tudi heca na to temo.
Zadeva je trenutno samo v angleščini, ker naj bi šele prihodni teden štartala .si verzija strani, jo pa priporočam v branje tudi tistim, ki vsake toliko vseeno pustijo kje kakšen kupček v prepričanju, da sredi polj pač ne dela nobene škode.
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines