mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 08:29:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Igrače  (Prebrano 47763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #60 : četrtek, 10.07.2003 : 11:08:38 »

Kaksne igrace priporocate za mladicka (velikega psa)? In kdaj lahko zacneva s pohajanjem?

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #61 : četrtek, 10.07.2003 : 11:13:25 »

Jaz imam sicer srednje velikekga psa,ce lahko tako recem,ampak najboljse izkusnje imam z igracami narejenimi iz jute,takimi,ki jih uporabljajo tudi v nekaterih pasjih solah ali pa takimi "cofki" ko je taka pisana vrv zvezana v vozel in pes tisto zelo rad vlece.Potem ko pes zacne menjavati zobke,pa prav pride kaksna igraca narejena iz mocne in kvalitetne gume,ki je pes ne more pregriznit (vsaj nekaj casa drzi  Tongue Grin)
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #62 : četrtek, 17.07.2003 : 14:13:45 »

Citat

Pozdravljena!

Ja, tudi pri nas grejo igrace na prafaktorje, he, he in to v razmeroma hitrem casu. Je pa nekaj, igrace so iz razlicnih materialov. Poskusi kupiti igraco iz lateksa ali pa kaksno debelo vrv, to se pri nas obnese. Aja pa tudi konga imamo se vedno, je kar trpezen.
Ce kuza pusti ostanke igrac pri miru, potem mu jih lahko puscas. Drugace je, ce se loti ostankov igrac in jih zacne jesti, to pa sigurno ni dobro zanj.

                              lp erika


A so Kongo igrače bolj obstojne? Pri nas v Trbovljah imajo samo ene Trixi igrače, ki jih moj pes takoj razgrize.  Bi se morda Kongo igrače bolj obnesle? Kje pa se Kongo igrače lahko dobijo?
Kako pripraviti psa do tega, da se bo z igračami dejansko igral?
LP
Nikar Huh

Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #63 : četrtek, 17.07.2003 : 14:21:31 »

Nikar, za take destruktivneze (h katerim stejem tudi Drima  Roll Eyes) so najboljse igrace iz trde gume, med katere spada tudi kong, pa razne zogice, ki so polne... So sicer glasnejse in tezje od navadnih, zato pa skoraj neunicljive. Mi imamo konga ze od vsega zacetka in je se kompleten, razen par pocufanih vogalckov, star pa je malo vec kot eno let... Obstojna stvar!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #64 : četrtek, 17.07.2003 : 15:19:30 »

Ima kdo kaksen predlog za psa, ki ne mara igrac?? Shocked Shocked  Cry
Imam ravno obraten problem kot vecina.
Kako namrec psa navdusiti nad ''trganjem'', grizenjem... igrac???
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #65 : četrtek, 17.07.2003 : 17:04:49 »

Teja, podoben problem sva imela z Drimom. Ker (to je mnenje vecih ljudi, predvsem takih, ki vzreditelja poznajo) v leglu in pri vzreditelju ni bil primerno socializiran, se sploh ni znal igrati. Poznal je le druge pse, igrace pa prakticno nobene. Pa se je zacelo, iskanje pravega nacina in prave igrace. Po priblizno 5 mesecih je bil uspeh to, da ni samo 1x tekel za zogo, ampak jo je kar vztrajno prinasal in se z njo in z nama tudi hotel igrat in cufat.
Prva stvar je, kot sem rekel, najt pravo igraco, tako, ki ga sama kar se da zmotivira za igro, oz. ga zanima. Potem mu jo skusaj cimbolj "aktivno" prikazat, torej se ti igraj z njo, ne da bi ga pri tem gledala. Ker bo gledal tebe, ki se ti bo seveda igraca zdela izredno zanimiva, bo se sam postal radoveden... Potem igraco spusti na tla in idi stran, naj jo sam posnofa in pocekira. Ko se bo zacel sam igrati z njo, se vklopi ti. Zacnita se malo cufat (to se da predvsem s kakimi zogicami na vrvici ali vrvmi), ali pa mu jo vrzi in ga cimbolj spodbujaj in hvali in oh in ah, ko se bo igral s tabo.
Pocasi bo pokapiral, da se je zelo fino igrat s tabo in si bo to tudi sam zelel. Drzi pa se vsaj tega pravila: ti si sef, igrajta se, ko ti hoces in predvsem prekini igro, ko je zanimiva, da ne bo prepozno, potem vsa stvar izgubi pomen. Taka metoda je nama uspela...

Veliko uspeha in zabave ti zelim!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #66 : petek, 18.07.2003 : 00:17:40 »

Hvala za nasvet, Tomster, bom se poskusala...
Najti pravo igraco? Ne zanimajo je zogice, niti piskajoci jezek, niti vrv, niti aport klobasa, pa tudi posebna kupljena kost ne.
Vcasih se ''zanima'' za palice, ki jih poberem na tleh, samo to ne mores uporabljati pri solanju na vadbiscu  Tongue

Bom sedaj najprej sama se igrala z igraco!!
Mislim, da naredim napako, ko recem ''bravo'' ko zagrabi. Potem pa seveda takoj izpusti.  sram sram
Vcasih se nekako navdusi ob drugih psih, ki so vstrajni ''prinasalci'' vrzenih stvari.
Enkrat sem naredila iz palck priboljskov eno vecjo palico, ki jo je lepo prinasala. Ampak se je seveda tudi po parih metih sesula. Roll Eyes
Se se bom trudila in upam, da bo kaj
LP
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #67 : torek, 04.11.2003 : 21:49:36 »

Moj goldy se tudi hitro naveliča igrač sam me to ne moti, ker mu kupim novo!  Cool
Logiran
Sarika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #68 : sobota, 03.01.2004 : 00:04:17 »

ŽIVJO! Smiley
Mojem psičku laniju ,ki je star 2 mesecaje prijela majhna plišasta igračka kužek. Zdaj jo v kotu grize in trga pa podobno.Potem mi je vzel copat, in pravzaparav ima najraje plišaste igrače, "copate",in vze kar je cufasto in mufasto.Ponavadi kakšni robivi mamine jakne ,ki je obešena na stol.kakšnih posebnih pasjih igrač pa nima ker se kar raje druži s temi ki jih že ma, in ponavadi tudi grize mojo odbojkarsko žogo Wink Smiley Grin

lpSARA
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #69 : sobota, 03.01.2004 : 12:09:12 »

Sarika, plisaste igrace niso primerne za pse, ker jih lahko zelo hitro zgrize in pogoltne. Isto velja za copate in oblacila. Ce bo kuza imel sreco bo vse kar je pozrl tudi spravil iz sebe, ce pa se mu kaksen koscek zagozdi v poziralnik ali kasneje v crevo, pa lahko zaradi tega tudi pogine.
Kupi psu igrace iz trde gume! Kadar pa je sam doma pa mu zaradi varnosti umakni tudi te (izjema je kong, ki ga tako mlad kuza ne more uniciti) in mu pusti le kaksno zadevo za zvecenje (prekajen uhelj, bikovke in podobno).
Sicer pa si preberi celotno temo in verjamem, da bos nasla kaksno idejo! lp
Logiran

retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #70 : sobota, 03.01.2004 : 13:34:20 »

Hmm..moja psicka ima pa ful rada plisaste igracke..mislim da zarad tega ker so mehke-ker trdo polnjenih pa tud ne mara..pa nikol se ni odgriznila nicesar ceprav zdajsnji igracki-kuzku visijo uheljcki in tacke od telesa..ne igra se tako da grize ampak ga mece v zrak, lovi, premetava s tackami... Grin prav lustkana je s plisasto igracko..in z vsemi drugimi seveda..ima jih ogromno in se pri desetih letih se vedno igra kot mali otrok Cheesy

Druga psicka pa unici vse kar j pustimo vec kot pet minut. Zato se igramo samo skupaj-nikoli nima nic sama za igro in mislim da je tako prav. Tako usmeris pozornost nase in ne zgolj na igraco ker potem ve da se bo s tabo igral in tudi ucenje in vse poveze pozitivno.
Logiran
Sarika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #71 : sobota, 03.01.2004 : 14:02:41 »

KAJA : Jaz vem ,da se mu lahko kaj zatakne s takšnimi igračami. Roll Eyes
Samo LANIima še prešibke zobke , da bi lahko igračko rastrgal . No ja , ko sem vidla rastrgan podplad na copatu sem ga vzela, da se mu ne bi slučajno pripetilo to kar si napisala:
Še vseeno hvala za opozorilo KAJA.

lpSARA Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #72 : sobota, 03.01.2004 : 14:43:26 »

Retrieverka, tudi moja starejsa kuzica (10 let) se je v mladosti rada igrala s plisastimi igrackami, vendar jih je le prenasala naokoli in lizala. Ja in metala v zrak in podobno...prav simpaticno!  Smiley Sarika pa je napisala, da jih njen kuza rad trga, to pa zna biti nevarno.

Sarika, glede na to, da imam doma mladicka bi o kaksnih sibkih pasjih zobkih tezko govorila. Svojo posteljo je mala vrazicka zdemolirala v pol ure! Roll Eyes lp
Logiran

Sarika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #73 : četrtek, 15.01.2004 : 09:10:44 »

Ja tako je, bog ne daj da kje kaj leži po tleh, igrače torej od otrok (ker smo trije otroci od 4-12 let in je igrač precej)Lan se takoj spravi k uničevanju le teh. Mami pravi , da je Lan hujši otrok kot mi vsi trije skupaj Grin Lan pa je mami ukradel dozirko (tam kjer vliješ tekoč prašek ariel) in sicer ima ta dozirka tako violičasto gumo okoli. No sedaj je pač ne izpusti in mami mu jo je prepustila, to je trenutno edina igrača s katero se hoče igrat. No ja Undecided igral bi se z vsem če bi mu pustili.
Mami mu je kupila dve igrači iz trde gume pa jih nemara Huh
hehehe ampak mami pravi da je s psom isto kot z otroci rajši vidi da je igriv in nagajiv kot pa bolan. Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #74 : četrtek, 15.01.2004 : 13:22:42 »

Hehe, moram se malo pohvaliti, ker sem nekako uspela z Oxo Wink

Očitno sem naredila napako, da se nisem vmešavala med igrače obeh psic. Kar pa je izgledalo takole- kar je Oxa zagrabila ji je Tori vzela in se ona igrala s točno tisto igračo... sram Pa tudi, če sem Tori ponudila njeno najljubšo.
Tudi vržene predmete za prinašanje je Tori prinesla, tudi kadar je do igrače prva prišla Oxa Tongue

P.S. na napakah se učimo! Grin Wink

LP in prijetno igranje s svojimi psi!!!

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines