mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 06:14:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140224 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #435 : nedelja, 04.04.2010 : 20:10:59 »

Jaz pa srčno upam, da če je prišlo res do težjih poškodb, da bo končno zakon zaživel in bo pes evtaniziran. Človek pa dobil najvišjo denarno kazen.

Dovolj je neodgovornosti lastnikov!
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #436 : nedelja, 04.04.2010 : 20:21:38 »

da bo končno zakon zaživel in bo pes evtaniziran. Človek pa dobil najvišjo denarno kazen.

Dovolj je neodgovornosti lastnikov!

Zakon že živi ...in je dovolj dobro napisan ...

Neodgovornim skrbnikom psov še tako strog zakon ne bo pomagal, ker ga bodo tako in tako izigrali, če jih pa nihče ne kaznuje in ne nadzoruje....policija se brez kančka slabe vesti raje pelje mimo takšnih, ker se jim očitno ne da z njimi ubadati ...
Že ta obstoječ zakon je dovolj dobro napisan. Problem je v tistih, ki bi morali zakon izvajati in kaznovati neodgovorne skrbnike ...to se pa tako ve kdo so ...Žal je vse prevečkrat v naši državi zakon le mrtva črka na papirju ...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #437 : nedelja, 04.04.2010 : 20:42:17 »

Zakon že živi ...in je dovolj dobro napisan ...

Neodgovornim skrbnikom psov še tako strog zakon ne bo pomagal, ker ga bodo tako in tako izigrali, če jih pa nihče ne kaznuje in ne nadzoruje....policija se brez kančka slabe vesti raje pelje mimo takšnih, ker se jim očitno ne da z njimi ubadati ...
Že ta obstoječ zakon je dovolj dobro napisan. Problem je v tistih, ki bi morali zakon izvajati in kaznovati neodgovorne skrbnike ...to se pa tako ve kdo so ...Žal je vse prevečkrat v naši državi zakon le mrtva črka na papirju ...


Podenica, nisi najbolje razumel/a mojega zapisa.
Srčno upam, da se bo zgodilo vse kar se mora - torej evtanazija.
Ne pa, da se bodo spet nekaj pregovarjal in iskali luknje v zakonu. Počasi je čas, da se stopi vsem na prste in da dobijo tisto, kar si zaslužijo!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #438 : nedelja, 04.04.2010 : 23:41:41 »

Če se mora zgodit evtanazija, bi se morala začet nujno dogajat tudi prepoved posedovanja psov za 'nevarne ljudi'.
Ker tole je produkt lastnika in če bo nabavil novega, se lahko zgodbica lepo ponavlja iz leta v leto.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #439 : nedelja, 04.04.2010 : 23:52:24 »

Če se mora zgodit evtanazija, bi se morala začet nujno dogajat tudi prepoved posedovanja psov za 'nevarne ljudi'.
Ker tole je produkt lastnika in če bo nabavil novega, se lahko zgodbica lepo ponavlja iz leta v leto.

Se strinjam s teboj ...
Vsekakor bi morali takšnemu lastniku prepovedati še kdaj imeti kakršnegakoli psa ...
Tukaj gre očitno res zopet za  skrbnika, ki je imel psa zato, da je zastraševal okolico in pristojni niso opravili svojega dela ...
Torej nekako tako, sam nasilnež, potem je tudi pes nasilnež ...Huh

Za tega psa, ki je napadel hrtico in človeka se niti ne ve ali je še vedno pri lastniku ...
Torej, morda se je ta nevarni pes ravno danes zopet sprehaja zunaj ...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #440 : ponedeljek, 05.04.2010 : 00:00:16 »

Če se mora zgodit evtanazija, bi se morala začet nujno dogajat tudi prepoved posedovanja psov za 'nevarne ljudi'.
Ker tole je produkt lastnika in če bo nabavil novega, se lahko zgodbica lepo ponavlja iz leta v leto.

Pa smo spet pri tem, da se naj izvaja zakon. Tudi to je lepo napisano notri.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #441 : ponedeljek, 05.04.2010 : 00:28:25 »

Nauk zgodbe je, kadarkoli greš s psom na sprehod, vzemi zraven solzivec pa kakšno krepelce, da se lahko braniš pred napadalnimi psi. Angry Pa skozi opazuj okolico in bodi pripravljen, da lahko izza vsakega grma en tak prileti...
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #442 : ponedeljek, 05.04.2010 : 13:06:06 »

Datelj..se podpišem
zadnje pol leta je pri nama z mojim Ototom obvezna oprema na sprehodu palica in solzivec
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #443 : ponedeljek, 05.04.2010 : 14:58:09 »

tudi jaz nosim na sprehode zraven solzilec Smiley
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #444 : ponedeljek, 05.04.2010 : 18:58:05 »

Jaz tudi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #445 : ponedeljek, 05.04.2010 : 18:58:27 »

Lahko pa imaš s seboj samo socializiranega psa, ki se dobro znajde v malce bolj kritičnih situacijah in nekaj malega jajc, pa ne rabiš nobenih okleščkov in solzivcev.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #446 : ponedeljek, 05.04.2010 : 19:43:32 »

Hja, kaj pa če imaš mladiča? Ta se nekako ne more znajti sam. Meni je petmesečnega mladiča (na povodcu) napadel pobegli ketnar. Brez kakršnegakoli opozorila se je zagnal vanj in ga začel gristi, mali se je itak samo vrgel po tleh in cvilil. Sem morala kar jaz lastnoročno opravit z napadalcem - sem ga privzdignila v zrak za ušesa in kožo na vratu - toliko da je popustil ugriz in se je moj pes lahko izmuznil, potem pa sem ga nekako spravila na tla in tam držala tako dolgo, dokler nisem priklicala pomoči - nisem si ga upala spustiti, da ne bi spet napadel.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #447 : ponedeljek, 05.04.2010 : 19:55:29 »

No saj sem rekla. Če imaš jajca, ne rabiš solzilca. Naredila si najboljšo možno stvar. Preden bi našla solzilec, ga odprla in namerila v psa, bi pes tvojega lahko že grdo pogrizel. Če bi  v paniki sploh zadela v oči napadalca in ne svojega psa. Pa še prav 100% nisem da bi ga takoj spustil, če bi bil dovolj v elementu. Če pa bi svojega  dvignila v naročje, bi bila pogrizena oba.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #448 : ponedeljek, 05.04.2010 : 21:18:41 »

Jaz solzivec sicer nosim, ampak ga imam v "nočni" jakni in ga imam malo zaradi psov, predvsem pa zaradi sebe, če grem na večerni sprehod sama, se počutim zaradi une flaške malo bolj varna, tako zaradi človeških napadalcev, kot pasjih, ker je oboje ponoči težje opaziti in te zato laže presenetijo. Imam s tem v žepu vsaj občutek, da nisem popolnoma nepripravljena. Mi ga je nabavil dragi, za primere, ko ga ni zraven in sem pridna in ga imam zvečer lepo s sabo (podnevi večinoma pozabim). Se mi zdi uporabna zadevica, se pa ne zanašam izključno nanj, ker se vedno lahko zgodi, da ga pozabim ali izgubim...
Nekako si vsaj približno predstavljam, kako reagirati, če bi napadel pes nekje normalne velikosti (seveda bi v dejanski situaciji verjetno bilo spet malo drugače), nisem pa čisto ziher, kaj bi naredila, če bi šlo za kako res veliko mrcino, za katero bi vedela, da je fizično ne morem obvladati.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #449 : ponedeljek, 05.04.2010 : 21:48:11 »

Lanabela
Lahko imaš še tako socializiranega psa, pa če se ti kar naenkrat pred očmi nariše "pasje tele" ti ne pomaga prav nobena socializacija še posebej če sta psa v razmerju velikosti 1:3 (recimo)in če tisto "pasje tele" kaže zobe.
Kar se jajc tiče, jih pa ob skoraj nepokretni desni roki maš težko oz. svojega psa obvladam 100% (ima 16kg) kaj več kot 16kg pa žal nisem zmožna in zaradi tega sabo nosim solzilec.
JE pa solzilec uporabna stvar, edino kar je pri solzilcu zoprno je to da se moreš psu približati medtem ko (recimo) drži v gobcu tvojega, da skrajšam: ne sme te zagrabit panika ker moreš pač jet blizu psu in ga pač pošpricat
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines