mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 08:27:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 144628 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #990 : sreda, 23.11.2005 : 07:24:08 »

Že pred časom sem spraševala za literaturo. Pa bom sedaj poskusila še enkrat. Katero literaturo se splača prebrati. Kaj od tega bi mi bil kdo pripravljen posoditi? Sva namreč začetnici (delava od maja) in bi si rada čim več prebrala...
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #991 : četrtek, 24.11.2005 : 18:26:44 »

Hvala vsem,ki ste mi poslali,naslov od reševalskega foruma.

Majda
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #992 : nedelja, 27.11.2005 : 13:25:43 »

Hvala vsem,ki ste mi poslali,naslov od reševalskega foruma.

Majda
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #993 : nedelja, 27.11.2005 : 13:29:01 »

Hvala vsem,ki ste mi poslali,naslov od reševalskega foruma.

Majda

Pardon za podvojen post, sem prekmalu kliknila ...

Tudi jaz bi prosila za link do foruma.

Zanima me še nekaj.
S fantom imava psičko reševalko, vodnik je on. Razmišljava o nakupu še enega psa, ki bi ga (tudi za reševalca) šolala jaz. Rada bi vedela, ali še en pes lahko pomeni kako oviro, glede na to, da prva psička še ni "narejena" reševalka. Kot sem razumela, naj se reševalni psi ne bi družili med sabo, saj mora biti pozoren samo na vodnika. Ali bi lahko bilo naše šolanje zato kaj oteženo?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #994 : nedelja, 27.11.2005 : 16:34:38 »



Zanima me še nekaj.
S fantom imava psičko reševalko, vodnik je on. Razmišljava o nakupu še enega psa, ki bi ga (tudi za reševalca) šolala jaz. Rada bi vedela, ali še en pes lahko pomeni kako oviro, glede na to, da prva psička še ni "narejena" reševalka. Kot sem razumela, naj se reševalni psi ne bi družili med sabo, saj mora biti pozoren samo na vodnika. Ali bi lahko bilo naše šolanje zato kaj oteženo?
Živjo!
Ker bi delala vsak s vojim, potem ni nobenega problema
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #995 : nedelja, 27.11.2005 : 21:12:00 »

Sebi, v katerem KD pa delaš? V začetku leta bodo v okviru KZS organizirani seminarju za nove vodnike. Kar pa se literature tiče je osnova ABC za vodnike reševalnih psov (avtor Vlado Gerbec) in prevedena knjiga K9 Iskanje in reševanje (avtorja Ruud Haak in Resi Gerritsen).

Sammy, ne vem kako si razumela da se reševalni psi naj ne bi družili!!!???
Psi se morajo poznati, v resnični iskalni akciji iščemo v skupinah (pogrešane v naravi), pa tudi delo na ruševini je lahko skupinsko.
Če bosta s fantom delala vsak s svojim psom potem ni problema. Res pa je da en novi vodnik težko (ali pa je sploh nemogoče) istočasno kvalitetno šola dva reševalna psa. Tudi če ima vodnik že izkušnje je težko delati z dvema psoma naenkrat. Ta debata je že potekala.

Link na stran pa je:
http://rescue.facelock.net/index.php
LP K
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #996 : ponedeljek, 28.11.2005 : 08:16:05 »

Delam na REPSu v Mb. Hvala za ponovne nasvete!
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #997 : ponedeljek, 28.11.2005 : 09:52:48 »

Hvala za link.

Razumela sem v tem smislu, da si psi ne bi smeli bili samozadostni; če ima pes vedno zraven pasjega prijateljčka, mu igra z vodnikom ne bo tako zanimiva, kot sicer. Ne vem no, nekaj takega je bilo rečeno ...  Huh
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #998 : ponedeljek, 28.11.2005 : 11:40:55 »

Sebi mogoče še nekaj literature v nemščini:
SUCH UND HILF (Angela Wegmann, Wilfried Heines)
DER HUND IM RETTUNGSDIENST (Adrea Freiin von Buddenbrock)
in angleščini:
The Training of the Search and Rescue Dog (Susan Bulanda)

Sammy82
res je, da če psi živijo skupaj potem ustvarita kardelo in sta velikokrat sama sebi zadosti. Vendar s pravilno vzgojo in šolanjem to ni problem. Je pa res, da bodo kljub vsemu potrebni tudi občasni ločeni sprehodi, saj se bosta če ne psa res samo igrala med sabo. Dober odnos in sodelovanje z vodnikom pa je potrebno pri šolanju reševalnega psa.
LP K
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #999 : sreda, 28.12.2005 : 14:34:48 »

Še ena dokaj celovita knjiga:

Search and Rescue Dogs: Training the K-9 Hero, Second Edition
avtorji: American Rescue Dog Association
http://www.amazon.com/gp/product/0764567039/qid=1135771274/sr=8-1/ref=pd_bbs_1/103-5717556-1179819?n=507846&s=books&v=glance

Je pa zanimivo da so na skoraj vseh fotografijah samo nemški ovčarji in da pri poglavju Selecting your search dog dejansko namiguje da je to nekako najboljša pasma.  Huh

Citat
ARDA members frequently have had extensive experience with a variety of breeds but all agree on suitability of German Shephers. ARDA members use German Shepherds exclusively...

Vzet malo z rezervo ampak knjiga je še vedno zanimiva. Sicer pa poglejte na Amazon al pa najbližji Barnes & Noble  Tongue se najde še kaj.
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #1000 : četrtek, 29.12.2005 : 15:59:06 »

Citat
Je pa zanimivo da so na skoraj vseh fotografijah samo nemški ovčarji in da pri poglavju Selecting your search dog dejansko namiguje da je to nekako najboljša pasma.   
Pred kratkim sem bila v Franciji in sem po naključju naletela na reševalno vajo.
Kar me je najbolj presenetilo- skoraj sami NO, sem pa tja kakšen belgijec, mislim da dva BC in nobenega ZP ali labradorca  Shocked Shocked

Kako to, da pri nas prevladujejo zlati prinašalci in labradorci?  Huh

Lp,K.

Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #1001 : sreda, 04.01.2006 : 12:03:29 »

Moda  Smiley
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #1002 : sreda, 04.01.2006 : 17:41:49 »

Najboljša pasma ne obstaja!!!
Vsak pes, ne glede na pasmo (razen res izjemno majhnih ali zelo velikih psov), tudi mešanec je lahko dober reševalni pse. Vse je odvisno od vodnika, koliko, kaj, kako dela s psom. Pa seveda od pasjih zmožnosti (voh, gibanje, ...)
Vsaka država ali organizacija ima pasmo, ki na  nek način prevladuje.

LP 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1003 : četrtek, 12.01.2006 : 11:07:39 »

Hm eno vprašanje...ali je izpit za vodnika smiselno delati vnaprej...se pravi ko še nimaš psa, s katerim bi delal reševanje, namen pa ga imaš imeti v prihodnodti. Ali je bolje delati vse skupaj?

LP,
Diana
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #1004 : četrtek, 12.01.2006 : 12:53:48 »

Bolje vse skupaj  Wink, lahko se pa pridružiš treningom že prej in se malo učiš  Wink. Če imaš čas in te reševanje res zanima se lahko oglasiš na KD Ljubljana vsak četrtek od 18:30 dalje, pa ti bomo še kaj več povedali  Wink

LP Noli
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines