mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 15:58:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636112 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2475 : torek, 16.02.2010 : 17:37:24 »

Ja hura policija, če pa vemo, kdo drži niti v rokah. Se pa v tej 'pravni' držav itak ne čudim, da so živali nepomembne za nekatere, če še morilci ljudi niso ustrezno kaznovani. Pri nas večina sodnih zadev pade zaradi napačnih postopkov med preiskavo itd.. in vemo kateri so mojstri, ki to vedno z lahkoto dokažejo na sodiščih.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2476 : torek, 16.02.2010 : 17:43:44 »

Tukaj je vecina "odgovorov" na vprasanja o okoliščinah št. 1

http://www.rtvslo.si/slovenija/nihce-ni-saril-po-dokazih/223705
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2477 : torek, 16.02.2010 : 17:56:13 »

Saj pravim tole ni več ničemur podobno. Jaz sploh ne vem več ali naj komurkoli od njih verjamem sploh kaj. Ko berem komentarje pod članki, ljudje verjamejo še manj.

Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #2478 : torek, 16.02.2010 : 18:00:35 »

A jaz zdaj prav razumem tole kronologijo? Psi razmesarijo nekoga v garaži. Nato ga "določen del policistov" odnese v notranjost hiše, da mu bodo nudili pomoč, in ga položijo na GOLE PLOŠČICE, kjer ga fotografirajo, nakar truplo odnesejo nazaj na tla v garažo, kjer ga lahko posname in poslika kdorkoli, ki stanuje nasproti, in od koder ga na koncu odnesejo ven. ??
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2479 : torek, 16.02.2010 : 18:54:34 »

A jaz zdaj prav razumem tole kronologijo? Psi razmesarijo nekoga v garaži. Nato ga "določen del policistov" odnese v notranjost hiše, da mu bodo nudili pomoč, in ga položijo na GOLE PLOŠČICE, kjer ga fotografirajo, nakar truplo odnesejo nazaj na tla v garažo, kjer ga lahko posname in poslika kdorkoli, ki stanuje nasproti, in od koder ga na koncu odnesejo ven. ??

http://www.rtvslo.si/slovenija/nihce-ni-saril-po-dokazih/223705
"Na fotografiji trupla pokojnega zdravnika, ki je zaokrožila po medmrežju, pa ni krvi po tleh zato, ker je bil Baričevič prenesen v drug prostor."

Mislim, a potem ga pa niso mogli malo bolje namestit na tisti ležalnik al kaj?  eh...

In še nekja me zanima - glede na to, da očitno potrjujejo, da je ta fotografija prava.

A se je žrtev s psi borila? (sem že pisala, ker potem bi sigurno kam padla kakšna kapljica krvi na tla..in bi jo seveda pohodil).
Ker če se je - kako to da ima žrtev tako čiste podplate?

(mislim, mene to res zanima)

Po enis trani se mi zdi prav, da toliko sprašujemo..po drugi se pa oni lahko na vsa ta naša vprašanja dobro pripravijo....Hja kaj pa naj zdaj drugega rečejo, kot pa da je bil prestavljen ...
Mislim policija, upam, da nas razumete, da so dvomi, ker res vse predolgo traja. Te osnovne podatke - kje je žrtev ležala itd, bi že zdavnaj lahko povedali oz.dali v javnost. Tako pa nam nič drugega ne preostane kot da štrikamo.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2480 : torek, 16.02.2010 : 18:57:33 »

Pa še to me zanima, glede na to, da preiskava še traja, kako to, da so dovolili že pokop žrtve?

Kdo se spozna - a je to normalno tako?

( DZZŽLJ je tud zanji čas preprečilo kremiranje psov in uničenje dokazov..a ne..)
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2481 : torek, 16.02.2010 : 19:05:15 »

omg...glih tole berem na Dnevniku, pa sem hotel že uletet, pol sem pa videl da je cel kup postov...lol...
Ampak najprej:

Maj4...al kaj je že...Super razlaga. Ker dejansko zoofilija al pa bestializem ni KD ker drugač bi konc koncev preiskovali vse slo forume, prepovedali prodajo v videotekah itd. ČE ni pred sodiščem DOKAZANO MUČENJE je zgolj prekršek. Mučenje DOKAZAT...Ja spomnite se ko so imeli eni cigani nekega klošarja za sužnja, ga tepli itd...pa na koncu blaga kazen.
Ima prav punca. In se strinjam: Doseči je treba EKSPLICITNO DOLOČITEV TEGA DA JE ŽE SAMA SPOLNA DEVIANTNOST POVEZANA Z ŽIVALMI KD. In pol bo bolje. Vse do takrat ppa so možni vsi živi scenariji pač glede na debelino denarnice deviantneža in sposobnost zagovornika.

drugo: CITIRAM:
"Baričević je po navedbah policije umrl zaradi izkrvavitve, krvi na fotografiji, ki je krožila po spletu pa ni, ker so Baričevića policisti premaknili, da bi ga zaščitili in mu nudili pomoč."


Halooo?Huh??

A ni tko da se najprej označi s kredo, mesto padlega, pol uletijo reševalci, nudijo prvo pomoč, naložijo na nosila in nadaljujejo na poti v bolnišnico.
Ne, pr nas polcaji gor pa dol vlačijo poškodovanca (ki je bil ob prvem kontaktu živ)...ja sej ni čudno da je izkrvavel v postopku. Me prov zanima če je kdo imel navodilo naj ga pusti umret tam na licu mesta.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2482 : torek, 16.02.2010 : 19:07:20 »

najboljša je pa una "ni dokaza za prisotnost tretje osebe"...ok sarkazem, lol ker  je to nek kao izraz...ampak če berem med vrsticami so preusmerili na "tetjo" o "drugem" prisotnem pa nič.
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #2483 : torek, 16.02.2010 : 19:14:39 »

Preden zbrišejo komentar na 24ur:


askalama
16.02.2010, 14:52
12

Seveda se policija ravna po pravilih, ki so sicer edinstvena za tole smrdljivo državico, torej v garaži najdejo mrtvo žensko z brado, ki posiljuje pse z umetnim nigger tičem, pa se jim ne zdi vredno poklicat preiskovalnega sodnika, medtem ko ji civilisti letajo po garaži in tacajo po dokazih in jih vpričo kamer odstranjujejo s prizorišča, v hiši tudi ne najdejo drugih oseb, medtem ko kamera pokaže vsaj tri, pa to je samo začetek, kaj vse bo še prišlo na dan... važno da je vse by the book, mi vam čisto zaupamo milica, ker smo vsi zblojeni!

Majke mi, da ga nisem jaz napisala.

...praviloma preiskovalni sodnik in tožilec prideta na ogled. Še hitreje prideta na ogled, kadar se pričakuje odmevnost v javnosti.
 
Zakaj sedaj nista prišla? Ti psi in lastnik ter dogodki okoli njih so bili razpiti že pred tem?!
Tudi kasneje se, očitno, nista vključila v raziskovanje dejstev, okoliščin..., predlagala določena preiskovalna dejanja..?!

Zakaj se je tožilec šele zbudil po podaji ovadbe s strani DZZZ?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2484 : torek, 16.02.2010 : 19:15:26 »

aja, pozabu napisat

"premaknili da bi nudili pomoč...ja, zraven cunje, oni ga dajo na ploščice. In valjda, Polcijski postopek je da ob klicu oni alarmirajo potrebne službe: reševalce, gasilce itd. Ja pol pa tile frajerji sami premikajo, uničujejo crime scene in se grejo medicino. Mater kake face ma Goršek v službi.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2485 : torek, 16.02.2010 : 19:17:06 »

o

drugo: CITIRAM:
"Baričević je po navedbah policije umrl zaradi izkrvavitve, krvi na fotografiji, ki je krožila po spletu pa ni, ker so Baričevića policisti premaknili, da bi ga zaščitili in mu nudili pomoč."


Halooo?Huh??

A ni tko da se najprej označi s kredo, mesto padlega, pol uletijo reševalci, nudijo prvo pomoč, naložijo na nosila in nadaljujejo na poti v bolnišnico.
Ne, pr nas polcaji gor pa dol vlačijo poškodovanca (ki je bil ob prvem kontaktu živ)...ja sej ni čudno da je izkrvavel v postopku. Me prov zanima če je kdo imel navodilo naj ga pusti umret tam na licu mesta.

To pa imaš tudi prav. Zakaj se ga ni peljalo v bolnišnico?
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #2486 : torek, 16.02.2010 : 19:17:15 »

Kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, lahko naznani vsakdo.

Zakon tudi določa, kdaj pomeni opustitev ovadbe kaznivega dejanja kaznivo dejanje. Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni ali če kako drugače zvedo zanje.

Vsako zaznavo mora policija ustrezno uradno zabeležiti v predpisane obrazce, ki jih imenujemo tudi zaznavni dokumenti in jih glede na način zaznave kaznivega dejanja lahko razdelimo v štiri temeljne skupine:

- zapisnike o sprejemu ustne ovadbe,
- uradni zaznamek o sprejemu ovadbe oziroma predloga za pregon ,
- uradni zaznamek o zaznavi kaznivega dejanja in
- pisna prijava/ovadba kaznivega dejanja.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2487 : torek, 16.02.2010 : 19:17:58 »

...praviloma preiskovalni sodnik in tožilec prideta na ogled. Še hitreje prideta na ogled, kadar se pričakuje odmevnost v javnosti.
 
Zakaj sedaj nista prišla? Ti psi in lastnik ter dogodki okoli njih so bili razpiti že pred tem?!
Tudi kasneje se, očitno, nista vključila v raziskovanje dejstev, okoliščin..., predlagala določena preiskovalna dejanja..?!

Zakaj se je tožilec šele zbudil po podaji ovadbe s strani DZZZ?
Ko sem delal v varnotstni službi sodišča ponoči, je sodnik po parkrat na noč znal letet na teren al pa je mel dežurnega tožilca in advokata ob privedbah.
Tole kar se je zgodilo ne drži vode. Vsaka nasilna smrt je avtomatska. Samomor al pa uboj. Madona sej še ko je pear let nazaj en bik norel, je bil tam preiskovalni sodnik. Pa koga farbajo
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2488 : torek, 16.02.2010 : 19:23:57 »

aja, pozabu napisat

"premaknili da bi nudili pomoč...ja, zraven cunje, oni ga dajo na ploščice. In valjda, Polcijski postopek je da ob klicu oni alarmirajo potrebne službe: reševalce, gasilce itd. Ja pol pa tile frajerji sami premikajo, uničujejo crime scene in se grejo medicino. Mater kake face ma Goršek v službi.
čak mal...kdo je zdej oživljal in ponesrečenca prenašal? policisti ?...Zakaj so bili pa potem tam reševalci? Oz dva reševalna vozila?( aja drugi za varnost policistov)

Tudi una teorija od Klavdije ni zgrešena... pes ponavadi ko trga stresa plen... Torej bi trije psi z plenom pobrisali vso tisto mlakužo krvi... če je izkrvavel... pa vendar na sliki je presenetljivo čist.... Azn

Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #2489 : torek, 16.02.2010 : 19:29:15 »


Halooo?Huh??

A ni tko da se najprej označi s kredo, mesto padlega, pol uletijo reševalci, nudijo prvo pomoč, naložijo na nosila in nadaljujejo na poti v bolnišnico.
Ne, pr nas polcaji gor pa dol vlačijo poškodovanca (ki je bil ob prvem kontaktu živ)...ja sej ni čudno da je izkrvavel v postopku. Me prov zanima če je kdo imel navodilo naj ga pusti umret tam na licu mesta.

Mislm..

A sedaj bo pa policist pred tri pse skočil s kredo v roki in pred premikom risal položaj poškodovanca pred njegovim premikom...
Logiran
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines