mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 01:20:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 318927 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : torek, 10.01.2006 : 18:34:33 »

Tia, kalsangovci držimo pesti!

Nič ne skrbi, Rozi je že veliko hudega preživela, pa bo tudi to. Ta punca je iz železa!
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #91 : torek, 10.01.2006 : 18:40:26 »

Hvala Kalsang!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdaj sem malo brala kaj vse bi to lahko bilo, pa sem se samo prestrašila in bom raj nehala. Itak gremo jutri k vetu.

Ko bi jo ti vidla včeraj kako je laufala po Tivoliju, pa kako sta se z Lunco igrale, pa skupaj "nateple" enga psa, ki jima je težil  ... Mora bit vse v redu!!!!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #92 : torek, 10.01.2006 : 18:53:22 »

Duo fantastikus!!! Smiley

Ne skrbi, vse bo OK!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #93 : sreda, 11.01.2006 : 09:02:49 »

Tudi jaz in Lina držimo pesti / tačke za Rozi.

A je Rozi psička ki je bila kar nekaj časa sama zaprta v stanovanju, ko so se lastniki odselili? Misim da sem na medover netu spremljala to zgodbo ampak ne vem če je to ta psička?

LPK
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #94 : sreda, 11.01.2006 : 10:59:51 »

Hvala Kimi!

Ne Rozi ni ta psička; vam pa o kateri zgodbi govoriš.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #95 : sreda, 11.01.2006 : 11:59:34 »

Ej, Tag Tu, ne se razburjat....
lp

Hej, saj se ne razburjam. Samo tele naše pisarije bere veliko ljudi, ki si včasih tudi kaj napak razlagajo in posledično tudi napačno ukrepajo..... Sad

Se pa popolnoma strinjam, da bi bilo idealno, če bi vsak primerno nadzoroval svojega psa oz. psico...ampak do take idealnosti verjetno še ne bo tako kmalu prišlo sram
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #96 : sreda, 11.01.2006 : 12:01:54 »

A mogoče veš kako se je tista zgodba končala? Prav velikokrat se spomnim na tisto psičko vendar nisem nikjer več našla podatkov o njej.

Če nisem preveč firbčna a mi poveš na kratko kakšna je Rozina zgodba? A si jo dobila v zavetišču?

LPK
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #97 : sreda, 11.01.2006 : 16:54:56 »

Kimi, verjetno mislis Daisy, sicujko iz Litije. Psicka je kmalu nasla nov dom v Ljubljani, je sterilizirana, imela pa je kar precej zdravstvenih tezav. Z lastnico sicer nimamo vec stikov, mislim pa, da je psicka OK, ker drugace bi sigurno kaj javila. Smiley lp
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #98 : sreda, 11.01.2006 : 20:48:33 »

No super da je našla dober dom.

LPK
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #99 : sreda, 11.01.2006 : 21:58:02 »

Jah, Rozi ima manjši tumorček, ki ga bodo ostranili naslednjo sredo; takrat bo ugotovljen tudi njegov izvor. Dr. Zaninovič je bil izredno optimističen (odkrili smo ga na samem začetku), dal ji bo le lokalno narkozo, mlečna žleza ni nič vneta, 75% je benigen, pa tudi sicer naj ne bi bil nevaren,  psička je v super kondiciji ... Rekel je tudi, da steriliacija ni potrebna.
 Najverjetneje se dolgo časa ni gonila (pri nas se je šele po enem letu, prej se pa zaradi bolzeni najbrž kar nekaj časa ni), zato so ji zdaj hormoni malo podivjali. Baje bi šele ob naslednji gonitvi ta tumor postal nevaren ...
V preteklosti sem se naučila, da ji nič ne pomagam; če se samo sekiram in sem živčna; tako da se trudim biti optimistična; pa tudi vem, da ima Rozi neverjetno sposobnost regeneracije in okrevanja, da bo zanjo poskrbel (po mojem mneju) daleč najboljši veterinar in da bo vse ok!
Sicer pa vsem res hvala pa prijazne besede!

Aha, Kimi: Rozi ni iz zavetišča, ko je zbolela so se bivši lastniki odločili, da jo bodo dali stran. Sicer  se pa nerada spominjam vsega, kar je bilo; če te pa še kaj zanima, ti lahko napišem na ZS; zdaj samo rabim kak dan, da se "skuliram" in pomirim glede tumorčka.

lp

Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #100 : četrtek, 12.01.2006 : 09:18:00 »

Mi bomo fajn stiskali pesti za Rozi, itak pa so za moje pojme pri Zaninoviču najboljši in sploh ni dvoma v okrevanje, pa kolikor sem do sedaj prebrala o Rozi je res pravi kerlc in bo sigurno vse skupaj dobro prenesla.

Malo jo počohaj in polupčkaj še v našem imenu.

Drugače pa če se zadeve nerada spominjaš ti ne bom težila, saj konec koncev je glavno to da je Rozi sedaj v pravih rokah in da je njeno prejšnje življenje samo še spomin.

Lep pozdravček,
K

LP
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #101 : četrtek, 12.01.2006 : 21:52:09 »

Kimi* hvala!  Cheesy
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #102 : ponedeljek, 16.01.2006 : 18:39:25 »

Hej! Tale naš forum je kar malo zaspal ... Kalsang, daj nam malo poročaj, kako je bilo na razstavi: jaz sem bila le kratek čas, ker smo šli potem Luno in Rozi postrižt - izvedela sem le, da je BOB dobila Lunina sestrica.

Aja, pa kako sta kaj Pamo in Lamo?

Lp Kiss
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #103 : ponedeljek, 16.01.2006 : 18:43:15 »

Jah, Rozi ima manjši tumorček, ki ga bodo ostranili naslednjo sredo; takrat bo ugotovljen tudi njegov izvor. 

Držimo pesti in tačke da bo vse ok!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #104 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:02:56 »

Specialka je bila zelo zanimiva. Sodnik je bil zelo dober, čeprav je bil zelo utrujen, ker je že prejšnji dan sodil cel dan (vsega skupaj ca. 150 psov), potem pa še 65 psov na naši specialki.

Zelo je pohvalil naše tibetanske španjele (BOB Primožev Lobo), naši tib. terierji mu niso bili preveč všeč (BOB avstrijski pes), pri lhasa apsih ni bilo presenečenj, še posebej ker ni bilo Vesne (BOB Mojčin Ozzy).

Pri shih tzujih je pa trenutno scena precej klavrna, saj Darja in Gremlin ne razstavljata, tako da se na sceni proti Čehom in Italijanom borita samo Ružica (psarna Pia Bardo) in Leona (psana Letibo; obe iz ZG). Sodnik je šicuje kar korektno ocenil, čeprav je za moje pojme premalo zavzeto odmikal ameriške frizure... Čeprav je bilo kar nekaj luštnih mladih psov, povečini Diablovih potomcev, so bili ti večinoma zelo slabo pripravljeni za v ring, nesocializirani, ljudje niso vedeli, kaj morajo početi, tako da so odpadali kot zrele hruške. Nekateri od psov so v ring prišli celo zavozlani v knedle!!! Tako je na žalost dosti CACov pobrala Čehinja. Ružičin Toto trenutno ni v najboljši fizični kondiciji, zato Čehom ni bil prava konkurenca. No, Diablo je dobil res. CAC, v njegovi klasi je zmagal češki pes. Šele ko je nazadnje Penny prišla v ring, se je situacija spremenila. Sodnik ji je napisal ZELO LEPO OCENO in ji brez pomišljanja dal CAC, CACIB, BOB - na velik bes Čehinje, ki je že mislila, da bo vse titule odnesla domov.

Naj še povem, da uspeh Penny, Diabla in tistih naših mladih kužkov, ki so dobili zelo perspektivno, ni zanemarljiv, ker so prav dobre ocene letele levo in desno pri vseh pasmah. Marsikateri šampion je fasal prav dobro oceno, odlično so dobili res samo tisti psi, ki so si to zaslužili in ki so bili po mnenju sodnika pravi kandidati za šampionske titule. Pozneje je sodnik odšel do Ružice in ji rekel, da ko je prišla v ring s Penny, si je sam pri sebi dejal: "No, končno en pravi šicu!"

Sodnik je bil zelo korekten do razstavljalcev, marsikomu je pojasnil svojo oceno in poskrbel, da ni bilo preveč hude krvi.

Posebej pa moram pohvaliti gospoda Sekardija, ki je v razredu mladih psov pri šicujih razstavljal Barnija, uradno Top Freak's Crime Time. Tisti, ki bolj redno zaidemo na razstave, vemo, da je imel ta kuža doslej zelo nespretne vodnike v ringu, ki so ga naredili kvečjemu še bolj živčnega in plašnega. Gospod, ki mislim, da je tudi njegov lastnik, ga je izredno ljubeznivo vodil, spodbujal in hvalil. Čeprav se je Barni še vedno bal, je pogumno pustil sodniku, da ga je pogledal, stal je pri miru in lepo hodil na vrvici. Dobil je odlično oceno, kar je pri tem sodniku zelo lepo priznanje!!! Sodnik me je celo z nasmeškom vprašal, kaj po slovensko pomeni beseda priden, ker je g. Sekardi tako izdatno hvalil Barnija! Smiley Kar tako naprej in razstavni uspehi ne bodo izostali, saj je Barni res lep kuža!!!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines