mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 04:06:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271302 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1215 : petek, 05.07.2013 : 23:34:48 »

 Kiss Cuker krasni.  Kiss A vam je kaj vroce? A se gre tamali kaj zmocit (prostovoljno)?
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1216 : sobota, 06.07.2013 : 10:51:10 »

Torej - malo me dopustniška lenoba daje in slikice še niso v albumih.

Prvi dan morja je bila seveda takoj panika, ker je mali jedel neko suho travo in bruhal, ni hotel nič jesti ne piti.
Hvalabogu za potrpežljive punce (s posvojiteljsko pogodbo  Evil), ki znajo pomirit overprotective mamo in povedat, da še ni čas za paniko.
Vožnjo Maxi prenaša zelo dobro, sprememba klime pa ga je malo hecala.  Je samo zgodaj zjutraj in zvečer, pije pa tudi vmes.
Vsak večer nas obiščejo prostoživeče mačke, ki jim damo briketke in vodo in takrat se tudi Maxi odloči, da  bo jedel. Zgleda je navajen mačje družbe ob obedu  Wink.

Morje je ena zanimiva reč - za gledat. Za tace pomočit pa že ne več  Huh. Kakor nisem nikdar silila otrok v vodo, tudi ne vidim smisla, da bi moral plavat, če njemu ni do tega. Itak imava vsak večer kopanje tac in gobčka v lavorju sladke vode, kamor se potem še usede  Kiss in si ohladi še ritko.

Pozno zvečer greva na daljši sprehod, kjer se razživi in zleta. Zadnjič se je igral z devetmesečno zahodnovišavko, ki je sicer lajala po švabsko, ampak njena mama je rekla komm, pa sta oba prišla  Undecided. Je vprašala, če bi se "spielen", pa je dal prve tačke na tla in rit gor. Al je poliglot al pa razume nemško  Cool.

Enkrat je ena teta vprašala, če smo hodili v šolo in kam. In jaz brez premisleka rečem: H Xeni! In ona: u, a to je šola za bojevnike?! Evil

Mali čupavi obvlada tudi portoroško riviero zvečer, ko je polno ljudi. Je hodil zraven ko tavelik, bi bila tršica zelo ponosna, glede na to, da mi poleg ne znamo in nismo jemali  Cheesy.  Samo sem jaz tista, ki mi tako šetanje ni všeč in zelo trpim v gneči turistov, tako da tega se ne grem več. Saj me je tolažeče gledal Maxi in sva se zmenila, da od zdaj hodiva samo še po divjih plažah kot do sedaj. Mi smo bolj seljaki, rabimo mir in tišino  Smiley.

Biti na morju s kuŠkom je krasno  Kiss. Ves čas poležava nekje v bližini in če le uležeš, zleze v naročje (ker 30 stopinj ni dovolj vroče  Huh). Čedalje bolj mi uspeva zamotit ga ob srečanju z drugimi psi in sem in tja se zgodi, da gre mimo brez da bi jaz kaj rekla in brez da bi drugega psa sploh pogledal. Je pa res, da so tu vsi psi na vrvici in je to precej lažje, ko ti ne priteče kar naenkrat kak velik kosmatin izza hrbta in te (me) preseneti.

Grem naprej uživat in še kako slikico naredit. Aja, RES je psa veliko težje slikat kot mačke. Lih naštimaš, pa se obrne  Sad. Eh.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1217 : sobota, 06.07.2013 : 12:17:05 »

Zadnjič se je igral z devetmesečno zahodnovišavko, ki je sicer lajala po švabsko, ampak njena mama je rekla komm, pa sta oba prišla  Undecided. Je vprašala, če bi se "spielen", pa je dal prve tačke na tla in rit gor. Al je poliglot al pa razume nemško  Cool.


Ja, Mačja, a ga nista Aleksandra I. in Aleksandra II. zadnjič ves čas po rokah mečkali in ga švabsko učili? Tongue Grin

Pa tista izzjava o "šoli za bojevnike" tudi zmaga

Uživajte v morskih radostih še naprej Kiss objem Pa pridno delaj slikce Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1218 : nedelja, 07.07.2013 : 00:55:24 »

Ma glavni frajerji ste takole na dopustu!

Ja, Mačja, a ga nista Aleksandra I. in Aleksandra II. zadnjič ves čas po rokah mečkali in ga švabsko učili? Tongue Grin
Ja, se mi nekaj zdi, da je Maxiju sploh Aleksandra II. non-stop govorila "komm, komm"... zakaj ze?  Evil  Wink
Tudi po koncertu po polnoci sem jo pod Macjim balkonom slisala mantrati "komm, komm"...  predaja   Wink
Uzivajte se za nas!  Kiss Kiss
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1219 : torek, 09.07.2013 : 13:46:30 »

Dopustniška je težkaaa:

http://shrani.si/f/2f/yG/1AsxqszJ/20130708133815.jpg[/img]]



Dej me neesi v lavor:

http://shrani.si/f/3q/hB/3QONrWDI/20130708150816.jpg[/img]]



Ooooh, kok je fino:

http://shrani.si/f/U/rN/2S7a2P5B/20130706130831.jpg[/img]]



In kaj potem, če bom umazan??? A misliš, da potem ne bom pri tebi spal???

http://shrani.si/f/3N/ji/10XvYPTe/20130706130907.jpg[/img]]



Tale mala rit sicer ni begosumna, ampak če grem jaz sama s parcele, zna iti za mano in malo raziskuje (in se popiški v sosedin baldahin). Tozadevno je ograja dobila manjše izboljšave in imamo zdaj še bolj oreng ograjo in užaljeno malo belo rit.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1220 : torek, 09.07.2013 : 14:23:16 »

Maxič ljubezen

Kakšno "umazan" trmoglavka Kdo pa je na morju umazan sploh, lepo vas prosim Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1221 : torek, 09.07.2013 : 14:28:36 »

Kako trpljenje ...  Roll Eyes Cool
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1222 : torek, 09.07.2013 : 14:46:37 »

Dopust je res naporen, ja  Tongue ljubezen
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1223 : torek, 09.07.2013 : 21:34:47 »

Kruta je tvoja usoda Maksi, kruta ...  Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1224 : torek, 09.07.2013 : 22:17:40 »

Ja, bogi je tale mali.
Berem zdaj vse tiste poste o značaju in razmišljam, kako bo, ko prideva domov z morja po dveh tednih in pol... Doma bom sama z vsemi kosmatimi, me prav zanima, kako bo zgledalo prvi dan, ko bom šele popoldne prišla domov, zdaj je pa 24/7 z mano.
Zadnjič je prišel čez odprta vrata ograje za mano k avtu, vse skupaj pa je slepa ulica in tako nisem nikomur niti ušes navila, ker ni zaprl vrat. Ves čas sem mu govorila in je šel z mano okoli avta in nazaj noter, ni šel nikamor stran od mene, kar pa ne pomeni, da zdaj pa midva obvladava odpoklic. Pomeni le, da se on name pali.
Saj mi je po eni strani všeč, da se ne gane od mene in da mene najbolj uboga, po drugi strani pa ne bi rada, da bi ga bilo kar konec od žalosti, ko bo 8,5 ur sam doma.
Saj bo imel mačka za družbo, ampak to ni isto, ne?

Bo treba naštimat "stav v glavi", kot reče Smetka in bo vse v redu.

Sicer pa morava nujno nadaljevat šolanje, no, jaz moram.
Najbolj hvaležna sem za lekcije o tem, kako zamotit psa ob srečanju z drugim psom, ker mi to zelo pomaga. Ne mislim ga nosit v naročju, ker to potem ni sprehod. Ga pa na daljše ture zdaj vozim s kolesom in še nikdar ni pisnil na kakega psa, ki ga je srečal in ga je iz košare dol gledal.
En večer sva na sprehodu srečala zelo lepega belega psa, velikega, kot nekaj polarnega, ne vem, kaj za ene sorte je bil pes, sem pa slišala, da mu je ime Faust. Lastnik ga je držal na zelo kratki vrvici in se pogovarjal z nekom. Midva bi morala mimo in ko je Faust zagledal malega, je začel lajat. Ni imel nazaj ušes, ni se grbil, stal je lepo sproščeno in lajal. Maxi se je tako prestrašil, da je imel rep pod sabo, čisto je bil zvit in me je gledal postrani. Morala sem ga dobesedno zvleči mimo in šele ko sva bila mimo in sem mu popustila flexi, se je umiril. Naslednji dan je šel ta isti Faust mimo naše ograje in je mali skočil takoj v pozor in ga gledal. Ko je lastnik Fausta poklical (pridi, greva, se boš jutri s kužkom igral, danes se nama mudi) in je šel k njemu, je Maxi zalajal za njim in to tak močan lajež, da je eno od omladink kar vrglo pokonci. Še zdaj ne vem, kaj mu ni bilo všeč na temu psu.
Skratka, dogaja se nam.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1225 : četrtek, 11.07.2013 : 12:39:40 »

Mačja, me veseli, da sta se imela s Tamalim na morju fino, predvsem pa je krasno prebrati, da je pridobljeno znanje v pasji šoli uporabno tudi v "real life" situacijah - to je pravzaprav bistvo vsega! Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1226 : petek, 12.07.2013 : 00:58:27 »

 O ja, šola je koristna stvar, znanje pa nikoli ne škodi. Šolala se bova midva še, meni ogromno pomeni, da ga razumem in s tem tudi ostale pse, ki jih srečujem. O vodnikih ne kaže izgubljati besed, danes me je ena spraševala, zakaj je kastriran, ker da mu uničujem naravni nagon, pa sem rekla, da tud sterilizirani človeki obstajajo in imajo ravno tak nagon kot prej. Ja, malo sem bila sitna  Lips Sealed.

Midva z malim še nisva doma, še vedno trpiva na dopustu.
Danes so me prvič in edinikrat spravili v šopping, ker za to sem pa popolnoma asocialna in dobim vse sorte psihosomatskih motenj, če moram po štacunah.
Z muko in veliko obljubami so me spravili do tega, da jih peljem v silni Planet tuš, kjer so psi celo dovoljeni, če ga imaš v naročju ali ustrezni torbi  Wink. Pa še prijetno klimatizirana je cela stvar, ko zunaj žge 30 stopinj.

Maxi je res krasen pes. Takole je čakal v restavraciji (ker v šopingu je hrana edina stvar, ki se je veselim):

http://shrani.si/f/W/zb/4SAdV4ti/20130711145524.jpg[/img]]


Potem sva se midva odločila ostali del familije počakati na kavi v restavraciji, kjer se je mali vedel naravnost vzorno. Spil je svojo kavo vodo in ostali čas (več kot eno uro!) predremal na tleh. Enkrat je vstal in se razgledal, pa sem mu rekla, naj tukaj pri meni počaka in se je ulegel in čakal (ali pa spal  Cool).

http://shrani.si/f/3E/6w/4SePraED/20130711150906.jpg[/img] Cheesy] Cheesy


http://shrani.si/f/1i/7Z/eKrU8j5/20130711151359.jpg[/img]]

Midva bova še kam šla  Kiss, pridno moje malo!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1227 : petek, 12.07.2013 : 07:06:55 »

 Cheesy Kiss Kiss Kiss A ni odkrivanje takšnih sladkosti (in tegob) nekaj odličnega!  Grin Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1228 : petek, 12.07.2013 : 07:57:28 »

"silni Planet tuš, kjer so psi celo dovoljeni, če ga imaš v naročju ali ustrezni torbi "
Kakšna diskriminacija jezen Kaj pa ostali? Sej eni imamo sicer malo večje naročne kužke, ki pa so tudi odlični kofetkarji Wink

Super, da takole uživate in, da se mali tako lepo obnaša Afro, lahko vsakemu z ponosom poveš, kje je bil šolan. Ja, azilaži nismo kar tako  Cheesy

(lahko bi rekla, da vadita dolgi prostor in da zato tako lepo leži pri miru)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1229 : petek, 12.07.2013 : 08:00:36 »

"silni Planet tuš, kjer so psi celo dovoljeni, če ga imaš v naročju ali ustrezni torbi "
Veš, to je zato, ker se lahko drugače tla umažejo od silnih svinjskih tačk. Če pa pride v trobici, takšen kuža pa že ne lula in kaka, kaj šele, da ima umazane tačke ali - bohnedaj- še kaj drugega!
Logiran
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines