mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 11:10:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271281 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1500 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:38:39 »


Mucki rulajo  ljubezen  Kiss



To itak. Ampak intelektualni izziv je pa s psom večji.  objem
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1501 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:42:51 »

Japajade  Roll Eyes psu rečeš, naj te počaka, in on te počaka. Probi no mačku rečt isto in dobit isti rezultat  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1502 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:44:20 »

Japajade  Roll Eyes psu rečeš, naj te počaka, in on te počaka. Probi no mačku rečt isto in dobit isti rezultat  Evil
No, tole pa ne drži povsem, cats! Reči ti to mačku, pa te posluša in naredi vsaj na pol tega, kar želiš... Ampak, ko se ugasnejo reflektorji in se zaprejo vrata..... tu se pokaže razlika!  Tongue Tongue Evil
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1503 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:46:51 »

Moja macka prideta na klic in pocakata, ce recem. Se odgovorita: "Jaaaaa." Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1504 : ponedeljek, 20.01.2014 : 16:39:26 »

Hahaha, kok ste dobre mačkarce  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1505 : ponedeljek, 20.01.2014 : 16:50:24 »



Zakaj bi se pa gužvala v kopalnici s psom in »pusti cunje« in »bejži« pa ne štekam. "Fuj školjka" tudi ne pride v poštev, ker je itak ne doseže  Grin Grin.  Maxi čaka ali pred kopalnico ali v kopalnici na tepihu in ni v nobeno napoto.



Haha, pa saj to je bil zgolj primer za ilustracijo (ne za konkreten primer tvoje kopalnice in tvojega psa), kaj lahko narediš, da se ti ni treba s psom "kregat", če ti v določenih momentih pač ne paše, da pes rine za tabo in počne nekaj, kar ti ne paše (ja, so tudi kuŠki, ki vtikajo glave v wc školjke in strastno kradejo nogavice iz košev za perilo Tongue -
kar bi lahko vodilo v nezadovoljstvo z obeh strani in spraševanje kaj bi moral naredit, a je prav, da sem tako naredil in podobno.

Če se imata vidva kul in je tebi čist vseeno, ali Maxi je s v prostoru ali pač ne, ker je nemoteč, pa sploh ni panike Wink

Čist preprosto umirjeno navodilo psu, kaj naj počne, je pač enako kot, ne vem ... semafor ob zapori ceste, delavci upalijo rdečo, da ti veš, da moraš mal počakat in jim ni treba tebe od luknje na cesti nazaj pošiljat ali pa se cenkat, ali lahko že pelješ mimo ali še ne.

mah - kocka zna to moje filozofiranje stokrat bolj učinkovito na kratko ubesedit objem


Nisem še nikdar bila niti jezna, niti zares jezna nanje. Če pa že dvignem glas, je pa to samo od strahu (ko rečeš PUST!!, da ne bi česa s tal pojedel).
no, sej, nisem mislila "kričanja" do fula - tole, ja, ko pač glas drugače povzdigneš in valjda se pes zdrzne, ko začuti neko posebno napetost, strah whatever v tvojem glasu, in nekateri občutljivčki od tega znajo tudi kako lužico spustit. Se mi zdi, da je Viamia pisala, da se je Via včasih kar polulala, če je povzdignila glas nad kakšnjim njenim prekrškom. Morda kdo drugi, nekje sem to videla.
Ampak ti poznaš svojega, če ponavadi ne odreagira glih z lulanjem, ko pač sliši iznenada tvoj preplašen ali karajoč ali kakorkoli drugačen kot "običajen" glas, potem to pač ni to pri njemu Wink


Oboh, kera čudna razmerja so to - skoz ga moraš gnjavit, da ga osrečiš, če ga pa ne gnjaviš, sta pa oba v riti.

Mucki rulajo  ljubezen  Kiss

rava ... jah, nekako kot pri descih, a ni tako Tongue
(ker če ga ne gnjaviš, itak vedno slišiš "pa saj nisi povedala KAJ bi rada oz. da bi sploh kaj rada") Evil



Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1506 : ponedeljek, 20.01.2014 : 18:12:00 »

rava ... jah, nekako kot pri descih, a ni tako Tongue
(ker če ga ne gnjaviš, itak vedno slišiš "pa saj nisi povedala KAJ bi rada oz. da bi sploh kaj rada") Evil

Nimam pojma Huh Sam to vem, da sem spizdla še vsakemu, ki me je gnjavil, jst pa doma ne gnjavim in se ne vmešavam v njegove notranje zadeve.
Zgleda, da res nisem za psa, če sem še tako malenkost kot je gnjavaža dedca, čist do konca nesposobna 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1507 : ponedeljek, 20.01.2014 : 18:21:47 »



ma neee, saj tle gre za dve stvari: ena je gnjavaža zares (ja, to bi bilo vmešavanje v notranje zadeve Tongue, drugo pač, da normalno poveš kaj bi rad (to je tale moja gnjavaža v kurzivi) Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1508 : sobota, 25.01.2014 : 00:14:31 »

Sneg

Pa sva z Maxijem prišla do četrtega letnega časa skupaj.
Sprehod v soncu je ok, v dežju ok, v megli ok, po snegu ok.
Sneg je zanimiv, je treba vsako flikco pretacat in prevohat. To je res tako nezahtevno bitje.  Kiss Skoraj kot maček.  Evil

Res pa je, da se ga na snegu ne vidi sploh. Zgleda tako kot scary movie - kot da oprsnica sama skaklja sem ter tja.  Grin. Morala bi si omisliti kakšen divji fluoroscentni fleksi.
In tako priskakljava danes zvečer do travnika in mali se ukipi cel, laja, nato pa bi on spet izvedel en brezglavi preplašeni pobeg. Zato je revež vedno na štriku, bošček z zatirano in neuslišano željo po svobodi. Evil
Buljim tja v belo ravan in gruntam, česa le si se ustrašil??  Shocked Kaj v tej belini ti vidiš, vohaš?

Zagledam sredi travnika grozne pošasti!  Shocked
Tam je stalo nekaj snežakcev, z vejami za roke in listjem namesto klobuka.  Lips Sealed. In to kakšni! Največji je imel 60 cm (ajde 70 cm, da ne bom res pretiravala). Wink
Brez hudega filozofiranja zakoračim naravnost proti največjemu, ziher je imel 69 cm!!. Maxi na zadnjem milimetru fleksija čisto zadaj za mano opleta: NEEE, POŽRL TE BO! NEEE!
Počepnem zraven snežakca, ga malo potrepljam, se malo pogovoriva in povabim še Maxija zraven. Pride zelo zelo zelo previdno, počasi, smrček je skoraj pol metra pred njim.......počoham malo snežakca, pa malo Maxija, pa še malo enega, pa še malo drugega. Razložim, da so to snežakci, ki so čist kul in (ponavadi) ne jedo ne psov ne ljudi.

("Hi, I am Olaf and I love warm hugs!" - je rekel snežak Olaf iz risanega filma Frozen. "I wanna see summer and do all the things that frozen things in summer do.")

Presenetljivo hitro je mali beli doumel, da so snežaki res nedolžna bitja. Tako sva počohala in prevohala vse snežakce in pri zadnjem je mali vehementno dvignil tačko in ga popiškil. Najbrž je bila to umetnostna kritika.  Wink

V nadaljevanju sva srečala še neke večje kepe snega, spominjajoč na snežaka, ampak so bile deležne le vohanja, no pa še ena je dobila umetnostno kritiko.
Zdaj moram počakat naslednji sneg, da vidim, kje smo.
Skratka, sneg mu je všeč. Kiss
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #1509 : sobota, 25.01.2014 : 11:40:36 »

Hehe tudi od našega psa so snežaki vedno dobivali umetnostno kritiko... samo, da si je on verjetno to razlagal: "kaj hudiča nekdo sneg na kup tovori"... vsakega snežaka je namreč moral prekopat Cheesy

Pazi, da ga ne izgubiš, heroja malega Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1510 : sobota, 25.01.2014 : 12:52:08 »

Ni ga čez dobro opišanega snežaka, a ne, Maxi? Grin So se pa mogli otroci fejst namatrat, da jim je ratalo celo tok snega na kup nametat Grin
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1511 : sobota, 25.01.2014 : 17:06:36 »

He he, točno vem kako je to, ko belo žival na sneg postaviš. Vsako zimo me nekajkrat ma, da bi Samota ven na sneg postavila in se delala, da ga ni.  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1512 : nedelja, 26.01.2014 : 15:38:53 »

Hahaha, čohaš psa, pa šohaš snežaka... a si ziher, da je bil snežak?  Evil Evil Tongue Wink
Bravo, mali Maxi.

tole s štirkom, ki sam poskakuje okoli, mi je znano.  Cool Takšno predstavo imamo mi vsak večer, rdeč fleksi in rdeča oprsnica.... v črni noči sama naokoli.... Razumem sceno, popolnoma.  Grin Grin Grin Sem nataknila Boni še modro svetlečo ovratnico, pa sta se dva borzoja  huh usrala, ko sta videla tisti moder krogec letat okoli...  Grin Grin Grin
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1513 : nedelja, 26.01.2014 : 20:33:15 »

Sej ti ves, da se mi ne sanja, kaj je to borzoj?
Edino za teleta pa vem, da imajo ob enem letu 120 - 150 kg ... .
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1514 : nedelja, 26.01.2014 : 20:35:06 »

Ok, sem sla pogledat in vidim, da je to ruski hrt.
Se pravi blond Wally s plasckom.  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines