mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 23:34:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424739 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #105 : petek, 21.02.2003 : 19:49:55 »


Hov,hov!

...."ce pogledas krempelj proti svetlobi".....

Vse lepo in prav,ce je krempelj bele barve.Pri crnem,temnem pa ni tako enostavno.Treba biti pazljiv,saj kar hitro pritece kri in ....Torej pazljivo!

Lep pozdrav!
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #106 : ponedeljek, 24.02.2003 : 21:19:41 »

Naša Pupa pusti. Samo jo je treba najprej mal pocartljat, mal počohat, pa mal lepo govorit...
Ko ji nismo rezali krempljev, smo bili vsi popraskani, zdej pa ni več take panike.
A se dobi giljotinica (za rezanje) tudi kje drugje, razen pri Galiju?
Pozdrav,
Rok
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #107 : torek, 25.02.2003 : 18:02:57 »

Zivjo Smiley
Doma smo se spet znasli pred enim "problemom". gre se pa za kastracijo!! Moska sta proti, zenske smo za (no ce bi luca prasali bi bil tud proti najbrz- tko da je 4 proti 4 Grin)

Najprej smo mislili da bi ga razstavljali in bi bil plemenjak ampak ker moja starsa nimata prevelike zelje se s tem ukvarjat, sem se mogla tud js sprjaznit da ne bo nic (pa sej bom enkrat na svojem upam Grin).

In tako smo razmisljali da bi blo najbolse da ga kastriramo ker je tle okol res vse polno psic in se cez celo leto gonijo. bi blo pa neprijetno ce bi prisli na svet nezazeleni mesancki ko bi se luc prevec zagrel Cry to se pa ze dogaja, ker je res v eni hudi puberteti Cheesy

Tko da me zelo zanima kakšni so vplivi so na pasji znacaj Huh pa tud na razvoj- luc bo marca star 9 mescov in ubogljivost.  Brat je reku da bo potem len, se bolj pozresen (ce je to sploh mogoce Grin) torej debel in ne bo vec zivahen in igriv.
Zlo me zanima ce pusti kastracija taksne ocitne neprijetne posledice. No zanimajo me vsi plusi in minusi potem bomo pa pretehtali kaj nam je storiti  Grin

hvala in lep pozdrav,

Tina
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #108 : ponedeljek, 03.03.2003 : 13:25:37 »

Ena lustna stran za ljubitelje beaglov:

http://users.volja.net/vancek99/index.htm

Pozdrav,
Rok
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #109 : sreda, 19.03.2003 : 12:58:02 »

Ti si pa "evropska"!
Nasa Pupa vcasih drzi tacke brez panike, vcasih pa jo morm  pol ure cohat, da dobi "pogled" v stilu: vi kr delite, jst bom se mal uzivala.
Pozdrav,
Rok
P.S.: Kaj je zdej lustno, ko je tk lepo vreme! Mi lovimo krte, miske, macke...
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #110 : sreda, 19.03.2003 : 13:53:29 »

Rok,
Mozart je izredno požrešen Roll Eyes, kar je odlično, če ga moraš kaj naučit ali prepričat Cool. Da drži tačke sem ga naučila s pršutom, tega ima najraje (vseeno ali je kuhan, pečen ali pravi). Če je priden in lepo drži šapke ga dobi, če ne se umaknem in počakam, da se nazaj uleže. Grin. Ti povem, leži ko sultan.

Drugače je pa tudi nama všeč lepo vreme, komu ni, hehe. Miši in krte zaenkrat pusti pri miru, se je pa specializiral na ptiče in mačke.

Lp, Tina
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #111 : sreda, 19.03.2003 : 18:58:05 »

Zivjo bigloljubci  Smiley

Vas (nas) je lepo vreme malo k sebi spravilo Grin

Strizenje krempljev- niti slucajno sram
Postane cisto zivcen in nic ne pusti.

Cez zimo so ga nekaj tacke (podplati) bolele, pa sploh ni pustil pogledat. Res pa ga nisem s salamckami prepricevala. Pa itak sem ugotovila, da so ga bolele zaradi soli in sem mu jih tusirala.

Kremplji bodo pa pac ostali nedotaknjeni  Huh Angry Huh
A pa mu jih je nujno strici  Huh
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #112 : četrtek, 20.03.2003 : 02:06:23 »


Citat

Zivjo bigloljubci  Smiley


..........Kremplji bodo pa pac ostali nedotaknjeni  Huh Angry Huh
A pa mu jih je nujno strici  Huh


Normalno je, da se teža psa prenese na vse blazinice stopala enakomerno.
Posledice:
- Če so kremplji predolgi, del teže se prenaša na kremplje, kar nepopravljivo deformira stopalo.
- S časom bo kuža težko hodil po trdih podlagah (asfalt, beton,...)

Če kremplje redno ne krajšaš, bo živi del nohta postal vse daljši, kar ti bo onemogočilo brezbolno rezanje.

Če se ne da, poskusi s čim daljšimi sprehodi po trdih in ostrih podlagah, da se krempljčki "obrabijo" na naraven način.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #113 : četrtek, 20.03.2003 : 05:22:35 »

Bigec, ce je pes navajen teka ob kolesu, pojdi z njim(s psom Smiley) odpedalirat  kilometer ali dva po asfaltu-hitrejsi kas oz.ce je obvladljiv, pocasnejsi galop, seveda nekje kjer ni prometa. Vleka psa ni zazeljena, ker s tem prevec obremeni kremplje in blazinice in bi se znalo zgoditi, da se kremplji ne bi zbrusili ampak na koncu razcefrali in razpokali.
Srecno!
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #114 : četrtek, 20.03.2003 : 10:43:06 »

Pri nas taksne zadeve ne pomagajo.
Pupa se veliko giblje po naravnih podlagah, ampak ji vseeno strizemo kremplje.
Sej je bil na zacetku jok in stok, ampak zdej pa ve, da so dolocena opravila neizogibna. Poleg tega je pa zelo "ponosna", ko jo po "posegu" pohvalimo.
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #115 : četrtek, 20.03.2003 : 15:08:08 »

Tole sem našla o "naravi" beaglov na eni spletni strani - in prevedla Smiley Smiley Smiley Smiley

Lastniki beaglov (jaz sem bodoča lastnica, upam) pa povejte, če drži Smiley

1. Kar je hrana, je moje.
2. Kar lahko povoham, je moje.
3. Po čemer se lahko prekotalim, je moje.
4. Na kar se lahko polulam, je moje.
5. Kar ni moje in lahko ukradem, je moje.
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #116 : četrtek, 20.03.2003 : 16:04:19 »

Glede prvih štirih točk bi se še pogajali (ja naša Pupa je kar zmerna, kar se tiče pasje hrane - glede "človeške", pa njen želodec nima mej), ampak peta točka pa ziher drži. Pa sej se ne jezi prevec, ko jo "odkrijemo" - mi pa tut ne.
Sicer sem pa prebral, da ce hoces imeti beagla, imeti tudi smisel za humor.
Pozdrav,
Rok
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #117 : petek, 21.03.2003 : 09:08:34 »

Mala,
kar se tiče točk, pri Mozartu čisto drži. Izjema je hrana, ki jo je pripravljen deliti tudi z drugim psom   Huh. Se pa bo potrduil, da mu ne uide  Grin.

Lp, Tina
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #118 : petek, 21.03.2003 : 11:57:41 »

No, jaz sicer nimam beagla, pa vse zgoraj nastete tocke drzijo. Izjema je zaenkrat se 4. in sicer samo zato, ker se ne zna dvignit noge. Zdaj nekako osvaja to spretnost in na sprehodu se vcasih tako nasmejemo - recimo pride do vogala in nasloni celi trup gor, pozabi pa dvignit nogo. Grin Grin In potem tako uzaljeno pogleda, ko se smejimo.
Za mojega najbolj velja tocka pet: vse kar lahko ukradem je MOJE!!!

Aja, krempljev pa zaenkrat se ne strizemo sami, ampak prosimo veterinarja, ko smo ze tam.

LP,
     Miska
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #119 : petek, 21.03.2003 : 14:49:03 »

Katere pasme kužija pa imaš, Miška? Smiley

Kar pa se tiče stiženja krempeljcev, se pa tudi jaz zanašam na veterinarje (beagla sicer še nimam, govorim pa za odraslega mešanca z jazbečarjem). Ponavadi ga trije držimo, pa nam komaj uspe, sploh z zadnjimi tačkami je problem.

Lep pozdrav,

Mateja
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines