mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 19:53:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 230118 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #225 : torek, 03.02.2009 : 15:26:53 »

Kocka te povabim k nam  Cheesy.
Nas je tako zamedlo, da smo že dva dni doma Angry
RAvno en meter ga ni, ga je pa krepko preko pol metra, nikjer nikogar, avto, kaj je že to?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #226 : torek, 03.02.2009 : 15:30:14 »

Jaz sem pa ravnokar gledala skozi okno, kako je en režež ali reva cca 10 miut BMWja skušal spraviti s parkirišča.
Naprej, pa spet nazaj, pa naprej, pa spet nazaj, pa naprej, pa spet nazaj....in tako dalje.
Hehehe, prednosti pogona na zadnja kolesa. Mu je pa uspelo, ker je bil zelo vztrajen, očitno je navajen.

Pmaxi, hvala za povabilo Cheesy, ampak, če ti ne moreš dol, kako bi pa jaz lahko prišla gor Roll Eyes Tongue
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #227 : torek, 03.02.2009 : 15:38:39 »

Citat
če ti ne moreš dol, kako bi pa jaz lahko prišla gor
Dereze, cepin, krplje, gojzarje, se enega v navezo in veselo navkreber Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #228 : torek, 03.02.2009 : 15:42:59 »

 Roll Eyes Grin Grin Grin
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #229 : torek, 03.02.2009 : 16:07:43 »

Jaz sem pa danes prav vesela! 11 let že živimo tukaj v hiši in prvič se je zgodilo, da je imel ta, ki pluži našo ulico, plug obrnen na drugo stran in ni vse k nam zmetal! Cheesy Cheesy Pa ravno zdaj, ko je snega res veliko! Sej ne, da privoščim sosedom, samo vsa ta leta sem jaz morala kidat tist ogromen kup, ki nam ga je porinil, zdaj pa tega ni bilo! Sem vseeno zlomljena od kidanja ostalega in mi še tega res ne bi blo treba.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #230 : torek, 03.02.2009 : 16:27:02 »

Cestarji pri nas se niso spluzili, ker so predvidevali, da bo nehalo sneziti in bo zacelo dezevati Tongue. Uliva ko iz kangle in bo se veselo na cestah. Ne grem nikamor.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #231 : torek, 03.02.2009 : 16:46:05 »

Tudi naša ulička ni splužena, kot vedno. Je pa prav prijetno zvožena, sedaj pada dež.. Rodeo zagotovljen! S Čipom se drživa kar okolice, on na Eimadylu, jaz na antibiotikih. Ga ni za srat okoli. Včeraj pa sva se vseeno podala na Rožnik. Lepo, noro, zasneženo! En dan norenja, en dan okrevanja.. Naju oba EMŠO daje Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #232 : torek, 03.02.2009 : 17:54:37 »

Pri nas je tako božansko snežilo potem pa je to veselje pokvaril dež.. itak.
Smo pa vseeno uspeli med športno prfokso prepričat, da gremo ven (ja smo imeli srečo, da ravno tisto urico ni snežilo/deževalo..  Cool ). Valda se je cel razred spravil na kuharje pa mal na prfokso..
Škoda, da smo bile samo punce iz našega in 1.F razreda.. fantje so bili samo naši pa še to mogoče 2, ki so med poukom kidali.. Tongue
Tkole mamo če frezarca crkne.. Shocked Grin

No na poti domov sem plavala čez križišče, glih da ne dobesedno..  Shocked Shocked Tržaška je sicer splužena, potem, ko sva pa z mami zavili v našo ulico pa kot ponavadi še ves sneg na njej. naju je tako zanašalo po cesti.Pešci so/smo pa samo po sredini te cestne plundre hodili, ker pločniki so bog ve kje..  Angry Angry

Se pa podpišem pod vse poste od kocke.. Kiss

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #233 : torek, 03.02.2009 : 20:50:34 »

Evo kocka, spluženo imamo, tako da lahko prideš. je pa snega za izvoz.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #234 : torek, 03.02.2009 : 20:56:01 »

Jana, mirčeve slike so zakon  Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #235 : torek, 03.02.2009 : 21:01:23 »

Jp, je bilo pestro.
Včeraj sem v največjem metežu nabirala kilometre do Črnuč in nazaj. Seveda brez dežnika (če si blond, si pač blond  Roll Eyes ).
Zjutraj sem se nekako prebila do ceste in potem "lovila" kolesnice in vmes skakala v sneg, da sem se umikala avtomobilom.
Med potjo do knjižnice naju je s sodelavko okepal nadobudni mladec - sva ugotovili, da bi se očitno morali oblečt malo bolj "odraslo".  Tongue
Pot domov je bila pa itak megastična. Luže. Kaj luže, bazeni. To in pa kupi nakidanega snega, čez katere je bilo nekako treba priti. In zdaj sem se spomnila, da bo še treba ven najmanj 2x.  Huh No, saj, mogoče bom dobila pa pljučnico in si bom malo odpočila.  Tongue Roll Eyes Huh Undecided Wink Grin
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #236 : torek, 03.02.2009 : 21:13:49 »

Nekaterei se spominjate snega izpred 50 let. Ko sem se skušala spomniti tudi jaz sem ugotovila, da sem bila takrat še na varnem v maminem trebuhu  Smiley. Se pa spomnim ogromnih kupov snega tam nekje okrog leta 64. Skozi vas je bila narejena metrska gaz, levo in desno pa 5 meterski sneženi zid, vsaj meni, ki sem bila  še predšolska se je tako zdelo  Grin.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #237 : torek, 03.02.2009 : 22:25:40 »

Pa osvetlimo malo romantiko izpred 50 let. Res sem bila mestni otrok, ampak sem bila deležna podobne romantike kot vaška mularija. Smo gazili po snegu in se ni videlo na drugo stran ceste. Po Trubarjevi cesti si se lahko drsal na cesto  s streh, če te ni ujel lastnik. Sankali  smo se kar na gričkih, ki so bili sredi naselij. Pa smučali tudi, samo, da smo morali štamfat gor in ni bilo nobenih vlečk. Pa smo prišli domov vsi zanohtani in je bilo "odnohtavanje" boleče do solz. Imeli smo tople kuhinje, spalnice so se zakurile šele proti večeru, tako, da je bilo neprijetno it spat v mrzlo posteljo. Še težje je bilo zjutraj vstati iz segrete postelje v mraz. Na poćitnice smo hodili v vaško idilo k sorodnikom ali nekam, kamor se danes nobel reče kmečki turizem, takrat se je pa reklo "na kmete". Običajno tam niso niti zakurili spalnic, ampak so ti dali vroče opeke k nogam. Zjutraj si se zbudil s srežem na tistem delu kovtra, ki je bil blizu ust ali nosu. Če je bil sneg globok, niso gojzarji nič pomagali, obut je bilo treba gumijaste Borovo škornje, v katerih je zeblo v noge še pa še. In kdo pravi, da je sneg padel enkrat in ostal lepo trd in bel do marca. Padal je pogosto in še tja v maj in včasih tudi v začetku junija. In nismo šele mi pogruntali besed plundra, čobodra, gnil sneg... bile so v narodu že od vekomaj. Verjetno z razlogom.
Saj ne, da je bilo prehudo in če pomislim sem imela za tiste čase še kar dobro stoječe starše in mi je bilo verjetno boljše, kot marsikateremu drugemu otroku, samo me zanima, koliko vas bi tole resnično preteklost, (ne tisto vaško idilo z razglednice) zamenjalo za sedanjost  Huh
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #238 : torek, 03.02.2009 : 22:38:04 »

he, he, švrk, jaz sigurno ne!
Raje uživam danes v vaški idili na toplem!
Logiran
muriceva
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #239 : torek, 03.02.2009 : 22:45:40 »

Res je grozno danes. Mi smo se od Most do glavne vozili slabo uro. Pa nesreče in slabo splužene ceste. Sad
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines