mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 21:35:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 230123 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #240 : torek, 03.02.2009 : 22:51:50 »

Svrka, a veš, da jaz bi jo pa! Resno. Moje otroštvo so bila zadnja leta idile, kakršno opisuješ in bilo je fajn. Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #241 : torek, 03.02.2009 : 22:54:40 »

Haha, Pmaxi in včasih je imela vaška idila stranišče zunaj na štrbunk. Pa pomisli, kako bi bilo it sredi mrzle ponoči čez vrt v tisto idilično lopico.  Undecided No ponekod so imeli tudi "nočne posode", če si jo bil pripravljen uporabiti  Tongue
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #242 : torek, 03.02.2009 : 22:57:14 »

Kalsang, saj je bila tudi romantika in je bilo fajn, ampak tudi zato, ker smo bili mladi in smo se ob vsem tem zabavali. Ampak ni ga čez toplo spalnico in toplo stranišče.  Grin
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #243 : torek, 03.02.2009 : 22:58:48 »

no way, me zebe k psa  Grin

Sicer sem del take vaške idile preživela tudi sama in mi ni bilo ravno preveč všeč. Poletje - mega, zime - no go  Roll Eyes Samo enkrat sem morala sredi zime ven na sekret in nisem šla nikoli več pozimi tja na počitnice  Grin
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #244 : torek, 03.02.2009 : 23:02:41 »

Punce, jaz tudi prec takoj zamenjam tole zimo za zime mojega otroštva - sem odrasla ob morju in je v desetih letih sneg padel ene dvakrat Grin Enkrat za par ur, drugči pa, kakšnih 35 let nazaj, za kar tri dni, in mulci nismo imeli pouka, da smo lahko uživali v nenavadni zimi  Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #245 : torek, 03.02.2009 : 23:51:10 »

Tudi v mojem otroštvu je bilo več snega, čeprav od tega še ni 50 let... in potem smo v učilnici vsi sedeli v "štramplah" in si sušili hlače na radiatorjih Grin.
Počitnice na deželi so pa bile, ja... die beste... sploh krušna peč, na njen pa jaz, vsa premočena in prezebla s povštrom pod ritjo in bučnicami v roki, hehe...
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #246 : torek, 03.02.2009 : 23:56:52 »

... sploh krušna peč, na njej pa jaz, vsa premočena in prezebla s povštrom pod ritjo in bučnicami v roki, hehe...
pa še kaki orehi so včasih zašli med bučnice, povšter je pa itak začel smrdeti po zasmojenem blagu, haha
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #247 : sreda, 04.02.2009 : 00:23:45 »

Tudi jaz danes ne bi zamenjala toplega stanovanja za stanovanje iz mojega najzgodnejšega otroštva, v katerem se je na drva kurilo samo v kuhinji, v sobi je bilo pozimi tako mraz, da so se na notranji strani oken delale ledene rože, zunanja stena pa se je na notranji strani bleščala kot stena z milijoni drobcenih lučk - zaradi vlage so se naredili ledeni kristali. Posteljo smo za silo ogreli z opekami, zavitimi v stare cunje, kasneje že z modernimi termoforji, pa ogromne "tuhne", polnjene z gosjim perjem, smo imeli. Bi pa menjala za tisto brezskrbnost, neskončno pohajanje po okolici, igre v snegu, delanje iglujev, sankanje, smučanje, počitnice na kmetih pri stari mami, kjer je bilo še bolj mraz in stranišče na štrbunk, zunaj seveda. In sedanjo naglico bi menjala za umirjene večere, ko smo se pozimi zvečer vsi štirje stisnili v kuhinji ob štedilnik (ko se je ohlajal, smo sedeli tudi na njem) in brali vsak svojo knjigo, včasih celo ob petrolejkah, saj je večkrat zmanjkalo elektrike.
Marsikaj bi menjala, marsičesa ne bi. Marsikaj je bilo takrat lepo, marsikaj zelo neprijetno. Svet gre naprej in prav je tako, spomini ostanejo in malo nostalgije  tudi mora biti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #248 : sreda, 04.02.2009 : 09:16:42 »

Sankali  smo se kar na gričkih, ki so bili sredi naselij. Pa smučali tudi, samo, da smo morali štamfat gor in ni bilo nobenih vlečk.
To smo počeli tudi mi, pa imam rosnih 35 Roll Eyes

Imeli smo tople kuhinje, spalnice so se zakurile šele proti večeru, tako, da je bilo neprijetno it spat v mrzlo posteljo. Še težje je bilo zjutraj vstati iz segrete postelje v mraz.
Pri nas so spalnice popolnoma nezakurje ne še danes (pa ne zaradi šparanja), je pa res, da je izolacija hiš boljša in da ni zunaj -20 stopinj, ampak bolj -2
Zakurimo samo takrat, ko je kdo bolan, sicer se pokrijemo kot norci Cool
Opek ne uporabljamo za gretje Tongue in sreža nimamo na odejah.

Hm, take ˝idile˝, kot si jo opisala ti, torej vseh slabosti izpred 50 let si seveda ne želim, saj nisem počena,
si pa želim prave zime, ki je danes več ni.
In seveda me ob vsaki zimi nekje od zadaj preganja misel na to, kaj te zelene deževne zime prinašajo in pomenijo na dolgi rok. Torej, kakšne bodo zime čez 50 let....
In ni mi všeč, da otroci praktično celo zimo (med tednom seveda) ne morejo ven, ker neprestano pada dež, ali pa je blata do kolen.
Mi smo pozimi po šoli šli ven, na sneg in se sankali in smučali na hribčku še ko je bila tema.
Sedaj lahko pa naši otroci samo gledajo ven, saj je povsod samo blato in tema... Ali pa se sprehajajo po cestah, ali plužijo po blatnih travnikih. Bljak.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #249 : sreda, 04.02.2009 : 09:21:12 »

Tudi pri nas je spalnica mrzla, pa sankali smo se in se se brez vleck. V bistvu sploh nisem vedela, da obstajajo vlecke za sankanje? Pes gor, na sankah (al pa po riti Grin) dol, to je to.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #250 : sreda, 04.02.2009 : 09:31:37 »

Ja, tudi jaz sem del otroških počitnic preživela na ˝kmetih˝, na vikendu. Smučat nismo hodili, vedno smo šli pozimi na vikend. Je najprej trajalo tri dni, da je kmečka peč ogrela hiško in je bilo mraz ko pri norcih, potem pa smo že skoraj šli domov Wink.
Brez vode, bre elektrike, to je prišlo veliko kasneje.
Hiša je bila zakajena, ker so fuge na kmečki peči puščale. Na hribu smo naredili bob steze in se vozili po njih na žakljih. Kuhali smo šnops in v hladilnik smo dajali sneg. Vonj po dimu imam še danes zelooo rada Kiss.
Vodo kapnico smo nosili z vedri iz kleti in igrali tarok ob petrolejkah.
Tudi jaz sem še izkusila skoraj pravo zimo in to brez današnjega razkošja...
Je bil pa mir in tišina in vedno bolj se mi toži po tistih časih, danes ko vse nori in hiti in imam občutek, da bom enkrat sama sebe srečala nekje Angry Sad
Se že en mal staram, se mi zdi Huh Roll Eyes Cool

To bi pa morala že biti tema Še pomnite tovariši (sorči Iška Kiss)
 

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #251 : sreda, 04.02.2009 : 09:44:24 »

Evo kocka, spluženo imamo, tako da lahko prideš. je pa snega za izvoz.
Uaaa, hvala za povabilo, se slišimo Cheesy
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #252 : sreda, 04.02.2009 : 13:41:20 »

Tudi pri nas je spalnica mrzla, pa sankali smo se in se se brez vleck. V bistvu sploh nisem vedela, da obstajajo vlecke za sankanje? Pes gor, na sankah (al pa po riti Grin) dol, to je to.
Ko smo se pri nas nazadnje spravili na sanke je bilo delno po riti, delno na sankah Smiley
Mogoče pa ta vikend spet, če ne bo zaradi dežja vsega pobralo.

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #253 : sreda, 04.02.2009 : 14:33:16 »

Svrka, a veš, da jaz bi jo pa! Resno. Moje otroštvo so bila zadnja leta idile, kakršno opisuješ in bilo je fajn. Smiley

Jaz bi jo tudi, in to zelo resno. No, saj nekaj let smo imeli tudi v mojem otroštvu še sneg. Se spominjam, ko smo se sankali kar po naselju, snega dovolj, da smo ga samo s sankami zbili - steptali. Avtomobili so bili redki, kakšni trije na dan. Fičkoti in 101 -ke  Wink Tako je bilo nekje do mojega 7 - ega leta starosti  Smiley Igluji tako veliki, da k sosedu nisi videl, na hribu sredi naselja pa so domači fantje postavili "žičnico". To je bilo veselja  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #254 : sreda, 04.02.2009 : 16:04:05 »

A vi slučajo delate luštre, tistim mladim, ki tega nikoli nismo (in če bo šlo tako naprej) tudi nikoli ne bomo doživeli??
 Sad Shocked Angry Roll Eyes Tongue Huh

ja z žakljem sem se pa tudi jaz "žakljala" ko sem bila še čiiistoo majhna. Tam pri dediju na vikendu, ki je v gozdu. Pa en tak velik hrib je tam (posledica vrtač,.. Tongue ) in smo se tam smučali pa od kar pomnim.
Zdaj pa vedno manj.. saj veste zakaj. Cry
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines