mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 23:36:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
irko
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #120 : petek, 26.10.2007 : 08:41:43 »

Pozdravljeni, prvič se oglašam na forumu.Šetlande imam že 17 let. Prvo psičko sem kupila pri vzreditelju v Ljutomeru. Imela sem jo 13 let, potem je zbolela za rakom  in morala sem jo dati uspavati. Bilo mi je zelo težko, pogrešala sem jo, pogrešala sem družbo psa. Ker mi je značaj šeltija zelo všeč in se popolnoma strinjam z mnenjem, ki ga je dala Pia, sem zaćela iskati mladička.
Ker takrat v Sloveniji nisem našla  vzreditelja, sem iskala med vzreditelji v Avstriji. Najprej sem dobila psičko Noxy, potem pa še psička Andija. Pred dvema mesecema smo dobili prvič mladička.
Ker sem zelo velika ljubiteljica živali, pa nam družbo delata še dve muci.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #121 : petek, 26.10.2007 : 08:46:22 »

Irko privošči nam kakšno slikico tvojih ljubljenčkov
Logiran
irko
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #122 : petek, 26.10.2007 : 08:55:17 »

Ker sem začetnik na forumu, moram še pogruntat, kako se posredujejo slike.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #123 : petek, 26.10.2007 : 09:03:02 »

Dobrodosla irko. Smiley Navodila za vstavljanje slik bos nasla tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14536.0.html

Ce pa ne bo slo, ti bomo pa pomagali. Smiley lp
Logiran

irko
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #124 : sobota, 27.10.2007 : 11:24:38 »

Upam, da bo uspelo...  Roll Eyes



več slikic pa na:  http://blackgold.moj-album.com/

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #125 : četrtek, 20.03.2008 : 16:18:36 »

Kot vsako leto, bo tudi letos Slovenski klub za britanske ovčarske pasme organiziral preizkus pašnih zasnov v klubu Sheepdog Isnontino (20 minut od slovenske meje, blizu letališča Ronchi). Test se bo odvijal 11. maja 2008, s pričetkom predvidoma ob 11. uri. Vsi interesenti se lahko prijavite na e-mail lidija.oklescen@email.si Cena preizkusa je 10 € na psa. Na voljo bo tudi za jesti in piti, cena je 15 € (vključuje meso na žaru, zelenjava, pijača in sladica).
Po končanem preizkusu, bo tudi za tiste, ki hodijo na pašo že dlje časa mini tekma 
Zbirno mesto bo letališče Ronchi-Trst ob 10. uri in se potem ob 10:10 skupaj odpravimo na kraj dogodka.

Prijave sprejema Lidija Okleščen na e-mail lidija.oklescen@email.si ali na telefon 041 901 776, najkasneje do 8. maja.
Logiran
~AmY~
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #126 : nedelja, 23.03.2008 : 21:37:52 »

V enciklopediji psov sem prebrala, da ima Shetlandski ovčar povečano tveganje za zlom kosti na zadnji tački in ima prirojene dedne prebavne težave in obolenje oči. Zanima me, če ima kdo tega psa in če bi mi lahko povedal/a koliko in kaj od tega je res, kakšne izkušnje ima s tem psom, itd. Predvsem me zanima pa to, če je pogosto bolan in ima pogosto zlomljene kosti (pa prosim, če ve, da napiše približno na koliko časa se to dogaja).

Za vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #127 : ponedeljek, 31.03.2008 : 22:26:17 »

Če se odločiš za šeltija, moraš prevetiti, če imajo starši testirane oči za pra. Lahko se jih testira, če so oboleli, vendar to ne pomeni, da niso prenašalci, zato je najbolje, če imajo narejen dnk test.
O prebavi in zlomljenih kosteh pa nisem nič brala. Ker se večina šeltijev ukvarja z agilitijem, pašnjo itd., zato dvomim, da imajo kakšne težave z zadnjimi nogami. Je pa seveda več možnosti, da se pes fizično poškoduje, če je ves čas v gibanju, kot pa če leži na kavču in se dolgočasi Grin.
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #128 : sreda, 06.08.2008 : 12:49:38 »

V enciklopediji psov sem prebrala, da ima Shetlandski ovčar povečano tveganje za zlom kosti na zadnji tački in ima prirojene dedne prebavne težave in obolenje oči. Zanima me, če ima kdo tega psa in če bi mi lahko povedal/a koliko in kaj od tega je res, kakšne izkušnje ima s tem psom, itd. Predvsem me zanima pa to, če je pogosto bolan in ima pogosto zlomljene kosti (pa prosim, če ve, da napiše približno na koliko časa se to dogaja).

Za vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.


Živijo,
sem čista nova na forumu, čeprav ga že dolgo časa berem. Sem lastnica 2 leti stare šetlandske ovčarke in me je zgoraj navedeni citat resno šokiral. Sicer sem rabila, kar nekaj časa, da se upogumim in da vso zadevo "skapiram"(samo delovanje foruma, namreč). Lepo prosim avtorico citata, če mi lahko pove naslov te enciklopedije, ker prvič slišim za to, da imajo šeltiji dedno prirojene prebavne težave in bi to res rada prebrala.
Hvala
Pa glede na to, da so šeltiji taki mali nagajivčki in živahne žverce, je tale forum čisto premiren za njih. Shocked Undecided Undecided

Lep pozdrav vsem ljubiteljem živali.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #129 : torek, 02.09.2008 : 20:59:51 »

V soboto se je na CAC Zasavje razstavljala le ena psicka in sicer Malomvölgyi-parkerdosi t. melody in blue, ki je na koncu bila tudi tretja v grupi.



Nedeljo na CAC Trbovlje pa sta se ji pridruzila se:

Double Jeux des Romarins de Mayerling


in Sheltiko Admiral



"izven" konkurence pa se  Baskia



in mali Denver Kiss

Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #130 : torek, 02.09.2008 : 21:02:38 »

Pa se ena od blue merle psicke
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #131 : torek, 02.09.2008 : 21:34:08 »

OOOOO, kak lepo.
Spet se mi bo celo noč o šeltijih sanjal.
Na razstavi je blo prav luštno pa ful novih informacij sem dobila.

Hvala Kaja, ker si se spomnila tudi na mojo Baski. Wink Wink Wink

Lep pozdrav Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #132 : sreda, 03.09.2008 : 07:11:28 »

Seveda mora Baskia imeti svojo slikco zraven. Wink  Je lepa punca. kako to, da je ne razstavljas? lp
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #133 : sreda, 03.09.2008 : 19:45:16 »

Hej, Kaja,
Baskio sem lani razstavljala dvakrat-prvič v Trbovljah, ampak je bila pomočnica sodnice kratko malo nesramna. To je bila moja prva razstava sploh, nisem imela pojma. Z Baskio sva bili zelo okorni in tudi sama drža je bila slaba, ampak vseeno si nisem ne jaz ne Baskia zaslužila, da nekdo reče:"Sicer je lepa, ampak iz nje ni nič."
Katastrofa!!!
To me je ful prizadelo, ne samo zaradi tega, ker je nekdo skritiziral mojo Baski, ampak ker sem se začela spraševati, če so vsi ti kinologi pozabli zakaj so se začeli zanimati za kinologijo-zaradi ljubezni do psov.
Js osebno nobenmu ne bi mogla reč, da ni nič iz njegovga psa. Ker iz moje Baskie je-vedno poskrbi, da se zjutraj nasmejana zbudim.

Mislim, da je vsakemu njegov pes najlepši, najboljši, najbolj pameten, najbolj nagajiv, najbolj prisrčen... Grin

No, ampak potem sva še šli v Lendavo-tam je ocenjevala sodnica, ki sama vzreja šeltije. Baskia je tu dobila odlično II. Edina kritika pa je bilo moje vodenje, česar sem se pa itak zavedala.

Jaz bi jo še sicer razstavljala, ampak se je Baskia pošteno zredila, polega tega pa sem še nimam redne službe, še študiram in gledam, da zapravim za res tisto najnujneše pasje potrebščine- žogice, pa bonbone pa krtače pa plišeke... Se mi pa zdi, da bolj kot se trudim, da bi šlo po kilogramih, več jih je-očitno bonboni ne bodo več najnujneša stvar.
Ta meseca pa imam v planu vzrejeni pregled in pa pozimi prvo leglo, ki bo verjetno tudi edino. Bom še videla kaka bo izkušnja. Saj pravim-jaz sem šele na začetku.... Cheesy Wink Cheesy Wink
Upam, da bom lahko v pasjem svetu kdaj vsaj pol toliko aktivna in koristna kot ti.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #134 : sreda, 03.09.2008 : 20:42:26 »

Ojej, ojej.  Sad Le kdo je bila ta "prijazna" pomocnica? Roll Eyes In to ravno pri nas v Trbovljah. Angry Verjamem, da te je prizadelo, sem tudi jaz enkrat iz ringa prisla se s kaksnim hujsim komentarjem.  Lips Sealed Ja, se povsem strinjam, da nekateri res pozabljajo zakaj so pravzaprav sploh zaceli poceti kar pocnejo in pa predvsem to, da so tudi oni enkrat bili zacetniki. Zato pa toliko bolj spostujem sodnike, ki so posteni, poleg tega pa vidis, da znajo s psi in da radi delajo z njimi. Smiley

Na drugi strani pa zadnje case opazam, da so se razpasli ljudje, ki imajo psa od predvcerajsnjim, na prvi razstavi so bili vceraj, dobili slabso (ne slabo!) oceno in zdaj kritizirajo sodnike z dolgoletnim stazem.  In to na tak nacin, da te nekam pritisne. Grin Grin Grin No, sicer je pa to ze druga zgodba. Wink In s tvojo nima nic skupnega. Smiley

Tudi Bagi se mi je v zadnjih mesecih malo zredila. Zdaj se sicer kao nekaj trudimo, da bi jo shujsali, pa imam obcutek, da nam ne gre ravno najbolje. Grin

O, leglo bo? Cheesy Fajn, fajn!  Grin A samcka ze imate izbranega ali je to skrivnost? Wink Bomo lahko kaj prisli pogledat cez hrib male kepice? Smiley Je Ales rekel, da ce bi imela svojo hisko, da bi sel mali Denver v nedeljo z nama domov.  Wink In to ravno on, ki pravi, da hoce samo in edino blue merle psicko. Grin Grin lp
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines