mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 20:20:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46839 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ladybug
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #90 : nedelja, 08.01.2006 : 23:26:21 »

Pzdravljeni,

jst mam tud sheltija pa lahko povem da glavna motivacija za delo defiinitivno ni hrana,ampak so žogce in igrače na prvem mestu.Men na treningih agilitija sploh ni treba hrane uporabljat ker je ful nor na vse igrače še posebej pa na žogce.Sicer je pa tud od lastnika odvisno kako ga motivira.Moj sploh ni pretiran jedec in ni nor na hrano,igrače mu več pomenijo,sploh pri delu,ga pač nisem učila s hrano ampak z igračam tko da kar se tega tiče se jst s Klavdijo ne strinjam.Kar se pa lajanja tiče,res velik lajajo..

Morm pa še povedat,da imajo ful velik energije,če nisem z njim minimalno 4 ure na sprehodu naredi doma celo štalo. Shocked Shocked Shocked Shocked.

l.p.
Tina in 12 tačk
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #91 : ponedeljek, 09.01.2006 : 09:17:37 »

Zdravo Ladybug!

Nikoli nisem trdila, da šeltijev kot je tvoj ni - mislim predvsem norih na prinašanje in igračke ter neješčih. Še vedno pa trdim, da so bolj izjema kot pravilo.

Mi lahko poveš, od kod (katera psarna) si ga/jo dobila ter koliko je star/a.
Kje treniraš agility? Nameravaš tudi tekmovati?

Lep pozdrav! Klavdija

Logiran
ladybug
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #92 : ponedeljek, 09.01.2006 : 13:05:53 »

ojla,

jst še zmer trdim da je takih šeltijev kot jih mam jst več kokr takih ki jih igrače in žogce ne zanimajo.
Sploh na svetovnem lani v španiji skor da ni blo šeltija ki ni bil nor na igrače, tko da so samo izjeme ki nimajo razvitga plena.

Ja itak da treniram agility,sej me  poznaš mam še belgijca pa nemca. Grin Grin Grin.Treniram pa pri agility ilirija.Tekmovat z njim pa začnem konc maja ko bo dopolnil 15 mescev.

l.p.
Tina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #93 : ponedeljek, 09.01.2006 : 16:54:23 »

Ladybug, odkod je tvoj selti? Pa ne bodite tako skromni, lastniki, seltijev, prilepite kaksno sliko in napisite kaj vec o vasih psih. Wink lp
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #94 : ponedeljek, 09.01.2006 : 19:29:02 »

Ladybug, a ti tvojega šeltija 4 ure samo sprehajaš ali ves čas teče itd. Shocked? Moj mešanček je normalno aktiven, pa  po 4 urah hoje po hribih ni pretirano utrujen, po 1-2urah rolanja pa je pošteno zmatran.
Tvoj šelti mora biti res velik hiperaktivec Wink.
A bosta mogoče vidva v soboto na razstavi?
Lp
Logiran
ladybug
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #95 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:14:26 »

ojla,

Lejca, ne ne hodi 4 ure ampak se intenzivno ukvarjam z njim,teče non stop ker mam tud ful hiperaktivno belgijko pa nemca in se pol dneva sam z njimi ukvarjam.Se pravi da teče za žogcam,pa tudi na treningih agilitija se nikol ne zmatra ob vikendih, ko nimamo tekem hodmo pa po gorah,skratka vsi trje so hiperaktivni,tud nemški ovčar je za svojih 9 let še zlo hiperaktiven. Grin Grin Grin.

Ne, mi bomo v nedeljo na razstavi in sicer od 2h do 5h na agilitiju. Tko ,da če boš v nedeljo na razstavi ga boš lahko vidla.

Kaja moj šelti je iz Madžarske, star je 11 mescev, barva kožuha je pa gold-sable.Njegova mamica je tri
colour,atek pa gold-sable.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #96 : ponedeljek, 09.01.2006 : 22:36:47 »

Mal provokacije za ladybug: v tvoji predstavitvi piše, da imaš 7 in 9 let starega psa? Belgijka ima emm 3 al 4 če se ne motim? Wink
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #97 : torek, 10.01.2006 : 08:42:31 »

Haj,

Da, strinjam se s tabo Ladybug, da na svetovnem prvenstvu bolj ali manj vidimo t.i. "nore" šeltije, ki imajo radi žogice in igranje bolj kot hrano, ampak to so najboljši od najboljših in ne predstavljajo niti 10% celotne populacije.

Lep pozdrav! Klavdija
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #98 : torek, 10.01.2006 : 10:22:04 »

Citat
Kaja moj šelti je iz Madžarske, star je 11 mescev, barva kožuha je pa gold-sable.Njegova mamica je tri
colour,atek pa gold-sable

Psarna? lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #99 : torek, 10.01.2006 : 10:25:13 »

V tistem, ko sem pritisnila poslji sem se spomnila, da ne smes delat reklame za psarno, lahko pa poves kaksno je rodovnisko ime psa. Wink lp
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #100 : sreda, 11.01.2006 : 09:26:13 »

Našli so merle gen:

"The current issue of the Proceedings of the National Academy of Science
includes a research paper by a research group at Texas A&M headed by Dr.
Keith Murphy.  Murphy's group has discovered that merle patterning is caused
by a gene called SILV.

Their initial work was done with Shelties, but they also included several
other breeds, including the Aussie."

Logiran
ladybug
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #101 : petek, 13.01.2006 : 21:32:39 »

SIRTAKI NAUČ SE BRATI.SEM NAPISALA DA JE NEMC PRI SVOJIH 9 LETIH ŠE ZELO HIPER AKTIVEN Grin Grin Grin Grin
Sicer pa kaj bi tale forum brez tebe, k si itak za vse in za vsazga ful pametna, še dobr da te mamo Grin Grin Grin.Če te pa že glih zanima mam pa pse stare od 10 mescev naprej pa do 9 let,ker jih mam 6.

Kaja, rodovniško ime psa je PRINCE OF SUNLIGHT FORTUNE MAKER.

Rona tud drgač srečujem zlo igrive in razigrane šeltije, če je pa pes debel je pa itak logično,da se mu ne da z žogcam igrat.Tud k sem bla pri vzreditelju ni mel niti enga zdolgočasenga šeltija.Sicer pa stojim za tem, da tko k psa  nardiš tak je.

l.p.
Tina
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #102 : sobota, 14.01.2006 : 21:37:34 »

Tudi jaz sem danes govorila z lastnico psičk yvi in Bafi, pa je rekla, da sta njenedve zelo navdušeni nad žogicami. Očitno niso tako redki Wink.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #103 : četrtek, 23.03.2006 : 13:52:53 »

Z dovoljenjem blumine objavljam njen post, ki ga je napisala v temo o skotskih ovcarjih:

Citat
Kopiram tole novicko se sem, saj se bojim, da jo bo v temi o zdravju prebralo premalo ljudi.
Kot verjetno ze sami veste, je med Skotskimi ovcarji vsaj 30% taksnih, ki zaradi Ivermektina in nekaterih drugih zdravil lahko poginejo. Prenasalcev, pa je se mnogo vec.
Test je poceni, za vas lastnike pa zelo dragocen. Kot zanimivost naj povem, da je 10 avstralskih ovcarjev ze potestiranih in zanimivo, ze so med njimi odkriti tudi taksni, ki teh zdravil resnicno nikoli ne smejo prejeti. Srecni njihovi lastniki, ki vedo za taksen dragocen podatek.
Posredujem:

Vesela novica!
V Sloveniji (Veterinarska Fakulteta v Ljubljani, IAHE, laboratorij za genetiko in molekularno biologijo) je od sedaj naprej mozno opravit MDR1 test. Za vse, ki imate colije raznoraznih vrst in oblik, in njihovo zlahto in vas skrbi ce prenesejo Ivermektin in nekatera druga zdravila, je to zelo razveseljiva novica.
Nekaj o MDR1 si lahko preberete tu:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/
pasme, ki imajo lahko omenjeno tezavo:
 http://www.msnbc.msn.com/id/5518665
in se za nemsko govorece:
http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html
Pozdravcek
Blumina

Logiran

zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #104 : četrtek, 22.06.2006 : 15:27:45 »

Joj... Kakšni lepi kužki Kiss..., sem jih videla na raztavi v Portorožu, pa so se mi zdeli ful luštni, samo nisem vedela kaj so to zaene pasme. Undecided.. Ubistvu sem sedaj Papillon-fen(iščem psarne... Grin), sam ziher bo nekoč en Šetlandski ovčar  pri meni... Wink Cheesy Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines