mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 18:08:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 86140 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #150 : sreda, 16.02.2005 : 14:27:03 »

In Shiva danes:



[attachment deleted by admin]
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #151 : sreda, 16.02.2005 : 14:30:16 »

Se opravičujem, ker je fotka tako majhna.

Če želite videti večjo, kliknite TUKAJ.

Ta fotka mi je prav posebej pri srcu. Smiley

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #152 : ponedeljek, 14.03.2005 : 20:11:31 »

mene zanima ali so kolki pri Nemških ovčarjih res zelo slabi.
lp
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #153 : nedelja, 08.05.2005 : 23:34:12 »

Je morda kdo zadnje časa kaj spraševal Matka za ceno operacije vstavitve umetnega kolka?
Me zanima, če so cene teh operacij kaj padle, kajti naš zlatko je vedno bolj bogi Sad . Upam da bo vsaj poletje bolj suho in mu bo prizaneslo.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #154 : torek, 10.05.2005 : 19:17:54 »

Zanima me, ali je možno veterinarja prepričat, da bi psičko obenem steriliziral in slikal kolke? Čez kaka dva meseca, pri pol leta starosti jo bom dala namreč sterilizirat, pa bi ji rada prihranila škodljivo dvojno narkozo, če se lahko oboje odpravi pod eno. Da ne omenjam nižjih stroškov ...  sram
Ali je sploh priporočljivo slikati kolke že pri 6ih mesecih? Moj veterinar pravi, da je brezveze, ker takrat stanje še ni realno in je bolj slikati pri enem letu. Na forumu pa sem brala več mnenj, da se do enega leta še da kaj narediti, če je kaj narobe s kolki, potem pa je prepozno.
Hvala za odgovor,
Eva
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #155 : torek, 10.05.2005 : 20:03:33 »

sammy vsi se izogibajo slikanja kolkov zaradi narkoze. Ne slikajo vsepovsod - nima vsak veterinar tega, slikajo pa v Zagrebu brez narkoze. Se mi pa zdi paranojenje odvec. Sej ce je kaj narobe s kolki se to opazi in kolikor vem ti zelo pazis na svoj zakladek, tak da ti jaz svetujem, da pocakas do enega leta.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #156 : torek, 10.05.2005 : 20:23:13 »

Mislim da je slikanje najboljse pri 18 mesecih,saj so do takrat kolki ze izoblikovani...slikanje prej ni vedno realna slika stanja.Ce pa do zdaj ni nic sepal ali tezko vstajal je res brez veze razmisljat v negativno smer.Lahko pa mu dajes kaksne dodatke z hrano kot recimo canivition(pomaga pri regeneraciji veznega tkiva in ga dajejo tudi kot preventivo)- no sej Ozzy vec ve kako je s temi dodatki,a ne? Smiley
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #157 : torek, 10.05.2005 : 20:30:29 »

Wink dej Balu povej mi kako to mislis tezje vstajanje? Imas mogoce bolj tocne opise? Moj zelo teko vstaja ampak mislim, da je to zaradi lenobe in ker mu zaspijo tace...to ima ze od treh mesecev, drugace pa ni nic videt narobe...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #158 : torek, 10.05.2005 : 20:41:51 »

Hja, verjetno res bolj lenoba  Grin Ne sej ne mislim paničarit, pa zaenkrat tudi ni nič narobe. Samo zanimalo me je, ko bo že itak pod narkozo. Slike same pa tudi niso ne vem kak strošek (5000) - okvirno oceno (torej ali je ok ali ne) pa ti tudi lahko pomojem poda kar veterinar.
Drugače me pa kar strese pri načinu, kako se Kala uleže - po tleh se kar vrže, namesto da bi se počasi ulegla, tako da zabobni po celem stanovanju (imamo parket). Tako da, če bi jo kaj bolelo, predvidevam, da bi bila bolj previdna ...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #159 : torek, 10.05.2005 : 20:57:03 »

Lime, koliko je bila cena umetnega kolka takrat, ko si ti spraševal dr. Matka?

V roku enega meseca gresta prijatelja z zlatkotom vstaviti k Matkotu umeten kolk. Lahko ti povem točno ceno.

Jaz sem psici slikala kolke med šestim in sedmim mesecem starosti, ker sem opazila rahlo šepanje. Na ostale znake nisem bila pozorna, saj takrat o displaziji nisem veliko vedela.

Nikoli mi ne bo žal, da sem vztrajala pri slikanju kolkov, čeprav mi je veterinar to odsvetoval. Shive niso uspavali, saj je bila tako pridna, da je bila čisto pri miru.

Znaki, ki kažejo na displazijo so lahko tudi: pes se ne more uleči normalno, ampak pade na tla, torej Sammy82, to, da se bi pes počasi ulegel zaradi previdnosti, ne drži, pes sedi enkrat na enem boku, drugič na drugem, zato, da medtem razbremeni drug kolk... Jaz teh znakov nisem poznala, so se pa vsi pojavljali že prej pri naši psici.

Nikar vam naj ne bo žal tistih nekaj tisočakov za RTG kolkov. Kot je napisala Sammy82, do enega leta starosti psa se da še rešiti kolke. Potem pride v poštev samo še umeten kolk.

Če jaz ne bi vztrajala pri veterinarju naj psici slika kolke, Shiva sedaj, pri starosti dveh let, ne bi več hodila. Tako pa sedaj lahko počneva čisto vse, kar počnejo tudi drugi kužki. Živiva normalno pasje življenje.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #160 : torek, 10.05.2005 : 21:00:09 »

Citat
Jaz sem psici slikala kolke med šestim in sedmim mesecem starosti

Popravek: kolke smo slikali pri starosti med petim in šestim mesecem. Pri sedmem mesecu je bila Shiva že prvič operirana.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #161 : torek, 10.05.2005 : 21:09:03 »

Lime, koliko je bila cena umetnega kolka takrat, ko si ti spraševal dr. Matka?

V roku enega meseca gresta prijatelja z zlatkotom vstaviti k Matkotu umeten kolk. Lahko ti povem točno ceno.

Jaz sem psici slikala kolke med šestim in sedmim mesecem starosti, ker sem opazila rahlo šepanje. Na ostale znake nisem bila pozorna, saj takrat o displaziji nisem veliko vedela.

Nikoli mi ne bo žal, da sem vztrajala pri slikanju kolkov, čeprav mi je veterinar to odsvetoval. Shive niso uspavali, saj je bila tako pridna, da je bila čisto pri miru.

Znaki, ki kažejo na displazijo so lahko tudi: pes se ne more uleči normalno, ampak pade na tla, torej Sammy82, to, da se bi pes počasi ulegel zaradi previdnosti, ne drži, pes sedi enkrat na enem boku, drugič na drugem, zato, da medtem razbremeni drug kolk... Jaz teh znakov nisem poznala, so se pa vsi pojavljali že prej pri naši psici.

Nikar vam naj ne bo žal tistih nekaj tisočakov za RTG kolkov. Kot je napisala Sammy82, do enega leta starosti psa se da še rešiti kolke. Potem pride v poštev samo še umeten kolk.

Če jaz ne bi vztrajala pri veterinarju naj psici slika kolke, Shiva sedaj, pri starosti dveh let, ne bi več hodila. Tako pa sedaj lahko počneva čisto vse, kar počnejo tudi drugi kužki. Živiva normalno pasje življenje.

Lp, Fortuna.

Mislim, da gre pri meni bolj za to, da ji zdrsne, ker imamo gladek parket. Sedi sicer normalno. Bom pa pozorna. Razmišljala sem že o kaki preprogi, vendar ne pride v poštev, ker ima moj dragi močno alergijo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #162 : torek, 10.05.2005 : 21:16:58 »

Za slikanje kolkov psu ne dajo narkoze (tako, kot bi recimo za operacijo), temvec le pomirjevalo. Sem dvakrat vprasala veterinarja na fakulteti, da ne bi bilo kaksnih presenecenj, ker ima moja psicka tezave po narkozi. lp
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #163 : torek, 10.05.2005 : 21:18:44 »

Mislim, da gre pri meni bolj za to, da ji zdrsne, ker imamo gladek parket. Sedi sicer normalno. Bom pa pozorna. Razmišljala sem že o kaki preprogi, vendar ne pride v poštev, ker ima moj dragi močno alergijo.

Sammy82, srčno upam da gre v vašem primeru le za drseča tla, čeprav moram pripomniti da imamo tudi mi parket in odkar je Shiva okrevala po operaciji, nikoli ne zdrsne na tla, temveč se počasi, s krčenjem zadnjih nog, česar prej ni počela, uleže.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #164 : torek, 10.05.2005 : 22:45:37 »

Sem malo opazovala psičko, pa se mi zdi, da lepo pokrči zadnje noge, poči pa ob tla s komolci. Drugih znakov, kakršnih koli, pa ni. Zelo se bojim, da bi bilo kaj narobe, saj si operacije v nobenem primeru ne moremo privoščiti. Na uspavanje pa ne bi mogla nikoli pristati. Sama še študiram, s fantom pa še odplačujeva stanovanje in avto. Zato sem že čisto obsedena z opazovanjem vsakega giba, ki ga Kala naredi.

Ali je zelo škodljivo, če veliko teče? Ko sva na travniku, ji nikakor ne morem preprečiti, da bi šprintala, ker strašno uživa. Tudi na polju se spravi čisto ob rob njive in galopira od enega konca do drugega. Upam, da ni to preveč narobe, ne vem, koliko bi bilo prav, da bi jo omejevala na vsakem koraku.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines