mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 10:03:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc  (Prebrano 102530 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #105 : petek, 22.05.2009 : 12:39:29 »

Bravo vsem vpletenim Kiss!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #106 : petek, 22.05.2009 : 12:46:11 »

A bi kdo to naredil? Letake - listke osnoval?
Bom jaz. Vsaj upam, da učinkovite.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #107 : petek, 22.05.2009 : 19:23:34 »

Super Andreja Smiley Kdaj torej lahko pričakujemo letake? Če ti bo Nika pomagala pa bo itak ziher super narejeno  Cheesy

Do danes zbranih 250€. Ostaja +85€. Jutri bo sterilizirana Balerinčica. Naročili pa bomo tudi tole lepotičko:



Ena ciganska vas je porihtana. Danes je bil kastriran še maček in poslednja nesterilizirana psička je bila sterilizirana, juhej! Skoraj je tekla kri, oz. na splošno je bilo danes grozeče vzdušje (enim smo baje vkradli mačko (ne v tej vasi), eni so rekli, da pse prodajamo(tudi ne v tej vasi)) - ampak, to je le zaradi vremena, ... Jutri bo spet bolje Cheesy
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #108 : petek, 22.05.2009 : 22:29:45 »



Naslednje (in vsa potencialna, ki bi v neslednjih letih še sledila) nerodovniških pekinezerjev smo uspešno preprečili.
Princeska je sterilizirana in želim ji lepo življenje skupaj še s tremi pekinezerčki :*
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #109 : petek, 22.05.2009 : 22:50:13 »

... Jutri bo spet bolje Cheesy

Toliko optimizma je lepo brati Smiley Krasne ste Kiss
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #110 : sobota, 23.05.2009 : 03:02:52 »

Punce, saj veste ... Kiss Kiss Kiss
Logiran
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #111 : sobota, 23.05.2009 : 22:27:13 »

Danes smo "porihtali" še balerinčico Cheesy Hvala za pomoč Kiss
Precej naporen teden je bil, a, kaj, ko nam je pa nekak vse uspevalo, seveda s pomočjo obiska Helene in ostalih punc. Hvala in pridite spet Kiss Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #112 : sobota, 23.05.2009 : 22:42:27 »

Mene pa zanima zakaj teh psic ne odvzamete latnikom, če živijo v nemogočih razmerah in če nočejo poskrbeti za psičke lastniki sami?

Mislim, res žalostno, da ljudje, če jih lahko tako imenujem ne cenijo teh čudovitih bitij (kužkov), ki si zaslužijo vse kaj boljšega kot verige in pasje ute, ki to sploh niso!
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #113 : sobota, 23.05.2009 : 22:52:16 »

Mene pa zanima zakaj teh psic ne odvzamete latnikom, če živijo v nemogočih razmerah in če nočejo poskrbeti za psičke lastniki sami?

Mislim, res žalostno, da ljudje, če jih lahko tako imenujem ne cenijo teh čudovitih bitij (kužkov), ki si zaslužijo vse kaj boljšega kot verige in pasje ute, ki to sploh niso!

Saj jih ne morejo kar odvzeti. Odvzem lahko odredi samo pristojen inšpektor/ica VURSa.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #114 : sobota, 23.05.2009 : 23:07:24 »

Kdaj se pa potem lahko odredi odvzem? Ker jaz pri nas tudi poznam ljudi, ki imajo pse zaprte v pesjaku tko da ležijo v polulanem pesjaku, in svoje pse sploh ne peljejo k veterinarju če so poškodovani ali bolani. Ravno včeraj sem slišala soseda, da ima psička trn v nogi in da saj mešančki se sami pozdravijo - halo? Jaz pa s svojim psom letim k veterinarju za vsako stvar, ker bolj da izpadeš kot da kompliciraš, kot pa da je s kužatom kaj narobe..

Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #115 : sobota, 23.05.2009 : 23:32:07 »

Kam bi VURS vse te pse dal? (Če bi jih dejansko odvzeli, ne samo prejeli prijave.) Sploh ne zagovarjam tega, da se kogarkoli zagovarja, podpira itd... veliko sem prebrala razmišljala in na koncu ugotovila, da kar trenutno lahko naredimo (ne o tem samo govorimo) mi tu, konkretno v ciganskih naselijih je, da jim poskušamo pokazat (vcepit), kako se z živalmi ravna in da so tega vredne! Večina ima rada svoje živali, vendar, kot da nikoli sploh pomislili niso na to, da živali potrebujejo tudi malo bolj konkretno oskrbo, kot so pomije vsake toliko časa... Se pravi naredimo nekaj, kar ne bo ostalo samo nekje na papirju...
Nekrateri cigani se zavedajo, da lahko zaslužijo z mladiči pa so se na koncu strinjali s sterilizacijo. Se pravi so se odpovedali zaslužku, sterilizacijo pa smo v večji meri pokrili mi. Nekaterim je čist vseeno. Jim tudi ne delamo nobene usluge... So pa taki, ki si želijo pa finančno vseeno ne gre skoz... Se zmenimo, da vračajo po obrokih...

Žal celotnega problema ne gre rešit v eni noči... V večih pa, vsaj delno...

Danes je bila sterilizirana Balerinčica Smiley


Lynn, razloži prosim sosedu, da ne razmišlja pravilno...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #116 : sobota, 23.05.2009 : 23:32:26 »

In kaj ima to veze z zbiranjem sredstev za s/k ciganskih psičk in mačk?
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #117 : sobota, 23.05.2009 : 23:50:13 »

Steril-račun: +30€, če ne štejem muc, hihi  Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #118 : nedelja, 24.05.2009 : 00:02:57 »

Ta teden bo sterilizirana mala črna "terierčica" Tara. Njene mladičke so do sedaj uspešno prodajali za 30€.
Mladičkov seveda niso oddajali ne cepljenih ne razglistenih, nič... Tako da, tisti, ki si mislijo, da so z nakupom rešili psa, se naj zavedajo, da so sprožili kaskado... Še sosed zve, da se da kaj zaslužit (ker tu psi ne predstavljajo stroška) in imamo poplavo mladičkov, ki pristajajo tam, kamor potem moramo dolgočasa hodit mi da se kaj izboljša...

Se pravi zdaj zbiramo za tole krasno punčko, da ne bodo po njej skakali psi iz celega Goričkega...


Hvala Kiss
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #119 : nedelja, 24.05.2009 : 00:06:27 »

Nekrateri cigani se zavedajo, da lahko zaslužijo z mladiči pa so se na koncu strinjali s sterilizacijo. Se pravi so se odpovedali zaslužku, sterilizacijo pa smo v večji meri pokrili mi.
Jaz bi prej rekla, da se niso odpovedali zaslužku, ampak so dali psico sterilizirat, ker je bilo zastonj. S takim načinom (da častite s/k) bi vam verjetno uspelo tudi v neromskih vaseh.

Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines