mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:03:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi  (Prebrano 16898 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #75 : petek, 11.11.2005 : 13:26:54 »

Meni so po eni strani najbolj všeč psi za delat, belgijski in nizozemski ovčarji v vseh variantah, pa mogoče še kakšen xl hrvaški ovčar, po drugi strani pa čimbolj prvinski psi z zanimivim vedenjem, recimo husky, grelandci, lajke, in nekateri nordijski špici. samojedov med mojimi najljubšimi spolh ni bilo, dokler ni ena psica sama prišla in se je izkazalo, da so zanimiva kombinacija obeh skupin.
Niti ena od teh pasem pa ni za "mile" ljudi, samojed mogoče še nekako, čeprav bi svojega  "milega" lastnika neusmiljeno in nesramno vodil za nos. ampak to bi vsaj počel na eleganten in prijazen način.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #76 : petek, 11.11.2005 : 16:19:53 »

Ja, vidim, da je Nikomahova lestvica res razigrala ekipco...  Cool
S tem je bil tudi v celoti dosežen njen namen!  Smiley

P.S.: Komaj danes sem ugotovila, od kod tvoj vzdevek, Nikomah Smiley (pri filozofiji). Aristotelov oče (zdravnik), a ne?
Sammy, res je!  Wink
Čeprav o tem obstajata dve teoriji; po tisti drugi (ki je meni ljubša, a ima manj pristašev) pa je bil Nikomah Aristotelov sin, kateremu je posvetil delo "Nikomahova etika", iz katere naj bi se sinko (na)učil vsega ključnega za življenje...
Sicer je bil Nikomah tudi grški - novopitagorejski filozof in matematik, samo ta nima veze....

Pravega Nikomaha pa lahko vidiš na fotki levo!  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #77 : petek, 11.11.2005 : 17:05:27 »

Sammy, res je! Wink
Čeprav o tem obstajata dve teoriji; po tisti drugi (ki je meni ljubša, a ima manj pristašev) pa je bil Nikomah Aristotelov sin, kateremu je posvetil delo "Nikomahova etika", iz katere naj bi se sinko (na)učil vsega ključnega za življenje...
Sicer je bil Nikomah tudi grški - novopitagorejski filozof in matematik, samo ta nima veze....

Pravega Nikomaha pa lahko vidiš na fotki levo! Wink

hvala za dodatno razlago! Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines