mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:55:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Amputacija tačke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Amputacija tačke  (Prebrano 3959 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bilba
novinec
*
Sporočil: 1


« : petek, 02.04.2004 : 18:28:35 »

Imamo 10 let staro psičko, kateri se je na nogi -prednji naredil tumor. Sedaj je začel rasti, za enkrat je še nič ne ovira pri hoji. Na Veterinarski kliniki so po slikanju ugotovili, da tumorja ne morejo odstraniti, zato so nam svetovali amputacijo noge. Ne moremo se sprijazniti s tem, ker se nam zdi, da bi psičko preveč mučili. Ne vemo kaj storiti. Ali ima kdo kakšno idejo ali podobno iskušnjo. Ali obstaja v Ljubljani še kakšna dobra klinika in kakšen dober kirurg, da bi še tja peljali psičko in poiskali še kakšno možnost. Žev v naprej hvala!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : sobota, 03.04.2004 : 18:40:57 »

Nujno jo pelji še k dr. Matkotu v Topolšico za drugo mnenje, preden kakoli naredite s psičko.
Upam in želim, da bo vse v redu. Držim pesti!
Lp,
Tina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #2 : sobota, 03.04.2004 : 18:55:08 »

LP,Bilba!
Pozdravljena na forumu!
Žal mi je, da tvoja psička prestaja tako kalvarijo, vendar so ti že povsod na drugih forumih, povečini isti ljudje( ali pa celo takšni, ki se imajo za prave strokovnjake pri svetovanju), ki so tudi tukaj, svetovali že vse možne variante. Izberi takšno, ki se ti zdi najboljša. Sem mnenja, da takšne usodne odločitve ne moreš prepuščati popolnim neznancem ampak se boš na žalost morala z njo poprijeti sama. Seveda s pomočjo veterinarja, ki mu zaupaš. Če se ti zdi umestno(in imaš dovolj denarja) jo pelji k različnim veterinarjem, da boš dobila več mnenj.
Moje mnenje je, da s pravo odločitvijo ne odlašaj predolgo , kakršnakoli že bo.Sem pa videla kar nekaj kužkov brez ene tačke in zaradi tega njihovo življenje ni bilo nič manj kvalitetno. Seveda pa bo kužica potrebovala veliko vaše pomoči v prvih tednih po operaciji, na kar se je dobro pripraviti že sedaj.
LP,Miša
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : nedelja, 04.04.2004 : 08:58:03 »

Živjo!

Jaz sem, ko sem iskala informacije o whippetih naletela na to stran, kjer je tudi whippet brez tačke in še drugi kužki, ki imajo podobno zgodbo.
Morda ti bo kaj pomagalo pri tvoji odločitvi.

http://www.petswithdisabilities.org/stories.html

LP
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #4 : nedelja, 04.04.2004 : 20:31:43 »

Joj,sicer sem tudi jaz že videla prispevke kužkov brez tačk, ampak glede na starost tvoje bučke, si mislim, bi bilo verjetno zanjo težje. Žal vam lahko držim samo pesti, ti pa svetujem, da se oglasi še na Prvi kliniki v Ljubljani. So zelo prijazni, vedno si vzamejo čas, ti vse razložijo in nenazadnje se da tudi za plačilo zmenit na obroke.
Držimo pesti in šapke!
Lili in volkca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #5 : torek, 04.05.2004 : 18:09:56 »

Bilba

... sedaj je mesec dni od tvojega pisanja...
Namenoma nisem nič pisala, ker preveč boli... Cry. tudi moja "drobna" izkušnja je bolela, a na srečo do amputacije ni prišlo (še danes sem hvalžna res strokovnemu posegu!!!).

Vendar pa me zanima, kako ste se odločili, nam napišeš kaj? Kakorkoli je pač bilo, forumovci znamo sočustvovati, pomagati in svetovati po lastnih močeh...
Seznani nas, hvaležni ti bomo, saj smo držali pesti in tačkice. Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : torek, 04.05.2004 : 20:04:49 »

vse je ok. Kuzica ima vse stiri noge. Grin Grin Grin Grinhttp://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=21422&t=21422
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #7 : sreda, 05.05.2004 : 11:10:55 »

Juhuuu  Grin (zdaj bi rabila enega smeškota, k skače od veselja)

Te pa ob takih stvareh kar pri srcu stisne, kaj bi bilo, če ne bi šli po drugo mnenje. Ubogi kuža!

Lp,
Tina
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Amputacija tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines