mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 00:00:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185458 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #105 : četrtek, 05.08.2004 : 19:06:27 »

Tole je pa res vrooooca tema!

Sem vceraj prebrala do 28 strani, danes jih je bilo do 14 ure ze 50!
In navadno ne odgovarjam na temo, ki je ne preberem!

Ker je tema ze tako zasla s poti oziroma iz rdece niti, ki jo je postavila Jana, bom se jaz malo mimo napisala! Bi morali odpreti se temo zakaj rodovniski mladici, ce je potomstvo katastrofalno!!!

Berem in berem in povsod rodovnik gor, rodovnik gor! RODOVNIK NI ZAGOTOVILO za odlicnega predstavnika pasme!!! Zakaj? Zato, ker vem kaksna s********* se dogaja pri rodovniskih psih – nic manjsa, kot pri nerodovniskih!
Ampak nekaj je nerodovniski pes, nekaj je pa totalen mesanec! Nimam nic proti mesancem, le razlikujem jih!

In ta svinjarija je taksna, kot jo je ze priblizno opisala ena od forumovk! Samo ne s tako dobrim zakljuckom!

In kdo mi lahko zagotovi, da bosta dva odlicna (zdravstveno, karakterno, …) psa – iste pasme seveda in rodovniska – naredila odlicne mladice! Kje je garancija?! PAPIR? NE!!! Ce ni garancije, da kolki C, dajo kolke C (ali se huje D), kdo mi lahko zagotovi ali pa z gotovostjo zatrdi, da bodo mladici starsev, ki so v ze dolgoletni liniji imeli kolke A, imeli kolke A (sem pri kolkih, ki se jih da najlazje definirati!)! TEGA ZAGOTOVILA NI!!!!! Je ze alti o tem nekaj napisal!
In VSAK pes je enkrat zacetnik! Se pravi, NIKOLI ne ves, kaksne potomce bo dal – je pac treba poskusiti, ne? In, pridejo ven krs mladici! Kdo je kriv?! Pes in psica sta bila skrbno izbrana, a … mladici so larifari! Zame so vseeno OK, ampak hocem povedat da PAPIR NI ZAGOTOVILO!
Sicer pa je kar nekaj takih, ki imajo v rodovniku napisenega tega in tega oceta, ceprav v resnici ni to to! Vestni vzreditelji, ne?! In kako lahko potem pride do oploditve bratca in sestice – komot! Ja, govorim o rodovniskih psih!!! Ja, sled ze, samo kaksna!!!
In kako lahko do tega pride? Mladici so bili nacrtovani in ze v naprej jih je bilo kar nekaj pokupljenih!Pravo nacrtovano lego (kot ga je v neki drugi temi opisala Jana) – pes odlicen, samica odlicna – v vseh pogledih! In kaj se je zgodilo? Ni se prijelo, psicka je sla ze nazaj domov (dalec!), dali so ji super fino fajn tabletke in zadevo zrihtali kar tam s »sosedovim« psom!!! Kok fino!!! Na papirju pa ODLICEN PES (oce le-teh)!!!

Ko bodo za rodovnik potrebni POCENI DNK testi, bodo tudi te stvari malo drugace potekale!!! In ko bodo lastniki rodovniskih psov skrbno izbirali samca za svojo samico ali obratno, bo tudi to drugace! In koliko je takih, ki rodovniskemu psu skrbno izberejo partnerja??? K sreci jih je nekaj takih na forumu – k sreci – vecina pa je takih, ki pari s sosednjim rodovniskim psom – vazno, da ima rodonik, ne?!!! Aja, pa da je iste pasme!
Kje se potem razlikujejo od nerodovniskih?!?! SKORAJ NIKJER! Ker tudi (nekateri – tako kot pri rodovniskih) nerodovniski lastniki psov skrbno izberejo partnerja svojemu psu/psici!!!

Pa kdo naj se verjame papirju, jaz ne vec!!!

In zakaj res mecete vse v isti kos? Nekaj so lastniki psov, ki imajo polletno produkcijo, nekaj je pa takih, kot ninci! In tisti prvi – mislim, da ni nobenega takega, ki bi mnozicno proizvajal zdrave mladeice – ce ne drugega je nezdravo parjenje samice na vsake pol leta!

Vem, da bodo padale kritike na moje pisanje, ampak je vse res!!!

Ja, in imamo nekega slovenskega vzreditelja, ki je tako fino fajn, da ima poleg rodovniskih psov se ogrooomno nerodovniskih – bolanih, da te kam prime!

Rodovnik meni ne pomeni nic – pa ne zaradi razstav, ampak zato, ker ni zagotovila! Papir je le delcek ogromne sestavljanke, ki lahko potrdi dobrega vzreditelja!!!

Ce bi vzreditelji imeli mladicke iz ljubezni in v dobro pasme, bi jih le te imeli le nekajkrat ali pa le dvakrat! Kot sami pisete, je materinstvo veliko breme za psico – le kako ji lahko potem naprtijo mladice na vsako leto?! Pa ni vazno ali gre za rodovniskega psa ali nerodovniskega! Vsi so enako obremenjeni!
In, ce bi vzreditelji imeli mladicke iz ljubezni, bi se le ti prodajali po razlicni ceni!!! Ce bi prisli ven krs mladicki, bi bili zastonj (no, le tisto osnovno ceno, za »vzdrzevanje« tista prva dva meseca)! Tako pa je dalec od tega! Trg ima »pripravljeno« ceno in po taki ceni se mladici prodajajo – le redki imajo za pse razlicne cene, ker se meni zdi najbolj prav!!! To bi bilo leglo iz ljubezni!

In nikakor se ne strinjam s tem, da bi morali mladice odstraniti pri nekaj dneh (kot je napisala MISSA)!!! Kako lahko pri 1 mesecu ves, da ima pes kolcno displazijo ali pa sponcilozo (npr. pri bokserju)! Pes se dolgo razvija – en mesec ni nic!

In pisali ste tudi o tem, da so vcasih pobili »odvecne« pse! Ja, Simi dajem prav! Velikokrat so pobili tudi tiste, ki bi lahko bili VELIKOOO boljsi od tistih, ki so jih pustili! K sreci ali pa nesreci, so bili pa mladicki iz ljubezni in jih lastniki mamice niso pobili ampak oddali!

In ja, tudi od takih psov pridejo mladicki! Od takih odlicnih, ki jim vzrejna komisija ni dodelila rodovnika! Pa kdo so (so bili) oni, da so to lahko poceli!!! Nemalokrat so odstranili »napacne« - ce temu lahko tako recem! In tudi od takih pridejo nerodovniski mladici, tako da ne pisite tega, da je vsak nerodovniki mladic nerodovniski zato, ker je nekaj bilo narobe! Ja, je bilo narobe, ampak z vzrejno komisijo oziroma z nasimi zakoni!

Zakaj nerodovniske mladice – zakaj drage (poceni jih skoraj ni) rodovniske – isto vprasanje?! Zakaj se vse vrti okoli nerodovniskih?! Zakaj se ne vrti vse okoli nezdravih rodovniskih, kateri papir naj bi pomenil vsaj zdravje!!!

Se podpisem pod to, da bi morali vsi cistokrvi mesanci (kakor jih imenujete!!!) imeti rodovnik! Le tako bi ostajala neka sled!

Da ne govorim o vzrejni komisiji, ki ti »podturi« »prjatlovga« psa – ja dodaten denar vedno prav pride, ne?!

Jana, sprasevala si, zakaj nimamo neke informacijske tehnologije za nadzorovanje psov in njihovih potomcev! Zato, ker govorimo o psih!!! Saj veste, da le-te ne sedijo na parlamentarskem stolcku! Pa saj je le pes – in se za njih bodo DRZAVNI denar porabili – kot da ga imamo/imajo prevec!
Ze za cipe so izbrali najcenejse, ki jih nekateri evropski citalci ne preberjo (kakor je meni znano!)! A zdej bomo imeli pa se registre, pa ja!
Kakser register pa ima KZS – samo vzreditelje – in koliko je takih, ki imajo pod stevilko psa napisan lastnikov naslov?! Najdes psa s tetovirno stevilko in nimajo pojma od koga je! A to je register?!?!

Cipi! Ja tudi tukaj ne bo nobenega posebnega registra! Koliko psov ni nikoli cepljenega proti steklini?! Vecina vaskih potepusckov!!! In kaj potem, ce bo cipiranje obvezno! Kdo bo pa preverjal, ce je pes, ki ga srecas na ulici cipiran – saj mu ne pise na celu!!!
Simi, vmes ko pisem, se berem, pa sem opazila, da si tudi ti nekaj v tej smeri ze napisala! No, pa tudi Jana je ze nekaj napisala!


MISSA! Napisala si, da bi bilo potrebno za uvesti kazensko odgovornost do lastnikov psov, ki bi dopustili taksno paritev v bodoce!!!

Ja, pa saj imamo zakon, da je to kaznivo dejanje – in kdo to kontrolira?!?! Ne, da bi bilo potrebno kaj uvesti – le delovati bi bilo potrebno!!!!!! Ampak pri nas je pac na papriju – kaj se pa izvaja je pa druga pesem!

V pisanju nekaterih je polno je nesmislov! Pa saj jaz tudi dostikrat pisem nekaj tja v tri dni (ne cisto dobesedno!), ampak …

Nekateri od njih (jih ne bom direktno citirala, ker se mi jih ne da iskat – mam vse sprintano, tako da bodo »ta pravi«!):

Ena Afna napisala, 03.08.2004  21:59:50
… glede na to, da se psico pari najmanj dvakrat …
… in buldogi se parijo umetno …

Kakor vem ste me ucili, da to nikakor ni tako!!! Mogoce bo Jana nasla, kje je bilo to napisano (ne na forumu!)
Ce je umetno, ne vem zakaj rabis 2x-no parjenje?!
In kako lahko potem to »zaracunas« kot strosek?


Ena Afna napisala, 04.08.2004  10:34:09
Aja … potem je pa ze v redu, ce ima pes brez vzrejnega rodovniske mladice …

HALO?Huh

Ne vzemi tega osebno, vandar … ti naj bi bila vzrediteljica?!?!?!

Sorry, mi pac ne gre v glavo!!!

Nekaj sem jih ze zgoraj »obravnavala«!

Kot sem ze velikokrat napisala, bom se enkrat, da papir ni vse – je le delcek sestavljanke – kaj je se pomembno sem napisala ze velikokrat v nekaterih drugih temah!
Tudi Matosevi mladicki imajo rodovnike!!!!!!!!! Kaj ni to HUDO?!?!?!
Sem pa tudi ze nekje napisala, da bi se jaz osebno lazje sprijaznila s tem, da imam nerodovniskega psa dedno bolanega (kot ga tudi imam), kot pa rodovniskega!!!

Lep dan vsem!

Ursa

PS: Se oproscam, ker je moj odgovor tako dolg, ampak sem mogla napisat!  Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #106 : četrtek, 05.08.2004 : 19:19:17 »

Linch, mislim da tegale stavka od ene afne ne bi smela ravno dobesedno vzeti!!!

"Ena Afna napisala, 04.08.2004  10:34:09
Aja … potem je pa ze v redu, ce ima pes brez vzrejnega rodovniske mladice …"
 Poleg tega mislim, da ona še ni vzrediteljica. Površno si brala.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #107 : četrtek, 05.08.2004 : 19:23:32 »

Saj sem napisala, da naj ne vzeme vsega osebno, ampak to je napisala, in ja, napisala je da nacrtuje leglo! Sem vse prebrala!  Wink

Nekaj nesmilsov - pac!  Grin  Sem bolj podrobno brala!  Grin

Lp, Ursa

PS: Andi, pa ne da si ze vse prebrala?  Wink
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #108 : četrtek, 05.08.2004 : 19:40:48 »

Draga linchaich...

Naslednjič ko me boš citirala me citiraj KOMPLETNO in je jemlji stavkov iz konteksta, ker so lahko razumljeni drugače....

Torej:
Ad 1.

tole je ninci napisala ta isti dan....

Citat
No na med.over sem sicer že pred časom odprla temo zaslužkarji, pa vam bom še tistim, ki tam niste sodelovali povedala isto zgodbo. Da boste vedeli kakšni so resnični zaslužkarji. Na mojpes.net se je pojavil oglas za rottija, ki išče samice za paritev cena STORITVE je 30.000 sit. In sem se gospe javila na oglas ker me je zanimalo bolj podrobno. Zmislila sem si zgodbico da prihajam iz okolice Litije in imam Nemško ovčarko oz. bolje rečeno vaško mešanko, ki bi jo parila z njenim rottijem. Seveda je gospa privolila brez problema,  dala mi je telefonsko številko in rekla naj jo kadar koli pokličem. Torej gospa bi bila za 30.000 sit z svojim rodovniškim rottijem, pripravljena sproducirati mešančke. Njen pes je paril že preko 11 samic, paril je tudi že psičko, ki nima bila pasme rott. To dragi moji so resnični ZASLUŽKARJI!!! Pomoje bi bilo vseeno, če bi ji rekla da imam ZP, maltežanko ali dalmatinko, v vsakem primeru bi bila pripravljena pariti mojo samico, saj tudi 30.000 sit ni tako majhen denar a ne?

In moj odgovor na tole je bil...

Citat
Aja...potem je pa že vredu da ima pes brez vzrejnega rodovniške mladiče...če jih imajo "pri sosedu" tudi, a ne?

Draga moja, tale odgovor je bil mišljen CINIČNO... nekaj kot "Whatever..pa ja de"...

Ad. 2.

Citat
Ena Afna napisala, 03.08.2004  21:59:50
… glede na to, da se psico pari najmanj dvakrat …
… in buldogi se parijo umetno …

In tvoj odgovor na moje pisanje:
Citat
HALO?Huh

Ne vzemi tega osebno, vandar … ti naj bi bila vzrediteljica?!?!?!

Ja ti v lažje razumevanje postopka paritve tole malce podrobnejše opisala in razložila...
tkole gre to... ko je katerakoli psica ( ne le buldoginje) godna za paritev se jo odpelje k samcu... in se jo parvi prvi dan in potem še naslednji dan... ta postopek se lahko tudi ponovi tretjič...po želji in dogovoru z vzrediteljem... razlog - več možnosti za oploditev... get it??

In pa drugo...jap, buldoginje se pari - oplaja umetno.... razlog je ta, da ima psica kratke noge in šibke vezi, samci so pa težki... in bi s to svojo dodatno težo, ki bi jo poleg svoje psica nosila (če bi jo sploh lahko) lahko povzročili POŠKODBE ! Zato se oploditev vrši umetno.... In pa - ja to stane, ker oploditev vrši STROKOVNJAK, ki tega ne počne iz zabave a ne???

In kdo si pravzaprav ti, da boš govorila o vzreji buldogov? Koliko si jih pa že videla, spoznala, živela z njimi....razen tistih na sliki??

In pa ja...jaz naj bi bila vzrediteljica... ki bo vsako paritev, ki se jo bo lotila 1000 premislila in premlela, 1000 preverila samca in njegovo zdravje ter zdravje njegovihdosedanjih potomcev, da ja slučajno, ampak res NITI SLUČAJNO zaradi MOJE napake ali nepazljivosti ne bi bilo kaj narobe z mojo psico ali mladiči....
In pa bodi prepričana, da iz mojih rok NIKOLI in NIKDAR ne bo šel niti en sam mladič brez rodovnika, ker imam preveč rada to pasmo, da ji delala škodo...

In pa še nekaj ti povem... preberi si kakšno knjigo, članek, se pozanimaj pri kakšnem vzreditelju kako in kaj, ter si podpri "kinološko znanje" preden koga obtožuješ takih...oprosti ampak popolnoma neosnovanih oslarij....
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #109 : četrtek, 05.08.2004 : 19:41:32 »

In kaj te pri tem stavku tako moti? Itak ni mišljen v takem kontekstu kot si ga "citirala" ti ampak mu manjkata dve besedi "a ne?" In ti dve besedi pač povesta, da je vprašanje mišljeno v obratnem smislu. Sepravi razmišlja ena afna podobno kot večina nas.
Če načrtuješ leglo v naslednjem letu še nisi vzreditelj linch.

PS: he he priznam da sem prebrala.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #110 : četrtek, 05.08.2004 : 19:55:13 »

Hvala za razlago!

Sem vse prebrala in nikjer te ne obtozujem, kakor pravis, ampak je stavek je pac nesmiseln - pes brez vzrejnega ne more imet rodovniske mladice! Jaz sem si ga razlagala tako, kot sem ga prebrala! Ne glede na sosede!!!  Wink

In kje kaj pisem o vzreji buldogov! Vse lepo in prav! Nimam pojma, priznam! Wink Verjamem, da bo tvoja oskrba in priprava super (glede na to kar si napisala - te pac ne poznam!)!
In tudi nisem kinolog, samo berem forum, pa napisem/odgovorim tako, kakor si stavek razlozim!
Brala sem, da psice ni potrebno 2x pariti - Jana, ce ves, kje je bilo to napisano, te prosim za link (in ni bilo na forumu!)!

Kaj clovek ne sme imeti svojega mnenja?!

In se enkrat - te NIC ne obtozujem, ampak meni se je zdelo cisto nesmisleno!

Lp, Ursa
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #111 : četrtek, 05.08.2004 : 19:56:00 »

Pa še tole:
Citat
Da ne govorim o vzrejni komisiji, ki ti »podturi« »prjatlovga« psa – ja dodaten denar vedno prav pride, ne?!
Aja...kolk samcev so ti pa vzrejzni komisiji "podturili", da lahko rečeš kaj takega? Na koliko vzrejnih pregledov si pa že peljala svoje pse? A to trdiš iz lastnih izkušenj?

Vzrejna komisija ti ne "podturi"  "prjatlovga" psa... Vzrejna komisija PREDLAGA samca, s kom pa pariš je pa tvoja stvar... In če veš kaj delaš boš paril kot se zdi...če pa nimaš pojma in iščeš (kot marsikdo) samce po oglasih... takrat jasno rade volje sprejmeš vsak tak predlog, ker ti s tem olajšajo zadevo in iskanje...in če se ti potem skotijo čudni mladiči...ja nekdo mora bit kriv, a ne? pa naj bo kar vzrejna komisija...

toliko o tem....

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #112 : četrtek, 05.08.2004 : 20:02:07 »

Ah linch no, spravljaš se na napačne ljudi in to zaradi tipkarske napake.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #113 : četrtek, 05.08.2004 : 20:08:22 »


Živijo!

Zelo zanimivo vas je brati.Pa bi rada povedala še svoje mnenje.

Se strinjam z linchaich, kjer pravi, da, ko bodo za rodovnik potrebni DNK testi, se bodo zadeve spremenile.
Ampak do tja priti  smo pa pri nas še zelo daleč.

Se tudi zelo strinjam z Natašo ki pravi, da vrhunskega psa kupuješ, ko je odrasel in seveda tudi plačaš zanj primerno ceno.

Drugače pa, veliko ste povedali,  samo jaz mislim, da bodo psi brez rodovnikov ali kakor pravite mešanci obstajali še naprej, ker pri nas ni nobene garancije pri nakupu psa.

Ko bo enkrat obstajala oseba, pa naj bo to nek organ ali inšpektor ali vzreditelj, ki ti bo 100% zagotovila kakšnega psa kupuješ se bodo stvari spremenile. Do takrat pa bo vse po starem kot z raznimi upsi ipd.

Npr. kupiš dobrega psa pri rejcu. Psička lepa, zdrava skratka o.k.
Hočeš pariti, greš na vzrejnega, pa glej ga zlomka - manjkajo zobje. Psička ti je bila prodana kot za vzrejo  potem pa ugotoviš, da z rodovniško vzrejo ne bo nič. Kaj storiti?  Nekdo bo rekel, ja pa ne bomo imeli mladičev, ampak zmeraj se pa najde kakšen, ki pa vseeno želi pariti.

 In krog je sklenjen.


Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #114 : četrtek, 05.08.2004 : 21:54:01 »

Missa, ce bi na razstavah poceli vse to, kar si predlagala bi razstave trajale do polnoci Grin. Sicer pa je to, da na razstavah pregledujejo steklino cisto ok, ker se le ta prenasa z ugrizom, gluhota, napake na srcu ipd pa se ne prenasajo iz psa na psa ampak se dedujejo.
LP!
Joj, kako zmotno velja prepričanje, da, če ima pes potrdilo o cepljenju v knjižici,  je potem res cepljen, a ne?
 In ker je za razstave res to najbolj pomembno, potem  se sploh ne čudim, da na razstavo pripeljejo psa na papirje nekega drugega psa, da so psi netetovirani in nečipirani. Ja, seveda, kdo pa bo vse to gledal, saj bi potem razstave trajale ne do polnoči ampak po tri dni skupaj.
Linchaich, sem videla že precej mladičkov tam do 21 dneva starosti, in naj ti zaupam, da malo bolj izkušen veterinar s preprostim pregledom  ( dihanje,pljuča,oči, sklepov, poslušanju srčka in še kakšna malenkost) ugotovi  hujše motnje v razvoju mladička, ki so po navadi dednega značaja. Vesten vzreditelj bi dal takšnega mladička na bolj podroben pregled, če mu ne bi bilo žal denarja, ali bi ga humano odstranil, ali pa bi vzrejna komisija v rodovnik vpisala hibo. Kaj s takšnim mladičkom počet, pa vemo vsi. Prodati za celo male denarje se ne bi izplačalo,nadaljna produkcija bi bila onemogočena in sčasoma bi prišli na čiste pse. In  kar sem napisala ne velja samo za rodovniške. Ker najbolj važno je, da bi po svetu capljali ZDRAVI mladički, z ali brez papirjev. Upam, da me ne bere kakšen veterinar, ker me bo naslednjič oskubil kot kuro!
LP,Miša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #115 : četrtek, 05.08.2004 : 22:04:59 »

Ja, se strinjam s tem, da bi ze "takoj" odstranili pse s hujsimi dednimi napakami! Je najbolj "fer" tako za novega lastnika, kot za psa!

Ampak marsikatero hujso stvar se pa "takoj" ne da ugotoviti!

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 05.08.2004 : 22:40:41 »

linchaich, imam samo eno vprasanje zate:

1.) zakaj bi ti parila svojo Lino?

in se nasvet:
Ni potrebno biti do vseh tako neznansko nezaupljiv in trditi, da so vsi rodovniski psi slabi in vsi vzreditelji goljufivi.
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #117 : četrtek, 05.08.2004 : 22:54:06 »

Sem pricakovala tako vprasanje! In nanj ne mislim odgovoriti zato, ker ne mislim imeti (spet) odprte teme samo zaradi mene! Ok, ce bi bilo postavljeno vprasanje zakaj bi parila svoji psici ... ampak SPET Lina! Ne mislim odgovarjat - nikakor pa ne zaradi denarja, no ja, v svojo skodo!  Tongue
Verjetno ste cakali name  Grin - na moj komentar!  Tongue

Pa saj sem napisala, da je k sreci kar nekaj dobrih vzrediteljev tudi med nami!  Wink Ne mecem slabo luc na dobre vzreditelje (ampak oporekam nekaterim vasim trditvam)! Saj sem napisala! In od koga od vas (dobrih vzrediteljev) bi tudi sama kupila psa - z rodovnikom!

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 05.08.2004 : 23:02:49 »

Nisem te cakala. Ker si se oglasila sama s precej negativnim mnenjem o vsem, kar je povezano z rodovniki, ker vem, da imas nerodovnisko psicko in ker sem prebrala, da razmisljas o paritvi in leglu, sem te vprasala, zakaj bi ga imela.
Je pa to osnovno vprasanje teme, v katero si napisala precej dolgo sporocilo.
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #119 : četrtek, 05.08.2004 : 23:20:59 »

prebiram tele poste in vse bolj se mi zdi da mešate hruške in jabolka.
vzrejna komisija pri določenem klubu ali kzs je zato da plemenjaka ali plemenko oceni glede na njegovo trenutno stanje in glede na njegovo uporabnost (tam kjer so potrebni tudi preizkusi poguma). iz vzreje se izloči pse ki imajo npr. pre visoko stopnjo diplazije (ali kako drugo dedno bolezen), ti imajo diskvalifikacijske napake (npr. pomanjkljivo zobovlje pri pasmah kjer morajoiemti vse zobe), če so atipični predstaviki pasme (npr. črn buldog). na osnovi ocene potem vzrejna komisija PREDLAGA psici plemnejaka. predlaga ej nekaj drugega kot določi. s kom boš pa ti svojo psičko paril je pa potem tvoja stvar. še vedno se lahko odločiš za drugega psa kot ga je predlagala  komisija. mislim da ni nikogar ki bi mi določil s kom bom jaz parila svojo psico oziroma komu bom nekomu dala denar za skok.
in od kod čistokrvni brez rodovnikov? sedaj so res še od tisith nadštevilčnih ki so jih vzreditelji skrili in niso za njih dobili rodovnika. toda sedaj vsi mladiči dobijo rodovnik. res pa je tudi da so nerodovniških od psic ali psov ki imajo kake hude napake in niso naredili vzrejnega pregleda. takih se pa bojim. to so nosilci bolezni.
   
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines