mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 04:42:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199809 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #450 : sreda, 07.04.2004 : 20:23:54 »

Živjo!

kk jaz sem Kina prijavila na specialko, ki bo v Ankaranu.

No katera mi bo lahko kaj več povedala o ˝lovskem˝sodniku, ki bo sodil v Grosuplju  Huh

Hvala in lp

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #451 : sreda, 07.04.2004 : 20:44:22 »

KIN:misliš sodnika,ki bo sodil retriverje v ankaranu?Jaz bom v grosupljah,samo ne bom razstavljala Lize,lahko pa malo pošpegam za ocenami.
Torej se vidimo v Ankaranu! Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #452 : sreda, 07.04.2004 : 20:52:12 »

No katera mi bo lahko kaj več povedala o ˝lovskem˝sodniku, ki bo sodil v Grosuplju  Huh
hmmm...sem opazla da lahko hitro kaj prevec reces tu na forumu tako da javno niti ne bi o sodniku...vse kar ti lahko recem je da si malo spremljaj ocenjevanje, preberi par ocenjevalnih listov pa ti bo jasno. Posebej krasno lahko primerjas ce si ze bila pri kakem dobrem sodniku za retrieverje.
 Undecided

Aja Kin, prides tudi v Grosuplje?
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #453 : četrtek, 08.04.2004 : 17:55:31 »

Citat
No katera mi bo lahko kaj več povedala o ˝lovskem˝sodniku, ki bo sodil v Grosuplju

hm, sej niti ne vem, kako to razloziti, s konkretnim sodnikom pa itak nimam izkusenj, nikoli nisem razstavljala pri njem...
ampak z nazivom "lovski" se oznacuje nekako sodnike, ki niso posebej navduseni nad svetlimi psi (ceprav je ta enkrat dal bob Loru Huh), vec dajo na zobe (v Zg so mi razlagali o nekih cist micenih zobeh ne vem kje Huh, ki jih zahtevjo lovski sodniki, kimotu so jih sicer nasli Smiley), frizura (ce je pes postrizen) jim ne pomeni posebej dost...
bi rekla, da dajo manj na trende Grin
naj me kdo dopolni, ker se vec ne spomnim
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #454 : petek, 09.04.2004 : 15:09:20 »

Ojla!  Wink

LIZA jaz sem mislila prav Grosuplje.
Sem Kina prijavila tudi v Grosuplje in pa seveda na specialko v Ankaranu.

kk No sej Kin je ˝temen˝kuža, napram ostalim. Jih je pa res zelo malo takih. Veliko več je svetlejših.

kk kdaj se gremo pa sfrizirat??? Upam, da nisi pozabila Tongue Huh

Retriverka Vanjo bom pa seveda pripeljala v Ankaran. Sva te iskale že zdaj v LJ pa smo se očitno zgrešili. Roll Eyes

Želim Vam lep vikend, predvsem pa dolg. Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #455 : petek, 09.04.2004 : 15:19:29 »

Kin:super,potem se pa vidimo! Cheesy
Je pa Kin res temnejši ampak mi je všeč,ker ni pretemen. Se pa spomnim,da je bilo nekaj let nazaj polno temnejših zlatkotov,ko sem pa jaz kupovala Lizo so bili pa moderni svetli ;DMeni so všeč vsi zlatkoti,če bi pa gledala na barvo pa mi niso všeč zelo temni (enkrat sem videla rjavo prinašalko Roll Eyes) ali pa da niso preveč svetli,ker eni so pa že skoraj beli
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #456 : petek, 09.04.2004 : 15:21:53 »

hej!

za frizerja smo seveda zmenjeni, ti sporočim na zasebna ali mejl

pa držim pesti za grosuple!!!! Cheesy

ampak kin ni temen, kin je "malce temnejši kot normalen" (po mojih kriterijih Grin), temni so mahagoniji Smiley
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #457 : petek, 09.04.2004 : 15:47:36 »

temni so mahagoniji Smiley

mahagonijeva je pa prepovedana farba  Lips Sealed
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #458 : petek, 09.04.2004 : 16:01:19 »

No, da se ne boste kregali katera barva je najlepša in najboljša, jaz pravim, da je takale ravno prava  Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #459 : petek, 09.04.2004 : 16:15:08 »

Hehehe,ninci,bi se strinjala (Liza je tudi približno takale Wink)
Ampak Kin mi je pa tudi všeč Smiley
Zdaj pa močno držite pesti,da najdem prevoz za grosuplje! Grin
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #460 : petek, 09.04.2004 : 17:48:09 »

Vem da ste zdele vsi pri razstavah, pri specialki in to, jaz pa bi vas rada zamorila z čisto drugo temo. In sicer z vzrejnim pregledom.
Kako zgleda vzrejni pregled pri prinašalcih? Oki vem preizkus streloplahost... ampak bi rada da mi nekdo to opiše čim bolj nazorno. Sem zahtevna a?  Smiley
Ja pa kolikšna je možnost, da dobi samičko za parjenje samec, kot je moj, ki ne hodi po razstavah, ampak raje leži doma na svojem kavču obdan z plišastimi igračkami?? Smiley
No vse informacije, slabe in dobre izkušnje dobrodšle, da se odločim vzrejni da ali ne?!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #461 : petek, 09.04.2004 : 17:55:04 »

Midve z Lizo sva bili na vzrejnem pred dobrim letom in pol in je vse skupaj potekalo nekako takole:prišla sem v ring za prinašalce,podobno kot na pasji razstavi,sodnica je podrobno pregledala Lizo,so jo tudi izmerili,potem sva mogle še malo postat,da so jo celo otipali,pregledali zobke itd. potem sva pa še malo potekle okrog.To je bila ocena zunanjosti.Vzrejno oceno sva pa dobili tako,da je mogla Liza prinest eno igračko,ki sem ji jo vrgla na kopnem in izvode (iz vode jo pod nobenim pogojem ni hotela prinest,še tačke komaj,da si je zmočila Grin Cool) in pa,ko smo hodili v krogu,so nekajkrat počili z nekakšno pištolo,da so preverili kateri kuža je streloplah ali ne.
Na koncu smo dobili vzrejne knjižice,kjer so bili tudi napisani predlogi za samce ali pa samičke.
Se mi zdi,da ni odvisno to ali je kuža veliko po razstavah ali leži doma (liza takrat tudi še ni toliko hodila po razstavah),se mi zdi,da bolj gledajo na oceno (vzrejni pregled+zunanjost).
Upam,da je tole razumljivo napisano Roll Eyes
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #462 : petek, 09.04.2004 : 19:50:56 »

Citat
Na koncu smo dobili vzrejne knjižice,kjer so bili tudi napisani predlogi za samce ali pa samičke.
Takoj ste jih dobili? Sem izvedela da so lanski vzrejni cakali na te knjizice kar par tednov  Huh Huh

Mene pa nekaj drugega zanima ko ste ravno pri tem-kaj pa ce si zberes nekega drugega samca (se pravi tujega plemenjaka) ki ga ni predlaganega v tvoji knjizici-ti morajo tega samca odobriti na klubu, KZS, ce sploh kje in kako??? Pa kako je potem z razlicnimi vzrejnimi predpisi (ce recimo tam ni obvezno slikanje kolkov, komolcev....)??

Citat
Retriverka Vanjo bom pa seveda pripeljala v Ankaran. Sva te iskale že zdaj v LJ pa smo se očitno zgrešili.
Kin: ja vem,mi je poslala nato sms, ampak saj zdaj imamo telefone in ce se ne bo bala poklicat se sigurno najdemo Grin...ali pa bom jaz spegala za kakim malo temnejsim goldnom Wink pa bo kje okrog tebe kot 'drzalna' sluzba Grin Tongue
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #463 : petek, 09.04.2004 : 20:30:32 »

ko smo hodili v krogu,so nekajkrat počili z nekakšno pištolo,da so preverili kateri kuža je streloplah ali ne.
Na koncu smo dobili vzrejne knjižice,kjer so bili tudi napisani predlogi za samce ali pa samičke.
Ok to da večkrat poči mi je dobr, ker moj se celo kadar v prvo ustraš pol pa že ve kaj lahko prčakuje in se ne več.
Kakšne predloge?  Huh
Aja še tole slikanje kolkov je obvezno, kaj pa komolcev tudi?
Aja pa vse lastnice samčkov, me zanima še nekaj, kakšno je razmerje v velikosti jajčk pri vaših samcih? Moj ima enega večjega kot drugega, sicer če stoji se oba lepo čuti, če pa leži na hrbtu z tacam na razen, pa tisti manjši rez izgleda tak nebogljen Roll Eyes Pa me zanima če je pri vaših tudi tako ?

Aja tole metanje igračk, igračko prineseš sabo? Ali je igračka njihova? Pa cena bi me tudi okvirno zanimala...

Liza hvala za tvoj odgovor
LP nina


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #464 : petek, 09.04.2004 : 20:53:42 »

Spomladanski vzrejni pregled: **
Drugace retrieverka, izberes samca v tujini, paris, posljes po procedurah. Ne rabis odobritve kake posebne, ce je vse po reglcih.
Je pa seveda v tvojem interesu, da ima izbrani plemenjak slikane kolke, komolce in pregledane oči ter da je dokazan v delu...


 

Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines