mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 08:34:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 299170 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #750 : torek, 09.11.2004 : 10:02:51 »

... eden pa je v Šentvidu (samec), za enega pa se ne spomnem  Undecided

Moj "veliki prijatelj" ja. Roll Eyes Za pogledat kar okej...to je pa tudi vse. Vem da so mi enkrat razlagali, da je mesanec med afganistancem in nemcem.  Grin Njegovi otroc so pa celi malinovci v kombinaciji z lokalno NO-mesanko (ki je ni vec). A ga kaj obisce? Pri meni je ta pes na "crni listi".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #751 : torek, 09.11.2004 : 10:07:46 »

Nanook aja?

Ja ga imajo v bistvu v solastništvu (mož od hčerke ga ja kupil), je pa rekla, da je grozen in, da ga vedno grejo iskat v Šiško, ker je baje glavni žigolo  Shocked Grin

Velik misterij pa ostaja kako pes pride iz Šentvida v Šiško. Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #752 : torek, 09.11.2004 : 10:24:41 »

Hehe, to je zdaj postala moja definicija tervuerena.  Grin Se pa ne spomnim, kdo tocno mi je to razlagal (ni bil lastnik).
Eh, od Sentvida do Siske pa res ni tezko; gres cez progo, preckas Prusnikovo, preckas Celovsko, posnofljas po Dravljah in odpeketas proti Centru.
Saj bi ga slikala, ampak ne pride tako blizu (razen nekajkrat).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #753 : ponedeljek, 15.11.2004 : 09:10:23 »

Ojla, eno čisto hitro javljanje  Smiley

Včeraj sva z Blujem na CAC Ljubljana dobila CAC in BOB (konkurenca  Roll Eyes, 6 mesecev star italijanski gn Perigord Vert)...med čakanjem na defile usput z Bambi opravila vzrejni pregled, bila kasneje; s polno glavo vsega, v defileju proglašena za tervuerena  Shocked Angry (mislim  Angry) in ob zmagi standardnih pasem odpeketala domov zadovoljna z doseženimi rezultati  Grin

slikic je polno, Bambi je pridno pritiskala na fotiča in se priporočamo za kakšno sliko  Wink

samo na hitro, šibam na izpit  Huh
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #754 : ponedeljek, 15.11.2004 : 13:58:43 »

Petra, najprej čestitke za uspeh in predvsem lepo predstavitev belgijskih nigrov.

Ker se mi na srečo ne mudi na kak izpit, lahko malo bolj izčrpno povem, da sta tako Sambo kot Blu dobila prvo vzrejno oceno, tako da imata, če se ne motim, vzrejno dovoljnenje za eno leto. Prva sva se šla ocenit midva in bila presenečena tako sama nad sabo kot nad vzrejno komisijo. Tako ga. Kavčič kot ga. Okleščen sta bili zelo prijazni, tako do mene kot do psa. Zlasti Okleščnova ga je prešlatala po dolgem in počez, kar je, hvaljen bodi Thor, povsem mirno prenesel, se vmes prepričal, da je pustila pirhe tam, kjer so bili in mirno bil pregledan do konca. Po tem, ko ga je malo potipala še ga. Kavčič in smo se začeli pogovarjat med sabo se je pa naslonil nanjo in ji pomolil sedalo za čohanje  Grin. Edino kar so mu 'očitali' so rahlo dolga zapestja (in hkrati dobila nasvet, kako popravit), drugače pa ima še vedno 'čudovito glavo, lepo dlako in je v odlični kondiciji'  Smiley. Mislim, da je obe kar očaral.

Petro in Bluja med njunim ocenjevanjem nisem tako zelo spremljala, ker sem hvalila psa, sta se pa tudi onadva super odrezala, se tudi skoraj spotaknila čez ograjo in tudi prišla nasmejana ven. Bravo za nas 4, skratka!

Fotke pridejo, ko pridem do fotkiča. Mislim, da so še kar uspele, glede na to, da sem bila tokrat fotograf jaz, Uroš pa je lovil poredno klobaso.

Lp vsem, se vidimo v Zagrebu
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #755 : ponedeljek, 15.11.2004 : 14:51:17 »

evo mene, nazaj z izpita  Tongue
Bambi hvala za pohavlo, sem se kar malo potila v ringu (ne me vprašat zakaj  Roll Eyes)

No tudi do naju sta bili obe blazno prijazni  Cheesy, Lidija Okleščen je bluju definitivno bolj simpatična, sklepam, da zaradi tega, ker ni strašila z metrom okoli.

Smo kvadratni 63,5 s 63,5, imamo odlična ušesa in glavo, postava je lepa, dlaka je kvalitetna in lepe barve (na to smo res ponosni), okotenost je ok, Hmmm to je bilo praktično vse kar je Urpš uspel navlečt na ušesa, ker so se gospe kar med seboj pogovarjale....

Ga. Okleščen je rekla, da je Blu zelo lep pes in ga. Kavčič se je strinjala  Cool
 
hmmm razen, da so se na kartončku zmotli datum,ko je bil Blu poležen je blo vse ok...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #756 : torek, 16.11.2004 : 00:47:23 »

Ohooo, Petra in Blu - cestitke za BOB Cheesy in cestitke vsem 4 za vzrejno Grin (no, kdaj bomo vidli male Sambote in male Blujcete? Wink)
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #757 : torek, 16.11.2004 : 12:33:53 »

Lilit thx  Wink

Ja zdej bi se reklo, da smo pripravljeni na "punce"  Cool , kar se tega tiče pa zase vem, da bom kot "tašča v hujšem pomenu besede" zelo sitna in zahtevna  Shocked Grin

Kolikor vem ima pa Sambo že od specialke dalje ogledano/ al ona njega, eno zelo zelo lepo psičko iz hrvaške  Cheesy

btw, Bambi kaj misliš, da bo kaj več belgijcev v Zagrebu kot sicer? (kolikor se spomnem jih na specialki ni blo ne vem kolko  Huh)

no nekaj utrinkov z razstave
slika je malo temna, ampak Uroš je obljubil, da bo v Zagreb prinesel s sabo stojalo  Wink
http://www2.arnes.si/~urosa/defile.jpg

med čakanjem, lepa aussi-ka levo  Grin
http://www2.arnes.si/~urosa/blurazstava.jpg
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #758 : sobota, 20.11.2004 : 14:31:06 »

Hola,

še z moje strani čestitke Smiley. Sedaj lahko vsi 4-je mirno...khhm...dobite potomce, ki bodo rasni Wink.

A samo za 1 leto velja vzrejni? Hmmm...kaj pa ocene, še obstajajo (a, b, c).

A merijo tud psa...gulp Smiley Wink. Bambi: kok je pa Sambo visok?

LP za1x
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #759 : nedelja, 21.11.2004 : 19:34:07 »

ufff nazaj z Zagreba  Wink

No najprej čestitke Bambi in Sambotu za osvojen BOB in CACIB Cheesy, mi si pa tudi čestitamo za r. CAC in r.CACIB  Grin Cool
Ne vemo pa kako je šel defile  Wink

Z opisom smo zadovoljni, ker je bil stric šved kr zadovoljen z nami, če bi bili pa pri volji in bi lepo tekli, bi bili še bolj zadovoljni  Wink
Mi rabimo zdej malo pavze, kar se razstavljanja tiče, ker nas očitno ni še noter potegnilo  Undecided. Ugotavljam, da moreš bit tip za to...Blu pa na razstavah postane kr apatičen in slabe volje, jaz pa posledično tudi  Undecided

Vsekakor pa kakšna razstava tu pa tam nič ne škodi  Wink

Slikice so, nekaj je tudi malinovcev za Majo  Wink (bom dala jutri, ker sem res crknjena Tongue)

horr ja na vzrejnem psa zmerijo in ja vzrejno dovoljenje velja eno leto, kolikor vem pa se ga samo podaljšuje (če se motim, naj me kdo popravi)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #760 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:05:31 »

Horrči, na vzrejnem psa seveda zmerijo in ga podrobno pregledajo. Koliko so namerili Sambota, ne vem, morda je Uroš uspel kaj 'prislušit' še o nama, sicer pa že delam na tem, da izvem za najin opis oz. oceno z vzrejnega.

Vzrejni velja za eno leto, vem pa, da imajo nekateri psi dosmrtno dovoljenje - sklepam, da gre tu za že izkazane top plemenjake in plemenjakinje. Ne bi pa vedela, ali se ga (enoletnega) samo podaljšuje ali je potrebno iti skozi celo proceduro še enkrat.

Petra, pomoje se v kategoriji 'tečna tašča' ne boš mogla kosati z mano. Na razstavi sta bili poleg Sambota in Bluja tudi dve psici, Sharon Black Z Kovarny in Candy Du Pre du Vieux Pont, obe že videni. Oba lastnika sta se sukala okoli naju s Petro in moram priznat, da sem začela dobivat pomisleke glede parjenja... Bomo videli, pustimo času čas. Obe psici sta še mladi in se morata še precej razviti.

Sicer smo z razstavo kar zadovoljni. Hale velike, ringi tudi, zato pa tudi precej umazano, najbolj mi je pa šlo na živce to, da te s psom niso spustili iz hal. Potrebo se vendar ja da opravljati na stokrat... bom kulturna - uporabljeni žagovini ali pa na mali ograjeni zelenici, kjer se trave zaradi številnih iztrebkov sploh ni videlo, v hali pa seveda tudi psa nisi mogel spustit, da se vsaj malo razmiga  Undecided. To glede razstave, s sodnikom smo bili pa zelo zadovoljni  Smiley. Sicer sem jaz bolj Švedinja kot on, pa saj nima veze. Super oko za pse, veliko šlatal, ampak imel lep pristop, dobro in natančno opazoval, videl stvari, ki bi jih večina spregledala (pri psicah npr), edina stvar, kjer se ne strinjam z njim - Sambo je po tanovem predebel  Grin. Po 5ih letih imam prvič neanoreksičnega,  nebulimičnega psa, in zdaj je predebel. Pol pa svizec... Tako Blu kot Sambo sta se lepo obnašala, kar naju je s Petro toliko bolj razveselilo.

Skratka, družba odlična, sojenje fer, z rezultati sem zadovoljna, če me bo sodnik zamikal, pridem še marca.  

Aja, da ne pozabim - Petri seveda tudi jaz čestitam, čeprav smo se trepljali in piškotili že v živo (še v ringu  Grin). Do mene je sam prišel tudi Dražen Car, tip, ki je pomagal pri organizaciji specialke v Zagrebu - dober spomin in dober odnos, definitivno je hrvaški klub belgijcev na nivoju! In še za konec - končno sem uspela od avtohtonega domorodca slišat izgovorjavo belgijskih pasem.

Malo raztresen post, ampak mi boste oprostili, kronična neprespanost naredi svoje.

Lp vsem, Urša in debelinko Sambo
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #761 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:43:59 »

Jaz (MI) tudi čestitam Petri in Bambi – bila sta krasna včeraj v Zagrebu! Saj veste, črn je tapravi kuža zame. Super Bambi, da prideš tudi marca, torej se vidimo! Petro bo pa do takrat seveda še »zagrablo«, a ne?
Lep da smo se srečali Grin Grin Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #762 : ponedeljek, 22.11.2004 : 14:22:29 »

evo obljubljene slikice   Wink
http://www2.arnes.si/~urosa/bluzagreb.jpg
nas tikajo  Shocked
http://www2.arnes.si/~urosa/nastikajo.jpg
z Bambi za nami
http://www2.arnes.si/~urosa/malinovc.jpg
pa en malinovc
Candy
http://www2.arnes.si/~urosa/Candy.jpg
ta druga psica je zamegljena na slikah tako, da žal  Undecided

ostale slikice sem pa potresla v svoje teme, da ne bodo vse pod belgijske  Wink
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #763 : ponedeljek, 22.11.2004 : 14:24:22 »

A?!Zakaj sta pa 2 malinovca oz isti malinovec 2x  Shocked
Kje je pa Bambi?
bom dala še enkrat  Wink

http://www2.arnes.si/~urosa/blusambo.jpg
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #764 : ponedeljek, 22.11.2004 : 16:42:18 »

Madonca, saj človek ne ve, kdo je boljši…. kaj, ni čudno da so sodniki vsi zmedeni, …. ali je boljši Blu ali Petra, ali je boljši Bambi ali Bambica…. za znoret. Pa naj še kdo kritizira sodnike, da je en dan takšna ocena en dan pa drugačna… Wink
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines