mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:51:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67001 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mojca
gost
« : nedelja, 30.12.2001 : 13:24:15 »

:-/  Ima kdo mogoce kaksen nasvet glede prvega obiska vzrediteljev psov? Sama namrec nameravam dober teden po skotitvi psickov obiskati njihovega vzreditelja ter se pomeniti o nadaljnjem ter placati 1/3 cene vnaprej saj pasme ki sem jo iskala ni na pretek.Sicer sem se ze pozanimala kaj je treba povprasat ob nakupu psicka, toda ti bodo se tako majhni da nima smisla povprasevati o cepljenjih,odpravljanju zajedalcev,ipd. Zato me zanima ce je vseeno kaj na kar moram biti pozorna ze na samem zacetku in kaksne informacije ze lahko dobim.Poleg tega pa me tudi zanima kako izgleda rodovnik psa,kaj vse mora biti na njem zapisano,ipd.                    HVALA! Smiley
Logiran
Mojca
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 30.12.2001 : 17:34:42 »

Cheesy
Z veseljem preberem tako vprašanje - vsaj nekdo, ki ne kupuje psa kot par čevljev!! Bravo!!
Ne glede na pasmo lahko najdeš kopico uporabnih nasvetov, kako kupiti mladička in na kaj biti pozoren, v Vodniku za nakup BPP, ki je objavljen na spletnih straneh Slovenskega kluba za bernske planšarske pse www.homestead.com/skbpp
Če najdeš pravega vzreditelja, potem je do pravega mladiča le še neznaten korak. Če "ustreliš v prazno" pri vzreditelju, tudi mladič ne bo v redu.
Pravi vzreditelj želi (zahteva), da mladiče v leglu novi lastnik obišče vsaj trikrat in se potem odloči, ali bo mladička sploh prodal ali ne (nedavno sem se dogovarjala z vzrediteljico kromforlandcev v Švici). Mladiča se pri manj kot petih tednih zelo težko izbere - to je tako rekoč izbira na slepo srečo in je tako spet vse odvisno od vzreditelja. Za natančnejši odgovor bo pravi naslov pasemski klub za "tvojo"pasmo. lp
Mojca
Logiran
Tanja
gost
« Odgovor #2 : petek, 04.01.2002 : 14:21:14 »

Dober vzreditelj postavlja vprašanja kupcu! To pomeni, da vzreditelju ni vseeno v čigave roke bo prišel mladiček in v kakšnih pogojih bo živel. Zanimajo ga vaše dosedanje izkušnje, želje in pričakovanja, kdo in kako bo skrbel za psa, itd...
Tisti "vzreditelj", ki ne ve povedati nič o pasmi (razen da so "mladički šampionski in oh in sploh"), ki ga ne zanima, kako bo pes živel... sigurno vzreja pse samo zaradi denarja.

Naj vas ne premamijo pogledi kosmatih kepic (če je to sploh mogoče  Wink , mladičke opazujte dalj časa in si izberite tistega, ki vam najbolj ustreza po karakterju. Dober vzreditelj dobro pozna svoje leglo in s pomočjo vaših odgovorov, vam bo lahko priporočil mladička, ki bi bil posebej primeren za vas.
Veliko sreče ob nakupu!
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #3 : sobota, 02.02.2002 : 23:45:11 »

Draga Mojca,
Ker vidim, da hodiva po isti poti, ti bom napisala moje izkusnje. Vec kot dobro je, ce jih obisces veckrat in mislim, da bo tudi vzreditelju vsec. Kuzka bos tezko izbrala pred petim tednom, ker so vsi isti...no ja, skoraj. Sama sem jih sla pogledat ze 2X (leglo 24.12.2002., 1.obisk:04.01., 2.obisk: 26.01.) in tudi po drugem obisku bi jo tezko izbrala. V pomoc ti je seveda vzreditelj, ki dobro pozna pasmo in (ce je res dober) tudi vsakega mladica posebej. Jaz sem 'svoji' vzrediteljici povedala kaj iscem/pricakujem/zelim in sva izbrali skupaj. Kaj vprasas vzreditelja? Vse. Tisto cesar se ne ves, tisto za kar nisi sigurna, da ves in tudi tisto kar v bistvu ze ves (od psa do psa, od pasme do pasme se zadeve hudo razlikujejo -> npr.:vprasanje o hrani : kako jim pripravlja hrano, kaksna/katera hrana to je, kaj ji doda (ce ji sploh kaj doda), kaj imajo najraje, cesa absolutno ne smejo...in take stvari. In to je le eno od vprasanj. Skratka vprasaj vse kar te zanima in vse kar moras vedeti oz. je dobro, da ves.
Upam, da nisem prevec zakomplicirala. Psa sem sicer ze imela, a sem bila se otrok in me te stvari niso zanimale, ker so bili za to zadolzeni starsi. Zdaj, ko kupujem sama pa je vse zelo pomembno. Vse me zanima. Vse kar je dobro in pomembno za zadovoljstvo in sreco moje kosmatinke.
Upam, da bos dobro izbrala in, da bos s svojim kuzkom dozivela cim vec lepih trenutkov.
LP, Maja
Logiran
yo
gost
« Odgovor #4 : četrtek, 11.04.2002 : 14:16:54 »

Dober vzreditelj sprašuje tebe. Zanima ga, kje bo pes živel, kdo bo skrbel zanj, kako bo v času dopustov, predstavi vam psico, njene značajske lastnosti in navade... Pričakuje pogoste obiske pred oddajo psička, največkrat vam pomaga izbrati kužka, ki je primeren vašim lastnostim, to pomeni približno oceno karakterja mladiča. Cena mu ni na prvem mestu, ampak mu je veliko za to, da bi psiček prišel v dobre roke.
Dober vzreditelj bi moral tudi opozoriti bodočega lastnika na morebitno prenagljeno presojo o nakupu psa, o stvareh, ki bi jih bilo še potrebno spremeniti, pretehtati in domisliti. Ne glede na to, da zaradi tega morda izgubi kupca.
Največkrat je vesel, če se boste s kužkom še kdaj vrnili (na obisk).
To sem napisala po lastnih izkušnjah s SUPER vzreditelji.

Lp, Yo

P.S. Sicer pa pri prvem obisku poglej v kakšnem stanju je psica, ali so mladiči v primernem prostoru, ali je njihovo ležišče čisto...
Logiran
valerossi
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #5 : petek, 02.08.2002 : 22:27:53 »

Skratka: najprej poglej olkoli sebe, da visdis v kaksnem okolju rastejo mladicki (higijena, odnsos vzeditelja, ..), prepricaj se, da gre za pravega vzreditelja in ne za kak pet-shop. Povrasaj malo o dednih boleznih, predhodnikih, papirjih itd... vendar to lahko tudi ko bos kasneje obiskala vzeritelja. Kaksne konkretne odloctitve katerega psa od mladickov vzeti, na prvem obisku ne bos smogla sprejeti. Ce je pravi vzreditelj bos tudi ti delezna kaksnih vprasanj. ( freetajm, bivalisce, predhodne izkusnje s psi ...). Sele kasneje se bosta pogovorila o konkretnih zadevah, ko bodo kuzki malo zrastli. Vsaj tako je bilo, ko je smo kupovali nemsko dogo ( takrat sem bil se mali in vem samo to, kar so mi povedali) , vse je bilo OK, ko pa smo psa pripeljali domov je v cca 1 tednu poginil ( nas in celo njegovo leglo) zaradi takrat neozdravljive bolezni zelodcka. Vse se ne pokaze takoj, ampak sele cez cas!  In se nekaj NE KUPI PRVEGA PSA KI GA VIDIS!  
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #6 : petek, 30.08.2002 : 10:54:49 »

AKC American Kennel Club na svoji spletni strani (http://www.akc.org/love/dah/buyapup.cfm ) ima vodnik, ki svetuje bodoce lastnike.

Med ostalim ta vodnik vsebuje:

Vprasalnik za preverbo sebe in svoje druzine pred nakupom psa - Questions to Ask Yourself before Buying a Dog
Izbor ta pravega psa (pasme) - Choosing the Right Dog
Kako poiskati vzreditelja  -  How to Find A Breeder
(V tem delu vam svetuje, kako razpoznati vzreditelja in nevzreditelja)

Po brskanju teh straneh, in po "samopreverjanju", se marsikateri bodoci lastnik premisli in tako naredi veliko uslugo sebi, svoji druzini in psom.

Osebno, kot vzreditelj, dobro poskrbim za odkrito in prikrito preverbo bodocih lastnikov mojih "otrok".
Moje "otroke" lahko dobi druzina, ki izpolnjuje vsa moja pricakovanja.
Tisti, ki prvo sprasujejo za ceno, so trenutno CRTANI.
Ce na zacetku petnajstletnega zivljenja psa gleda prihraniti na stroskih, bo to pocel vsakokrat, ko bo moral nekaj dati na psa.
Hvala, ne!
Drugi del moje preverbe, je preverba trdnosti odlocitve, da si v dom pripeljejo psa. Srecnejsi sem, ce neodlocne prepricam da se malo premislijo, kot da prodam psa.

Morate se zavedati, da preverjanje bodocih lastnikov zna stati denarja in casa, kar je vkalkulirano v ceno mladica.

Preberite, in se odgovorno odlocite.
Pozdrav Darko L.

Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #7 : petek, 30.08.2002 : 12:08:24 »

Se popolnoma strinjam. Glede spraševanja po ceni je pa tako, da ni nujno, da je tak človek zaprisežena Mercator generacija. Lahko, da gre zgolj za nerodnost oz., da niti ne zna spraševati, kar pa ne pomeni, da bo nujno tudi slab bodoči lastnik ter da ne bo pripravljen z vzrediteljem tudi sodelovati v dobro kužka. Mislim, da se splača vsakega preveriti, ker, v končni fazi, imam žal tudi ravno nasprotne izkušnje, se pravi, da se tisti, od katerih sem pričakoval najboljše, ker so že imeli izkušnje in s psi in s pasmo, niso ravno najbolje obnesli.
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #8 : petek, 30.08.2002 : 12:28:23 »

Vili,

Pri tem sem mislil na tiste, ki sprašujejo:
- imate leglo
- ali je še prostih mladičev
- koliko pa stanejo

Če poslušam takšna vprašanja, ga prekinem, na kar jaz začnem zastavljti vprašanja.
Če on(a) mene prekine s ponovljenim vprašanjem o ceni, JE KONEC POGOVORA

Pozdrav
Darko
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #9 : petek, 30.08.2002 : 12:52:26 »

VZ - Lepo si jih imenovao Mercator generacija.
VZ in Halicanum - kako odgovarjate na naslednje: "To je cena za kuzija z rodovnikom. Imate kaksnega brez rodovnika in kolk' stane?"

LP Jasna

Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #10 : petek, 30.08.2002 : 14:02:32 »

Da druge klase ne delamo  Grin Grin

Moram rečt, da me je zelo malo ljudi spraševalo kaj takega (mislim, da samo eden do zdaj). Če me kdo želi poslušat o tem, zakaj rodovnik ja, in da prekoštevilni mladiči niso več problem, sem to tudi pripravljen pojasnit. Drugače je pa odgovor podoben temu.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : petek, 30.08.2002 : 14:14:28 »

Zdaj si šele predstavljam kako sem šla na živce vzrediteljem, ko sem jih spraševala za ceno. Grin Pa še psa nisem smela imeti, kje pa, da bi mi ga doma kupili. Tega je že več kot 10 let in v tem času smo se vsi marsikaj naučili. Zdaj bi sigurno prej hotela vedeti milijon drugih stvari, preden bi vprašala za ceno. lp
Logiran

LoneWolf
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #12 : petek, 30.08.2002 : 20:00:14 »


Citat

Če on(a) mene prekine s ponovljenim vprašanjem o ceni, JE KONEC POGOVORA



Pozdravjen,

ne jemlji to kot provokacijo kar bom sedaj napisal ampak imam nekaj pripomb na to glede cene. Razumljivo je, da nekdo vprasa za ceno, saj vsi niso bogatasi, da bi lahko placali take cene. Recimo pri meni je pac tako, da samo punca dela in sva si oba ze dalj casa zelela psa in sva se odlocila, da si kupiva rottweilerja, ki so takrat imeli cene tudi po 1500DM. In seveda kr tega denarja nisva imela sva kupila nerodovniskega rottija, ki je stal 500 DM.

Citat

Ce na zacetku petnajstletnega zivljenja psa gleda prihraniti na stroskih, bo to pocel vsakokrat, ko bo moral nekaj dati na psa.


Hja kaj ti naj povem glede tega? Moj pes je redno cepljen, za najmanjso stvar greva z njim k veterinarju, je najboljso hrano (Royal Canine), ima kupe igrac, je sel v solo... v glavnem ima vse kar si pes lahko zazeli. Vidis ce clovek hoce na zacetku prihranit se to ne pomeni, da bi s tem pes kaj izgubil.

Tudi ce je nekdo pripravljen placati 1500DM za psa se to ne pomeni, da bo super lastnik in da bo za psa ne vem kako skrbel. To je moje mnenje.

Upam, da s tem nisem povzrocil cele vojne ali gonje.. kr vse prepogosto postaja, da na tem forumu nekdo napise, da se z necim ne strinja in potem vsi navalijo ko zmesani.

Pa brez zamere, Tomi
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #13 : petek, 30.08.2002 : 20:54:51 »

L_Wolf,

Strinjam se, da je cena pogosto tista, ki te omejuje ali zavrne.
Sprejel bom tudi tvoje stališče, da si vsak ne more nabaviti kužka šampionskih prednikov.
Tudi pri čistopasemskih psih je relativno velik razpon cen.

Mene silno razjezi, ko potencialni kupec začne razgovor s ceno, kot da bi ta bila edini kriterij za izbiro kužka.
Imel sem veliko razgovorov z ljudmi, ki so mi na koncu rekli, da jim cena ni sprejemljiva, ali da niso pričakovali, da kuža toliko stane. S takšnimi sem se pogovarjal naprej, in jim poskusil pomagati. Če so me spraševali po vzrediteljih iz držav, kjer so psi cenejši (Madžarska, Slovaška, Češka), sem jih napotil na redke vzreditelje, katere cenim, in jim dal telefone.
Hkrati sem jih obširno informiral o morebitnih rizikih pri nekaterih vzrediteljih, o kakovosti njihovih psov,...

Pri nekaterih sem bil pripravljen počakati, da zberejo denar in mi plačajo kasneje ali na obroke.

Skratka, kadar vzreditelj oceni, da je družina ta prava, je pripravljen na vsak dogovor. Seveda v mejah razumnega.

Pri formiranju cene mladiča, je treba upoštevati veliko direktnih in indirektnih stroškov.
Če je cena mladiča pod določeno mejo, je to opozorilo, da se za to ceno krije marsikaj. Lahko gre za hibo, ali za pomanjkljivo oskrbo matere med brejostjo in kasneje mladičev.

Cena mladičev je redkokdaj "tržno" formirana, na osnovi velikega povpraševanja (visoka cena) ali zaradi velike ponudbe (nizka cena)

Pozdrav
Darko


Logiran
boxi
gost
« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.05.2003 : 15:04:29 »

Pozdravljeni!

prvič ko sem kupoval boxerja, sem imel najprej v mislih, ali imajo pravo barvo (jelenja), in pa seveda, koliko stanejo. Žal jaz nisem človek ki bi imel 500.000 plače in moram žal gledati tudi po tem kriteriju. Če so imeli pač mladička z jelenjo barvo, sem se dogovoril za obisk, saj jaz osebno ne maram, da bi se karkoli dogovarjal po telefonu. Željen je osebni kontakt in tako spoznam tudi vzreditelja/e in življenski okoliš. Sam sem prišel mojo psičko obiskati več kot 4-krat preden sem jo odpeljal. Sprva me je zelo zanimalo tudi kako oz. zakaj se je vzreditelj odločil imeti leglo ipd.
Kot zanimivost naj povem samo to, da sem vzačeku mislil boxerja kupiti za 100k sit, na koncu pa sem, ker sem bil izredno zadovoljen z vzreditelji kupil mojo psičko za veliko več denarja, saj sem vedel, da je to zelo dobro leglo. S psičko treniram in se skrati oba učiva za izpit SchH 1, ter hodiva na razstave, za kar njeni vzreditelji niso pričakovali, saj so mislili, da bo to bolj domača maskota....

nauk te zgobe: prvi vtis je lahko zelo napačen

pa lep pozdrav..
boxi
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines