mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:31:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67211 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #30 : petek, 18.03.2005 : 21:46:21 »

Uh, ta bo pa kar težka... Roll Eyes Jah najprej si čimveč dopisuj z posameznimi vzreditelji, da jih 'platonsko' oceniš. ker beda bi bila, če bi se peljala recimo v Prago, nazadnje ti pa vzreditelji&psi sploh nebi bili všeč.  Huh

Sicer pa sama še nikoli nisem bila v taki situaciji, tak da nimam dosti izkušenj s tem.



lp
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #31 : petek, 18.03.2005 : 22:04:28 »

Oj!
Bom poskusila in videla odzive vzrediteljev...
Samo kako pravega kužota zbrat kar tako...pol ti pa lahko dajo najbolj bolehnega ker si od daleč ali pa karakterno problematičnega... Undecided
Recimo, da bi se to lahko zgodilo, če bi naletela na napačne vzreditelje... Roll Eyes Kako se temu izogniti?

Kako ste se ostali zmenili z njimi na daljavo za pravega kužka...

LP Wink Wink Wink
Nastja
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #32 : sobota, 19.03.2005 : 08:30:46 »

Živjo, Dali!

Bubico sem jaz našla preko interneta (ko je bila stara 5 tednov)- njen vzreditelj ima zelo dobro spletno stran in tam sem videla, da je imela ena od njegovih psičk mladiče. Poslala sem mu mail, če je kateri od malih še na voljo, odgovor sem dobila zelo hitro- imel je še Bubico in njeno belo sestrico. Poslal mi je seveda tudi fotke, kjer sta bili srčici stari 4 tedne. Povedal mi je tudi, da je črna (torej Buba) po njegovem mnenju zelo perspektivna, bela sestrica pa mogoče malo manj. In naj se odločim glede na to, ali želim psa za razstave ali za doma. Po fotkah mi je bila Buba dosti bolj všeč, zato sva se odločila zanjo. Potem smo si dopisovali in se klicarili, in se končno odpeljali po Bubo, ko je bila stara 8 tednov. Tam smo bili cel dan, pokazal nam je njene stare starše, očeta in seveda leglo z mamico na čelu. Smo pa še sedaj na vezi in nama je na voljo, če imava kakšno vprašanje.

Verjetno se ne bi odločila za njegovega mladiča, če ne bi dobila dobrega občutka že po mailih in telefonskih pogovorih. Pa tudi malo sem preverjala okoli za rezultate njegovih psov, videla tudi, da je predsednik srbskega Kluba za francoske buldoge, mopse in bostenske terierje, tako da nisem imela pomislekov- čeprav me je dosti ljudi opozarjalo in mi odsvetovalo nakup psa v Srbiji (definitivno jih ni za metat vse v isti koš). Vesela se, da sem se takrat tako določila, saj je Buba zelo lepa psička (potrjeno tudi na razstavah), dobrega karakterja in brez večjih zdravstvenih težav.

Upam, da se boš odločila za pravega vzreditelja in da ti bo kot tak stal ob strani še dolga leta  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #33 : sobota, 19.03.2005 : 13:01:35 »

Hvala!

Dala si mi dobro idejo!!!
Preverila bom vzreditelje pri klubih, samo upam, da ne bo kdo kakšne izkrivljene info. dal zaradi poznanstva z vzrediteljem!!!
Drugače pa zdajveselo na delo Grin...

LP, Nastja
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #34 : sobota, 19.03.2005 : 13:09:41 »

Nastja, ti napišem še svojo izkušnjo. Čeprav je "moja" pasma pri nas zelooo redka sem kontaktirala gospo ki ima psičko in se seveda najprej pri njej pozanimala če bo imela leglo, ker ga nima namena imet sem jo povprašala od kje je njena psička in kakšne izkušnje ima z njenim vzrediteljem, pa še za informacije o dobrih vzrediteljih, ki jih tako ali drugače pozna (največ iz razstav), pa sem dobila informacije o 3 dobrih vzrediteljicah. Pri vseh treh sem imela zagotovilo da bi bili psički ok, zato sem si začela dopisovati z vsemi tremi in glede na to katera se je zdela menji boljša (zgolj občutek) sem se odločila za vzrefiteljico iz Slovaške. Do tam je bilo 6 ur vožnje. Ker je bila psička stara že en mesec ko sem se jaz odločila za vzrediteljico Roll Eyes sem si jo pač zbrala na podlagi slik (no v bistvu mi je vzrediteljica na podlagi mojih zahtev svetovala katera bi bila zame). Torej je bil naš prvi obisk takrat ko smo po Geri šli. Takrat smo bili tam 2 dni in preživeli veliko časa z njenimi psi, pa še Nitro nam je razkazala.. skratka smo imeli ker lep izlet.. še lepši za domov ko smo s sabo odpeljali majhno štručko Grin!
Priporočam ti da se udeležiš kakšne razstave (po možnosti v tujini) in tam malo "prečekiraš" vzreditelje in se potem o njih pozanimaš. Najbolje je če imaš "zagotovilo" od nekoga ki pasmo in tega vzreditelja pozna.

Katero pasno pa kupuješ?

Lp, Mojca

PS: veliko sreče pri nakupu!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #35 : sobota, 19.03.2005 : 15:17:44 »

Oj!

Kupujem švicarja, če bo šlo vse OK. Wink

Ja, morem še s kom vpostavit kontakt, samo je očitno kar nekaj neresnih vzrediteljev, ker ne odpišejo na maile.
Predvidevam, da odpišejo samo, ko imajo legla ali pa jim primanjkuje časa?
Booo...lahko, da ja ker je s kužoti veliko dela!!! Wink

So pa nekateri, ki so bolj resni in mi pošiljajo slike, fotokopije rodovnikov, pišejo kako so psi...
Bom raje s temi nadaljevala!

Če uspem starše prepričat za izlet, da se z nijmi spoznamo, se odločimo kje bomo psa vzeli in ga gremo potem samo iskat.
To je še boljša varjanta. Če pa ne bom pa šla direkt po psa in, če mi takrat nekaj ne bo všeč pač hvala, pa bom šla do naslednjega vzreditelja...
No, bom še videla kaj bom!

Upam, da bo mala štručka, oz. že kar štruca, kmalu doma (junija?-->upam)

Hvala!
Nastja
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #36 : torek, 22.03.2005 : 15:02:25 »

Dali, tudi sama sem po svojo psičko pripeljala iz Slovaške. S fantom sva se namreč odločila za pasmo, ki je v SLO ni. Potem pa... ure in ure (da ne napišem tedne)  visenja na netu, preverjanje spletnih strani po vseh mogočih državah. Na koncu sem imela v ožjem izboru  2 vzreditelja. Vendar sem se konec koncev odločila za tega, kjer sem Jenny pač vzela. Prepričal me je zrel in korekten odnos (in ažurna korespondenca z njune strani). Seveda je bil strah o pravilnosti odločitev prisoten. Vendar pa sta ta vzreditelja, mož in žena, silno upoštevana in uspešna vzreditelja bologneserjev, kar me je malce tolažilo, da me pa ja "ne bodo okrog prinesli in postavili svojega ugleda na kocko".  Moram napisati, da sem zelo zadovoljna. Odnos je bil zelo korekten; še sedaj si pisarimo.
Hja, riziko pri nakupu na daljavo mislim da je zmeraj prisoten, vendar pa nam medmrežje omogoča mnogotera preverjanja vzrediteljev  in navezovanja stikov.
Kakorkoli: vso srečo! In pa potrpljenje!  Wink
Logiran
Spelina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #37 : torek, 12.04.2005 : 10:33:28 »

Imam vprašanje za vas, vzreditelje. Vidim da vas moti, če bodoči lastnik najprej vpraša, če oz. kdaj bo na voljo leglo itd...s čim pa naj po vašem torej začne pogovor...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #38 : torek, 12.04.2005 : 10:43:02 »

Imam vprašanje za vas, vzreditelje. Vidim da vas moti, če bodoči lastnik najprej vpraša, če oz. kdaj bo na voljo leglo itd...
Neeee, zakaj bi nas pa to motilo Huh Po čem to sklepaš?

Kako naj se začne pogovor? Najprej z "dober dan" Grin Wink ne, dost heca! Meni je pravzaprav vseeno, s čim začnejo!Naj vprašajo tisto, kar jih zanima.

Lp Jana
Logiran
Spelina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #39 : torek, 12.04.2005 : 11:12:37 »

Halicanum npr. Me je kar prestrašil!
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #40 : torek, 12.04.2005 : 11:41:28 »

Enaka izkusnja!!

Ko sva se midva odlocila, da hoceva imeti Basseta, sem najprej malo prebrala, kako to gre in kaj lahko vprasava, kaj ne smeva vprasati,...  Undecided Undecided

Baje je eno od pravil, nikoli na vprasat, ko klices za kuzka, ki se ni skoten, kaksna bo pa cena - HALO?!?!? Shocked Shocked Kaj a potem naj pa samo upam, da bo imel obcutek in da mi ne bo prisolil ene full obupne cene, ki si je sploh ne bi mogla priviscit.

In potem sva sla po 10 dneh k vzrediteljem na obisk, da ga izbereva in poloziva aro. Bila sva povsem prestrasena kaksen kviz naju bo tam cakal. Huh  Undecided Huh  Z nama je sla se teta ( sklepala sva, da ne more skodovati ena starejsa oseba, ki ti daja podporo in soglasa z nakupom kuzka) in ata, ki je ljudi poznal. Wink Wink

Vse skupaj se je koncalo tako, da imamo se vedno kontakt, da sva hodila vsak vikend Bertelna gledat - dokler ga nisva dobila za domov - enkratni ljudje, nobenih 10x zavitih vprasanj, striktno samo to, kar je za kuzka res pomembno. Smiley Smiley Smiley

LP, Barbara
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #41 : torek, 12.04.2005 : 12:00:49 »

Imam vprašanje za vas, vzreditelje. Vidim da vas moti, če bodoči lastnik najprej vpraša, če oz. kdaj bo na voljo leglo itd...s čim pa naj po vašem torej začne pogovor...

Prav res ne vem, zakaj bi bila to moteča vprašanja.

Sem pa doživela v nedeljo, da je klical tip in začel pogovor takole (brez dober dan ali kaj podobnega): Eeeeeeee, kličem iz okolice Ljubljane. Kakšen pes pa je sploh to? Kolk pa stane? 

Najbrž mi ni treba posebej razlagati, da je bil pogovor hitro in vljudno končan..... Undecided
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #42 : torek, 12.04.2005 : 12:42:09 »

Mene tudi nic ne moti, ce me sprašujejo za ceno! Pa saj to nekaj čisto normalnega, da ljudi zanima cena Wink
Ko sem jaz kupovala Bino, sem pošiljala po Evropi take maile: sem ta pa ta in bi rada spomladi-poleti 2003 kupila kratkodlako bernardinko. Ali jih boste imeli in koliko bo cena? To je bilo to! Potem se pa glede na odgovor vzreditelja nadaljuje (ali pa ne) pogovor Wink

Mene cena psa ni zanimala zato, da bi začela jamrat: uf, kolk je drago, ampak zato, da sem vedela, koliko hitro sem morala našparat za psico Grin Grin Samo zato!

Sem pa tudi jaz imela v nedeljo točno 10 sekund dolg pogovor:
- dober dan! Ali boste imeli mladiče brez rodovnika?
- Ne!
- Ok! Adijo! Roll Eyes Roll Eyes Aja, pa tip je klical še iz skrite številke Angry To se mi pa ne zdi lepo Undecided

Lp Jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #43 : torek, 12.04.2005 : 12:49:40 »

Meni se tudi zdi normalno, da zveš za ceno. Sicer sem se po tlf najprej zmenila za osebni obisk in ogled pesjanov  Wink. Na prvem obisku sem imela pa takoooo tremo, da se sploh nisem zavedala višine cene. Zvedela sem pa vse o lastnosti pasme, videla papirje, na kasnejših obiskih peljala psico na sprehod, ... Do mojega pesjančka sem bila tolikokrat na obisku, da so me že psice sprejele kot stalnega gosta  Grin Grin

Lp, maj
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #44 : torek, 12.04.2005 : 13:03:27 »

Sva tud midva na prvem obisku potem samo aro pustila - ne da bi vedela koliko je koncna cena. Ker itak ko sem ga videla, sem ga vedela, da bo moj.

LP, Barbara
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines