mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:24:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67191 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #60 : sreda, 27.04.2005 : 14:09:05 »

jojoj...

zdaj mi gre pa kar na bruhanje od strahu!  Shocked

eh, saj se hecam. no, malo strah pa me je že...
moja situacija je taka, da imam dva super prijazna enoletna muca in si od nekdaj želim psa in sem po enoletnem premisleku-tako dolgo živim namreč sama, sklenila, da bi čez kako leto ( ali morda malo prej ) "obogatila" mojo družinico s kužekom.

tudi za pasmo sem se že odločila ( pravzaprav niham še mičkeno ) ampak se bojim, da bom kar odpadla...  Cry

psa sicer še nisem imela, mi je pa prijateljica in soseda podtaknila svojega nemškega ovčarja, za katerega sem res dosti skrbela in hodila par let redno z njim na sprehode in se z njim precej ukvarjala.
zdaj sem pa par mesecev skrbela za enega ostarelega mešančka, ki ni mogel niti sam jesti ali piti... samo to niso ravno neke "jake" izkušnje...

pravzaprav me zanima, kake stvari vzreditelje "prestrašijo" oziroma prepričajo, da nisi pravi za psa. rada bi se čimbolje pripravila na bodočega člana in popravila stvari, da bi bila čimboljša potencialna skrbnica!

hehe, gnjavim pa ljudi že zdaj in bi tudi rada čimveč izvedela in psičke doživela v živo!  Smiley

upam, da je sploh kdo razumel, kaj bi rada?  sram  Grin saj vem, malo zmedeno pišem!

lep dan,
varja
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 27.04.2005 : 14:17:25 »

varja cesa pa te je strah? Vso pomoc in informacije lahko dobis tukaj od nas pasjih lastnikov, ti kar vprasaj :9
Kaksno pasmo pa bi ti imela?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #62 : sreda, 27.04.2005 : 14:56:05 »

strah me je, da sem popolnoma neprimerna in da se precenjujem...  Cry

ma no, saj malo pretiravam.
niham med tibetanskim španjelom in kavalir king charles španjelom. sem tudi že zatežila 100 na uro lastnikom teh psov, zadnjič sem ene reveže kar na ulici ustavila, ko sem videla, da imajo kavalirja....  sram

če bi sodila le po izgledu, mi je ogromno pasem všeč, potem pa, ko upoštevam še karakter, pa sem končala pri teh dveh pasmah.

(pri kavalirjih me "moti", da imajo pogosto dedno srčno okvaro. )

morda se vsake stvari malo pretirano lotim. ko sem dobila enkrat hrčka, sem preživela cele tedne na netu in pred knjigami. bi lahko naredila doktorat iz hrčkologije!  Grin

varja
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 27.04.2005 : 15:04:15 »

varja ce imas rada pse in imas cas, potem nisi napacna in neprimerna za psa. Kot vidim se zelo informiras in to je tisto glavno. Ne se sekirat. Za dedne bolezni in okvare, pa se prej pozanimaj pri vzrediteljih in pri lastnikih in bos nasla tudi psa, ki te okvare nima.
Nic ne skrbi, super ti gre Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #64 : četrtek, 28.04.2005 : 09:03:56 »

hvala za vzpodbudne besede, Ozzy!  Grin

saj sem razmišljala, da bi kar vzreditelje povprašala, samo ne vem, če bi mi ravno povedali, da so njihov psički dedno nagnjeni k srčnim okvaram?!  Roll Eyes. saj sem prebrala, da si pač moraš dbro gledati rodovnike in preštudirati njihove prednike ter zdravstveno stanje. pri mačkah bi še nekaj ugotovila, pri psih pa zmrznem.  Cry

varja
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #65 : četrtek, 28.04.2005 : 09:37:57 »

Ojla!

Varja, ce je vzreditelj posten potem ti bo povedal, ce pa ne potem pa izberi drugega vzreditelja, saj verjetno jih je vec. Ne pa se zaleteti in takrat ko se bos res odlocila da bos psa imela ne kupi takoj prvega. Poisci ze zdaj vzreditelje tvojih pasem se oglasi pri njih na obisku, sprasuj vse ampak res vse kar te zanima, povej njim svoje zelje in potem doma temeljito premisli vse se enkrat. Vprasaj se ali zelis psa za rasztave ali zase.

Ker pa vidim, da si zelo resna kar se tice informiranja in vsega kar ostalega pa se sploh ne bojim da ne bi bila dobra lastnica. Jaz vem da bos odlicna tako da veselo na delo.  Wink Grin Grin

Lep pozdrav

Spela
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 28.04.2005 : 10:16:35 »

Tocno tako! Pa za pse ki imajo radi dolocene dedne okvare imajo dobri vzreditelji potrdila, da njihovi psi tega nimajo. Tak, da lahko vse vidis in dobis papirje in potrdila v roke ce zelis. Ne nasedaj pa prijaznosti in bos vidla...pravi vzreditelj bo imel prav toliko vprasanj zate kot ti zanj, ker bo hotel svojemu mladicku najboljsi dom. Slabi vzreditelj pa ti ga bo hotel cimhitreje prodati in se vaju nato znebiti z lazno prijaznostjo...
Ce se spoznas na macke, se bos tudi na pse...rodovnik in veterinarska porocila so pri vseh podobna Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #67 : četrtek, 28.04.2005 : 10:40:14 »

hvala!  Smiley

eh, spoznam se ravno ne najbolj, nekaj pa že!
sem na žalost naredila napake pri nabavi muc, sem se pa marsikaj naučila in napak definitivno ne bom ponavljala! saj je dovolj drugih napak, ki jih moram še narediti.  Grin

aleps, kaj doga je tvoja?

varja in mačkona
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #68 : četrtek, 28.04.2005 : 13:03:21 »

Ojla!

Katera doga? Na slikici sta dve, skupaj imam pa tri dogice Wink Grin Grin. Ena je stara 5 let (harlekin), druga 2,5 (crna) in tretja 6,5 meseca (harlekin)  Wink Grin.

Varja pomojem, ce ves da si pri mackah naredila nekaj napak potem istih 100% ne bos naredila pri nakupu psa.

Jaz mislim da te je prevec strah da bos naredila kaj narobe. Cisto po nepotrebnem se sekiras. Meni se zdi to zelo dobro da imas 1000 in 1 vprasanje in ce se vzreditelju gre da ti bo prodal mladicka te bo sigurno poslusal in ti svetoval kar najbolje, tako da ce bos nasla pravega se ti ni treba bati, da bo kaj narobe.

Pojdi na kaksno razstavo in povprasaj vse ki imajo tvoje peseke in vsak ti bo povedal verjetno zelo veliko, najbrz tudi za konkurente kaj slabega ampak to je pac tako. Poslusaj vsakega in si ustvari svoje mnenje, kajti tudi iz tega se veliko naucis.  Smiley

Koliko pa je kaj vzrediteljev teh pasem pri nas?
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #69 : četrtek, 28.04.2005 : 13:12:23 »

zdravo,
mislim, da vse skupaj - prvi obisk pri vzreditelju itd. ni taka stvar, da bi se je bilo treba bati  Wink. res sicer, da vzreditelji (vsaj "ta dobri") verjetno dosti sprašujejo - saj hočejo najti čim boljša mesta za svoje mladiče, ni pa to nikakršen "izpit".
meni je npr. važno, koliko časa bodo imeli novi lastniki za psa in da se bo z njim dosti ukvarjal - ne samo v prvih nekaj tednih -, ali je stalno nekdo doma, koliko časa dnevno bi moral biti kuža sam (predvsem v prvih mesecih), kje bo živel... - napotke o prehrani, negi in zdravstveni oskrbi dobijo novi lastniki itak pri nas - dobro če že nekaj vejo, ni pa nujno...
tako da: ne se "bati" pogovorov z vzreditelji (tudi ti so bili nekoč prvič lastniki psa Wink)
lep pozdrav
marko
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #70 : petek, 29.04.2005 : 09:06:57 »

haj.
hm, Aleps, se mi je zdelo, da je bila prej druga slikica? ali pa sem huuudooo slepa.

Doge so super, vsaj meni so zelo všeč ( pa nobenemu druemu, ki ga poznam ).
sem poznala enega srebrnega ( sivega, modrega?) samca, najbolj prijazen kuža, kar jih poznam! no, kuža ravno ni!  Grin

vzrediteljev tibetanskih španjelov je nekaj pri nas, kavalirjev pa še nisem srečala. no, mislim, da jih ima en gospod, samo ne vem, če z rodovnikom. brez rodovnika pa tako ne bi vzela - čistokrvnega brez rod.

lep sončen dan vsem,
varja
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #71 : petek, 29.04.2005 : 13:00:39 »

za obojne so vzreditelji pri nas
za tibetanskega spanjela kontaktiraj na forumu Nely...ona je lastnica tega lepega kuzka in ti bo znala pomagat Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #72 : sobota, 30.04.2005 : 08:44:48 »

hehe, sem urna kot strela  Cool in sva se z "nely" ( no, vesno) tudi že dobili!
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #73 : torek, 03.05.2005 : 12:25:09 »

Varja, lep pozdrav!

To, kar ti zdaj prestajaš, sem jaz dva meseca nazaj (beri "Kako naj se odločim") Wink. Imela sem ista vprašanja in iste skrbi. Huh Smiley Pa se je vse lepo rešilo s pomočjo tukajšnjih forumcev, ki so me izdatno "podprli" s potrebnimi podatki in posredno pripeljali do vzreditelja kužka, ki danes veselo lula po našem stanovanju Cheesy. Sem popolni začetnik, kar se tiče vzgoje kužkov (muce pa poznam že od mojih malih nog) in sem imela ogromno, kdaj tudi smešnih vprašanj. Hja, znanje se začne graditi z nule, a ne? Wink Pa ti povem, da vzreditelja moja neizkušenost sploh ni zaskrbela, ker je mnenja, da včasih začetniki z kužki lepše ravnajo kot "izkušeni" ljudje. Če boš psička imela rada, bo vse šlo...
Ti pa priporočam, da greš s kužkom, ko ga boš seveda imela, čimprej v kakšno pasjo šolo. Medve z Duko obiskujeve (pravzaprav Duka spremlja mene Grin Grin Grin) šolo socializacije in tam imam tako možnost tudi trenerja  vprašati, če se mi kje kaj zatakne.
Želim ti vsaj toliko sreče pri izbiri in nakupu psa kot sem je imela jaz! Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #74 : torek, 03.05.2005 : 13:45:12 »

Tripikice, najlepša hvala za vzpodbudne besede!!!
te bom kdaj kontaktirala, če lahko. boš verjetno razumela moja butasta vprašanja  Cheesy  Smiley .
saj v šolo pa mislim takoj z njo. pravzaprav bova tak obe potrebovali šolo!!!

sončka vsem,
varja

p.s. katero pasmo pa imaš?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines