mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:09:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67200 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #75 : sreda, 04.05.2005 : 12:43:57 »

te bom kdaj kontaktirala, če lahko. boš verjetno razumela moja butasta vprašanja Cheesy Smiley .

p.s. katero pasmo pa imaš?


He-he, ti me samo kontaktiraj Smiley, ne vem pa, če ti bom sama začetnica vedela kaj dosti pomagati Roll Eyes Undecided, ker sama tudi še vedno postavljam butasta vprašanja. sram Hja, lahko pa skupaj kaj pojamrave nad neuspehi. Grin Grin Grin

Imeli smo na seznamu več pasem: moj mož je bil za nemškega ovčarja ali nekaj podobnega(?) Roll Eyes, hčerka je hotela miniaturnega kužka, kar sva bila midva proti, češ, da mačka že imamo pri hiši Grin Grin Grin. Ne me narobe razumeti, majhni kužki so mi čisto všeč pri drugih, moja želja pa je bila velik pes - najprej sem imela na "vidiku" kraškega ovčarja in zlatega prinašalca, a sem se obeh "ustrašila": prvega zaradi morebitne težavnosti, drugega zaradi podvrženosti mnogim dednim boleznim. Potem sem "bredla" med različnimi pasmami in na koncu s pomočjo forumcev, predvsem ene "zlate" forumke  bitko končala s krasno kraševko. Kiss Kiss Kiss

Vprašaj pa že zdaj čimveč, ker kasneje ko bo kuža pri hiši ne bo časa za internet.  Wink Cheesy Jaz zdaj trenutno kradem čas v službi. Grin Me pa res zanima za kakšnega kužka se boš odločila?  Smiley Smiley Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #76 : sobota, 14.05.2005 : 17:12:19 »

Varja pravemu vzreditelju tvoja vprašanja nikoli ne smejo biti odveč - predvsem pa se mu ne smejo zdeti tumasta!
Vsi smo enkrat bili začetniki, vsi smo spraševali - vsi smo se učili!

Jaz sem svojo psičko iskala 1 leto, se zanimala, brala, iskala, tipkala. ..... - ni mi žal!
Sama vzrediteljica mi je bila vedno na voljo in mi je pomagala.

Najlepše se mi je zdelo ko me je čez teden dni poklicala in me vprašala če smo še vsi OK!
Saj je vedela da je to moj prvi pes - sem pa vesela da me je prenašala in mi odgovorila čist na vsako moje vpršanje - tudi danes je tako - in upam da vedno bo!

Tako kot sem ti rekla  - dobro premisli kaj si želiš in bodi prepričana vase in vse bo OK!

Jaz sem z svojo vzrediteljico, ter solastnikom moje Nely zadovoljna, saj mi pomagata na vsakem koraku! In če bi se še 1x kot začetnik odločala za psa, bi prav tako nenormalno brskala po knjigah, internetu.....
Ni mi žal!

Hudo je samo gledat ljudi ki nepremišljeno kupujejo pse in se jih po parih mesecih znebijo - češ kuža je predivji za nas, se noče igrat z otroci, lula po stanovanju......
Mislim da se vse premalo ljudi zaveda v kaj se spušča (amapk tole je že tema zase)!

Varja ti boš dobra mami in prav zato, ker toliko sprašuješ se boš lahko dobro pripravila na novega člana! Wink



Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #77 : ponedeljek, 16.05.2005 : 08:18:08 »

hvala za vzpodbudne besede....

hm, kaj pa kaki sprehod v parku? boš kaj za v prihodnjih dneh ( razen jutri, ker imam izpit v lj)? da pozdravim tebe in nely po dolgem času!  Wink  Grin

varja
Logiran
david
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #78 : torek, 05.07.2005 : 11:30:22 »

Pred kratkim sem tudi sam kupil psička, zato vem kakšne so te skrbi. Če je psiček rodovniški so zahteve pač višje. Če boš psička peljala na razstave in ga pripeljala do veliko novih uspeškov, je vsekakor pomembno, da je psiček že ko ga prvič vidiš zelo živahen in se ti poskuša prilizavati in ti v svoji pasji govorici povedati, da te hoče imeti za gospodarja.



Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #79 : torek, 02.01.2007 : 12:24:21 »

Se še jaz malo oglasim!Kako pa to izgleda na prvem obisku?Bo pogrnil mizo in na njo dal kup jedi ter nam ure in ure razlagal nekaj o tej pasmi, ali bo kratek obisk, vzreditelj nam pokazal psičke malo se bomo z njimi igrali in konec.Kako bo??? Huh
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #80 : torek, 02.01.2007 : 12:29:32 »

Kako pa to izgleda na prvem obisku?Bo pogrnil mizo in na njo dal kup jedi ter nam ure in ure razlagal nekaj o tej pasmi

To bi bilo pa fajn... Grin Sam meni se to še ni zgodilo... Undecided
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #81 : torek, 02.01.2007 : 14:28:26 »

Če je vzreditelj pravi, bo kupcu ure in ure razlagal o pasmi, negi in skrbi za mladička.
Če je kupec odgovoren, bo vse to dal skozi preden bodo mladički tu.

Zbereš informacije o vzrediteljih, greš k njim na obisk in se odločiš za pravega. Nato se z njim dogovoriš o leglu in rezerviraš mladička.

Midva sva imela Tisho in  Amelie rezervirani več kot pol leta preden je leglo sploh bilo. Fino je, če ima vzeditelj oba starša doma in tako vidiš kakšen bo mladiček. In nato komaj čakaš, da se mladički skotijo, težiš vzreditelju, narediš kar nekaj obiskov, preden jih končno odpelješ domov... Midva sva lahko celo izbirala imena, poleg tega sva imela 2. izbor in sva se lahko odločala skoraj o vseh mladičkih v leglu. Na srečo so gospe, ki je imela 1. izbor všeč drugačni psi kot nama, tako da smo vsi dobili, kar smo si želeli.
Aja, pa midva sva imela rezervirano samo Tisho, ampak naju je Amelie tako očarala, da sva vzela kar obe.  Grin
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #82 : torek, 02.01.2007 : 14:41:36 »

Oh hvala res ste mi pomagali!!! :)Zanima pa me tudi /ker bomo kupili psičko) katero naj vzamemo?Najbolj mirno najbolj igrivo ali kar tisto ki se mi bo prva približala in očarala(tisto ki se mi bo zdela najbolj srčkana)HuhHuh?? Huh
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #83 : torek, 02.01.2007 : 14:52:14 »

Ker imam tudi sama stroge zahteve, glede tega kakšen bo moj kuža in kakšni so njegovi stariši, sem sedaj (2x) naletela na kar stroge vzreditelje, ki so prav tako imeli že izoblikovano mnenje s kakšnimi ljudmi bodo njihovi kužki živeli, kar mi je bilo zelo všeč Wink. Naš prvi obisk je zgledal bolj podobno zasliševanju Grin, podpisali smo tudi precej dolgo pogodbo in dali aro za kužka. Potem so pa sledili obiski, vse dokler ni KONČNO prišel trenutek ko smo našo tribarvno kosmato kepico odpeljali domou.

Z vzediteljico prejšnjega psa imamo še vedno stike in smo postali prijatelji. Zelo rada je vedno odgovorila, na vsa vprašanja, pa če so bila še tako trapasta.

Alya 13, jaz sem do sedaj izbirala po obeh kriterijih. Ker zelo dobro poznam svojo pasmo, sem najprej gledala kateri kužki imajo najlepšo razporeditev barv, kako so grajejni,..., saj boš sama videla kateri se ti bo najboj prikupil! Če jih boš šla večkrat pogledat in jih boš opazovala, boš lahko spoznala tudi njihov značaj, zdaj je pa od tebe odvisno s katerim kužkom bosta najbolje šla skupaj.

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #84 : torek, 02.01.2007 : 14:57:52 »

Mi smo se pred leti zelo dolgo odločali za psa.Ko smo se odločili za pasmo smo našli leglo rodovniških rottweilerjev.Šli smo jih pogledat.Zelo so nam bili všeč.Ogledali smo si njihovo mamico,se z vzrediteljico pogovorili,jo vprašali če česa nismo vedeli...Tudi nam so bili všeč vsi in nismo vedeli katerega bi.Zato smo odšli stran in prvi,ki je pritekel k nam je bil naš.
Srčkani so pa bili vsi enako.
Glede imena.Nekateri vzreditelji dajo psom že sami ime.Običajno na isto črko.Mi smo za Marsa bili prvi,ki smo se zanimali in smo lahko mi izbrali prvo črko na katero so se potem začela vsa imena psov in psičk.
Tudi te so imeli pogoje za psa in sicer pes je moral v stanovanje-nikakor na ketno.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #85 : torek, 02.01.2007 : 15:02:02 »

Tudi pri nas je bil pogoj, da kuža živi z nami, v stanovanju.
Jaz osebno raje sploh nebi imela kužka, če nebi živel z nami in bi bil sam zunaj. Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #86 : torek, 02.01.2007 : 16:22:57 »

Citat
Fino je, če ima vzeditelj oba starša doma in tako vidiš kakšen bo mladiček.

To se meni ne zdi ravno nujno. Določeni dobri vzreditelji prepotujejo velike razdalje, da bi prišli da samca, ki je ustrezen za njihovo samičko. Lahko pa nekdo kupi samčka in samičko in ju pač pari, ker sta ravno oba doma.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #87 : torek, 02.01.2007 : 16:27:48 »

Mi tudi samca nismo videli pri prvem psu.Je bilo pa možno.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #88 : torek, 02.01.2007 : 20:07:55 »

To se meni ne zdi ravno nujno. Določeni dobri vzreditelji prepotujejo velike razdalje, da bi prišli da samca, ki je ustrezen za njihovo samičko. Lahko pa nekdo kupi samčka in samičko in ju pač pari, ker sta ravno oba doma.

Najboljša varianta je, da ima vzreditelj doma oba starša! Tako lahko vidiš karakter in zunanjost-slika ne pove dosti, poleg tega se da na ta način kar precej skriti.

Oče mojih "ta malih dveh" je uvožen z Nizozemske, mamica pa iz Nemčije.  Lips Sealed Njuno prihodnje leglo, ki bo šele čez 1 leto, je že sedaj rezervirano, mladički so bili fantastični.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #89 : torek, 02.01.2007 : 21:05:04 »

To je res, Maja, ampak včasih to res ni mogoče. Smo eni tistih, ki smo parili in bomo še parili v tujini, tako da na žalost ne morem pokazat očeta, ampak samo njegove fotografije in internetno stran z njegovimi podatki in uspehi.

Tako to je! Sicer pa tistim, ki pasmo spremljajo, ime očeta včasih dosti pove.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines