mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:08:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: čokolada  (Prebrano 25277 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rot
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« : petek, 19.12.2003 : 11:13:34 »

 Kiss lep pozdravček!
pred kratkim sem na radiju poslušala neko odajo o psih oz. o pasji prehrani! ena izmed tem je bila tudi čokolada in zanima me ali je res da je lahko 10dkg čokolade lahko smrtna doza za psa saj po mnenju strokovnjaka slabo vpliva na pasje srce!? Huh

                                                                    špela
 
   
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1 : sobota, 20.12.2003 : 00:13:34 »

Rot! Tudi jaz sem bila prijetno presenečena,ko sem to slišala! Shocked Shocked
Ja,res je!!Tudi jaz nisem mogla verjet,ko mi je to pripovedovala veterinarka. Huh
Zdaj si mi še ti potrdila,da je res lahko 100g čokolade smrtno za 10kg psa. Lips Sealed




                                         Pozdrav,Sian.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #2 : sobota, 20.12.2003 : 13:07:16 »

Zdravo  Smiley

Nas "fehtarcek" Wink , pa na naso radost in sreco sploh ne pogleda cokolado  Cheesy in mu jo tudi nismo ponudili .
Ce kaj "zasumi" je takoj zraven in prosi , pri cokoladi pa sploh ne pride.....   hvala bogu  Grin jo imamo strasansko radi .

Verjetno prevec grizemo in se raje umakne  Grin Grin Grin Grin

Lp I.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sobota, 20.12.2003 : 15:29:40 »

Citat
pasja čokolada in pasji čokoladni "dropsi" več kakava kot Gorenjka  
Shocked Shocked Shocked Huh Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #4 : sobota, 20.12.2003 : 21:50:56 »

Res ne vem, zakaj se okoli cokolade zganja taka panika... Se nikoli nisem slisala za take ucinke, o katerih se tu pise... Shocked Huh Roll Eyes

...in po mojem je vse skupaj za lase privleceno... Tongue

Svojo prejsnjo psicko "Diano", ki je bila izredno izbircna sem nagrajevala izkljucno s pasjo cokolado (ker je nic drugega v obliki priboljska ni ganilo). Na teden je zmazala najmanj 1 (100 g) in NIKOLI v njenih 10 letih nisem imela nikakrsnih zdravstvenih problemov. Sedaj pa res ne vem, ali se po novem izdelujejo kake posebne "ultra nevarne" pasje cokolade, ali so to morda kaksni posebni ukrepi (v sodelovanju s korporacijami, ki izdelujejo pasje priboljske) za zmanjsevanje st. psov... Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : nedelja, 21.12.2003 : 08:54:32 »

Cokolada, ki je namenjena ljudem, vsebuje theobromin. To je sestavina, ki je podobna kofeinu in je za pse strupena. Mlecne cokolade vsebujejo priblizno 90 mg/kg theobromina, jedilne pa priblizno 900 mg/kg. Ce pes zauzije prevec take cokolade, se pojavijo znaki zastrupitve. Poveca se izlocanje adrenalina, ki povzroci nekontrolirano hitro razbijanje srca in aritmijo, pes bruha, ima drisko, poveca se kolicina izlocenega urina, pes je hiperaktiven, temu pa sledi depresija, koma in smrt. Potrebna je takojsnja veterinarska pomoc, ce posumimo na tako zastrupitev.  Ce svojim psom zelite dobro, jim nikar ne dajajte cokolade, ki je bila izdelana za ljudi. Lahko pa mu dajete pasjo cokolado, iz katere je v postopku izdelave theobromin odstranjen.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : nedelja, 21.12.2003 : 19:04:46 »

Sama sem presurfala ogromno angleških strani o pasji in nasploh o človeški čokoladi,ker me je tale tema na forumu pritegnila;)
POVSOD piše,da je čokolada škodljiva in strupena za psa,ter da je lahko smrtna in naj se je pasji lastniki kar se da izogibamo Shocked Shocked
Tako,da moj pes že zelo dolgo ni bil deležen čokolade in tako bo tudi ostalo;).

Drugače pa ne glede na to ali se stem strinjate ali ne čokolada v nobenem primeru za pse ne more biti zdrava zato,vam predlagam da se jo na dolge proge izogibate...

lp
Logiran
Dama
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #7 : nedelja, 21.12.2003 : 20:26:28 »

Tudi jaz do lanskega leta nisem vedela, da je čokolada tako škodljiva. Potem so nam pa še na faksu prfoski povedali, da je snov, ki je v čokoladi (ne vem točno, kako se ji reče) full strupena in da pes ne bi smel jesti nič čokolade. Pasjo pa ja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : nedelja, 21.12.2003 : 21:13:31 »

Pia, ti imaš maltežana, če se ne motim?
Potem je res bolje, da se v največjem možnem loku izogibaš čokolade!  Roll Eyes
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #9 : torek, 23.12.2003 : 08:34:53 »

 A da je stvar res tako resna?
 No, se pravi da moram nehat odstopat svoje koscke cokolade
 svoji psicki... Sicer je ne dobi pogosto, ampak vcasih pa.

 Zanimivo pa je, da pasjih cokoladnih dropsov ne mara in se jih
 sploh ne pritakne...  Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #10 : torek, 23.12.2003 : 12:22:44 »

Sorry, sem blond, pa mi par stvari sedaj ni jasnih... Undecided sram A mi lahko kdo pove, ali govorimo izkljucno o "cloveski" cokoladi kot nevarni, ali je tu zajeta tudi pasja cokolada? Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #11 : torek, 23.12.2003 : 16:03:30 »

Teja:jah saj se ji kolikor je to le mogoče Undecided

Kolikor jaz razumem gre tukaj predvsem oz. samo za človeško čokolado?!?!?

lp
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #12 : sreda, 24.12.2003 : 22:53:22 »

Sally!Gre izključno samo za čokolado za ljudi!! Wink



                             Lep pozdrav,Sian.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #13 : četrtek, 25.12.2003 : 08:56:21 »

Sally, cloveska cokolada je nevarna psom, iz pasje pa v procesu izdelave odstranijo skodljive sestavine. Torej, cloveske cokolade ne dajemo psom, pasjo pa lahko v vseh oblikah od bele do temno rjave, pa take z dodatki vampov itd.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #14 : petek, 26.12.2003 : 23:28:24 »

Jaz bi  vprašala če je nevarno če poje preveliko količino pasje čokolade...Točno pred nekaj minutami je mami padla na tla tablica čokolade...mali je skočil in jo v trenutku nekje skril ter pojedel da sploh nismo mogli do njega prit..zdaj pa me grozno skrbi..tam piše 1 kockica na dan...on pa jih je dans 4 pojedel pa še eno zjutraj ko sem mu jo dala kot priboljšek..........
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #15 : sobota, 27.12.2003 : 00:14:33 »

Joj, Dani najlepsa hvala za odgovor... Cheesy Tako vsaj ne bom v dilemi, ce se bo med priboljski obcasno znasla kaksna pasja cokolada... Wink

Mymy, a nisi ti tista, ko ima cokoladnega kuzota? Saj potem mislim, da ni tak problem, ce poje kak koscek vec. Verjetno sioux boljse pozna, kako se v takih situacijah kot je tvoja urgira... Wink
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #16 : sobota, 27.12.2003 : 10:00:51 »

LOL,sioux
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #17 : sobota, 27.12.2003 : 13:57:17 »

Nimam čokoladnega kužota.-----čokolada pa je padla iz hladilnika ki ga je mama odprla..in ja res je bilo pozno....

In nevem zakaj se vsi norca delate ko pa vprašam neko vprašanje
ki je pać malo neneavadno..

No ...z kužijem je vse ok-ej...čokolada  mu ni škodila..le malo več vode je spil:)
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #18 : sobota, 27.12.2003 : 14:28:10 »

Tudi pri dajanju pasje cokolade ne smemo pretiravati. Na nekaterih so navodila, koliko naj bi jo dnevno dobil pes dolocene teze. Tudi dobrega ni dobro prevec Smiley. Kadar se zgodi "nesrecica", kot se je MyMy, nic hudega. Ce se slucajno pojavijo kaksne prebavne tezave, damo pac ustrezno sredstvo: ali proti driski ali proti zaprtju. Ce se nic ne zgodi, ne kompliciramo, vendar po takem dogodku cokolade nekaj dni ne dajemo, ker je pozrta kolicina zadostovala za nekaj dni Grin.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #19 : sobota, 27.12.2003 : 14:57:50 »

Hvala Dani...kake 4 dni zdaj ne bo dobil čokolade.....

Res hvala na odgovoru:)
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #20 : sreda, 09.02.2005 : 15:50:58 »

Joj, hudo. Naš pa poje kar dosti čokolade, saj jo tudi jaz, potem pa prosi...
Sedaj je ne bo več dobil, vsaj ne v takih količinah, kot jo je.

Pri ljudeh čokolada povzroči sproščanje serotonina in endorfinov, zato sem mislila, da za kuža ni škodljiva.

Vedela pa sem, da je v velikih količinah škodljiva, saj preveč sladkarij lahko povzroči diabetes-tako kot pri ljudeh.

Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : sreda, 09.02.2005 : 19:39:44 »

Maja, tu je diabetes še najmanjši problem Tongue

Torej, večjo vsebnost kakava ima čokolada, škodljivejša je za psa.
Mlečna čokolada vsebuje približno 1.5mg theobromina/gram, jedilna pa15mg/gram in več. Smrtna "doza" jedilne čokolade za 10kg psa je lahko že 63gramov, mlečne pa 670 gramov.

Dovolj zgovorni podatki, da moji psi ne dobijo niti koščka čokolade ali čokoladnih izdelkov Smiley
Da se razumemo, sem ne štejem pasje čokolade-ki jo dam občasno.

Brala sem, da je kakav lahko smrtno nevaren tudi konjem.
 


Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #22 : sreda, 09.02.2005 : 20:24:03 »

Preveč sladkarij pri ljudeh in živalih ne povzroči diabetesa!!!

Res pa je da ni zdravo uživati preveč sladkarij, pa ne zaradi diabetesa.

lp

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #23 : četrtek, 10.02.2005 : 08:53:41 »

Kako da ne, saj je več tipov diabetesa, pa če je človek oz. žival še nagnjen k temu (genske predispozicije). Ni tako?

Mogoče je "povzroči" prehuda beseda. Vsekakor pa pospeši sam razvoj bolezni. Saj je tudi pri ljudeh tako-če paziš na prehrano (če že imaš predispozicije), se ti bodo znaki pojavilli kasneje ali pa sploh ne. Ali ne?

Moje osebno mnenje-sladkor povzroči izločanje insulina, preveč sladkorja pa obremeni pankreas in ta slabi, zmožen je proizvajati vedno manj insulina...
Mislim da se temu reče diabetes tipa A (če trebušna slinavka lahko proizvaja insulin, ampak ne v zadostnih količinah). Nisem pa sigurna.

Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #24 : četrtek, 10.02.2005 : 09:12:14 »

Mislim, da je pudel od tete večkrat dnevno prekoračil "smrtno dozo" čokolade, pa je kljub temu dočakal 14 let..... Grin Shocked
sicer pa strokovno vprašanje- kaj imamo ljudje kar psi nimajo, da čokolada za nas ni strupena?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : četrtek, 10.02.2005 : 09:27:16 »

Nekaj malega lahko prebereš tukaj http://www.gsrne.org/Chocolate.htm

in tukaj http://www.provet.co.uk/health/diseases/chocolate.htm
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : četrtek, 10.02.2005 : 09:35:54 »

ja piše , da je zaradi teobromina za pse strupen(to sem vedela), ker ne presnovijo dovolj hitro. Ampak to še vedno ne odgovori na moje vprašanje. ???Presnova psov je vendar dosti hitrejša kot pri ljudeh, zakaj ni tako tudi pri teobrominu? A imamo mi kakšen encim, ki ga psi nimajo? A ga mogoče kakšni psi imajo? kot pri mleku npr eni ljudje in psi ga presnavljajo vse življenje, drugi le v mladosti. Ker meni  res ni logično, kako je lahko npr en 8 kilski pudel pojedel dnevno po 10 dkg čokolade, pa mu ni nikoli škodilo, če po zagotovilih teh člankov nikakor ne bi smel preživet. In ista snov je v čaju. Jaz sem dobija , ko je imal driske veselo napajla z močnim "ruskim čajem" po navodilih veterinarja Shocked- pa se ni zastrupil - vsaj vidno ne..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : ponedeljek, 14.02.2005 : 08:41:00 »

Pa saj je bila podobna tema ŽE odprta, ali ne? No, pa vseeno...
Moj Bučko poje OGROMNO čokolade, tudi človeške  Lips Sealed , ampak je sedaj sigurno ne bo več dobil. Pasjo ima pa ravno tako rad, vendar če mu dam prej "našo", potem svoje sploh ne mara, ampak bi raje jedel "našo". Se pravi, da je bolj okusna od pasje  Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.02.2005 : 08:52:05 »

Deteljica, tole sem našla na eni spletni strani: "Chocolate made for human consumption can cause death in dogs. Dogs are sensitive to a class of chemicals called methylxanthines. Caffeine and theobtomine are members of that family. Dogs simply cannot metabolise and excrete methylxanthines as efficiently as humans. The half life of those compounds in the human body is in the order of 2 to 3 hours, in the dog it is more like 18 hours.

In a dog the compounds are taken up by the liver and transmitted via the bile into the intestine. They are then converted back into the original methylxanthines for another circuit through the animal. This repeats itself a number of times and instead of getting rid of the substances the dog keeps repoisoning itself."

Torej - pri psih grejo sestavine iz jeter z žolčem v črevo, kjer se spremenijo nazaj v originalne metilksantine (kamor spadata tudi kofein in teobromin) in se očitno absorbirajo nazaj v krvni obtok, kar se ponavlja, zato pes ponovno zastruplja sam sebe.

Aja, pa moj pudelj je v predinternetnih časih tudi pojedel precejšnje količine čokolade, pa je kljub že v mladosti ugotovljenemu hudemu prirojenemu šumu na srcu dočakal 14,5 let.

Lp, 5ra

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #29 : sobota, 16.04.2005 : 18:46:22 »

Naš pa je sploh ne poje tako veliko.No sedaj jo pa zagotovo ne bo-sej jo prej tudi ni.
Enkrat pa je meni vzel iz žepa celo milko........pa je ni dobil Tongue (čeprav smo okoli hleva tekali celih 5min. da smo jo dobili).No pa je šla milka......................... sram

Sicer sem pa tudi jaz že enkrat to brala.

čaw Wink
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #30 : sreda, 07.12.2005 : 19:41:09 »

Tosca je pojedla tretjino jedilne čokolade, zdaj je že 7x bruhala popolnoma rjav bruhec, ali je mogoče, da se ji kaj zgodi? Prosim, pomoč... Lips Sealed Cry
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #31 : sreda, 07.12.2005 : 20:22:23 »


Torej, večjo vsebnost kakava ima čokolada, škodljivejša je za psa.
Mlečna čokolada vsebuje približno 1.5mg theobromina/gram, jedilna pa15mg/gram in več. Smrtna "doza" jedilne čokolade za 10kg psa je lahko že 63gramov, mlečne pa 670 gramov.

mislim, da to ni v redu, mogoče bi bilo bolje, če pokličeš veterinarja in vprašaš. ali se pa kar tja odpelji.
Lp
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #32 : sreda, 07.12.2005 : 20:24:03 »

 Cry  S Tosy je že bolje, pije tudi veliko...ampak zdaj je bruhala že 9x vse skupaj...vse bolj svetlo rjavo. Joj, toda zdaj veterinarska verjetno ni odprta? Mene močno skrbi... Cry Cry Cry
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #33 : sreda, 07.12.2005 : 23:06:47 »

Tosy kako je Undecided?

Sigurno dela dezurni veterinar...
Logiran
Cooko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 48


« Odgovor #34 : sreda, 07.12.2005 : 23:24:10 »

Počaki do jutri zjutraj. Če se bruhanje ne bo ustavilo, jo pa pelji k veterinarju Undecided
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #35 : sobota, 10.12.2005 : 17:48:45 »

so pasja čokolada in čokoladne kroglice za pse tudi nevarne če pojejo malo preveč?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #36 : sobota, 10.12.2005 : 17:59:42 »

Odvisno koliko je malo preveč...
Pomoje, da ne. Malo pobruha pa pokaka, poj je pa dobro..
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #37 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:38:32 »

Sem šla pogledati na Schoko dropse od Gimborna koliko kakava vsebujejo. Piše 8% kakava, iz katerega pa je odstranjen teobromin. Tako da načeloma potem nebi smelo biti nič pretirano narobe pri pasji čokolada oz. vsaj pri teh bonbončkih.
Logiran
Igor06
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #38 : torek, 02.06.2009 : 21:52:38 »

Deteljica, tole sem našla na eni spletni strani: "Chocolate made for human consumption can cause death in dogs. Dogs are sensitive to a class of chemicals called methylxanthines. Caffeine and theobtomine are members of that family. Dogs simply cannot metabolise and excrete methylxanthines as efficiently as humans. The half life of those compounds in the human body is in the order of 2 to 3 hours, in the dog it is more like 18 hours.

In a dog the compounds are taken up by the liver and transmitted via the bile into the intestine. They are then converted back into the original methylxanthines for another circuit through the animal. This repeats itself a number of times and instead of getting rid of the substances the dog keeps repoisoning itself."

Torej - pri psih grejo sestavine iz jeter z žolčem v črevo, kjer se spremenijo nazaj v originalne metilksantine (kamor spadata tudi kofein in teobromin) in se očitno absorbirajo nazaj v krvni obtok, kar se ponavlja, zato pes ponovno zastruplja sam sebe.

Aja, pa moj pudelj je v predinternetnih časih tudi pojedel precejšnje količine čokolade, pa je kljub že v mladosti ugotovljenemu hudemu prirojenemu šumu na srcu dočakal 14,5 let.

Lp, 5ra

Zdaj me pa res skrbi, ker sem psu včeraj dal par koščkov milke, ker je bil priden.A po 18ih urah gre pa "to ven"?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sreda, 03.06.2009 : 09:00:19 »

Moja 20 kilska psica je pred leti izpod novoletne jelke ukradla in pojedla 20 dek (prave)  kave in četrtkilsko mlečno čokolado, pa ji ni bilo čisto nič, samo ponoči ni mogla spati in je bila tečna.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #40 : sreda, 03.06.2009 : 10:41:51 »

Naša Missy tudi dobi včasih kakšen mali košček čokolade in ji ni popolnoma nič.
Edino..... tak, zelo čuden pogled dobi v oči. Tak, srečen Tongue
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #41 : petek, 28.01.2011 : 10:04:38 »

Moji psi pa ne marajo čokolade.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines