mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:52:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: čokolada  (Prebrano 25326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #15 : sobota, 27.12.2003 : 00:14:33 »

Joj, Dani najlepsa hvala za odgovor... Cheesy Tako vsaj ne bom v dilemi, ce se bo med priboljski obcasno znasla kaksna pasja cokolada... Wink

Mymy, a nisi ti tista, ko ima cokoladnega kuzota? Saj potem mislim, da ni tak problem, ce poje kak koscek vec. Verjetno sioux boljse pozna, kako se v takih situacijah kot je tvoja urgira... Wink
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #16 : sobota, 27.12.2003 : 10:00:51 »

LOL,sioux
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #17 : sobota, 27.12.2003 : 13:57:17 »

Nimam čokoladnega kužota.-----čokolada pa je padla iz hladilnika ki ga je mama odprla..in ja res je bilo pozno....

In nevem zakaj se vsi norca delate ko pa vprašam neko vprašanje
ki je pać malo neneavadno..

No ...z kužijem je vse ok-ej...čokolada  mu ni škodila..le malo več vode je spil:)
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #18 : sobota, 27.12.2003 : 14:28:10 »

Tudi pri dajanju pasje cokolade ne smemo pretiravati. Na nekaterih so navodila, koliko naj bi jo dnevno dobil pes dolocene teze. Tudi dobrega ni dobro prevec Smiley. Kadar se zgodi "nesrecica", kot se je MyMy, nic hudega. Ce se slucajno pojavijo kaksne prebavne tezave, damo pac ustrezno sredstvo: ali proti driski ali proti zaprtju. Ce se nic ne zgodi, ne kompliciramo, vendar po takem dogodku cokolade nekaj dni ne dajemo, ker je pozrta kolicina zadostovala za nekaj dni Grin.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #19 : sobota, 27.12.2003 : 14:57:50 »

Hvala Dani...kake 4 dni zdaj ne bo dobil čokolade.....

Res hvala na odgovoru:)
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #20 : sreda, 09.02.2005 : 15:50:58 »

Joj, hudo. Naš pa poje kar dosti čokolade, saj jo tudi jaz, potem pa prosi...
Sedaj je ne bo več dobil, vsaj ne v takih količinah, kot jo je.

Pri ljudeh čokolada povzroči sproščanje serotonina in endorfinov, zato sem mislila, da za kuža ni škodljiva.

Vedela pa sem, da je v velikih količinah škodljiva, saj preveč sladkarij lahko povzroči diabetes-tako kot pri ljudeh.

Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : sreda, 09.02.2005 : 19:39:44 »

Maja, tu je diabetes še najmanjši problem Tongue

Torej, večjo vsebnost kakava ima čokolada, škodljivejša je za psa.
Mlečna čokolada vsebuje približno 1.5mg theobromina/gram, jedilna pa15mg/gram in več. Smrtna "doza" jedilne čokolade za 10kg psa je lahko že 63gramov, mlečne pa 670 gramov.

Dovolj zgovorni podatki, da moji psi ne dobijo niti koščka čokolade ali čokoladnih izdelkov Smiley
Da se razumemo, sem ne štejem pasje čokolade-ki jo dam občasno.

Brala sem, da je kakav lahko smrtno nevaren tudi konjem.
 


Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #22 : sreda, 09.02.2005 : 20:24:03 »

Preveč sladkarij pri ljudeh in živalih ne povzroči diabetesa!!!

Res pa je da ni zdravo uživati preveč sladkarij, pa ne zaradi diabetesa.

lp

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #23 : četrtek, 10.02.2005 : 08:53:41 »

Kako da ne, saj je več tipov diabetesa, pa če je človek oz. žival še nagnjen k temu (genske predispozicije). Ni tako?

Mogoče je "povzroči" prehuda beseda. Vsekakor pa pospeši sam razvoj bolezni. Saj je tudi pri ljudeh tako-če paziš na prehrano (če že imaš predispozicije), se ti bodo znaki pojavilli kasneje ali pa sploh ne. Ali ne?

Moje osebno mnenje-sladkor povzroči izločanje insulina, preveč sladkorja pa obremeni pankreas in ta slabi, zmožen je proizvajati vedno manj insulina...
Mislim da se temu reče diabetes tipa A (če trebušna slinavka lahko proizvaja insulin, ampak ne v zadostnih količinah). Nisem pa sigurna.

Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #24 : četrtek, 10.02.2005 : 09:12:14 »

Mislim, da je pudel od tete večkrat dnevno prekoračil "smrtno dozo" čokolade, pa je kljub temu dočakal 14 let..... Grin Shocked
sicer pa strokovno vprašanje- kaj imamo ljudje kar psi nimajo, da čokolada za nas ni strupena?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : četrtek, 10.02.2005 : 09:27:16 »

Nekaj malega lahko prebereš tukaj http://www.gsrne.org/Chocolate.htm

in tukaj http://www.provet.co.uk/health/diseases/chocolate.htm
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : četrtek, 10.02.2005 : 09:35:54 »

ja piše , da je zaradi teobromina za pse strupen(to sem vedela), ker ne presnovijo dovolj hitro. Ampak to še vedno ne odgovori na moje vprašanje. ???Presnova psov je vendar dosti hitrejša kot pri ljudeh, zakaj ni tako tudi pri teobrominu? A imamo mi kakšen encim, ki ga psi nimajo? A ga mogoče kakšni psi imajo? kot pri mleku npr eni ljudje in psi ga presnavljajo vse življenje, drugi le v mladosti. Ker meni  res ni logično, kako je lahko npr en 8 kilski pudel pojedel dnevno po 10 dkg čokolade, pa mu ni nikoli škodilo, če po zagotovilih teh člankov nikakor ne bi smel preživet. In ista snov je v čaju. Jaz sem dobija , ko je imal driske veselo napajla z močnim "ruskim čajem" po navodilih veterinarja Shocked- pa se ni zastrupil - vsaj vidno ne..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : ponedeljek, 14.02.2005 : 08:41:00 »

Pa saj je bila podobna tema ŽE odprta, ali ne? No, pa vseeno...
Moj Bučko poje OGROMNO čokolade, tudi človeške  Lips Sealed , ampak je sedaj sigurno ne bo več dobil. Pasjo ima pa ravno tako rad, vendar če mu dam prej "našo", potem svoje sploh ne mara, ampak bi raje jedel "našo". Se pravi, da je bolj okusna od pasje  Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.02.2005 : 08:52:05 »

Deteljica, tole sem našla na eni spletni strani: "Chocolate made for human consumption can cause death in dogs. Dogs are sensitive to a class of chemicals called methylxanthines. Caffeine and theobtomine are members of that family. Dogs simply cannot metabolise and excrete methylxanthines as efficiently as humans. The half life of those compounds in the human body is in the order of 2 to 3 hours, in the dog it is more like 18 hours.

In a dog the compounds are taken up by the liver and transmitted via the bile into the intestine. They are then converted back into the original methylxanthines for another circuit through the animal. This repeats itself a number of times and instead of getting rid of the substances the dog keeps repoisoning itself."

Torej - pri psih grejo sestavine iz jeter z žolčem v črevo, kjer se spremenijo nazaj v originalne metilksantine (kamor spadata tudi kofein in teobromin) in se očitno absorbirajo nazaj v krvni obtok, kar se ponavlja, zato pes ponovno zastruplja sam sebe.

Aja, pa moj pudelj je v predinternetnih časih tudi pojedel precejšnje količine čokolade, pa je kljub že v mladosti ugotovljenemu hudemu prirojenemu šumu na srcu dočakal 14,5 let.

Lp, 5ra

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #29 : sobota, 16.04.2005 : 18:46:22 »

Naš pa je sploh ne poje tako veliko.No sedaj jo pa zagotovo ne bo-sej jo prej tudi ni.
Enkrat pa je meni vzel iz žepa celo milko........pa je ni dobil Tongue (čeprav smo okoli hleva tekali celih 5min. da smo jo dobili).No pa je šla milka......................... sram

Sicer sem pa tudi jaz že enkrat to brala.

čaw Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines