mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:51:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: čokolada  (Prebrano 25317 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #30 : sreda, 07.12.2005 : 19:41:09 »

Tosca je pojedla tretjino jedilne čokolade, zdaj je že 7x bruhala popolnoma rjav bruhec, ali je mogoče, da se ji kaj zgodi? Prosim, pomoč... Lips Sealed Cry
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #31 : sreda, 07.12.2005 : 20:22:23 »


Torej, večjo vsebnost kakava ima čokolada, škodljivejša je za psa.
Mlečna čokolada vsebuje približno 1.5mg theobromina/gram, jedilna pa15mg/gram in več. Smrtna "doza" jedilne čokolade za 10kg psa je lahko že 63gramov, mlečne pa 670 gramov.

mislim, da to ni v redu, mogoče bi bilo bolje, če pokličeš veterinarja in vprašaš. ali se pa kar tja odpelji.
Lp
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #32 : sreda, 07.12.2005 : 20:24:03 »

 Cry  S Tosy je že bolje, pije tudi veliko...ampak zdaj je bruhala že 9x vse skupaj...vse bolj svetlo rjavo. Joj, toda zdaj veterinarska verjetno ni odprta? Mene močno skrbi... Cry Cry Cry
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #33 : sreda, 07.12.2005 : 23:06:47 »

Tosy kako je Undecided?

Sigurno dela dezurni veterinar...
Logiran
Cooko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 48


« Odgovor #34 : sreda, 07.12.2005 : 23:24:10 »

Počaki do jutri zjutraj. Če se bruhanje ne bo ustavilo, jo pa pelji k veterinarju Undecided
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #35 : sobota, 10.12.2005 : 17:48:45 »

so pasja čokolada in čokoladne kroglice za pse tudi nevarne če pojejo malo preveč?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #36 : sobota, 10.12.2005 : 17:59:42 »

Odvisno koliko je malo preveč...
Pomoje, da ne. Malo pobruha pa pokaka, poj je pa dobro..
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #37 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:38:32 »

Sem šla pogledati na Schoko dropse od Gimborna koliko kakava vsebujejo. Piše 8% kakava, iz katerega pa je odstranjen teobromin. Tako da načeloma potem nebi smelo biti nič pretirano narobe pri pasji čokolada oz. vsaj pri teh bonbončkih.
Logiran
Igor06
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #38 : torek, 02.06.2009 : 21:52:38 »

Deteljica, tole sem našla na eni spletni strani: "Chocolate made for human consumption can cause death in dogs. Dogs are sensitive to a class of chemicals called methylxanthines. Caffeine and theobtomine are members of that family. Dogs simply cannot metabolise and excrete methylxanthines as efficiently as humans. The half life of those compounds in the human body is in the order of 2 to 3 hours, in the dog it is more like 18 hours.

In a dog the compounds are taken up by the liver and transmitted via the bile into the intestine. They are then converted back into the original methylxanthines for another circuit through the animal. This repeats itself a number of times and instead of getting rid of the substances the dog keeps repoisoning itself."

Torej - pri psih grejo sestavine iz jeter z žolčem v črevo, kjer se spremenijo nazaj v originalne metilksantine (kamor spadata tudi kofein in teobromin) in se očitno absorbirajo nazaj v krvni obtok, kar se ponavlja, zato pes ponovno zastruplja sam sebe.

Aja, pa moj pudelj je v predinternetnih časih tudi pojedel precejšnje količine čokolade, pa je kljub že v mladosti ugotovljenemu hudemu prirojenemu šumu na srcu dočakal 14,5 let.

Lp, 5ra

Zdaj me pa res skrbi, ker sem psu včeraj dal par koščkov milke, ker je bil priden.A po 18ih urah gre pa "to ven"?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sreda, 03.06.2009 : 09:00:19 »

Moja 20 kilska psica je pred leti izpod novoletne jelke ukradla in pojedla 20 dek (prave)  kave in četrtkilsko mlečno čokolado, pa ji ni bilo čisto nič, samo ponoči ni mogla spati in je bila tečna.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #40 : sreda, 03.06.2009 : 10:41:51 »

Naša Missy tudi dobi včasih kakšen mali košček čokolade in ji ni popolnoma nič.
Edino..... tak, zelo čuden pogled dobi v oči. Tak, srečen Tongue
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #41 : petek, 28.01.2011 : 10:04:38 »

Moji psi pa ne marajo čokolade.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines