mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:10:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: psička cvili - razlog...?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psička cvili - razlog...?  (Prebrano 3124 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : nedelja, 08.10.2006 : 15:12:00 »

kaj narediti, če psička že 10 dni brez kakega očitnega razloga pomalem cvili?
na njej ni videti nobenih znakov, da bi bila bolana. je normalno ješčna, igriva. no sicer pa njena lastnica pravi takole:

Citat
iz meni neznanih razlogov je moja 5 letna psička manjše rasti - haloška nižavka, pred približno desetimi dnevi pričela cviliti. To cviljenje je nekakšen preblisk, ki jo prešine zlasti ko skuša izsiliti ležanje na postelji, treplanje, božanje... kakorkoli je nenavadno saj očitno ni povezano s fizičnimi bolečinami...

kaj svetujete, da bi naredili?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : nedelja, 08.10.2006 : 16:01:30 »

Preprosto, ko cvili, naj ji ne dajo tega, kar od njih pričakuje. Psička je pač enkrat pogruntala, da jo pobožajo ali da ji namenijo pozornost, ko cvili. In zdaj to s pridom uporablja dalje. Psi počnejo samo to, kar se jim splača. Če želijo, da bi z vedenjem prenehala, naj jo zanj ne nagrajujejo. Se pravi, ko cvili, naj se preprosto ne zmenijo zanjo. Naj ji ne prigovarjajo, naj je ne trepljajo in naj je niti ne pogledajo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2 : nedelja, 08.10.2006 : 16:25:02 »

Haloska nizavka?
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : nedelja, 08.10.2006 : 17:52:56 »

 Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #4 : nedelja, 05.11.2006 : 18:35:41 »

Naš cucek tudi vedno cvili, sploh ne laja več. Ko je zacvilil, je vedno nekdo skočil preverit, kaj se dogaja in je dojel, da se to splača Smiley Zdaj pa cvili, ko prideva iz službe, ko hoče brikete, ko hoče kost pa se mu ne da s kavča skočit po njo itd. In to tako profesionalno cvili, da umirava od smeha. Kot da bi pel in jokal obenem.

Nas hitro naštudirajo tele kepice, prej kot mi njih Smiley
Logiran
BabyLove00
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #5 : sobota, 06.12.2008 : 12:33:30 »

A to je ta finta? Grin

Nas mladicek skoz cvili in mi se samo debelo sprasujemo kaj mu je. In takoj ko dobi naso pozornost je ze ves vesel in skace okoli nas ter se zacne igrat. Zloba mejhna, nas pa tako skrbi.

Sedaj cvili ko zeli na postejo, z nje, vodo, brikete, se bozat, igrat, skratko imam obcutek da samo cvili in grize Smiley Ok cvili, grize, lula in kaka, pa spi. ... jap mladicek.  Cheesy Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: psička cvili - razlog...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines