mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:16:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: poškodba tačke-pomoč in na kaj naj bom pozorna
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: poškodba tačke-pomoč in na kaj naj bom pozorna  (Prebrano 6785 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kitty
novinec
*
Sporočil: 17


« : ponedeljek, 09.10.2006 : 01:15:38 »

 Cry
Nisem še uspela povedat, da imamo novega kužka, ko je že nesreča tukaj. Sej ne vem več kaj naj si mislim  Angry

Medtem ko sem bila v službi se je revček nekako poškodoval (to je eno uro nazaj). Bil je s partnerjem kateri je pa zaslišal samo jok.
Sedaj seveda čakam jutro da gremo do veterinarja, bi pa prosila za nasvet na kaj naj bomo pozorni, kaj naj bi veterinar pogledal, naredil in če mogoče svetujete kakšnega veterinarja. Mi smo sicer s primorske ma mi ni težko se zaplat v lj ali kam drugam. Tu pri nas žal nimam dobrih izkušenj.

Torej...zadnja tačka ga boli na dotik, na njo ne stopi in če ga recimo dvignem mu dobesedno dol visi. Ga pa ne boli sama tačka ampak tam kjer gre tačka na telo...sej ne vem...a je kolk to?
Sem ga postavila tudi na tla pa ne naredi niti koraka :-((((

Kaj naj zahtevam?  Pregled, slikanje???

Groza no Cry   vsak nasvet nam bo prišel prav. Dopoldan ko pridemo domov vam pa povem kaj smo zvedeli.

Aja je pa mops star 3 mesece.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.10.2006 : 01:38:15 »

Poklici v Lj dezurnega veterinarja,dela non stop,mislim da bos dobila od veterine njegov telefon,on ti bo svetoval prek telefona seveda brezplacno.Veterina v mestnem logu.
lp
Logiran
kitty
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #2 : ponedeljek, 09.10.2006 : 10:46:50 »

Klicala sem tudi zgornjo kliniko, kjer bi ga pa jutri pregledali in mogoče v petek operirali ali celo drug teden. To se mi zdi pa malo prehudo glede na bolečine, ki jih ima kuža.

Bom pa še kar tukaj vprašala ali ima kdo za posodit kakšno kletko za tri mesece, da bi kuža bil noter ko grem v trgovino ipd stvari?  Seveda sem pripravljena tudi kaj plačat za to, ampak če je le mogoče šele drugi mesec:-(    Če bi kdo tudi prodal pod takimi pogoji bi bilo enako ok.
Logiran
kitty
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #3 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:18:52 »

ma joj... zakaj pa je samo pol posta zgoraj :-(

ok bom še 1x napisala

Kuža ima zlomljeno (prelomljeno) stegnenico...v bistvu je šla na dva dela.
Dobili smo takoj termin za operacijo jutri in sicer naj bi mu vstavili ''šraufe'' in pa zunanje fiksatorje.
Si ne morem niti predstavljat kako bo to zgledalo na tako majhnem kužku. Potem pa naj bi tri mesece to nosil in čimbolj miroval. 3 mesece star kuža na miru...khmmm to mi tudi ni jasno.
Svetovali so mi naj ga operiram čimprej ker je zelo pomembno zaradi kosti, zato sem tudi sprejela jutrišnji termin.

Eno manj pomembno vprašanje. Kaj cena 100tisoč je za tako operacijo ok?
Sej itak bomo plačali vse kar bo treba...samo da me ne bi za nos kdo vlekel raje vprašam:-)

nadaljevanje posta je pa pa zgoraj...se opravičujem za zmedo.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:27:25 »

Ce je pes res za operacijo,potem je bolje ce je prej operiran kot kasneje.Ni pa nuja,da bo operiran.Ce ga peljes na pregled bos dala mislim da 5000 sit,pa verjetno bos morala se na rentgen,kar pa lahko poklices koliko bo stroskov.Tako da bos vsaj vedela koliko moras zbrati na kup.Ne rabis si pa kar delati nekih slabih obcutkov ,da bo sel pes na operacijo.Ga peljes na pregled,pa bos videla kaj bodo rekli.V vsakem primeru je pa najbolje peljati cimprej.Se zmeraj lahko vprasas vnaprej kaksna bo cena,ceprav cena ne bi smela biti problem,a zal vcasih pac ne gre.Dobrodosla v svetu odrekanja za svojega najboljsega prijatelja,ki tega zagotovo ne bo znal ceniti Smiley Smiley Smiley
**** te ne bo za nos vlekla glede cene,so najboljsi v sloveniji po mnenju marsikoga,kot tudi najcenejsi.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:28:58 »

ups ,zgleda da ko sem pisal si ti dopolnila svoj prejsnji post Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:32:42 »

definitivno bi za take operacije peljal svoje pse tocno v to kliniko.Ce se ne motim delajo tudi v sklopu veterinarske fakultete,tako da me ne bi skrbelo glede njihovega znanja. Smiley Sem se pa spraseval zakaj rabite kletko,pa si potem dopolnila Smiley Mogoce bo se kaksen forumovec napisal kaksne so njegove izkusnje z mestnim logom.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:36:04 »

Jaz boxa nimam, sicer bi ti ga rade volje posodila.
A je rentgen 100%-no pokazal, da gre za zlom stegnenice in če ne slučajno za poškodbo živca ali pa kakšno notranjo krvavitev.
Kar se pa cene operacije tiče (v primeru zloma seveda) pa mislim, da je cena v mejah normale, sploh če primerjam z našim koncem.
Kakšnega kužka pa imaš?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:39:47 »


Kakšnega kužka pa imaš?

Mi je ušlo za las, mops je.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.10.2006 : 11:45:44 »

Ja kar neprijetna zadeva vse skupaj.Ce bo vse potekalo tako kot mora se bo mopsi umiril za te tri mesece ter se delal bogega,druzina ga bo pa razvajala kot kraljevica ali princezko,potem bo pa vse v najlepsem redu Smiley
  To ni zahtevna operacija,no ni zivljensko nevarna,je pa neprijetna.To pa vsekakor.
Logiran
kitty
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #10 : ponedeljek, 09.10.2006 : 13:42:02 »

A je rentgen 100%-no pokazal, da gre za zlom stegnenice in če ne slučajno za poškodbo živca ali pa kakšno notranjo krvavitev.

Ja je sigurno zlom. Slikico imam tudi doma in jaz ki se ne spoznam vidim kost ki je na dela :-(
So me pa pomirili, da kosti drugače zgledajo vredu, da je šlo res za nesrečo in ni zadaj kaj drugega.

Citat
Ja kar neprijetna zadeva vse skupaj.Ce bo vse potekalo tako kot mora se bo mopsi umiril za te tri mesece ter se delal bogega,druzina ga bo pa razvajala kot kraljevica ali princezko,potem bo pa vse v najlepsem redu

he he to si pa že lahko predstavljam. No pa sej si zasluži vse razvajanje tega sveta. Danes ponoči sem bila z njim..jaz zbujena on pa je pa na meni spal. Ma samo, da bo vse vredu pa bom vesela.

Po nesreči mojega maltežančka sem se komaj pripravila na ta korak in sem mogoče še bolj pretresena.

Vama pa seveda hvala:-)
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #11 : ponedeljek, 09.10.2006 : 13:50:15 »

No, saj sem verjetno že prepozna za tale nasvet, a mogoče bo koristil kasneje komu drugemu.

Saj ni potrebno psička vlačiti od veta do veta. Vzemi rengenske slike, ki jih že imaš in prosi za mnenje še koga drugega, npr. dr. Matka v Topolšici. Podatke najdeš tudi na moj pes.netu. Se pa pri mladem kužku kosti res celijo enormno hitro. Fiksirati na pravo mesto jih je potrebno praktično takoj, sicer pa oprecija popravi tudi, če se že kaj narobe zaraste.

Ko si je moja psička zlomila tačko sem tudi tekala sem in tja. Hotela sem različna mnenja, pa če so me zato gledali postrani tudi prav. Sem pošteno plačala za vsak njihov nasvet. Vsi trije najboljši pasji ortopedi so si ogledali tako psičko kot posnetke.  Res pa je, da sem za to imela več časa, ker operacije dva od treh nista priporočala.

Logiran
kitty
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #12 : torek, 10.10.2006 : 22:09:33 »

Bela tačka hvala vseeno. Sem pa že sama tko naredila :-)

No danes je bil naš junak operiran. Sedaj ima 6 nekakšnih želez v nogi, ki mu gledajo iz tačke ven. Dve bodo odstranjene čez 14 dni, ostale 4 pa po enem mesecu, seveda če se bo celilo kot se mora.
Operacija je trajala 3 ure, povedali so mi še, da je mišica nedotaknjena in da gredo ta železa med eno in drugo mišico. To naj bi bilo zelo dobro.
Dobili smo še antibiotik in tablete proti vnetju za 14 dni.
Sedaj nas pa čaka še mesec dni pazljivosti. Kuža lahko hodi, ne sme pa tečt in stopit na karkoli višjega ali nižjega. Še tako majhna stopnička ga moramo dvignit.
Ma samo, da bo potem vse vredu, pa bom zadovoljna. Danes bom mogoče celo za eno urco zaspala :-)))
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #13 : torek, 10.10.2006 : 22:24:16 »

Smo veseli za vaju Smiley Tako mlad pa tak korenjak je ta vas mopsi Smiley
Ali imate kaksno varusko za njega sedaj,ali pa ste slucajno razmisljali v tej smeri?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : torek, 10.10.2006 : 22:31:50 »

Revšče malo...a ga imate že doma? Težka bo tale, takega mladička na miru držat. Je pa res že zdaj junaček, da je takole mičken to dal skozi...Koliko pa ga to zdaj boli? Sad

lp,
Diana
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: poškodba tačke-pomoč in na kaj naj bom pozorna
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines