mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:28:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 63623 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« : petek, 19.12.2003 : 11:44:54 »

Živjo!

Pogovarjali smo se že o urejenosti razstavljalcev na razstavi, mene pa zanima, kako uredite svoje pse za razstave.

Ko smo mi samca (švicarja) vozili na razstave (samo 1x letno), smo ga takrat vedno umili. Ampak razstava je bila maja...

Sedaj bi rada vozila na razstavo bernardinko, kratkodlako ki je zunaj. Za Cac Ljubljana je nisem umila, ker sem se bala, da bi se prehladila.  Za Vrtojbo pa še ne vem, ali jo bom skopala ali ne.

Kaj pa storite v primeru, da je razstava npr. marca in aprila? ali je pes deležen obakrat kopanja, ali samo enkrat, mogoče nobenkrat?  Kako uredite psa za razstavo (kratkodlake)?

Lp jana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : petek, 19.12.2003 : 16:23:03 »

Bina:Navadno se psa kopa pred vsako razstavo(odvisno sicer kako pogosto le te obiskuješ,če greš na razstavo vsak teden potem jasno da psa ne kopaš pred vsako razstavo).Redni obiskovalci razstav se ponavadi odločijo,če bodo psa skopali na podlagi pomembnosti razstave.
Kratkodlake pse se navadno skopa,ter pocese z gumijasto rokavico,pred razstavo pa se le te(npr.dobermani,bokserji,itd.)zgladi z rokavico in sprejem da se bolj svetijo.
Predlagam ti,da jo pred razstavo skopaš(noter),ter jo temeljito posušiš s fenom,ter jo postopoma daš nazaj na vrt(iz vroče kopalnice v presobo na to v garažo ter nazadnje na vrt,kjer je najhladneje...),ena od varijant,pa je da psa skopaš zjutraj pred razstavo,ga posušiš ter nato psa daš v ogret avto...


Na splošno je pa nega dlake od psa do psa seveda zelo,zelo različna Wink

lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2 : petek, 19.12.2003 : 17:03:33 »

Tole z različnimi psi se strinjam. Sama imam sicer gladkodlako prinašalko a je ne kopam pred razstavo in sicer zato, ker mora bit dlaka gladka in svetleča, če pa jo kopam dobi tako mehko štrlečo dlako. Mogoče veste kako jo sušit oz. preprečiti to nevšečnost??
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #3 : petek, 19.12.2003 : 17:31:07 »


Retrieverka mogoče pa ne uporabljaš pravega šampona?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #4 : petek, 19.12.2003 : 21:31:29 »

Mogoče. Predlagaš kakšnega? Do zdaj sem imela enega za črne  pse..za lesk..pa nekak pride dlaka taka lahka, mehka-sploh ne taka kot jo ima drugače in naj bi jo tudi imela...zato jo sploh ne kopam pred razstavo...tudi njena frizerka mi je svetovala naj jo ne...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : petek, 19.12.2003 : 22:35:17 »

Pia, hvala za odgovor. Pred razstavo je res ne bi rada prala, ker bi morala prezgodaj vstati, sem pa bolj zaspan tip  Grin Grin  Pa v Vrtojbi moramo biti že ob pol devetih Shocked Shocked

Za Cac Lj. sem jaz malo goljufala in sem psa samo pošpricala z vodo in obrisala (kot bi jo npr. dobil rahel dež). In rezultat: mehka dlaka, kot bi bila skopana.  

Kakšen sprej pa uporabljaš za pse? Kje ga kupiš?

lp Jana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : sobota, 20.12.2003 : 13:40:01 »

Bina:hehe,pri nas je pranje psov pred razstavo ze klasika Grin Wink

Govorim o grooming spreju,ki se ga kupi v vseh bolje zalozenih trgovinah za male zivali in na razstavah.Obstaja jih vec vrst,za razlicne tipe dlake,mislim da se cena giblje okoli 3000sit.Drugače pa,če kdaj nimaš časa ali pa hočeš psa na hitro skopati oziroma urediti pa ti priporočam suh šampon;).

Poleg spreja lahko uporabljas se kredo(primerna je predvsem za bele pse in se posebno za belo dlako na tackah,saj se le ta hitro umaze in lahko psa,preden gres v ring,se malo "napudras" Wink)
Potem imas se razne spreje,za bolj blesceco dlako,ce pa hoces da dlaka stoji kot hoces pa lahko uporabis kar navaden lak za lase.

Seveda pa se psa ne da zrihtati samo pred razstavo mora biti negovan tudi prej,saj je razlika med psom,ki je redno negovan in med psom,ki ga negujejo samo pred razstavo opazna zelo izrazita vidna razlika Undecided Wink

lp,pia
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #7 : sobota, 20.12.2003 : 17:03:41 »

Zelo zanimivo in poučno branje za tiste katerim tuji jeziki ne delajo težav  Smiley Wink

Abeceda izlaganja pasa za pocetnike i za strucnjake
http://balkancinology.com/dogs/viewtopic.php?t=53


Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #8 : sobota, 20.12.2003 : 22:44:37 »

Pia, hvala za odgovor. Pred razstavo je res ne bi rada prala, ker bi morala prezgodaj vstati, sem pa bolj zaspan tip  Grin Grin  Pa v Vrtojbi moramo biti že ob pol devetih Shocked Shocked

lp Jana

Po mojem mnenju sploh ni potrebno tvojega psa kopati tik pred razstavo, skopaš ga s šamponom za bele pse (poudariš belino dlake, na rjave flekce ne vpliva) kak dan prej, potem jo malo paziš, da se ne gre kam kopat ali povaljat, tik pred razstavo pa uporabiš kredo in kak spray, če je treba.
Ko skopaš psa, vedno upoštevaj pravilo, da mora biti tisto noč pes v hiši na toplem. To pravilo seveda ne velja v poletnih mesecih. Pri tem ni važno, ali je to bernardinec ali kar koli drugega.  
Če tvoja psica sicer živi zunaj, je lahko mokra zunaj samo toliko časa, dokler se giblje (si na sprehodu ali se igraš z njo). Takoj ko se umiri, mora iti na toplo.

Imela sem namreč srečo, da sem urejala svojega psa pri  najboljšem vzreditelju  Wink , kjer sem se ogromno naučila o predrazstavnih "obveznostih".
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : sobota, 20.12.2003 : 22:49:18 »

Joj, Pia, sedaj si mi pa naštela še celo več pripomočkov za psa kot jih imam pa sama  Grin Grin Še dobro da imam kratkodlakega psa in ne dolgodlakega.

No, v bistvu me je zanimalo samo kako je s kopanjem psa. Ker moja mami je prebrala, da se psa ne sme prevečkrat kopat in če jaz slučajno predlagam več kot 1x na leto kopanje, je že ogenj v strehi  Wink Grin

Psa na splošno nič ne rihtamo, nič ne pazimo. Naš pes je "kmečki" pes: koplje luknje, grize kosti in je zato do trebuha umazana od krvi  Undecided Angry, skratka uživa v življenju. Samo pred razstavo jo pa bom kopala.

Multipla, hvala za link. Zelo poučno. Ampak zame že kar malo preveč profi   Wink Smiley

Lp jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : sobota, 20.12.2003 : 22:53:23 »


Ko skopaš psa, vedno upoštevaj pravilo, da mora biti tisto noč pes v hiši na toplem. To pravilo seveda ne velja v poletnih mesecih.

A to pomeni, da tudi če jo umijem zjutraj in je cel dan na toplem, jo potem ponoči ne smem dat v utico? Ker sedaj je zunaj -8 stopinj in se bojim, da res ne bi prehladila zaradi ene razstave.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #11 : sobota, 20.12.2003 : 23:15:04 »

Ja, tocno to, ker pri teh temperaturah ponoci tvegas hud prehlad psa. Pes je namrec miren, vlaga pa v kozuhu zagotovo prvo noc ostane.
Poleg tega mislim da ima bernardinec, cetudi kratkodlak, gosto podlanko, ki ga varuje pred mrazom. V tej podlanki (=poddlaka) pa se (na zalost) zadrzuje tudi vlaga, ko skopas psa.

Vlaga + (- 7st.C) = BRRRRRRRRRR  Tongue

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #12 : torek, 23.12.2003 : 16:41:59 »

Joj, Pia, sedaj si mi pa naštela še celo več pripomočkov za psa kot jih imam pa sama  Grin Grin Še dobro da imam kratkodlakega psa in ne dolgodlakega.


 Grin ;Dhehe saj se s časoma navadiš od začetka sem se tudi jaz samo za glavo držala;)

Tudi jaz ne zagovarjam prepogosto kopanje,sicer je pa to zelo odvisno od psa.Drugače se mi pa zdi,da tvoji psički tudi dvakrat do trikrat letno kopanje  ne bi škodovalo;)


lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #13 : torek, 23.12.2003 : 20:05:16 »

pia_in_co

A ti svojega maltežana razstavljaš?

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #14 : četrtek, 25.12.2003 : 21:07:56 »

jessy:Ne svojega ne,ker nima rodovnika ;)Sem ga pa že probala poviti,vendar mu ni bilo ravno všeč Grin Wink

lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines