mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 11:06:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 64139 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #105 : sobota, 24.01.2004 : 21:35:29 »

Hojla,

Petra: Ej...slike so fenomenalne. Največja carica je Bagi... Kako faco je spustila na 1. njeni sliki Cheesy:D:D:D. Ne morš da verjameš. Res, skor človeška faca Smiley .
Vsekakor je vidno, da imaš boljšega digija Smiley .

Blujko me pa spominja na morje, ko je bil Panko ves priden in je skakal z mostu v vodo... Naslenje leto ga ućim skok na glavo z obratom za 360 stopinj okol svoje osi  Roll Eyes Grin Grin.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #106 : sobota, 24.01.2004 : 23:05:49 »

ja hvala, horr ne veš kolko slikic sploh ni ratalo, ker so se pasje zverine non stop premikale  Roll Eyes Grin
Ja sem pozabla napisat, da imam še ne resizane slike, če bi kdo hotel mu jih lahko pošljem na mail. Wink

Ja kar se poletja tiče mi smo se kopali vsak dan (skoraj), nekaj časa je rabu, da je splaval(o slatih še ne  razmišljamo. Shocked Wink..) potem pa ga nismo mogli sploh ven spravit. Seveda smo imeli potem še post festum (beri morsko driskico) in obvezno se je vsakokrat ko je prišel na obalo valjal po tistih kupih morske trave Shocked Grin in potem obvezno še po brisačah  Cool
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #107 : sobota, 24.01.2004 : 23:39:39 »

Hojla,

Verjamem, da dost slikc ne rata... V tem primeru se v kvantiteti najde kvaliteta Wink Cheesy:D.

Petra: hehe, tudi mi smo imeli težave s prebavo...pa smo dokaj pozno ugotovili, kaj je narobe Smiley .
Na srečo trave mi nimamo veliko (vso odnese k vam  Grin Grin ).
Si za to, da pride kdaj tvoj huligan k nam, da naš pesek dobi vsaj kak dan družbo... Prevoz poskrbimo mi Smiley .

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #108 : nedelja, 25.01.2004 : 13:37:46 »

oj, ni problema, lahko se zmenimo za pasje druženje, garantiram divjanje 200 na uro  Grin.

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #109 : sreda, 28.01.2004 : 11:10:38 »

ojla...sem v dvomih kako in kaj nardit, baje, da je na radiu govoril Hari Arčon (organizator razstave in btw tudi sodnik, ki je ocenjeval Bluja na ISP C  Roll Eyes )
in je baje rekel naj ne bi ljudje hodili s psi, ki ne razstavljajo na razstavo, ker baje motijo ostale pse (ki se ne morejo skoncentrirat  Huh Roll Eyes )


Mislim, jaz bom z Blujem vseeno prišla pa naj delajo kar hočejo, se bova pa prešvercala (še to sem hotela vprašat, ker mi je ušlo iz spomina, kaj se mogoče spomnete, če hočejo že na začetku, ko greš noter videt prijavnico za razstavo ali je dovolj pasja knjižica?) Cool

Obljubim, da Blu ne bo motil pri pasji koncentraciji  Tongue Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #110 : sreda, 28.01.2004 : 15:26:18 »

Petra, don't worry, be happy, na vhodu vedno preverjajo le rumeno knjižico. Kaka koncentracija neki, ob celi hordi hipernevrotičnih psov en obiskovalec ne menja dosti  Roll Eyes Tongue .
Jaz že komaj čakam! Že cel teden vneto vadiva in se rihtava, pozirava en drugemu in trenirava zapeljive poglede, Sambo pa je začel z mano na jogo hodit, da se bo v sabat lahko globinsko koncentriral  Roll Eyes.  Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #111 : sreda, 28.01.2004 : 18:06:31 »

Oh,če motijo psi obiskovalcev,motijo ravno toliko kot ostali.Pa včasih,tisti,ki se razstavljajo še bolj motijo.Jaz sem Lizo enkrat imela samo kot "obiskovalko" pa je pridno ležala v svojem kotu in dala mir,tako da je še nihče opazil ni.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #112 : petek, 30.01.2004 : 17:54:22 »

Citat
ker baje motijo ostale pse (ki se ne morejo skoncentrirat    )

mene osebno najbolj motijo ljudje okoli ringa (običajno pri rotvajlerjih, nemških ovčarjih in pdb.) ki kot opice skačejo okrog ringa in kričijo kot srake...
imam irico - beiro na kolenih in levi roki in ne morem pisat velikih črk, ima 4 šive zgoraj in enih 6, t ali 8 spodaj na nogici, pa ovratnik...
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #113 : nedelja, 22.02.2004 : 11:05:22 »

LP za vse forumaše!
Zelo dolgo sem prebirala vse kar na tem forumu piše o razstavah, pravilih, dogajanjih in moram priznati, da sem kar malo prestrašena, presenečena, osupla in razočarana. Sedaj se mi začnejo potiti roke, ko pomislim, da bo treba PRVIČ na razstavo. V želodčku me zvije, če pomislim na mojo neizkušenost. Kaj bo šele na dan razstave?  In ne morem verjeti, kaj vse lahko vpliva na dobro oceno psa. Nekje sem prebrala, da je lahko odvisna od dobrega dekolteja, kratkega krilca in lepih petk razstavljalke.  Halo??? Upam, da niste tega mislili resno? Ali pa moram to  upoštevati? V tem primeru bom raje v ring poslala mojo močnejšo polovico.Pa da ga vidim  kaj bo on pokazal! Razumem, da ne morem priti umazana in v stari raztrgani trenerki, ampak toalete in obleke??? To me spominja na čase, ko so bili še prvi tv zelo redki in je moja stara mama imela samo eno takmašno obleko.Zvečer v času dnevnika si jo je oblekla in ko je napovedovalec voščil dober večer, je odgovorila nazaj in ves večer sedela mirno, dokler nismo ugasnili tv, misleč, da jo oseba z ekrana opazuje. In včasih, ko je mislila, da je nihče ne vidi, diskretno popravila vozel na rutki. Pri najboljši volji si ne predstavljam sebe v takmašni obleki (Imam samo tisto za na pogrebe), ko bom razstavljala svojo mastinsko zverinico. Visokih petk nisem nikoli v življenju obula in verjetno bi si polomila noge še preden bi naredila 10 korakov. Za mini krilce pa smatram, da sodi v počitniški morski čas, vsaj kar se tiče frače mojih let. Glede mojega dekolteja pa...hm, zaradi nesramnih pogledov ga imam raje varno spravljenega pod kakšnim puloverjem ali pulijem. Kar se tiče pasje malenkosti pa , kakšna  razstavna vrvica in pašček (ali ni vrvica podobna vrvici?) , nesmiselni triki, da pes bolje izgleda in ne vem kaj še vse???  A si mogoče napačno predstavljam, da so razstave namenjene druženju, spoznavanju, izmenjavi mnenj, iskanju odgovorov na vprašanja, ki nas zanimajo in prijetnemu druženju.Če je kuža lep in se zna primerno obnašati ter ima prijaznega lastnika pa zaradi mene lahko odnese domov pokale iz cele razstave.  Če  mu seveda ni sodil sodnik,  ki je še ves besen, ker smo jih nabunkali v rokometu.Kaj me skrbi? Ker nikoli nisem razstavljala, nisem pripravljena na kinološko kuhinjo(ki je zmeraj obstajala in bo tudi v bodoče) Na razstavo bomo prišli oblečeni ( čiste , zlikane in zašite cunje) Moja močnejša polovica se bo obril, stuširali se bomo (tudi Zoya), pa ne zaradi razstave ampak, ker to počnemo več ali manj vsaki dan.S seboj bomo vzeli vse kar običajno potrebujemo, kadar gremo na enodnevni izlet.Zoya ima po navadi največjo culico. Vsi pa se bomo oborožili z dobro voljo in željo, da preživimo lep dan.Edino za Miceka bo malo drugače. Poskrbeli smo za njegovo celodnevno varstvo. Če njega pripeljem na razstavo bodo morali organizatorji po hitrem postopku spremeniti razstavna pravila.
V upanju, da bomo odnesli z razstave več pozitivnih kot negativnih izkušenj, vam želim lep dan.
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #114 : nedelja, 22.02.2004 : 17:05:52 »

Missa, ce sem prezivela jaz bos tudi ti! Grin Brez vecerne toalete in visokih petk, sem se prav dobro pocutila v ringu. Nobenih posebnih priprav nismo imeli, le stati smo se naucili, vendar smo potem se to v ringu pozabili Tongue Tvoja Zoya je se mladicek tako, da bodo tolerirali, ce bosta pretirano storasti, zato te naj nic ne skrbi. Ce pa bodo okrog tebe sami polikanci, ki bodo pretiravali s cesanjem in scetkanjem svojih kuzijev, pa pridi na klepet (sklepam, da gres na CACIB Ljubljana) z mano in Nadijo, da bos videla kako se imamo fino. Obe bova zaposleni s crkljanjem majhnih crnih kuzkov, ki radi kazejo zobke, tako, da naju bos tezko zgresila. Grin

No, pa da potrdim Nadiji. V Vrtojbi smo skoraj ogluseli zaradi huronskega vpitja dolocenih razstavljalcev ali bolje so-razstavljalcev, ki so tekali okrog ringa. Nekaj gledalcev se je raje preselilo k drugemu ringu, kjer ni bilo nikogar, ki bi vrescal...so se setri znali sami postaviti. Roll Eyes lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #115 : nedelja, 22.02.2004 : 18:16:37 »

Ojla Missa tudi midva z Blujem nisva neka navdušenca nad razstavljanjem Undecided, ampak se  mi zdi, da nekaj moreš o tem vedet pa tudi če ne hodiš pogosto na razstave.  Cool

Če je na razstavi dobra družba in se imaš dobro (kot sem sva se imela jaz in Blu v Vrtojbi Grin), vse skupaj neobremenjujoče in sproščeno ter je tisto v ringu skoraj neka postranska zadeva, ki pač pride zdraven in jaz osebno raje vidim, da pes vzame to kot neko super druženje in divjanje z malo tekanja v krogu  ;)kot pa neko zafrustrirano zadevo s česanjem in živčnostjo ter po možnosti s slabo voljo in boksom... Lips Sealed
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #116 : ponedeljek, 23.02.2004 : 08:24:16 »

LP,vsem!
Saj vam dam prav.Če ste preživeli vi, bomo morali tudi mi.Bojim se samo, da
Hvala za povabilo.Rade volje bi prišla po nasvet (in tolažbo) k tebi in Nadiji , vendar ti govoriš o razstavi v Lj (a je na isti vikend???) jaz pa o Grazu. Tudi jaz imam rada majhne, črne in žleht, sploh pa, če kažejo zobke, se mi takoj vsedejo v srček.Enega takega imam doma.
Se pa moram pohvaliti, da se je našla ena dobra dušca, ki se je ponudila, da mi bo (in Zoyi) teoretično in praktično pokazala osnove dogajanj v ringu.
Petra, tudi jaz si želim, da bi preživeli lep dan v družbi sebi enakih in enako mislećih kot smo mi.
Pa en malček držite pesti za nas.
LP,Miša in Zoya.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #117 : ponedeljek, 23.02.2004 : 10:27:52 »

Ojla Missa! Aja, vi greste v Graz! Ne vem zakaj ampak meni hodi po glavi le Ljubljana Grin Seveda povabilo se vedno velja, ce pridete slucajno tudi v Ljubljano (27. in 28. marec). Pa veliko srece v Grazu! lp
Logiran

winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #118 : ponedeljek, 23.02.2004 : 15:18:56 »

Missa, ce sem prezivela jaz bos tudi ti! Grin Brez vecerne toalete in visokih petk, sem se prav dobro pocutila v ringu. Nobenih posebnih priprav nismo imeli, le stati smo se naucili, vendar smo potem se to v ringu pozabili Tongue ...

Ej sis. Če se prav spomnim si delala malo problemov s tem, da imaš doma samo črne cunje in bi z Bagi izgledale kot na pogrebu. Sicer pa moder brezrokavnik je bil prav lep. Roll Eyes Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #119 : ponedeljek, 23.02.2004 : 15:40:10 »

Rade volje bi prišla po nasvet (in tolažbo) k tebi in Nadiji , vendar ti govoriš o razstavi v Lj (a je na isti vikend???) jaz pa o Grazu.

Gradz ni isti vikend,kot lj. razstava,Lj. razstava je dva tedna kasneje Wink

Drugace pa na splosno se mi zdi,da je  urejenost,obnasanje in vse kar spada zraven,kar omenjate cisto odvisno od pasme.
Opazila sem,da se lastniki recimo belgijcev,dog,mastifov in podobno mocno razlikujeo od tistih,ki imajo recimo kodre,shih tzuje,yorkije,civave,afganistanske hrte in podobno.
Ne,da je razlika samo v urejenosti ter nenormalno dolgi dolzini cesanja psa Grin ampak tudi v znacaju,torej toleranci in obnasanju do sotekmovalcev ter gledalcev.
Lastnika groenendla,bos recimo zelo,zelo redko videla v obleki in srajci(a ne Bambi Grin Grin) medtem ko je pri kodrih to ze takorekoc v navadi...

Glede cesanja,pa so nekatere pasme,ki zahtevajo posebno nego...
mopsa recimo ne bos enako dolgo krtacil kot afganistanca,zato mislim da je tukaj vse odvisno zgolj od pasme;)

MISSA,ti kar pridi brez skrbi,enkrat je vedno prvic ;)Vsi smo preziveli,zakaj ne bi se ti Grin :DPoleg tega se bos na razstavi lahko druzila tudi z drugimi lastniki,forumovci in trema bo takoj minila,pa se cel dan bos skupaj z Zoyo;)

Aja,glede dekolteja ;DPo nekaj casa bos ugotovila,da v nekaterih primerih resnicno deluje Grin Grin Grin

lp,pia
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines