mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:04:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kokcidioza
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kokcidioza  (Prebrano 14372 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.10.2006 : 18:04:22 »

Analiza blata je bila negativna na kokcidiozo, čez dva tedna sledi spet nova analiza. Malo sem bila šokirana, ko je vet rekel, da se to zna ponoviti. Sem upala, da smo se rešli tega...

Danes je blato prvič bilo malo kompaktnejše - še ne podobno tistemu pravemu, ampak ni bilo popolnoma tekoče. Jupi! Presrečni smo... Če se v dveh tednih stanje ne poslabša, gremo na industrijsko pripravljeno dietno hrano. Upam, da bo šlo!

Pozdrav vsem!

Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #16 : sreda, 25.10.2006 : 11:16:44 »

Kokcidioza ni navaden črevesen parazit, kot so gliste.
To je ena vrsta protozoja, praživali, ki se naseli na črevesnih resicah in jih tam veselo papa. Zaradi tega pride tudi do driske in krvi v blatu.
Bolj močna kot je okužba, večja je verjetnost, da bo imel tak pes celo svoje življenje probleme z drisko in takšen pes pač ne bo mogel vsega jesti.
Prenašalci Kokcidioze so ptiči in ta pražival je značilno prisotna prav v farmskih vzrejah psov.
Navadni preparati, ki so proti glistam ji ne pridejo do živega.
Pes pa se lahko ponovno okuži s svojimi iztrebki, zato je dobro iztrebke sproti pobirati.
LP, Gremlin
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #17 : sreda, 25.10.2006 : 14:02:22 »

Ja, je precej trdovratna zadeva to... Pa ne samo, da je treba pobirati iztrebke, brala sem celo, da navadna čistila tega ne uničijo in je potrebno razkuževanje.

No, včeraj je naredil en tako lep drekec, kot ga še nismo videli! Pa sem že cel dan imela nasmeh do ušes! Upam, da bo tako tudi ostalo... 

Lp,



Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #18 : sreda, 25.10.2006 : 14:08:45 »

Mislim, da je idealno razkužilo Domestos. Na embalaži piše, kako se ga dozira. Jaz ga uporabljam za čiščenje mačjega transporterja, WCja-začasno nameščam društvene mačke in nikoli ne veš, kaj je katera prinesla s sabo. In ker nočem ogrožati svojih muckov, se poslužujem razkuževanja. To "metodo" mi je predstavil gospod, ki je predsednik nekega DPMŽ in moram reči, da je kar učinkovita. 
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #19 : ponedeljek, 30.10.2006 : 21:33:02 »

Blato je že en teden popolnoma kompaktno, ampak kuža je vedno bolj suh... Kot da bi hiral. Ko hodi, je kar sključen, vidijo se mu rebra, kar naprej bi spal. Hrane poje veliko, ima zelo dober apetit, je dokaj zainteresiran za igro, vendar se v trenutku, ko se nehamo igrati, uleže in zaspi. Prilagam linke do slik...

Prej:
http://shrani.si/o.php?img08871047487.jpg

Potem:
http://shrani.si/o.php?img09341047485.jpg
http://shrani.si/o.php?img09481047476.jpg
Tukaj zaradi svetlobe zgleda še malo bolj grozno, ampak v vsakem primeru ni v redu...

Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #20 : nedelja, 19.11.2006 : 16:24:59 »

Končno si lahko oddahnemo. Jutri bo štiri tedne, odkar nima več driske. Dva tedna je že na hillsovih i/d briketih, v tem času se je malo poredil in popolnoma spremenil karakter. Ne išče več histerično hrane vsepovsod, na sprehodih ni več problemov... Verjetno je prej ravno zato tako divje pobiral vse s tal, ker je bil konstantno lačen in mu je v telesu primanjkovalo nekih stvari. Končno smo ga tudi lahko cepili.

En hvaležen hov hov od malega Thora!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kokcidioza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines