mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:32:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj  (Prebrano 19951 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : ponedeljek, 30.10.2006 : 01:26:22 »

Je kdo na forumu, ki se je že soočal s takšnim ''problemom''?
en partner čisto nor na pse, drugi partner pa niti ne...
npr...
Zadeva funkcionira dokler sta vsak na svojem, ko pa se odločata za skupno življenje se stvari zapletejo...
Prvi si brez psa/psov ne more živeti; pes je v stanovanju, na kavču, celo postelji Grin in vsepovsod zraven, drugi pa čisto lepo živi brez psa in si ne predstavlja živeti v dlakah in slini Roll Eyes

Kako ste reševali ta problem?
Je vsa umetnost v kompromisih?

lp

p.s. sicer poznam en tak primer, pa sta srečno skupaj že par desetletij Cool, ampak je kuža v pesjaku Tongue  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.10.2006 : 09:34:28 »

Nobenih kompromisov, samo ultimat! Wink

Njegova ideja kompromisa je bila "kaj pa ce je pes v garazi", ker pac s pesjakom ni nkamr prisel. Pa tudi z garazo ne. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.10.2006 : 09:44:26 »

Se strinjam z Nanook! Ce bi pa aj tezil, bi pa hitro postal bivsi, pa je. Ne mores razvajenih psov ven vrec, ker grejo nekomu pasje dlake na zivce Cheesy
Logiran
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:24:46 »

Se bo ze navadil, razen ce psov res ne sovrazi.  Jaz pri takih stvareh ne sprejemam kompromisov, ce ne mara psov pac ni primeren partner za mene. Angry

Kaj pa obratna situacija?! Parnerja si skupaj omislita psa v katerega sta oba popolnoma zaljubljena, potem pa gresta narazen, komu pripada pes?  Cheesy
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:32:20 »

Midva sva imela iste težave. Pes je bil po njegovem za v pesjak. Ampak zdaj je pa njegova ljubica. Že eno leto sva lepo brez konfliktov glede tega. V bistvu ima skoraj Veni rajši od mene.  Grin Wink Najprej dobi on lupčka, potem šele jaz. Jaz mislim, da je najbolje, da se pogovorita, kako in kaj in izbereta neko srednjo pot. razloži mu, kako čutiš do živali. Midva sva recimo na začetku rekla, da bo pes samo v enem prostoru pa je potem videl, da je imeti psa v stanovanju super zadeva in sva razširila potem na celo stanovanje, potem jo je pa on začel vabiti na posteljo.  Wink Grin

Logiran
dečva
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:33:03 »

Seveda je treba sklepat kompromise, tako kot o vsaki stvari v življenju. Zato pri meni pes ne spi več v postelji, ampak zraven na fotelju Smiley)
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:33:16 »

Sem se zmotila. Najprej dobi ona lupča, potem šele jaz.  Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:57:30 »

Na srečo se strinja s tem, da pes ne more spati zunaj, torej pesjak in tudi garaža Roll Eyes avtomatsko odpadeta Cheesy

Ce bi pa aj tezil, bi pa hitro postal bivsi, pa je. Ne mores razvajenih psov ven vrec, ker grejo nekomu pasje dlake na zivce Cheesy
No ja, takšnega mnenja sem bila tudi jaz- če kdo ne mara mojih psov ni vreden, da je z mano in bo v tem primeru hitro postal bivši... Ampak to je lahko reči, ko pa dejansko nekoga ljubiš je za moje pojme največja napaka, da ga postavim na mesto bivšega, ker ga pač motijo pasje dlake Wink

tasi, ne psov ne sovraži, moja dva popolnoma sprejema (pač ni tak obsedenec s psi kot jaz),
kot sem že omenila tudi ni mišljenja da je pes za v pesjak...

Mislim da se bo vse rešilo s kompromisi, problem je le v tem, da sem bila vedno prepričana enkrat ko bom na svojem bo pes še vedno neprestano z mano- v kuhinji, dnevni itd...
on pa pravi da dlake po kavču ne bo gledal, ter da ne bo prenašal pasjih dlak na krožnikih...

hvala vam za odg., pričakujem še kakšnega Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:19:27 »

Na srečo se strinja s tem, da pes ne more spati zunaj, torej pesjak in tudi garaža Roll Eyes avtomatsko odpadeta Cheesy

Mislim, da je že to nek znak, da vseeno mu psi niso lih nezaželjeni. Mogoče boste pač morali napraviti kakšen kompromis o stvareh kot spanje na postelji, ležanje na kavču in podobno, ampak zaradi tega ne bo konec sveta. Pa včasih bodo še vedno lahko gor prišli.  Wink
Verjetno jih boš tudi poslušala o dlakah povsod - v kuhinji, avtu,... Ampak saj se na godrnjanje navadiš in tudi v drugih trenutkih se ti lahko izkaže, da jih ima zelo rad (igra, razne pripombe mimoidočih "njegovemu" kužku, ki vzbudijo jezo pri njem,...).  Wink

LP, T
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:23:44 »

No, mene je itak dobil v paketu, pa ni bilo možnosti izbiranja  Grin Sem pa že na prvem zmenku napeljala temo pogovora na živali (no, a je še kakšen obsedenc, večji od mene? Grin). Prvič zato, ker me je dejansko zanimal njegov pogled na to in drugič, ker mislim, da se z nekom, ki živali ne mara, ne bi nikoli mogla tako povezati, kot bi si želela.
Na srečo ima tudi moj zelo, zelo rad živali in meni to veliko pomeni, da se lahko z njim pogovarjam o perečih problemih, ga povprašam za nasvet, greva skupaj letake limat...
Je pa tudi psa na postelji sprejel brez problema Tongue Se mu je Ori takoj na trebug vrgel in začel  Kiss No, kdo bi se mu potem lahko uprl? Huh Wink


Glede tvojega "problema" pa; glede na to, da na pse ne gleda kot na vrečo bolh, kateri je mesto zunaj v pesjaku, mislim da bo zelo hitro spremenil tudi mnenje da se da živeti brez psa. Wink Malo za hec, malo za res. Zdaj ne vem, ali vidva že žeivita skupaj, pa ga motijo dlake in slina ali sta še v fazi dogovarjanja o skupnem življenju, pa ne najdeta kompromisa glede psov? Glede na to, da se strinjam, da pes ni za ven in glede na to, da mu je jasno, da psi nikamor ne gredo - potem itak ni problema. Vsi boste skupaj živeli srečno, do konca svojih dni, ne? Smiley Ko ga bo pa enkrat pričakal moker, slinast poljubček, ko bo prišel iz službe in se mu bo ena velika (pri nas majhna Wink) rit želela na vsak način stlačit v naročje, bo pa itk pozabil na vse, kar je govoril prej. Wink

Logiran
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #10 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:29:26 »

tasi, ne psov ne sovraži, moja dva popolnoma sprejema (pač ni tak obsedenec s psi kot jaz),

Aja, potem pa ni tako hudo, podobno je bilo tudi pri meni pa sem na koncu ugotovila, da ima ubistvu zelo rad zivali le doma jih ni nikoli smel imet in ni razvil nekaksnega odnosa do njih. Zdaj pa se ze meniva o novem psu in macku Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:39:14 »

Sem pa že na prvem zmenku napeljala temo pogovora na živali (no, a je še kakšen obsedenc, večji od mene? Grin).
Jaz!! Jaz sem imela Bino na prvem zmenku kar s sabo Grin Cheesy In spoznala sem cloveka, kjer so sicer vcasih imeli psa, ampak na ketni. Kjer macki nimajo vstopa v hiso, kjer zivali nimajo vstopa v hiso... ampak sedaj se je pa spremenil Cool
Sprva je grdo gledal, ko je videl Bino na postelji. Pa sem rekla, prav. Ko bos ti pri meni, bo samo v sobi. Scasoma se je navadil nanjo, na njeno slino, na to, da je tudi ona na postelji. Sedaj ze razmislja o novem psu Roll Eyes Skratka, navadil se je na pse, na druge zivali in na to, da so zivali v hisi. Sicer malo postrani gleda razgrizen tepih od psa, ampak saj navsezadnje je samo tepih. Otroci bodo naredili se vec skode Tongue
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:55:07 »

Ojej zanimiva tema!  Cheesy Jaz moram reci, da je bilo pri vseh mojih bivsih in pri sedanjem fantu isto..... ze popolnoma na zacetku (preden sem se zaljubila, preden sva postala par) sem mu povedala, da so psi moje zivljenje in da tako je in tako bo ostalo. To je eno podrocje v mojem zivljenju, kjer ne delam kompromisov. Ce oseba ne mara psov in jih na noben nacin ne more sprejeti, potem je to dovolj velik pokazatelj, da nisva za skupaj..... na sreco sem zelo racionalna oseba in se nikoli na slepo ne zaljubim  Wink .....
Moj zdajsnji fant izhaja iz druzine, ki ima sicer rada zivali, ampak pes v hisi je nekaj na kar niso navajeni. Mojemu fantu je to zdaj popolnoma logicna stvar, saj se je ze mojih starsev navadil ko je prihajal na obisk in je videl, kako se nas pes in macek crkljata pri mojem ocetu v postelji  Grin.
Skratka, to sva razcistila in zdaj je v bistvu moj fant tisti, ki ga pes vrti okoli prsta.... jaz sem prevec dosledna in stroga, fant pa izredno nezen in pes tocno ve, koga lahko obrne!!  Wink

lp
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.10.2006 : 12:01:29 »

Naš ima sicer res zelo rad živali, vendar je bil vedno mnenja, da pes na posteljo pa vseeno ne sme, pa obvezno met čim manj lasatega psa, da ne bo dlak. No potem smo pa posvojili Kastrota, izbral ga je on, bila je ljubezen na prvi pogled, tako da zdej ne more težit zaradi dlak hehe. Je pa kar nekaj časa uveljavljal nič na posteljo. Sedaj pa komaj čaka, da jaz vstanem in grem v službo, da lahko z našo zblodo še uro zadremata na postelji.

To je tako,ko enkrat živiš z živaljo v bistvu šele vidiš kako so nam podobne, jih vzljubiš in si več ne predstavljaš da jih ne bi bilo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : ponedeljek, 30.10.2006 : 12:03:26 »


To je tako,ko enkrat živiš z živaljo v bistvu šele vidiš kako so nam podobne, jih vzljubiš in si več ne predstavljaš da jih ne bi bilo.

Točno tako. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines