mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:27:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj  (Prebrano 19910 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.10.2006 : 12:13:38 »

Jaz!! Jaz sem imela Bino na prvem zmenku kar s sabo Grin Cheesy

Jaz bi tud Orija pripeljala, če ne bi bila ravno zima Grin lokali pa na polno zakajeni Wink
Logiran
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.10.2006 : 12:29:51 »

Zdi se mi zelo zanimivo, da imajo vglavnem punce te "probleme" kako prepricati partnerja za hisnega ljubljenca in tudi ob prebiranju forumov opazam, da je vecina clanov zenskega spola. No saj mogoce je to poslplosevanje, ampak tako se mi zdi. Wink

Se vedno pa me zanima, kaj mislite kako resiti situacijo, ko si parnerja z skupno odlocitvijo kupita psa potem pa gresta cez nekaj casa narazen? Komu pripada pes? Poznam en primer (slo je sicer za macka), kjer sta si bivsa partnerja vsak drugi dan izmenjavala skrb nad mackom ter se velikokrat se dodatno skregala, ker ga eden ali drug ni hotel vrniti.  Grin
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.10.2006 : 12:36:35 »

Jaz glede psov težko sklepam kompromise in eden izmed razlogov zakaj sva z bivšim končala so bili moji psi. on je trdil, da je pes za na verigo itd...bil je iz kmetije...malo sem ga omehčala, a zame ni bilo to dovolj, saj psi so del moje družine, to je tak kot da bi od mene zahteval, da se naj odpovem kakšnemu članu družine. 

Pri zdajšnjem fantu sem kar na prvi zmenek prišla z obema mojima mrcinama in bila je ljubezen na prvi pogled.......med fantom in psoma namreč in zaradi tega se je tudi moja simpatija do njega povečala in tako si je pridobil največ točk in moje srce. Sedaj vsi skupaj spimo v postelji in ker sta psa kao moja sva si morala omislit še mačko, ki pa je njegova (vsaj on tako misli...hihihihihihi). Jaz si ne znam več predstavljati, da bi imela partnerja, ki ne bi gojil močne ljubezni do živali, še posebej do psov (jaz sem pač obsedena, tega še ne zahtevam od partnerja...heheh...čeprav vidim, da že miji na obsesijo...je očitno nalezljiva).  Wink

Lp, Tina
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.10.2006 : 19:40:53 »

Tudi jaz sem imela na začetku probleme, kako združiti fanta in psa. Je iz družine, kjer njegova mami ne mara psov in njegova babica. Doma imajo mačka, pa ne sme v hišo, niti v garažo. Nič čudnega, da tudi on ni bil navajen. Na začetku se mu je zdelo, da ne sodijo v hišo, amak se je počasi navadil in sedaj po treh letih, lahko rečem, da ga ima rad. Šlo je pa vse skupaj počasi. Še posebaj zato, ker sem psa dobila nekaj mesecev preden sva začela in je bil pes še ves nevzgojen. Na začetku je bil prepričan, da ne bo nikoli živel s psom, da ga ne bo nikoli peljal v svojem avtu... Vse to se je spremenilo. Ko sva ga vzela na morje, je ugotovil, da ni prav nobenih problemov in se je zelo navezal nanj. Velikokrat ga tudi pelje z avtom. In prav zanimivo je, da je prav on tisti, ki me najbolj podpira pri prevzgoji mojega psa in je zelo ponosen na to, kar sem naredila iz njega Smiley.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #19 : ponedeljek, 30.10.2006 : 22:43:36 »

No meni se ni obneslo in zato sem sedaj sama Grin Grin Grin. Psi so moje življenje, in jaz brez njih nisem več jaz.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #20 : torek, 31.10.2006 : 00:01:20 »

Moj prijatelj že več let živi s punco, ki je nekega dne prinesla majhnega kužka. On je bil odločno proti, ona pa mu je postavila ultimat: Ona IN pes, ali pa adijo! No, pa je popustil. Zdaj mi pa jamra, da se je njegova ljubezen ohladila in na moje vprašanje, zakaj potem ne prekine z njo, mi je rekel, da to pa ni govora, ker bi potem punca vzela psa in bi ga lahko imel le ob sredah in vsak drugi vikend! Cheesy Grin
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #21 : torek, 31.10.2006 : 15:53:07 »

Partner gre,pes ostane do konca zivljenja s teboj .In ta stavek komot uporabis med argumentiranjem.Imas dovoljenje avtorja. Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #22 : torek, 31.10.2006 : 17:02:19 »

jaz pri tej temi tudi nisem za kompromise. doma imam enega psa ( zaenkrat), dve muci. dlake povsod, še v omari pri čisti posodi-to mi sploh ni jasno, kako je možno. ampak mene se dobi samo v paketu, če ne, bom pač sama! in zato tudi sem sama pri skoraj 3otih leih, hehe!  Grin
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : torek, 31.10.2006 : 22:46:16 »

No pri nas je bilo malo drugače...
Moj dragi je doma iz "vasi" kjer živali niti slučajno nimajo vstopa v hišo. Ko je bil otrok je želel kokeršpanjela, ga dobil in imeli so ga na ketni  Shocked  Shocked  Shocked.
Prišla sem v paketu z otrokom in dvema mačkoma, ter obljubo da bom ob prvi priložnosti kupila ND (za katero mi je moja mama od otroštva govorila: "ko boš na svojem jih mej zarad mene 10"). Minilo je 6 let od najinega začetka, paketu sva dodala še enega otroka in iskala možnost za odhod "na svoje". Priložnost je prišla, nisva še bila na svojem (ubistvu nama je mami odstopila stanovanje in še ni šla...), ko sem ga praktično šokirala z izjavo: "jaz grem jutri po psa". Na začudeno "faco" sem mu pojasnila, da je vedel preden sva začela in tukaj ni kompromisov.
Šla po Thebo, jo privlekla domov... Moj dragi se je navadil na psa na kavču, slinaste sledi od pitja vode... Nekako pa se še ni navadil na spanje v postelji, fehtanje pri mizi (bolj ko mu govorim naj ji ne daje pa bo nehala manj me posluša  Grin) in "raziskovanje" stvari, ki jih ne pospravi (naprimer salama na pultu  Wink).
Je pa res, da ni v nobenem pogledu obremenjen z njo. Je moja psička zanjo skrbim samo jaz. Za zdaj sem s to "ureditvijo" zadovoljna. Študiram pa kako bi ga prepričala v še eno dogico (tokrat se more strinjat in bil bi skupen psič)  Wink  Cheesy  Roll Eyes
lp
T.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #24 : torek, 31.10.2006 : 23:43:14 »

Študiram pa kako bi ga prepričala v še eno dogico

No, ko boš to pogruntala, pa še meni povej. Wink

Jaz že pripravljam razloge, zakaj je bolje imeti dva psa (sicer meni trenutno ena zadostuje, ampak se že pripravljam za naprej). In zaenkrat imam dva razloga:
1. ker rabim še enega psa, da delam z njim, ko prvi počiva (na treningih recimo)
2. ker ima vsak človek dve roki za čohat.... Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #25 : sreda, 01.11.2006 : 13:00:23 »

3. da prvi ne bo tako osamljen in sam, ko ni nikogar doma (čeprav je pri nas to izjemoma),
4. ko se jaz igram s psom on nima kaj početi (kao  Roll Eyes), bi se lahko igral s drugim,
5. vzgoja drugega je veliko lažja, ker ti prvi pes pri tem pomaga,
6. enega uporabljam za blazino, rabila bi še grelec za noge  Cheesy,

Če se kdo še spomni kakšnega razloga naj dopolni seznam Wink
lp
T.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #26 : sreda, 01.11.2006 : 13:51:23 »

No, ja, ko smo mi imeli samo Berota, mi prva 2 leta niti  na kraj pameti ni prislo, da bi kupila se drugega psa. Je bilo prevec dela z njim (solanje). Potem se pa eno leto sprehajas samo z enim psom, ki je postal neverjetno ubogljiv in sprehodi postanejo blaznoooo dolgocasni (zame, ne za psa). In od tu zelja se po Bini. Ona je pa trenutno stara skoraj 3 leta in pol in se z njo toliko ukvarjam, da ni nobenih pogojev se za enega psa.
5rca in Tecka: mogoce bosta pa vajina moska kar sama pogruntala, da bi bilo fajn imeti se enega psa Wink pri meni se je to ze zgodilo, ceprav sem pa jaz (zacuda) proti se enemu psu.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 01.11.2006 : 14:11:53 »

6. enega uporabljam za blazino, rabila bi še grelec za noge Cheesy,

hahahaha... Zakon...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 01.11.2006 : 14:12:48 »

Tecka, potem ko bi imela pa grelec za noge, bi te pa začelo še kam drugam zebsti.  Grin Grin Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : sreda, 01.11.2006 : 14:33:05 »

So me prav nasmejali vasi posti, pa malo so me popeljali v preteklost. Grin Grin Midva s fantom sva bila najprej prijatelja, tako, da reveza ni prevec presenetilo, ko sem na prvi (in na vse kasnejse) zmenek prisla s Kajo. Po kaksnih 10 minutah sprehoda je zacelo dezevati in tako je Kaja ze prvi dan osvojila njegov avto. Na dezju je pa menda ne bom pustila. Roll Eyes Kmalu je bila tudi pri njemu doma, zacela spati na postelji, naju spremljati povsod.  Smiley Ne vem tocno kdaj, ampak se mi zdi, da kar kmalu, pa je postal se bolj zagret kot jaz. Ga moram res drzati nazaj in mu dopovedovati, da so trije psi resnicno dovolj. Wink
Veliko srece pri prevzgajanju tudi ostalim. Grin lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Partnerstvo - en pasjeljubec, drugi ''malo'' manj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines