mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:46:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: tek ob kolesu
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: tek ob kolesu  (Prebrano 30095 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #45 : četrtek, 19.06.2003 : 13:03:03 »

Kar se mene tiče, je debata (z moje strani) o (NE)mokrih psih ob kolesu končana. Ostajam pri svojem mnenju. Najbrž pa so si tudi psi med sabo različni, zato tudi drugačna mnenja o tem, kaj jim paše in kaj ne...

LP
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #46 : sobota, 22.10.2005 : 18:08:56 »

Tek ob kolesu je po mojem kul če je po pameti. Meni sicer takšne stvari ravno ne grejo fant jih pa kar obvlada in to celo s povodcem. se mi zdi pa kar fajn da psa vsaj enkrat na teden dobro zgoniš, ker to potrebuje. Seveda poleg rednih vsakodnevnih sprehodov. Naši psi gredo tako v rahlem teku kakšnih 5 do 6 km po mešani podlagi. Izogibamo pa se grobega makedama seveda.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #47 : nedelja, 04.12.2005 : 15:03:50 »

Xena, tole sem videla šele zdajle, ali misliš, da je odvisno od kvalitete dlake? namreč pri mojih tako goldnih kot samojedih se načeloma zmoči zgornja dlaka spodnja pa ne. oz vsaj ne do kože, tako da zgornja plast lepo izhlapeva (in psa hladi) spodaj je pa itak suha in se ne more kuhati? no ja zdaj bo itak mokra dlaka prej zmrznila kot pa da bi se pes pregrel.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #48 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:12:30 »

Jaz komaj čakam vreme, da se lahko podava v to avanturo.
Lansko leto je bil še premlad, ampak zdaj pa ni več druge ovire kot moja kondicija  Grin

Malce me je sicer strah povodca in morebitnega cukanja ali zapletanja,
saj je še kljub vsemu mlad in neizkušen pes, ampak poskusiti bo treba.
Potem bomo pa videli naprej.
Želim si, da nama bo ratalo, sigurno bo tega zelo vesel.
Vsekakor je dejstvo, da sem svojemu hiperaktivcu prepočasna peš.  Roll Eyes

Kako dolg povodec uporabljate ob kolesarjenju?
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #49 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:20:26 »

Joj, to moram tudi jaz letosnjo sezono poskusit, lansko leto smo prakticirali tek ob rolerjih in se je kar dobro obneslo, samo da je problem, da nimam v okolici pravih prog, ki bi bile primerne za taksne podvige, kar pomeni, da je zraven lepega asfalta tudi kaj travice, da lahko Uma tece po travi. Sicer smo to lansko leto prakticirale na pocitnicah.
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #50 : torek, 07.03.2006 : 21:39:50 »

Jaz sem poskušala celo lansko leto.Ampak naša pehta popolnoma znori, ko vidi kolesa(razen velika avtomobilska) Kolo, samokolnica,skiro, kolesa na otroškem vozičku. Vse kar se vrti in premika. Mimogrede tudi lopate, metle, sesalca in drugih delovnih pripomočkov ne prenese. Za njo so igrača, pa se ji to z fuji  in drugimi stvarmi ne da dopovedat.[glow=red,2,300]Pravi crnogorac je naš pesutl.[/glow][
Logiran
alexalex
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #51 : četrtek, 02.11.2006 : 20:16:50 »

Ojla!
Imam sedem mesecev starega boxerja, pa me zanima ali  že lahko, oz. kdaj lahko teče polek kolesa?, Seveda ne prehitro in predaleč!
Hvala za odgovor!

lp alex&marko
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #52 : petek, 03.11.2006 : 07:56:27 »

Baje je bil po tv prispevek (v oddaji o živalih), da je tek ob kolesu prepovedan in te lahko policija cela oglobi. Ali ve kdo kaj več o tem?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #53 : petek, 03.11.2006 : 18:07:46 »

Aja? Tega pa še nisem slišala. Midva veliko prekolesariva in upam, da to ni res.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #54 : petek, 03.11.2006 : 19:56:50 »

Aja? Tega pa še nisem slišala. Midva veliko prekolesariva in upam, da to ni res.

čakamo na koga, ki je gledal prispevek ...
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #55 : petek, 03.11.2006 : 21:46:30 »

Ja,je bilo rečeno da pes ne sme teči privezan ob kolesu.Ker nam se zdi,da peljemo dokaj počasi,kuža mora pa kar hitet če nas hoče ujet.Pa tudi tek po asvaltu ni ravno priporočljiv.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #56 : petek, 03.11.2006 : 23:19:46 »

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA

URADNO PREČIŠČENO BESEDILO
(ZVCP-1-UPB3)

Pomen izrazov
23. člen

(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:
23. vozilo je vsako prevozno sredstvo, namenjeno vožnji po cesti, razen posebnih prevoznih sredstev;
65. voznik je oseba, ki na cesti vozi vozilo;
68. gonjač oziroma gonjačka (v nadaljnjem besedilu: gonjač), vodič oziroma vodička (v nadaljnjem besedilu: vodič) ali jahač oziroma jahalka (v nadaljnjem besedilu: jahač) je oseba, ki na cesti goni, vodi ali jaha žival ali goni čredo;

Živali v prometu
109. člen

(1) Za jahače, goniče in vodiče živali, udeležene v cestnem prometu, se uporabljajo določbe tega zakona o pešcih, če ta zakon ne določa drugače.

(2) Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.

(11) Živali je treba voditi ali goniti čim bližje desnemu robu vozišča, če je le mogoče, pa po robu vozišča ali bankini.

(12) Živali, ki so ob cestah, morajo biti pod nadzorstvom ali zavarovane tako, da ne morejo priti na cesto.

(13) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek jahač, gonič ali vodnik živali, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena ter voznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena in lastnik živali ali druga oseba, ki bi morala nadzirati ali zavarovati živali v skladu z enajstim odstavkom tega člena, pa tega ne stori.

Številka: 326-07/89-1/184
Ljubljana, dne 10. februarja 2006
Logiran

nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #57 : sobota, 04.11.2006 : 13:13:45 »

Pa še ena zgodba prijatelja:
Par mesecev nazaj se je zgodila nesreča s smrtnim izzidom psa in njegove lastnice, ker je pes skočil pred motorista in za seboj potegnil še lastnico  sram Cry Ta motorist je bil moj prijatelj in sošolec v osnovni šoli. Zelo skuliran človek.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #58 : sobota, 04.11.2006 : 18:20:43 »

Midva se ne voziva po cestah, ampak greva včasih po kolesarski stezi. To pa izgleda, da ni prepovedano.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 04.11.2006 : 20:15:45 »

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA

URADNO PREČIŠČENO BESEDILO
(ZVCP-1-UPB3)

Pomen izrazov
23. člen

9. kolesarski pas je vzdolžni del ceste, namenjen prometu koles in koles s pomožnim motorjem, ki je zaznamovan z vzdolžno črto na vozišču ali pločniku;
10. pas za pešce je označen vzdolžni del vozišča, ki je namenjen hoji pešcev;
14. pločnik je del ceste, ki je ločen od vozišča in je namenjen in urejen za promet pešcev, lahko pa tudi za mešani promet pešcev in kolesarjev;
15. pešpot je s predpisano prometno signalizacijo označena javna pot, namenjena pešcem;
16. kolesarska pot je s predpisano prometno signalizacijo označena javna cesta, namenjena kolesarjem;
23. vozilo je vsako prevozno sredstvo, namenjeno vožnji po cesti, razen posebnih prevoznih sredstev;
49. kolo je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo;
64. udeleženec cestnega prometa je oseba, ki je na kakršenkoli način udeležena v cestnem prometu;
65. voznik je oseba, ki na cesti vozi vozilo;
86. cestni promet je promet vozil, pešcev in drugih udeležencev cestnega prometa na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet
87. prometna ureditev je način potekanja in vodenja prometa, ki ga za cesto ali njen del oziroma za naselje ali njegov del določi upravljavec ceste in ga označi s predpisano prometno signalizacijo. Prometna ureditev obsega:
- določitev prednostnih smeri in sistem ter način vodenja prometa;
- omejitve uporabe ceste ali njenega dela glede na vrsto prometa;
- omejitve hitrosti in določitev ter izvedba ukrepov za umirjanje prometa;
- ureditev mirujočega prometa;
- določitev območij umirjenega prometa, območij omejene hitrosti in območij za pešce;
- določitev drugih prepovedi, obveznosti ali omejitev udeležencem cestnega prometa;

Mislim, da tudi po kolesarski stezi ne smes voditi psa tako, da bi se ti vozila na kolesu, pes bi pa ob kolesu tekel.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: tek ob kolesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines