mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:51:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: tek ob kolesu
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tek ob kolesu  (Prebrano 29935 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #60 : nedelja, 05.11.2006 : 12:39:57 »

Kdaj pa kdaj bom kršila zakon, kadar bova šla v Kranjsko Goro. Doma pa večinoma uporabljava polje, ker je lahko spuščen. Zanimivo, da nikoli niti nisem pomislila, da bi bilo lahko prepovedano.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #61 : sreda, 20.12.2006 : 19:30:20 »

Hej hov!

Že vse mogoče pasme sem videla teči ob kolesih,zato mislim,da imajo psi tovrstno rekreacijo zelo radi.
Malo pozornosti pa moraš dati predvsem na to ,kje kolesariš.Saj je pes takrat brez povodca in ga hitro lahko kaj zmoti, pa gre po svoje.
Jaz z mojim - vel. šnavcer- sicer ne kolesarim,ima pa zelo rad,če sem jaz na rolerjih.Takrat je najbolj priden,nič ne vleče,samo pridno teče ob meni.Ko sva to prvič poskusila,nisem mogla verjet,da je rolanje z mojim velikanom spolh mogoče. Grin

Veliko kolesarskih užitkov!

Toby.... Si ti iz ljubljane?! Je toby črn?!
Logiran
MP3CE
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #62 : torek, 09.01.2007 : 21:45:57 »

Moja začne v stanovanju od veselja skakat, čim vidi, da oblačim kolesarski dres ali pa da čelado prenašam v roki. Da ne govorim o tem, kakšno "surlo" potegne, če grem sam na turo.
Glede tempa pa: Sam imam gorsko kolo, vozim pa v glavnem po makadamu in gozdnih poteh. Večinoma me gor prehiteva, dol pa vozim dovolj počasi (izberem tudi dovolj zahtevne potke, da se hitro itak ne da peljati), da ne zaostaja. Seveda pa tu pa tam malce spustim za krajši šprint, ki ji dodatno popestri izletek (max 100 m). Večinoma delava do 20 km in do 800 vm vzpona. Če se le da, izberem take poti, da ni veliko (ali pa sploh nič) avtomobilov.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #63 : torek, 05.08.2008 : 16:00:28 »

kolko so pa stari vaši psi ?(kolesarjenje)gdaj ste začeli z psi kolesarit
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #64 : torek, 05.08.2008 : 16:02:49 »

midve z Olo(4,5 meseca je stara)še nisma probala
me skrbi da ne bi skočla pred becikel pa tut drugi pesi ,avti ,ljudje
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #65 : sreda, 06.08.2008 : 10:47:30 »

kolko morajo bit stari približno
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : sreda, 06.08.2008 : 11:34:43 »

Jaz moje vzamem h kolesu že pri 5 mesecih. Doslej še nobeni ni nič škodilo. Moram pa poudariti, da tisti, ki ne ve povsem natančno koliko, kdaj in kje  lahko mladega psa obremeni, ne sme začeti s tekom ob kolesu tam nekje do18 meseca. Majhni in lažji lahko malo prej, veliki in težki pa kasneje ali pa sploh nikoli.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #67 : sreda, 06.08.2008 : 11:56:17 »

Ola je velike rasti in lahka
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #68 : sreda, 06.08.2008 : 12:00:35 »

Ola je mešanček.Ko je bla stara 2 meseca sma šle v park,tam pa se je moj starejši brat vozil s kolesom in ga je bla ful vesela.pa sta šla domov ne daleč 300-400m in je zlo veselo letela ob kolesu(počasi-5-10km na uro
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 06.08.2008 : 12:09:21 »

sedi!, dajmo najprej psico iz pasjih plenic spraviti, pa na povodec navaditi in osnovno socializacijo opraviti, potem pa se spravita na kolo. Dojenckov tudi ne gonimo, da letajo zraven vozicka, pa ce bi jim bilo to se tako vsec.
Logiran

sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #70 : sreda, 06.08.2008 : 13:11:37 »

nNo, seaj vem, da je še pre-hitro, samo na sprehod pa že od 2. meseceva zelo lepo hodi, je ful navajena na povodec in lepo ob nogi gre. in zZdaj pa jo že tutdi spustim kje v gozdu, da se razlavufa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 06.08.2008 : 13:34:57 »

Bo treba še veliko branja pred resnim zanimanjem za tek ob kolesu.

Pes mora biti na povodcu, tako na cesti, kot tudi na vseh ostalih javnih površinah, pa tudi v gozdu.
Glede tega, kako "razlaufati" psa, brez da bi bila nevarnost, da v gozdu prežene divjad ali bi se mu kaj zgodilo, imaš v drugih temah in poišči, kako se vzgaja mladega psa. Za tek ob kolesu pa se začni zanimati, ko bo psica zanj sposobna.

In, piši slovensko, sicer bodo tvoja sporočila izbrisana.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: tek ob kolesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines