mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:11:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Pasja ljubosumnost
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasja ljubosumnost  (Prebrano 14728 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : četrtek, 08.01.2004 : 18:06:14 »

Sicer imamo na forumu že veliko postov v nekako podobnem tonu, toda to je verjetno zato, ker vsak, ki ima s svojim kosmatincem probleme, misli da je edini. Smiley

Bom še jaz opisala naš problem:

naša psica je tako ljubosumna, da v naši hiši ni dovoljen noben fizični kontakt med nami, ki v njej živimo. HEEELP, kajti tole počasi postaja že malo zastrašujoče.

Z malo smo sicer dali skozi malo šolo, sedaj se do marca, ko se začne začetni tečaj, učimo povelja doma in moram reči, da je zelo pametna, dosledna, hitro dojame in na povelje uboga.

TODA.... konča se pri fizičnih kontaktih kogarkoli v naši družini. Najlepši primer je novo leto, ko smo si segali v roke, se objemali ali celo poljubili. Psica postane kar malo agresivna, laja na ves glas, če ima možnost, uščipne koga s sprednjimi zobki, kar je zelo boleče. Sad(

Naj že sedaj povem da jo učimo tako, da je zadnja, da gremo prvi skozi vrata, da dobi jesti, ko mi pojemo, da ji lahko kadarkoli vzamemo hrano itd, to je vse super. Toda kaj naj naredimo takrat, ko začne s svojim ljubosumjem?

Smo imeli že kar smešne prigode ko je lajala, skakala okoli nas, mi pa smo se vsi hkrati obračali stran od nje, ji kazali hrbet, jo ignorirali, ampak kaj, ko ne neha lajat in še trepetamo kdaj bo koga uščipnila v zadnjo plat (kar se je tudi že zgodilo) ali v nogo. Glas ima pa tak, da se hiša trese. Preneha samo takrat, ko jo pokličeš k sebi in pobožaš.

Vse skupaj je postalo zelo moteče in upam, da obstaja kakšen način, da bi to stvar vsaj omilili, če ne v celoti odpravili. Psica je tudi "strah vzbujajoče" pasme, pa se obiski že kar malo bojijo priti k naši hiši. (Silom razmer je psica v hiši) Sicer nikoli nikomur nič naredila (le enkrat je uščipnila kolega v zadnjo plat in enkrat v nogo), če le damo mir v sobi. Sad

Sem mislila najprej, da je ljubosumna samo na tiste, ki so v moji bližini, ki meni segajo v roko ipd, toda zadnjič, ko je bil na obisku brat z družino in je žena objela svojo 7-letno hči, je psica zopet skočila in začela lajati.

Kaj želi s tem povedati? In predvsem KAKO se lotiti zadeve, da bo prav za nas in za psico?

Lepa hvala vsem za odgovore, nasvete.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : sobota, 10.01.2004 : 19:03:44 »

 Huh Grin  TRD OREH, zares!

Po mojem mnenju jo čisto prav učite.

Enak primer smo imeli mi pred leti tudi s "strah vzbujajočo pasmo"-mastinom, vendar se je tako obnašal samo do družinskih članov. Torej bil je ljubusumen, lastil si je vsakega posebej, on je moral biti glavni. To je razumljivo, hotel je biti enakovreden družinski član kakor vaša, ki živi z vami v hiši ( razvajena punca Smiley)
Če so se med sabo objemali tujci, mu je bilo vseeno. Nismo pa se tudi mi smeli z t.i. tujci-spet se je rinil vmes in godrnjal.

Zakaj se tvoja tako obnaša tudi do drugih-ne razumem, pa sem kar dolgo razmišljala, preden sem to odposlala. Res, le kaj hoče povedati?Huh? Ko boš, če boš, ugotovila, nam sporoči!

Citat
Preneha samo takrat, ko jo pokličeš k sebi in pobožaš.
Si poskusila, da jo po pobožanju še nagradiš, pohvališ?  Mogoče, če razume prostor ali sedi, da jo poskušaš v tej pozi zadržati. Ali zelo oster NE, ko ga lomi in ko neha takoj obilna pohvala in priboljšek?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : sobota, 10.01.2004 : 19:53:25 »

Fortuna, rada bi te ''opozorila'', da je ljubosumnost pri tej pasmi resen problem!!
Kdaj je začela s tem vedenjem, koliko je sedaj stara?

Razumem, da psica ni navdušena, če imaš fiz. kontakt s tujo oz. nedružinsko osebo, ampak družinski člani?? Shocked

Citat
Najlepši primer je novo leto...
Možno bi bilo, da se počuti zapostavljeno oz. v nesredišču pozornosti, pa ji močno ni prav.

Citat
Preneha samo takrat, ko jo pokličeš k sebi in pobožaš.
Kaj pa če je s tem psička dosegla svoj cilj??

Citat
žena objela svojo 7-letno hči, je psica zopet skočila in začela lajati
nerodna zadeva, žal ne bi vedela, zakaj psička to počne Huh tudi na druge osebe.

Bom počakala, da se še kakšen forumovec oglasi in kaj pripomnila Grin,
če pa ne gre drugače; si razmišljala mogoče, da bi se posvetovala s kakšnim pasjim ''psihologom''?
LP
Teja

P.S. lahko bi poskusila tudi nekakšno prevzgojo-
psičko daš v ''sedi''blizu sebe , nasproti tebe pa naj bo npr. družinski član. Sedaj je odvisno, pri kakšnem kontaktu že reagira- tudi, če se ti kdo zelo približa brez stika??
Potem bi jo nagrajevala za željeno vedenje- oseba bi npr. stopila proti tebi (pičasi) in če bi bila psička mirna, bi jo nagradila (igračka, priboljšek ali pa samo pohvala.) Potem počasi dodajaj še fiz. kontakt...
Tako bi jaz poizkusila, če bi bila psička moja.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : sobota, 10.01.2004 : 20:05:16 »


...koliko je sedaj stara?


Bom jaz odgovorila  Wink (Fortuna, upam, da ne boš jezna)

Psica je malo (mislim, da) starejša od moje, to pomeni okoli 8 mesecev in pol.

Lp Jana
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #4 : sobota, 10.01.2004 : 22:13:17 »

Hy!


Mogoče res tvoja psica tako kaže ljubosumnost, vendar, kaj pa če gre za kaj drugega?

A si kaj razmišljala, kdaj to počne?
 A morda takrat tudi glasno govorite ali celo vpijete zraven?(Novo leto)

 Ne me narobe razumet, ampak psu gredo dostikrat na jetra hitre kretnje in glasno vpitje. Mogoče ji pa to ne ustreza?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 10.01.2004 : 23:02:51 »

Res bi bilo dobro vedeti vzrok.
Lahko je slaba izkušnja ob takšnem dogodku, ali pa je ta vedenjski vzorec prinesla že iz legla - torej je zadeva pogojena s strahom.
Kaj pa če je to zanjo zabava (ona igra, vi plešete)? Hočem reči, da vas ona maltretira, vi se pa bojite in umikate - kako mamljivo za pasjo dušo.
Vsekakor pa je možno, da ljubosumnost del njenega karakterja.
Mogoče kvasim neumnosti, pa vendar, vse je mogoče.

Ne glede na vzrok, je to treba odpraviti.

Preberi Tejin post glede "prevzgoje", ni napačen.
Na njen predlog bi dodala edino to: Na začetku naj psička sedi tesno ob tebi, da jo boš lahko mirila z božanjem, jo imela 100% pod kontrolo in ji dajala občutek varnosti.

Pa še nekaj:
Psi naj ne bodo prisotni na živahnih in bučnih zabavah. Ponavadi jih to samo zmede.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : nedelja, 11.01.2004 : 07:54:14 »

Citat
Vsekakor pa je možno, da ljubosumnost del njenega karakterja
Vsaj kolikor vem jaz, so rotti zelo ljubosumni. Na pse, ljudi, vse Roll Eyes  Joj, če vidi, da božaš drugega psa!! Grin Pri tebi bo kot raketa- ''ta lastnik je mooooooj!!!'' Wink


Res pa ni sploh nujno, kot ste že omenjali, da je to ljubosumnost.

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:32:36 »

Najprej vsem hvala za odgovore.

Mefisto, če ji ukažem sedi ali prostor, je pri miru samo toliko, dokler se ne obrnem stran. Grin Potem pa zopet lajanje in skakanje okoli nas.

Če ji rečem fuj ali NE, še posebej če se zaderem, ji je še bolj zanimivo. Še bolj nori in skače.  Sad

Zato bomo sedaj poskusili še edino, nepreverjeno, zadevo - če bo zganjala kraval, jo bomo pustili v sobi, mi pa šli ven. Saj vrata ne morejo biti bolj pisana, kot so že sedaj, od krempljev.  Roll Eyes

P.S: Mefisto, če kdaj ugotovim zakaj dela kraval okoli drugih ljudi, obvezno sporočim. Wink

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:40:07 »

Teja, Bina je odgovorila prav. Smiley Shiva bo v kratkem dopolnila 9 mesecev.

Hm, kdaj je začela s tem obnašanjem? Zanimivo vprašanje. Moram kar pomisliti.... sicer je že od malega poskušala uveljavljati svoj prav, svojo srčkanost in seveda preizkušala naše meje potrpežljivosti in do kje lahko gre, toda mi se ji nismo pustili.  Tongue

Razmišljam in razmišljam zakaj se je njeno vedenje v zadnjem času poslabšalo in nič drugega mi ne pride na pamet kot to, da je bila novembra operirana in od takrat je pri nas ona kot punčica v našem očesu. Vseskozi je nekdo ob njej, je v hiši (prej je bila čez dan v pesjaku), smilila se nam je in smo jo cartali itd.... toda popuščali ji nismo nikoli.

Morda je posledica dolgotrajnega okrevanja njena sedanja slaba volja.... Vidi se tudi njej že, da postaja čedalje bolj razdražena, saj se tole okrevanje kar ne konča.

Naj povem tudi to, da že od novembra nima nobenih aktivnosti, saj jo peljemo ven samo na potrebo.  MOrda tudi zaradi viška energije tečnari okoli nas, da bi se z njo ukvarjali? Ne vem.  Huh

Teja, vsekakor bom morala začeti s kakšno prevzgojo. Tvoj predlog je zanimiv, morda se nam oglasi še kdo.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:49:39 »

Vsaj kolikor vem jaz, so rotti zelo ljubosumni. Na pse, ljudi, vse Roll Eyes  Joj, če vidi, da božaš drugega psa!! Grin Pri tebi bo kot raketa- ''ta lastnik je mooooooj!!!'' Wink


Res pa ni sploh nujno, kot ste že omenjali, da je to ljubosumnost.



Teja, še tole:

ti bom kar verjela na besedo, glede na to da si lastnica dveh rottik. Grin

Sicer pa je bila naša mala v mali šoli pravi cuker. Tam smo itak morali božati druge pse, pa ni imela nič proti, dokler je kak drug lastnik božal njo, še posebej če mu je ukradla kakšno salamico. Smiley

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:54:12 »

živjo!
Z ljubosumnostjo mojih psov nimam izkušenj, pa čeprav jih imam več (3 + mladič), pa še s 4-imi hišnimi mačkami so do pred kratkim živeli skupaj.

Drugače pa sem mnenja, da se z ignoranco doseze največ. Situacije, ki si jih opisala, so za mene tipični indikatorji izsiljevanja pozornosti.
Mora ji biti jasno, da bo deležna pozornosti samo takrat, ko se boste za to odločili vi, ne ona!
V tem primeru bi jaz "zdravila" posledice, ne razlogov za njeno vedenje, ki jih pomoje nima. Pes si ne sme jemati pravica, da diktira vedenje svojim lastnikom.
Torej, ko bo začela s takim vedenjem, jo zaprite v boks (plastični), če imete kletko, jo pokrijte. Na ta način jo boste izolirali in videla bo, da s tovrstnim vedenjem doseže kontraefekt.
Sigurno ne bo ravno vesela, da ste to naredili (predvidevam, da je dominantna - ubogljivost v šoli s tem nima veze, saj je to njej zabava in izziv). Skoraj sigurno bo lajala in cvilila, grizla kletko in podobne fore... Vendar vztrajnost! Ignorirajte jo, kot da je ni v prostoru. Sčasoma se bo utrudila in vdala, po času zaspala in, ko se bo zbudila, bo drug pes. Naslednijč pa isto - ponovi vajo, dokler ne opazite spremembe.

Mogoče se motim, to je samo moj predlog.

čau in ne se pustiti zej------ svojemu psu.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.01.2004 : 22:55:51 »

Citat
glede na to da si lastnica dveh rottik
joj!  Shocked  Bi bilo lepo, ja  Grin Grin
Druga psica je križana z irskim setrom. In vse kar ima rottweilerskega je močna postava, hehe!
Je pa krasna, tako da imajo mnogi mnenje, da bi morala postati priznana pasma Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Citat
jo zaprite v boks
To sem želela tudi sama predlagati, ampak mi nekaj ni šlo v račun.
Dunjin predlog, da se boks PREKRIJE je odličen!!
Logiran
Lucha
gost
« Odgovor #12 : četrtek, 03.06.2004 : 12:53:58 »

Hmm, vidim da mate vsi probleme z ljubosumnostjo na ljudi. Moj ni, edino kadar sva npr. kje sedela s fantom se je mi je obvezno "naguzil" v naročje ali med naju. Grin Ampak zanimivo, od vseh ljudi samo na mojga tipa..Verjetno je "vohal" ljubezen Grin Grin
Je pa grozno ljubosumen na druge pse, ni šans da bi pred njim božala drugega psa/psico ker takoj prileti zraven in se zrine med mene in psa..Samo ga ignoriram.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #13 : četrtek, 03.06.2004 : 20:08:12 »

Trd oreh tole res...ko probaš že skoraj čisto vse. Sad
Mogoče je res tako kot pri otroku: ko pride publika se gremo pokaži kaj znaš... Pedagogi svetujejo: potrebno je odstraniti publiko in otrok tega ne bo več počel!  Grin
Torej, vaši Shivi se morda dogaja nekaj podobnega. Čim je pozornost drugje je ojoj-oz. hov-hov-houuuu. Odstraniti ljudi- verjetno nebi šlo? Zato odstraniti Shivo...žal
Drugače je ignoranca res čudežna pri podobnih muhicah. Roll Eyes

Kaj pa pri nas! Shocked
Sally je ljubosumna na hranjenje drugih živali... Če ji kdo od živalic poseže po skledi- ode dobra volja!
Ljudje ji lahko kost tlačimo v gobec iz njega, brikete mešamo s prstom v posodi...ko gremo na obisk k sosedovem zlatkotu lepo pije iz njegove posode, grizljata skupaj njegovo kost, ko pa jo on želi odnesti v pesjak; da bi mu vendarle še kaj ostalo; Sally ponori, renči, laja, se zaganja! Zlatko kot blisk v pesjak- seveda brez kosti.
Nič ne pomaga- kriki, vlečenje za vratnico, stresanje na vratu...ona hoče H R A N O!!! Saj bi jo razumel- krdelski boj pa to, a je vseeno nerodna reč! Huh

le majčkeno ljubosumnosti vam želijo,
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #14 : četrtek, 03.06.2004 : 20:44:14 »

Fortuna, naš kuža je po operaciji znal strokovno sneti povezo in odstraniti šive, seveda s pomočjo mlajšega kolega. Roll Eyes Edina varianta, da so šivi ostali na mestu, je bila, da je pes spal pri nama in to v postelji. Posledica? Ko je ozdravel, se je prav delal bogega, samo, da bi lahko spal pri nama ( drugače spita oba psa v kuhinji) zraven pa postal popolnoma nemogoč in neposlušen.  Undecided Mogoče ste vi tudi vašo malo preveč scrkljali, pa si zdaj damica preveč domišlja? Ker je punca, zna biti verjetno še bolj prepričljiva kot je bil naš frajer! Grin
Mi smo se poštimala in to z ignoriranjem in pohvalo in igro, kadar je bil priden. Smo pa tudi začeli uvajati pol urni prostor. Veliko sončka in čimprejšnje okrevanje!! Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : petek, 04.06.2004 : 08:12:57 »

Mislis, da je za sallyino tecnobo kriva bagi? Ker prvic je bil "tepez" za vodo ravno v Grosuplju! Grin Roll Eyes lp
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #16 : petek, 04.06.2004 : 11:09:43 »

hm, hm, zanimiv in resen problem...če natančno razmislim, se mi zdi , da tako vedenje ni nujno ljubosumnost, vsaj v človeškem smislu ne.
Ali so psi ljubosumni? Po moje tako imenujemo malo drugačna čustva pri psu , ki nas zgolj po vedenju spominjajo na človeško ljubosumje...ampak tole vednej e mene bolj spominja na kaj drugega, bolj oddaljenega.
Po opisu sodeč bi rekla, da stvar spominja na nagonsko vzburjenost, bolj akcijsko in plensko, zakaj? ker jaz sem pri svojem zdajšnjem in enem od prejšnjih psov zasledila vedenje, ki je bilo podobna oblika tule opisanemu. Zgledalo pa je takole, da pes , ki sploh ni dominanten ali visoko po rangu , ali kakorkoli drugače "ljubosumen", popolnoma znori ko : dvignemo otroka, npr v smislu igre. Pes (velja za oba) v tem primeru dobi zelene oči in znori v plenskem smislu (vsaj vedenje najbolj spominja na nekaj takega) Zdajšnji poskuša uščipmit otroka ali tistega , ki ga drži, prejšni pa je začel skakat do meter in pol  visoko z vsemi štirimi), besnet okoli osebe ,  ki je držala otroka in lajat ko nor itd. Enako vedenje se je pojavilo pri prejšnjem , če se je otrok guncal na gugalnici (besnenje v krogu, zelene oči in občasen uriz v gugalnico). pri prvem je sčasoma bilo dovolj že , da si otroka prijel, kot da ga hočeš dvignit in se je vedenje sprožilo.
In zdravljenje? hmhm, po mojih izkušnjah so obeti manj obetavni. Da se pa naučit nadomestno vedenje (npr ležanje) in ga potem ZAHTEVAT, še preden pes pade v "nirvano". Osebnosti psa s tem ne spremenimo(oči so še vedno zelene), lahko pa obvladamo situacijo(pes leži).
Na vsak način se mi zdi to res eden od problemov , za katere je smiselno sežt v denarnico in obiskat "pasjega psihologa". Sicer nimam o njih ne vem kako dobrega mnenja , a glede na prakso imajo morda le več izkušenj s takimi  težavami. Priznam , da kljub obilnim izkušnjam s psi nimam pojma, zakaj se je pri mojih dveh sprožilo tako vedenje. Očitno je genetsko programiran nek sprožilni dejavnik , ki je podoben situaciji , katera sproži pretiran nagonski odziv. Potem pa pride še potrditev povezana z reakcijo okolja. V tvojem primeru je to lahko veselje do "komandiranja". Bi pa rekla , da "moderna priporočila" vzgoje, da mora bit pes vsepovsod podrejen še spodbujajo to, da si potemm najde ventil v smislu "sindroma desetarja" oz , d aj eta močnejši kot bi sicer bil.. Ker pri mojem krdelu , sta imela oba psa s takimi "npadi" zadnje mesto v krdelu.Ampak bojim se , da se v tej točki ne bi ujela s "psihologi"...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #17 : petek, 04.06.2004 : 12:26:35 »

No, vidim da je tema kar popularna, zato se oglašam z našim poročilom oz napredkom. Grin

Pri naši psici zgleda da je šlo res samo za preveliko scrkljanost v pooperativnem času. Takrat smo vsi skakali okoli nje, sama ni bila niti minuto na dan, cele štiri mesece. Zatorej njeno vedenje niti ni bilo tako "nenavadno".

Naj povem da je sedaj veliko bolje, je pa res, da se še vedno "jezi" (beri laja in teka okoli) če se mi hoče zelo približati (beri dati roko, objeti ipd) kakšen neznanec. Toda mislim da je to skoraj normalno za vsakega psa in tistega človeka, katerega pes izbere za svojega.

Kako smo njeno "tečno" vedenje odpravili? Najprej s tem, da ko je začela z neželjenim vedenjem nismo šli MI iz sobe oz prostora, ampak je letela ONA ven. Tako je npr ostala sama v hodniku za zaprtimi vrati. Zamislite si potem kakšna kazen je to za psa, ki želi biti v središču pozornosti. Grin Shocked Po določenem času sem ji odprla vrata, takrat pa zahtevala da se uleže "v kot" na "prostor". In to je to. Med domačimi kravala več ne dela. je pa res, da mora vedno vsakega prišleka najprej pozdraviti ona, ampak res VSAKEGA, kar je malo tečno, če jih pride naenkrat več. Grin Potem pa imamo mir. In s tem stanjem sem zelo zadovoljna. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #18 : torek, 06.07.2004 : 20:09:12 »

LP, za vse!
Sem prebrala celo temo v upanju, da bom našla odgovor na mojo težavo. Tudi sama sem imela ljubosumnega mastina. Če smo se objemali ljudje je bil zelo jezen na nas in se je hotel objemati tudi on. Ta problem smo reševali na več načinov, a ga nismo nikoli rešili do konca!
Jaz pa imam druge vrste ljubosumno težavo. Moja "mala" Žabica (mastinčica) je postala ljubosumna kot sam vrag na drugega psa. Za tuje pse ji ni mar. Na domačega pa takoj odreagira. Najprej je gledala postrani. Potem je začela glavo obračati vstran. Sedaj pa kar vstane, odhlača par metrov vstran v drugo senco in nam obrne hrbet. Sem kar malo presenečena, da tako ljubosumno odreagira na psa. Sem pričakovala kakšne spremembe do ljudi, pa je še vedno tako mila, ljubka in prijazna, da jo moramo včasih kar malo ustaviti, da lahko ubogi ljudje zadihajo.
Kljub temu, da jo še vedno ujčkamo, crkljamo, čohljamo in mečkamo...skratka razvajamo. In zmeraj je prva. Pri hrani, na sprehodu, pri igri...in bo ostala prva. Pa kljub vsemu. Kaj mi svetujete, da njeno obnašanje ignoriramo ali pa ji posvetimo še večjo pozornost? Ali kaj drugega? Predvsem me zanima, kako se naj obnašam jaz v tistem trenutku.
LP,Miša
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #19 : petek, 16.07.2004 : 14:53:09 »

Zdi se mi, da imam tudi jaz to težavo glede ljubosumja, čeprav malce drugačno kot ostali.  Huh
Pravkar smo se vrnili s taborjenja s taborniki kamor sem vzela tudi mojo psico. Meni se je zdelo uredu, psica obožuje otroke oni njo in sem mislila, da bo vse OKe tudi na taboru. Pa ni bilo.  sram
Moja naloga na taboru je da zaposlim otroke in z njimi preživim večino časa, pes je seveda ves čas zraven. Potem pa je začela nekaj godrnjati, ko so se nama približali najmlajši. Prav zoprna je bila,  skočila je proti mulcu in ga z visokim tonom nadrla. Undecided
To se je zgodilo vsakokrat, ko je bila privezana in jaz nisem bila pozorna. Seveda sem jo takoj kaznovala, ampak tako čuden pogled je imela vsakič. Nisem ji dovoljevala  "akcije" izpeljat do konca, ampak ona me je tako čudno gledala.
Mislite, da bi to lahko bilo ljubosumje, sem se preveč dajala z otroci in premalo z njo? Huh sram
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #20 : torek, 08.11.2005 : 12:22:04 »

Tale  problem ljubosumja se je začel pojavljati tudi pri moji psici.

In sicer ona ni ljubosumna  name    ali na ljudi.  Ona si  preprosto lasti   Damča.  Že  doma  se stalno tišči k njemu , ga liže  in  izsiljuje njegovo pozornost.

Problem pa opažam, že  vsaj  kakšnih  dobrih 14 dni.
In  danes je bila  pa  neznosna.  Med sprehodom smo srečali  nekega  koker  španjela.  Približno  dve leti starega.  In takoj sta se začela  z Damčem igrati in preganjati.. nakar se je tamali čisto  " odpulilo"  in je začela na  Damča lajati  tekati za njima in ga  vlečti za rep, ga  ščipati  ipd.
Seveda mu je prekipelo in  jo je  "  poštimal nazaj"  potem pa  užaljenost.... Shocked Shocked, je šla kar k avtomobilu  in  lajala  in se  drla  nanj.
Drugega psa sploh ni šmirglala.
In tudi ponavadi  ji  ni kaj dosti do igre  z drugimi psi... jih kar nekako ignorira.
Mala  šola je že za  nama.  Pa tudi tam je  bil  nekako podoben problem.  Izbrala si je eno prijateljico( irsko setrko)  in  z njo se je igrala in preganjala  ostale  je pa  ali ignorirala  ali pa  "nazijala".
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #21 : torek, 08.11.2005 : 13:03:56 »

In sicer ona ni ljubosumna name ali na ljudi. Ona si preprosto lasti Damča. Že doma se stalno tišči k njemu , ga liže in izsiljuje njegovo pozornost.

Problem pa opažam, že vsaj kakšnih dobrih 14 dni.

Čao

A je možno, da gre za namišljeno brejost? Ker pri moji psički se je pojavil isti problem, 2 tedna po gonitvi, ko si je prilastila domačega mačkona, in ga non stop umivala, pazila in podobno.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : torek, 08.11.2005 : 13:12:16 »

Ne,  ni mogoče  ker je stara  6 mesecev in se še ni  gonila.

Prej za pubertetniško finto....  samo bi jo rada  tega  odvadila ker je malo moteče.  Pa še meni gre  na živce  ker se  stalno  nekaj" pizdaka "  .
Ljudje pa potem mislijo , da je  popadljiva Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Pasja ljubosumnost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines