mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:51:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kako navaditi na krtačenje?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako navaditi na krtačenje?  (Prebrano 14193 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #15 : četrtek, 24.03.2005 : 17:16:45 »

Psa je potrebno že kot mladička privajati na krtačenje. Krtačo naj povoha, da vidi, da ni nič hudega. Ni potrebno nobene mize za razstavljanje. Pač krtači se ga med igro, vsak dan po malo, par sekund, potem pa podaljšuješ. Pri tem ga božaš tudi z roko, ga crkljaš, skratka igraš se z njim, ko je priden pa dobi za povrhu še priboljšek..... kar se da prijazno, brez kakršne koli prisile.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : petek, 25.03.2005 : 09:32:11 »

Jaz sem mojo navajala na krtačenje od prvega dneva ko sem jo prinesla domov in kakšen mesec je bilo vse v najlepšem redu. Potem pa kr naenkrat odklop, gospodična se je odločla da se ne bo več krtačila in odtakrat so problemi. Jaz sicer vstrajam in jo neprizadeto češem skoraj vsak dan in počasi zgleda, da se spet umirja(moram potrkat malo). Sicer pa tud jaz počenm to na tak način kot večina ostalih, s prigovarjanjem, priboljški, itn. Mani bi grozno prav prišla ta razstavna mizica, ker jo mislim tudi razstavljat, pa če so takooo drage!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #17 : sobota, 07.05.2005 : 21:02:39 »

Psa je potrebno že kot mladička privajati na krtačenje. Krtačo naj povoha, da vidi, da ni nič hudega. Ni potrebno nobene mize za razstavljanje. Pač krtači se ga med igro, vsak dan po malo, par sekund, potem pa podaljšuješ. Pri tem ga božaš tudi z roko, ga crkljaš, skratka igraš se z njim, ko je priden pa dobi za povrhu še priboljšek..... kar se da prijazno, brez kakršne koli prisile.

Tocno tako! To je najboljsi nacin, da privadis psa, kdo ve, mogoce bo se uzival!
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #18 : sobota, 07.05.2005 : 22:48:35 »

Jaz sem moje navajala na krtačo od majhnega. Res da je en kratkodlaki, drugi pa dolgodlaki. Moji pri krtačenju uživajo. Tale dolgodlaki med krtačenjem ponavadi zaspi - res pa je, da moram paziti, da se ne zavozla, ker si potem moram vzeti malo več časa, da bolj nežno opravim razčesavanje. Mislim, da je glavno to, da psa pri česanju nič ne boli - npr. pri zavozlani dlaki - auu. Moji dobijo priboljšek  po česanju, ali pa tudi ne - me včasih zmoti kak telefon, pa pozabim.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #19 : četrtek, 17.08.2006 : 15:40:13 »

tudi naš pudelj ne mara krtačenja...se pa med njim nekako zamoti z igračko ali kostjo, ki jo grize

velja pa eno: NIKOLI NE KRTAČI S KRTAČO, KI IMA NA KONICAH BUNKICE! MORA BITI MEHKA!
Logiran
kkaty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #20 : ponedeljek, 21.08.2006 : 20:53:19 »

Res ni potrebno imeti razstavne mizice, prav pride tudi vsaka druga miza ali kaj podobnega, samo da je na višini, kjer se naš (sicer res še mlad - 4 mesece) dolgodlaki NO, med česanjem ne ukvarja z grizenjem krtače ali moje roke, temveč z mislijo, kaj pa jaz za vraga počnem tako visoko in kako bom prišel dol. Definitivno deluje.
Logiran
Maša*
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #21 : sreda, 27.02.2008 : 19:22:16 »

A je mopsa potrebno vsak dan krtačiti? Danes sva imeli prvi poskus krtačenja, ki je kar uspel, saj se je zamotila z igračko. Smiley Čeprav ji  je bila veliko bolj všeč krtača in pa moja roka. Cheesy
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kako navaditi na krtačenje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines